Utylizacja i recykling opon - Utylizacja opon | WasteMaster

Utylizacja opon w Zalesiu Górnym

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

W jakie sposób najszybciej zorganizujesz odbiór zużytych opon w w Zalesiu Górnym?

W jaki sposób najłatwiej zrealizujesz odbiór zużytych opon w w Zalesiu Górnym? Z pomocą WasteMaster! Nasi eksperci znajdą dla Ciebie najkorzystniejsze oferty w okolicy! Wyszukujemy nie tylko usługi odbioru zużytych opon w w Zalesiu Górnym, ale i najtańsze skupy, które mógłbyś przeoczyć w toku poszukiwań internetowych. Zadzwoń do nas lub wyślij formularz zgłoszeniowy - nasi specjaliści wycenią dla Ciebie opony, a także przygotują listę najlepszych ofert. Numer i formularz wyszukasz na naszej stronie w interesującym Cię ogłoszeniu. Możesz także bez naszej ingerencji zamieścić zlecenie w aplikacji WasteMaster i obserwować ceny utylizacji opon w w Zalesiu Górnym. Aplikacja jest również dostępna na stronie - możesz jej użyć nawet bez pobierania! Opiekun Klienta, który zostanie do Ciebie przydzielony, wyselekcjonuje dla Ciebie najkorzystniejsze oferty. W każdym przypadku to Ty decydujesz, z której oferty skorzystasz - nie jesteś do niczego zobowiązany! Gwarantujemy, że w ten sposób zdecydowanie przyśpieszysz utylizację opon w w Zalesiu Górnym!

Gdzie możemy zostawić zużyte opony w w Zalesiu Górnym?

Miejsce zużytych opon jest w prawidłowo do tego przystosowanym skupie. Jeżeli posiadasz małe ilości ogumienia - możesz spróbować go wywieźć do PSZOK-u lub zostawić go w zakładzie wulkanizacyjnym. Jednak nie zawsze mamy gwarancję, że te placówki przyjmą nasze opony. Skupy z kolei są niezawodne. W momencie, kiedy posiadasz spore ilości ogumienia możliwa jest realizacja odbioru zużytych opon w w Zalesiu Górnym. Zazwyczaj jest to usługa wykonywana w ramach działania skupu, rzadko kiedy zajmują się tym firmy zewnętrzne. Podkreślamy jednak, że jako producent tego rodzaju śmieci, jesteś prawnie zobowiązany do właściwej utylizacji i recyklingu odpadów gumowych w w Zalesiu Górnym.

Koszt usług WasteMaster

Wszystkie usługi, których świadczeniem się zajmujemy, są absolutnie darmowe. Nie uiścisz opłaty za Opiekuna Klienta, za konsultację, czy używanie naszej aplikacji. Nawet z BDO pomożemy Ci za darmo! Filozofia naszej firmy opiera się głównie na stopniowej optymalizacji zarządzania m.in. utylizacją i recyklingiem opon w Zalesiu Górnym, ale i całej Polsce. Jeśli klient posiada jasną listę opcji, z których może skorzystać - szybciej podejmie decyzję, a następnie sprawniej zorganizuje interesującą go usługę. W ten sposób placówki skupu szybciej otrzymają i surowiec i opłaty - a co za tym idzie, sprawniej przeprowadzą recykling. Surowce w krótszym czasie wrócą do obiegu. A Ty, jako nasz klient-użytkownik, zaoszczędzisz mnóstwo czasu, a nawet i pieniędzy!

Co możemy otrzymać w wyniku recyklingu opon w w Zalesiu Górnym?

W wyniku recyklingu opon w w Zalesiu Górnym możemy wyprodukować nowe materiały lub energię. Z zużytego ogumienia (w zależności od stopnia zużycia) możemy wytworzyć np. pył lub granulat gumowy, wycieraczki, dywaniki, uszczelki, płyty gumowe używane na placach zabaw czy nawet bariery akustyczne lub asfalt. A energię uzyskujemy poprzez spalanie w specjalnych piecach. Energię produkowaną w ten sposób wykorzystują najczęściej cementownie. Zatem recykling opon w w Zalesiu Górnym jest niezwykle efektywny. Nie czekaj i pozbądź się zużytego ogumienia z WasteMaster!

Kody odpadów na zużyte opony

Kody odpadów zostały wprowadzone w nawiązaniu do dyrektyw Unii Europejskiej, za pośrednictwem Rozporządzenia Ministra Środowiska z 2020 roku, dotyczącego katalogowania odpadów. System służy ułatwieniu identyfikacji poszczególnych śmieci oraz przekazywaniu skróconych informacji za pomocą liczb. Kodem dla zużytych opon jest numer 16 01 03. Zazwyczaj cyfry oznaczają źródło powstawania danej pozostałości, rodzaj oraz jej specyfikę. Kolejna wartą podkreślenia rzeczą, jest sposób składowania zużytych opon np. w warsztacie samochodowym. Pamiętaj, że obowiązujące przepisy BHP, służą przede wszystkim pracownikom - zadbaj, więc o to, aby żadne ogumienie nie zagrażało bezpieczeństwu w Twoim środowisku pracy. Składuj je w odseparowanych miejscach.

