Utylizacja opon w Nowej Iwicznej

Abonament BDO Standard - 199 zł (netto) za miesiąc*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO i 10 wpisów do KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*płatność cykliczna przez okres 12 miesięcy.
Abonament BDO - Premium 399 zł (netto) za miesiąc*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO i 25 wpisów do KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*płatność cykliczna przez okres 12 miesięcy.
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.
\

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!
Ceny
Opona osobowa cena min. 3,5 zł netto
Opona osobowa cena max. 8 zł netto
Opona ciężarowa min. 18 zł netto
Opona ciężarowa max. 30 zł netto
Opona rolnicza Do wyceny zł netto
Warunki współpracy

Przyjmowaniem tego rodzaju odpadów zajmują się skupy dostosowane do utylizacji i recyklingu odpadów gumowych w Nowej Iwicznej. W momencie, jeśli nie dysponujesz dużymi ilościami ogumienia - możesz pozostawić swoje opony w punkcie typu PSZOK, czy niektórych zakładach wulkanizacyjnych. Jednak obie możliwości są dość niepewne - PSZOK często ma duże ograniczenia, a placówki zajmujące się oponami nie zawsze chcą przyjmować stare ogumienie. Dlatego placowką pewną, która zawsze przyjmie tego typu odpady jest skup opon. Jeżeli nie posiadasz możliwości wywozu swoich odpadów do placówki utylizacyjnej - warto zrealizować odbiór zużytych opon w Nowej Iwicznej. Zazwyczaj same skupy oferują tego typu usługi - jednak określają tzw. minimum logistyczne - tj. minimalną ilością ogumienia osobowego, która zostanie odebrana jest np. 150 opon.

Formalności są często uciążliwym obowiązkiem, zwłaszcza w kwestii zarządzania odpadami. Jednak są one konieczne, ponieważ stanowią narzędzie kontroli, czy dany podmiot zgodnie z prawem utylizuje np. opony w w Nowej Iwicznej. Zatem jeśli jesteś przedsiębiorcą lub rolnikiem mającym powyżej 75 ha gruntów, musisz prowadzić na bieżąco rejestr odpadów w BDO. W innym wypadku grożą Ci bolsne kary. Dodatkowo, jeśli organizujesz odbiór zużytych opon w w Nowej Iwicznej, musisz wypełnić KPO i oddać je kierowcy, który zabiera Twój ładunek (ten druk zapewnia legalny przewóz do skupu). Ponadto każdy - w tym osoby fizyczne - musi uzupełnić Kartę Ewidencji Odpadowej, która będzie użyteczna w razie kontroli. Osoby prywatne dostają Formularz Przekazania Odpadu. Nie muszą buć widoczne w BDO ani oddawać KPO. Pamiętaj o tych formalnościach, są one niezwykle istotne, jeśli chcesz legalnie dokonać utylizacji opon w w Nowej Iwicznej.

Nasze usługi są całkowicie darmowe. Nie zapłacisz ani za korzystanie z naszej aplikacji, ani za pomoc Opiekuna Klienta. Co więcej, wesprzemy Cię także w kwestiach formalnych – np. z BDO. Dlaczego nasze usługi są darmowe? Ponieważ wyższym celem naszej firmy jest usprawnienie zarządzania odpadami w Polsce. Z tego powodu zachęcamy naszych użytkowników do wykorzystywania aplikacji. Im szybciej zrealizujesz utylizację i recykling opon w w Nowej Iwicznej, tym szybciej skup dostanie Twój odpad. W związku z tym przyśpieszony zostanie proces recyklingu, a skup szybciej sprzeda przerobione surowce.

Wymienione wyżej dokumenty wykorzystują tzw. kody odpadów, które zostały wprowadzone za pośrednictwem Rozporządzenia Ministra Środowiska ze stycznia 2020 roku. Powyższy dokument zawiera katalog odpadów - podział na kategorie. Każda z nich ma przydzielone konkretne numery oznaczające rodzaj, grupę oraz podgrupę. Stare opony to 16 01 03. Kolejną istotną sprawą są przepisy BHP. Pamiętaj o właściwym zabezpieczaniu ogumienia w swojej firmie, tak aby stworzyć bezpieczne środowisko pracy.

