Utylizacja i recykling opon - Utylizacja opon | WasteMaster

Utylizacja opon w Tarczynie

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Jak wyglądają kwestie formalne?

Formalności dotyczące utylizacji opon w w Tarczynie są niezwykle istotne. Zwłaszcza jeśli jesteś przedsiębiorcą lub rolnikiem posiadającym powyżej 75 ha gruntów, musisz prowadzić aktualną rejestrację odpadów w Bazie Danych Odpadowych. Jest to system, który ma za zadanie kontrolować produkcję i utylizację np. opon w w Tarczynie. Jeżeli nie będziesz prowadzić tam ewidencji, grożą Ci wysokie kary. Jeśli interesuje Cię także organizacja odbioru zużytych opon w Tarczynie, a należysz do powyższej grupy – musisz oddać Kartę Przekazania Odpadów kierowcy, który zabierze Twoje ogumienie. Dodatkowo każdy (także osoby nie będące przedsiębiorcami) musi wypełnić Kartę Ewidencji Odpadu, która jest dowodem na legalne utylizowanie pozostałości podczas kontroli odpowiednich służb. Osoby prywatne nie muszą wypełniać KPO ani BDO, a ponadto powinny otrzymać od placówki zajmującej się recyklingiem opon w w Tarczynie Formularz Przekazania Odpadu. Czy to tylko bezużyteczna biurokracja? Niekoniecznie. Całość ma służyć zwiększeniu kontroli produkujących śmieci, tak aby zapobiegać powstawaniu dzikich wysypisk i zanieczyszczaniu środowiska.

Jak wyglądają ceny utylizacji opon w w Tarczynie?

Ile będzie Cię kosztować recykling opon w w Tarczynie? Jak kształtują się ceny skupu odpadów gumowych w w Tarczynie? Od czego zależy cena za utylizację? W skupach najczęściej możesz się spotkać z kilkoma rodzajami opon: pochodzącymi z aut osobowych, maszyn rolniczych lub ciężarówek. W oczywisty sposób typ ogumienia łączy się z zastosowaniem. Ile zapłacisz za utylizację każdego z powyższych rodzajów? To zależy od kilku czynników – głónie od Twojej lokalizacji – nie we wszystkich województwach cena będzie wyglądać tak samo. Również od stopnia zużycia – skup może podwyższyć cenę, jeśli dostarczymy opony, z których trudno będzie uzyskać wartościowe substancje. Według naszych danych, za utylizację jednej opony osobowej, zapłacisz najmniej 3,5 zł/szt. netto, a maksymalnie 8 zł/szt. netto. W wypadku ogumienia rolniczego to skup dokonuje indywidualnej wyceny, a jeśli chodzi o opony ciężarowe, to trzeba zapłacić minimum 18 zł/szt. netto, podczas gdy najwyższa cena wynosi 30 zł/szt. netto. Jak sam doskonale zauważyłeś, stworzone przedziały cenowe są dość rozległe, co podkreśla różnice w cenach skupu gumy w w Tarczynie. Jeśli chcesz dostać precyzyjną wycenę – skontaktuj się z WasteMaster!

Kody odpadów na zużyte opony

Kody odpadów zostały powołane do funkcjonowania w nawiązaniu do dyrektyw Unii Europejskiej, poprzez Rozporządzenie Ministra Środowiska z 2020 roku, dotyczącego katalogu odpadów. System służy uproszczeniu identyfikacji poszczególnych śmieci oraz przekazywaniu skróconych informacji za pomocą liczb. Kodem dla zużytych opon jest numer 16 01 03. Zazwyczaj cyfry oznaczają źródło powstawania danej pozostałości, rodzaj oraz jej charakterystykę. Kolejna wartą podkreślenia kwestią, jest sposób składowania zużytych opon np. w warsztacie samochodowym. Pamiętaj, że obowiązujące zasady BHP, służą przede wszystkim pracownikom - zadbaj, więc o to, aby żadne ogumienie nie zagrażało bezpieczeństwu w Twoim środowisku pracy. Składuj je w odseparowanych miejscach.

Materiały, które można uzyskać w ramach recyklingu opon w Tarczynie

Jeżeli się zastanawiasz, czy recykling opon w Tarczynie jest w ogóle efektywny - już spieszymy z odpowiedzią! To, jak efektowny jest zabieg przetwarzania starych opon, jest niesamowite. W zależności od tego, jak bardzo zużyte jest dane ogumienie, możemy z niego wytworzyć pył lub granulat gumowy, a także wycieraczki, dywaniki do samochodów, płyty gumowe używane do wyłożenia podłoża placów zabaw, a nawet bariery akustyczne czy asfalt. Jeżeli jakiś surowiec nie nadaje się do recyklingu opon w Tarczynie, jest on poddawany przeróbce termicznej, w wyniku której uzyskujemy energię. Zwłaszcza cementownie korzystają z tej właściwości opon. Oczywiście są one utylizowane w specjalistycznych piecach. Nie czekaj i pozbądź się swojego starego ogumienia z WasteMaster! Zachęcamy do kontaktu!