Utylizacja opon w w Zalesiu Górnym - baza wiedzy

Kierujesz warsztatem? A może zmieniłeś opony na zimowe lub letnie? Nie wiesz, co zrobić z pzoostałymi oponami? WasteMaster spieszy z pomocą. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, jak najszybciej zorganizować recykling opon w w Zalesiu Górnym. Prawo w Polsce (z tytułu Kodeksu Wykroczeń art. 162) zakazuje i surowo (do 5 tys. zł) karze za wyrzucanie np. opon do lasów czy rzek. Warto dodać, że taka opona rozkłada się ponad 100 lat, a zawarte w niej polimery mogą mieć szkodliwy wpływ na okoliczną faunę i florę. Powyższe zasady służą przede wszystkim temu, żeby ograniczyć powstawanie dzikich wysypisk i zadbać o środowisko. Dlatego jeśli cenisz sobie zgodną z prawem działalność oraz ekologię, czytaj dalej, a dowiesz się najważniejszych rzeczy na temat utylizacji opon w w Zalesiu Górnym.

Ceny utylizacji opon w w Zalesiu Górnym

Ile kosztuje recykling opon w w Zalesiu Górnym? Nie jest to tak proste do określenia jakby można przypuszczać. Wysokość ceny skupu odpadów gumowych w w Zalesiu Górnym zależy od wielu czynników. To, jak bardzo zużyte są opony, w jakim województwie się znajdujesz, czy jaka jest Twoja lokalizacja (to w kontekście odbioru ogumienia). Oczywistą zmienną jest także masa dostarczanych opon oraz ich rodzaj. Wyróżniamy opony osobowe, ciężarowe oraz rolnicze. Na przykładzie cennika dostępnego na naszej stronie można ustalić przedziały cenowe do każdej z powyższych kategorii. Za oponę osobową należy zapłacić od 3,5 do 8 zł/szt. netto. Utylizacja opon rolniczych jest dużo bardziej wymagająca, a ze względu na wielość różnych typów, skupy indywidualnie wyceniają takie odpady. Z kolei za opony ciężarowe trzeba zapłacić od 18 do 30 zł/szt. netto. Łatwo zaobserwować, że przedziały cenowe są dość rozległe, co ma związek z czynnikami wymienionymi wyżej. Jeżeli jesteś zainteresowany indywidualnym i dokładnym określeniem ceny w skupie ogumienia w w Zalesiu Górnym - skontaktuj się z nami!

Kwestie formalne a utylizacja opon w Zalesiu Górnym

Jeżeli chcesz zrealizować utylizację opon w Zalesiu Górnym, musisz pamiętać o wypełnieniu kilku niezbędnych formalności. Służą one kontrolowaniu i koordynowaniu zarządzania pozostałościami, a także monitorowaniu tego, czy zgodnie z prawem się nimi gospodaruje. Zatem w momencie, kiedy jesteś przedsiębiorcą lub rolnikiem posiadającym powyżej 75 ha zmieni - musisz prowadzić aktualną ewidencję w BDO. Dodatkowo, jeśli realizujesz odbiór zużytych opon w Zalesiu Górnym, to koniecznie wypełnij i oddaj Kartę Przekazania Odpadu kierowcy, który zabiera od Ciebie ogumienie. Osoby prywatne są zwolnione z powyższych obowiązków, jednak obliguje się je do wypełnienia Karty Ewidencji Odpadowej, która jest dowodem na legalność przeprowadzonej transakcji. Ponadto, te same osoby powinny otrzymać Formularz Przekazania Odpadu, który z kolei jest potwierdzeniem przeprowadzonej transakcji. Jak sam zapewne zauważyłeś, utylizacja opon w Zalesiu Górnym jest obwarowana wieloma formalnościami, dlatego jeśli nie jesteś pewien, jak się w nich poruszać - zadzwoń do nas! Pomożemy Ci ze wszystkim!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Gdzie utylizować opony rolnicze?
02-09-2022
Gdzie utylizować opony rolnicze?

Utylizacja opon rolniczych jest płatna. Aby jak najlepiej wyjść na tego typu transakcji, warto skorzystać z usług WasteMaster. Wypełnij formularz na stronie lub skontaktuj się z...

Więcej -->
Ile waży zużyta opona ciężarowa?
31-08-2022
Ile waży zużyta opona ciężarowa?