W wyniku recyklingu opon w w Nowej Iwicznej możemy otrzymać nowe materiały lub energię. Z zużytego ogumienia (w zależności od stopnia zużycia) możemy wytworzyć np. pył lub granulat gumowy, wycieraczki, dywaniki, uszczelki, płyty gumowe wykorzystywane na placach zabaw czy nawet bariery akustyczne lub asfalt. Z kolei energię uzyskujemy poprzez spalanie w odpowiednio do tego przystosowanych piecach. Energię produkowaną w ten sposób wykorzystują najczęściej cementownie. Zatem recykling opon w w Nowej Iwicznej jest wyjątkowo efektywny. Nie czekaj i pozbądź się zużytego ogumienia z WasteMaster!

Jeżeli posiadasz dużo zużytych opon - zapoznaj się z poniższym tekstem - może Ci się bardzo przydać w kontekście utylizacji opon w Nowej Iwicznej. Na samym początku warto podkreślić, że zakazane jest wyrzucanie starych opon w dowolne miejsca. Zarówno składowanie dużych ilości, jak i wywożenie ich np. na pola, jest karane grzywną. Zgodnie z Kodeksem Wykroczeń za zaśmiecanie środowiska grozi do 5 tys. zł kary, a w skrajnych przypadkach - można nawet trafić do aresztu. Jeżeli grzywna Cię nie przekonuje - warto pomyśleć o kwestiach ekologii. Opona w środowisku natualnym może się rozkładać nawet do 100 lat, a to ze względu na polimery gumy, które mają bardzo skomplikowaną strukturę. Poza tym, przez ten czas, stare ogumienie może wydzielić bardzo dużo szkodliwych substancji i realnie zagrozić zdrowiu ludzkiemu, jak i samej przyrodzie. Jeżeli cenisz sobie kwestie ekologiczne, legalność oraz chciałbyś dowiedzieć się więcej o recyklingu opon w Nowej Iwicznej - zachęcamy do lektury!

Ceny skupu odpadów gumowych w w Nowej Iwicznej nie są wcale stałe, zmieniają się w zależności od wielu czynników. To, ile ogumienia przywieziesz do skupu i jakiego jest ono rodzaju, jest bardzo istotne. Wyróżniamy opony osobowe, ciężarowe oraz rolnicze. Recykling opon osobowych w w Nowej Iwicznej to koszt rzędu 3,5-8 zł/szt. netto. Za opony ciężarowe trzeba zapłacić 18-30 zł/szt. netto, a ogumienie rolnicze jest wyceniane osobno. Także to, gdzie chcesz przeprowadzić recykling ma znaczenie, w różnych województwach, mogą się pojawić najróżniejsze ceny. "Widełki" cenowe, które zostały podane, są tak obszerne, ponieważ oddziałują na nie czynniki wymienione wcześniej. Jeśli realizujesz wywózkę ze swojej okolicy - Twoja lokalizacja i oddalenie od skupu może spowodować podwyższenie się ceny. Chcesz dokładnie wiedzieć, ile zapłacisz w skupie? Skontaktuj się z WasteMaster, a nasi eksperci w krótkim czasie określą szacunkowe ceny w skupie ogumienia w w Nowej Iwicznej!

Odbiór zużytych opon w w Nowej Iwicznej najłatwiej zorganizujesz z WasteMaster! W jaki sposób możesz tego dokonać? Nasza firma oferuje wsparcie w organizacji wywozu opon do skupu. Znajdziemy dla Ciebie najbliższy punkt utylizacji opon w w Nowej Iwicznej, a także wycenimy Twoje odpady! Skontaktuj się z naszymi specjalistami za pomocą formularza zgłoszeniowego lub rozmowy telefonicznej (znajdują się w ofercie dostępnej na stronie) albo wykorzystaj aplikację WasteMaster. Po udzieleniu informacji o Twoich pozostałościach nasi eksperci określą szacunkową cenę utylizacji opon w w Nowej Iwicznej, a także przygotują indywidualną listę najkorzystniejszych ofert w okolicy! Jeśli chcesz na własną rękę skorzystać z naszej aplikacji, możesz to zrobić za pośrednictwem przeglądarki – nie musisz jej pobierać na telefon! Dodaj ogłoszenie, fotografię i informacje o swoim ogumieniu i czekaj aż zaczną spływać zgłoszenia. Opiekun Klienta, którego przydzielimy do Ciebie z góry, zajmie się przekierowywaniem do Ciebie najkorzystniejszych ofert od firm odbierających zużyte opony w w Nowej Iwicznej. W każdym wypadku ostateczna decyzja należy do Ciebie – my jedynie podsuwamy Ci korzystne możliwości.
Nie znalazłeś oferty jakiej potrzebujesz?
Jeśli posiadasz złom, z którym nie wiesz co masz zrobić, a czystość nie jest Ci obojętna - skontaktuj się z nami. W aplikacji WasteMaster znajdziesz skup złomu w Nowej Iwicznej, który spełni oba te oczekiwania. Sprawdź i przekonaj się, że warto!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Gdzie utylizować opony rolnicze?
02-09-2022
Gdzie utylizować opony rolnicze?