Koszt usług WasteMaster

Wszelkie usługi, których świadczeniem się zajmujemy, są absolutnie darmowe. Nie uiścisz opłaty za Opiekuna Klienta, za konsultację, czy używanie naszej aplikacji. Nawet z BDO pomożemy Ci za darmo! Filozofia naszej spółki opiera się głównie na systematycznej optymalizacji zarządzania m.in. utylizacją i recyklingiem opon w Tarczynie, ale i całej Polsce. Jeśli klient ma jasną listę opcji, z których może skorzystać - w krótszym czasie podejmie decyzję, a następnie szybciej zorganizuje interesującą go usługę. W ten sposób punkty skupu szybciej otrzymają i surowiec i wpłaty - a co za tym idzie, sprawniej przeprowadzą recykling. Surowce w krótszym czasie wrócą do obiegu. A Ty, jako nasz klient-użytkownik, zaoszczędzisz mnóstwo czasu, a nawet i pieniędzy!

Najważniejsze informacje dotyczące utylizacji opon w w Tarczynie?

Jeżeli jesteś użytkownikiem tzw. "czterech kółek" - poniższy artykuł może Cię zaciekawić! Użytkowanie wszelkiego rodzaju pojazdów w większości przypadków wiążę się z wymienianiem ogumienia. Jednak co później zrobić z zużytymi oponami? W jaki sposób najoptymalniej przeprowadzić recykling opon w w Tarczynie? Da się zorganizować wywózkę opon? Czytaj dalej, a na pewno otrzymasz wszystkie odpowiedzi na zadane pytania! Zgodnie z przepisami obowiązującymi w Polsce, zakazuje się wyrzucania starych opon np. do lasów. Jest to związane z tym, że są one zagrożeniem dla środowiska naturalnego, a w dodatku rozkładają się ok. 100 lat. Za zostawienie opon np. w lesie, grozi grzywna sięgająca nawet do 5 tys. zł. Są to środki prewencyjne, konieczne, aby zmusić pomioty do ekologicznej utylizacji opon w w Tarczynie. Jak ją przeprowadzić? Czytaj dalej!

Kto przyjmie zużyte opony w Tarczynie?

Przyjmowaniem tego typu odpadów zajmują się skupy dostosowane do utylizacji i recyklingu odpadów gumowych w Tarczynie. W momencie, kiedy nie dysponujesz wielkimi ilościami ogumienia - możesz pozostawić swoje opony w punkcie typu PSZOK, czy wybranych zakładach wulkanizacyjnych. Jednak obie opcje są dość niepewne - PSZOK często ma duże ograniczenia, a placówki zajmujące się oponami nie zawsze chcą odbierać stare opony. Dlatego miejscem pewnym, które zawsze przyjmie tego typu odpady jest skup opon. Jeżeli nie masz możliwości wywozu swoich odpadów do punktu utylizacyjnego - warto zrealizować odbiór zużytych opon w Tarczynie. Zazwyczaj same skupy oferują tego rodzaju usługi - jednak określają tzw. minimum logistyczne - tj. najmniejszą ilością ogumienia osobowego, która zostanie odebrana jest np. 150 opon.

Najszybsza realizacja odbioru zużytych opon w Tarczynie

W najszybszy sposób możesz zrealizować odbiór zużytych opon w Tarczynie ze wsparciem od WasteMaster. Skontaktuj się z nami poprzez formularz zgłoszeniowy, zadzwoń do naszych konsultantów lub samodzielnie użyj naszej aplikacji. Wszelkie dane i dostęp do aplikacji WasteMaster, znajdziesz na naszej stronie. Udziel danych o swoich oponach, zdradź swoje preferencje, a później uzbrój się w cierpliwość! W kilka chwil dostaniesz szacunkową cenę utylizacji opon w Tarczynie oraz listę najbardziej opłacalnych skupów w okolicy! Na podany wcześniej adres mailowy przyjdą wszystkie informacje, które udało się zebrać na temat usługi, która Cię interesuje. Jeśli chcesz na własną rękę szukać placówki zajmującej się utylizacją opon w Tarczynie, możesz wykorzystać naszą aplikację - pobierz ją na telefon lub obsługuj za pośrednictwem przeglądarki. Z góry przypisany do Ciebie Opiekun Klienta, będzie wysyłał na Twoje konto najtrafniejsze opcje. Wszelkie decyzje należą do Ciebie, w każdym z podanych przypadków, naszym zadaniem jest jedynie przedstawienie szerokiego wachlarza możliwości.

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Gdzie utylizować opony rolnicze?
02-09-2022
Gdzie utylizować opony rolnicze?