Zużyte opony ciężarowe są dużo cięższe niż osobowe. Waga opony ciężarowych waha się od 30 kg do nawet 80 kg. Tego typu informacja jest istotna, kiedy planujemy utylizację opon, ...

Więcej -->
Ile kosztuje utylizacja opon?
30-08-2022
Ile kosztuje utylizacja opon?

Jaka jest opłata za utylizację opon? To zależy od wagi, rodzaju i ilości posiadanych opon. Ceny skupów zależą od różnych czynników, dlatego najlepiej złożyć bezpłatne zapytanie ...

Więcej -->
Gdzie wyrzucić stare opony?
29-08-2022
Gdzie wyrzucić stare opony?

Często mamy problem ze starymi oponami. Utylizacja tego typu odpadu jest płatna, o czym mało ludzi pamięta. Dlatego często szukanym zapytaniem jest „gdzie oddać zużyte opony za ...

Więcej -->
Co zrobić ze starymi oponami?
25-08-2022
Co zrobić ze starymi oponami?

Zastanawiasz się, gdzie oddać stare opony? Tego typu odpad trzeba oddać do specjalnego punktu skupu i zutylizować. Aktualne ceny utylizacji opon znajdziesz tutaj. Jeśli masz fir...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Zawsze miałem kłopot z tym, żeby znaleźć dobre i tanie miejsce, w którym *#*dokonam recyklingu opon w w Zalesiu Górnym. Z tej przyczyny zwróciłem się do WasteMaster i nie żałuję! Szybko i profesjonalnie zorganizowali dla mnie usługę wywozu setek opon do skupu. Polecam, to usługa dla zapracowanych!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Skontaktowanie się z WasteMaster przed wybraniem konkretnego skupu to była właściwa decyzja! Dzięki przygotowanej przez nich serii ofert, mogłam porównać ceny skupu gumy w w Zalesiu Górnym i zweryfikować moje wybory. Koniec końców zaoszczędziłam dużo czasu!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Jeśli chcę znaleźć informacje o tym gdzie najlepiej zamówić odbiór zużytych opon - dzwonię do WasteMaster. Wówczas jestem pewien, że otrzymam wszystkie najtańsze oferty z okolicy.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Usługi , które oferuje WasteMaster są bardzo innowacyjne i faktycznie usprawniają zarządzenie gospodarka odpadową w mojej firmie. Polecam realizować recykling opon z ich pomocą - są naprawdę solidni i rzetelni!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Kiedy chcę dotrzeć do najrzetelniejszych informacji o cenach utylizacji opon w w Zalesiu Górnym, zwracam się do WasteMaster. Zazwyczaj także realizują mi darmową wycenę moich opon ciężarowych i przygotowują listę ofert - zawsze jestem usatysfakcjonowany!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Odbiór zużytych opon
04-09-2022
Odbiór zużytych opon

Pewnie każdy kierowca chociaż raz w życiu zastanawiał się, lub będzie zastanawiał się, co zrobić ze starymi oponami. Ich zużycie zależy od szeregu czynników w tym: stylu jazdy, ...

Więcej -->
Skup zużytych opon – gdzie legalnie oddać stare opony?
03-09-2022
Skup zużytych opon – gdzie legalnie oddać stare opony?

Stare i porzucone opony w lasach oraz przydrożnych rowach to niestety cały czas częsty widok w Polsce. A przecież stara opona, aby się samoistnie rozłożyć może potrzebować nawet...

Więcej -->
Utylizacja opon samochodowych
03-09-2022
Utylizacja opon samochodowych

Z roku na rok coraz więcej ludzi decyduje się na samochód. W dzisiejszych czasach jest to jeden z podstawowych środków transportu, bez którego wielu z nas nie wyobraża sobie cod...

Więcej -->
Gdzie oddać opony?
15-06-2022
Gdzie oddać opony?

Każdy przedsiębiorca, którego działalność wiąże się z produkcją lub wymianą ogumienia, zastanawia się gdzie oddać opony i odpady gumowe. Pytanie to wiąże się przede wszystkim ze...

Więcej -->
Jak przeprowadzić utylizację i recykling opon?
05-04-2022
Jak przeprowadzić utylizację i recykling opon?

Jakie dokumenty są wymagane przy odbiorze do utylizacji zużytych opon? Opony jako odpad podlegają pod przepisy związane z rejestrem BDO. W efekcie, do zlecenia utylizacji zużyty...

Więcej -->
Praktycznie o recyklingu opon
17-03-2022
Praktycznie o recyklingu opon

Jak przebiega proces recyklingu opon? Gdy opony zostają dostarczone do recyklera, muszą zgodnie z przepisami zostać w odpowiedni sposób zagospodarowane. Należy przy tym pamiętać...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon
Napisz do nas
Czat