Utylizacja i recykling opon - Utylizacja opon | WasteMaster

Utylizacja opon w Mysiadle

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Kody odpadów

Każdy z wymienionych dokumentów wykorzystuje tzw. kody odpadów. Jest to system wprowadzony mocą Rozporządzenia Ministra Środowiska, który wprowadza katalog odpadów. Do każdego typu pozostałości przypisane jest oznaczenie kodem, które określa jego kategorię, grupę i specyficzną podgrupę. Dla zużytych opon kodem jest 16 01 03. Należy pamiętać o prawidłowym składowaniu tego rodzaju śmieci. Jeśli prowadzisz serwis samochodowy, to z pewnością zalegają u Ciebie setki opon. Musisz wydzielić określone miejsce, tak aby nie zagrażały Twoim pracownikiem i innym.

Utylizacja opon w w Mysiadle - baza wiedzy

Kierujesz warsztatem? A może wymieniłeś opony na zimowe lub letnie? Nie wiesz, co zrobić z pzoostałymi oponami? WasteMaster z pewnością Ci pomoże. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, jak najszybciej zrealizować recykling opon w w Mysiadle. Prawo w Polsce (z tytułu Kodeksu Wykroczeń art. 162) zakazuje i surowo (do 5 tys. zł) karze za wyrzucanie np. opon do lasów czy rzek. Warto dodać, że taka opona może się rozkładać ponad 100 lat, a zawarte w niej polimery mogą mieć szkodliwy wpływ na okoliczną faunę i florę. Powyższe zasady służą przede wszystkim temu, żeby ograniczyć zakładanie dzikich wysypisk i zadbać o środowisko. Dlatego jeśli cenisz sobie zgodną z prawem działalność oraz ekologię, czytaj dalej, a dowiesz się najważniejszych rzeczy na temat utylizacji opon w w Mysiadle.

Jak wyglądają kwestie formalne?

Formalności dotyczące utylizacji opon w w Mysiadle są niezwykle istotne. Zwłaszcza jeśli jesteś przedsiębiorcą lub rolnikiem mającym powyżej 75 ha gruntów, musisz prowadzić aktualną rejestrację odpadów w Bazie Danych Odpadowych. Jest to system, który ma za zadanie kontrolować produkcję i utylizację np. opon w w Mysiadle. Jeżeli nie będziesz prowadzić tam ewidencji, grożą Ci wysokie kary. Jeśli interesuje Cię także organizacja odbioru zużytych opon w Mysiadle, a należysz do powyższej grupy – musisz zwrócić Kartę Przekazania Odpadów kierowcy, który zabierze Twoje ogumienie. Dodatkowo każdy (także osoby fizyczne) musi wypełnić Kartę Ewidencji Odpadu, która jest dowodem na legalne utylizowanie odpadów podczas kontroli odpowiednich służb. Osoby prywatne nie muszą wypełniać KPO ani BDO, a ponadto powinny dostać od placówki zajmującej się recyklingiem opon w w Mysiadle Formularz Przekazania Odpadu. Czy to tylko bezsensowna biurokracja? Niekoniecznie. Całość ma służyć maksymalnej kontroli produkujących śmieci, tak aby zapobiegać powstawaniu dzikich wysypisk i zanieczyszczaniu środowiska.

Materiały, które można uzyskać w ramach recyklingu opon w Mysiadle

Jeżeli się zastanawiasz, czy recykling opon w Mysiadle jest w ogóle efektywny - już spieszymy z odpowiedzią! To, jak efektowny jest proces przerabiania starych opon, jest niesamowite. W zależności od tego, jaki jest stopień zużycia danego ogumienia, możemy z niego wytworzyć pył lub granulat gumowy, a także wycieraczki, dywaniki do samochodów, płyty gumowe wykorzystywane do wyłożenia podłoża placów zabaw, a nawet bariery akustyczne czy asfalt. Jeżeli jakiś surowiec nie nadaje się do recyklingu opon w Mysiadle, jest on poddawany obróbce termicznej, w wyniku której odzyskujemy energię. Zwłaszcza cementownie korzystają z tej właściwości opon. Oczywiście są one spalane w specjalnych piecach. Nie czekaj i pozbądź się swojego starego ogumienia z WasteMaster! Zapraszamy do kontaktu!

Gdzie możemy zostawić zużyte opony w w Mysiadle?