Utylizacja opon rolniczych jest płatna. Aby jak najlepiej wyjść na tego typu transakcji, warto skorzystać z usług WasteMaster. Wypełnij formularz na stronie lub skontaktuj się z...

Więcej -->
Ile waży zużyta opona ciężarowa?
31-08-2022
Ile waży zużyta opona ciężarowa?

Zużyte opony ciężarowe są dużo cięższe niż osobowe. Waga opony ciężarowych waha się od 30 kg do nawet 80 kg. Tego typu informacja jest istotna, kiedy planujemy utylizację opon, ...

Więcej -->
Ile kosztuje utylizacja opon?
30-08-2022
Ile kosztuje utylizacja opon?

Jaka jest opłata za utylizację opon? To zależy od wagi, rodzaju i ilości posiadanych opon. Ceny skupów zależą od różnych czynników, dlatego najlepiej złożyć bezpłatne zapytanie ...

Więcej -->
Gdzie wyrzucić stare opony?
29-08-2022
Gdzie wyrzucić stare opony?

Często mamy problem ze starymi oponami. Utylizacja tego typu odpadu jest płatna, o czym mało ludzi pamięta. Dlatego często szukanym zapytaniem jest „gdzie oddać zużyte opony za ...

Więcej -->
Co zrobić ze starymi oponami?
25-08-2022
Co zrobić ze starymi oponami?

Zastanawiasz się, gdzie oddać stare opony? Tego typu odpad trzeba oddać do specjalnego punktu skupu i zutylizować. Aktualne ceny utylizacji opon znajdziesz tutaj. Jeśli masz fir...

Więcej -->

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Odbiór zużytych opon
04-09-2022
Odbiór zużytych opon

Pewnie każdy kierowca chociaż raz w życiu zastanawiał się, lub będzie zastanawiał się, co zrobić ze starymi oponami. Ich zużycie zależy od szeregu czynników w tym: stylu jazdy, ...

Więcej -->
Skup zużytych opon – gdzie legalnie oddać stare opony?
03-09-2022
Skup zużytych opon – gdzie legalnie oddać stare opony?

Stare i porzucone opony w lasach oraz przydrożnych rowach to niestety cały czas częsty widok w Polsce. A przecież stara opona, aby się samoistnie rozłożyć może potrzebować nawet...

Więcej -->
Utylizacja opon samochodowych
03-09-2022
Utylizacja opon samochodowych

Z roku na rok coraz więcej ludzi decyduje się na samochód. W dzisiejszych czasach jest to jeden z podstawowych środków transportu, bez którego wielu z nas nie wyobraża sobie cod...

Więcej -->
Gdzie oddać opony?
15-06-2022
Gdzie oddać opony?

Każdy przedsiębiorca, którego działalność wiąże się z produkcją lub wymianą ogumienia, zastanawia się gdzie oddać opony i odpady gumowe. Pytanie to wiąże się przede wszystkim ze...

Więcej -->
Jak przeprowadzić utylizację i recykling opon?
05-04-2022
Jak przeprowadzić utylizację i recykling opon?

Jakie dokumenty są wymagane przy odbiorze do utylizacji zużytych opon? Opony jako odpad podlegają pod przepisy związane z rejestrem BDO. W efekcie, do zlecenia utylizacji zużyty...

Więcej -->
Praktycznie o recyklingu opon
17-03-2022
Praktycznie o recyklingu opon

Jak przebiega proces recyklingu opon? Gdy opony zostają dostarczone do recyklera, muszą zgodnie z przepisami zostać w odpowiedni sposób zagospodarowane. Należy przy tym pamiętać...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master