Utylizacja opon rolniczych jest płatna. Aby jak najlepiej wyjść na tego typu transakcji, warto skorzystać z usług WasteMaster. Wypełnij formularz na stronie lub skontaktuj się z...

Więcej -->
Ile waży zużyta opona ciężarowa?
31-08-2022
Ile waży zużyta opona ciężarowa?

Zużyte opony ciężarowe są dużo cięższe niż osobowe. Waga opony ciężarowych waha się od 30 kg do nawet 80 kg. Tego typu informacja jest istotna, kiedy planujemy utylizację opon, ...

Więcej -->
Ile kosztuje utylizacja opon?
30-08-2022
Ile kosztuje utylizacja opon?

Jaka jest opłata za utylizację opon? To zależy od wagi, rodzaju i ilości posiadanych opon. Ceny skupów zależą od różnych czynników, dlatego najlepiej złożyć bezpłatne zapytanie ...

Więcej -->
Gdzie wyrzucić stare opony?
29-08-2022
Gdzie wyrzucić stare opony?

Często mamy problem ze starymi oponami. Utylizacja tego typu odpadu jest płatna, o czym mało ludzi pamięta. Dlatego często szukanym zapytaniem jest „gdzie oddać zużyte opony za ...

Więcej -->
Co zrobić ze starymi oponami?
25-08-2022
Co zrobić ze starymi oponami?

Zastanawiasz się, gdzie oddać stare opony? Tego typu odpad trzeba oddać do specjalnego punktu skupu i zutylizować. Aktualne ceny utylizacji opon znajdziesz tutaj. Jeśli masz fir...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Niezależnie od cen skupu odpadów gumowych - polegam na konsultantach z WasteMaster. Wyceniając moje opony, uwzględniają stan rynku, zapotrzebowanie na takie odpady itd. Wiem, że to rzetelne źródło informacji!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Za pomocą usług od WasteMaster oszczędziłam naprawdę masę czasu. Po krótkim czasie miałam na skrzynce mailowej listę ciekawych ofert odbioru zużytych opon w w Tarczynie. Mogłam swobodnie wybierać spośród nich, a nawet gdybym się nie zdecydowała na żadną z podesłanych, nie poniosłabym żadnych kosztów!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Ciężko znaleźć korzystny skup oferujący utylizację i recykling odpadów gumowych z ciężarówek i autobusów. Dlatego usługa od WasteMaster jest dla mnie znaczącym ułatwieniem - polecam skorzystać z ich apki!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

WasteMaster jest dla mnie ważnym ogniwem w procesie organizacji wywozu starych opon. Dzięki ich zaleceniom, wcale nie muszę śledzić cen utylizacji opon - mogę skupić się na swoim biznesie!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Kiedy nie byłem pewien co wpływa na ceny skupu gumy w w Tarczynie, więc zadzwoniłem do WasteMaster. I tym razem konsultanci podzielili się ze mną rzetelnymi danymi i już wiem jak postępować z moim odpadem!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Odbiór zużytych opon
04-09-2022
Odbiór zużytych opon

Pewnie każdy kierowca chociaż raz w życiu zastanawiał się, lub będzie zastanawiał się, co zrobić ze starymi oponami. Ich zużycie zależy od szeregu czynników w tym: stylu jazdy, ...

Więcej -->
Skup zużytych opon – gdzie legalnie oddać stare opony?
03-09-2022
Skup zużytych opon – gdzie legalnie oddać stare opony?

Stare i porzucone opony w lasach oraz przydrożnych rowach to niestety cały czas częsty widok w Polsce. A przecież stara opona, aby się samoistnie rozłożyć może potrzebować nawet...

Więcej -->
Utylizacja opon samochodowych
03-09-2022
Utylizacja opon samochodowych

Z roku na rok coraz więcej ludzi decyduje się na samochód. W dzisiejszych czasach jest to jeden z podstawowych środków transportu, bez którego wielu z nas nie wyobraża sobie cod...

Więcej -->
Gdzie oddać opony?
15-06-2022
Gdzie oddać opony?

Każdy przedsiębiorca, którego działalność wiąże się z produkcją lub wymianą ogumienia, zastanawia się gdzie oddać opony i odpady gumowe. Pytanie to wiąże się przede wszystkim ze...

Więcej -->
Jak przeprowadzić utylizację i recykling opon?
05-04-2022
Jak przeprowadzić utylizację i recykling opon?

Jakie dokumenty są wymagane przy odbiorze do utylizacji zużytych opon? Opony jako odpad podlegają pod przepisy związane z rejestrem BDO. W efekcie, do zlecenia utylizacji zużyty...

Więcej -->
Praktycznie o recyklingu opon
17-03-2022
Praktycznie o recyklingu opon

Jak przebiega proces recyklingu opon? Gdy opony zostają dostarczone do recyklera, muszą zgodnie z przepisami zostać w odpowiedni sposób zagospodarowane. Należy przy tym pamiętać...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon
Napisz do nas
Czat