Miejsce zużytych opon jest w prawidłowo do tego przystosowanym skupie. Jeżeli masz małe ilości ogumienia - możesz spróbować go wywieźć do PSZOK-u lub zostawić go w zakładzie wulkanizacyjnym. Jednak nie zawsze mamy gwarancję, że te placówki przyjmą nasze opony. Skupy z kolei są niezawodne. W momencie, kiedy posiadasz spore ilości ogumienia możliwa jest realizacja odbioru zużytych opon w w Mysiadle. Zazwyczaj jest to usługa wykonywana w ramach działania skupu, rzadko kiedy zajmują się tym przedsiębiorstwa zewnętrzne. Podkreślamy jednak, że jako wytwórca tego rodzaju śmieci, jesteś prawnie zobowiązany do właściwej utylizacji i recyklingu odpadów gumowych w w Mysiadle.

Ile kosztują usługi WasteMaster?

Absolutnie nic! Nie pobieramy opłat ani za użytkowanie naszej aplikacji, ani za konsultacje z ekspertami. Ponadto pomożemy Ci w kwestiach formalnych, zwłaszcza z BDO. WasteMaster nie pobiera opłat, ponieważ filozofia naszej firmy oparta jest na potrzebie zoptymalizowania zarzadządzania odpadami w Polsce. To, jak szybko zdecydujesz się na konkretną placówkę oferującą utylizację i recykling opon w w Mysiadle wpłynie na to, jak szybko skup przetworzy Twoje ogumienie i sprzeda wytworzone materiały. Cały proces zostaje przyspieszony, a Ty zaoszczędzisz mnóstwo czasu!

Najszybsza realizacja odbioru zużytych opon w Mysiadle

W najszybszy sposób możesz zrealizować odbiór zużytych opon w Mysiadle ze wsparciem od WasteMaster. Skontaktuj się z nami za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego, zadzwoń do naszych konsultantów lub samodzielnie użyj naszej aplikacji. Wszelkie informacje i dostęp do aplikacji WasteMaster, znajdziesz na naszej witrynie. Udziel informacji o swoich oponach, zdradź swoje preferencje, a następnie uzbrój się w cierpliwość! W kilka chwil dostaniesz szacunkową cenę utylizacji opon w Mysiadle oraz listę najkorzystniejszych skupów w okolicy! Na podany wcześniej adres mailowy przyjdą wszystkie informacje, które udało się zebrać na temat usługi, która wzbudziła Twoje zainteresowanie. Jeśli chcesz na własną rękę szukać placówki zajmującej się utylizacją opon w Mysiadle, możesz wykorzystać naszą aplikację - pobierz ją na telefon lub obsługuj za pośrednictwem przeglądarki. Z góry przypisany do Ciebie Opiekun Klienta, będzie kierował na Twoje konto najtrafniejsze opcje. Wszelkie decyzje należą do Ciebie, w każdym z podanych przypadków, naszym zadaniem jest jedynie pokazanie szerokiego wachlarza możliwości.

Ceny utylizacji opon w w Mysiadle

Ile kosztuje recykling opon w w Mysiadle? Nie jest to tak proste do określenia jakby można przypuszczać. Wysokość ceny skupu odpadów gumowych w w Mysiadle zależy od kilku czynników. To, jak bardzo zużyte jest ogumienie, w jakim województwie się znajdujesz, czy jaka jest Twoja lokalizacja (to w kontekście odbioru ogumienia). Oczywistą zmienną jest także masa dostarczanych opon oraz ich typ. Wyróżniamy opony osobowe, ciężarowe oraz rolnicze. Na przykładzie cennika dostępnego na naszej stronie można ustalić przedziały cenowe do każdej z powyższych kategorii. Za oponę osobową należy zapłacić od 3,5 do 8 zł/szt. netto. Utylizacja opon rolniczych jest bardziej wymagająca, a ze względu na wielość różnych rodzajów, skupy indywidualnie wyceniają takie odpady. Z kolei za opony ciężarowe uiścimy opłatę w wysokości od 18 do 30 zł/szt. netto. Łatwo zaobserwować, że przedziały cenowe są dość rozległe, co ma związek ze zmiennymi wymienionymi wyżej. Jeżeli jesteś zainteresowany indywidualnym i dokładnym określeniem ceny w skupie ogumienia w w Mysiadle - skontaktuj się z nami!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Gdzie utylizować opony rolnicze?
02-09-2022
Gdzie utylizować opony rolnicze?

Utylizacja opon rolniczych jest płatna. Aby jak najlepiej wyjść na tego typu transakcji, warto skorzystać z usług WasteMaster. Wypełnij formularz na stronie lub skontaktuj się z...

Więcej -->
Ile waży zużyta opona ciężarowa?
31-08-2022
Ile waży zużyta opona ciężarowa?

Zużyte opony ciężarowe są dużo cięższe niż osobowe. Waga opony ciężarowych waha się od 30 kg do nawet 80 kg. Tego typu informacja jest istotna, kiedy planujemy utylizację opon, ...

Więcej -->
Ile kosztuje utylizacja opon?
30-08-2022
Ile kosztuje utylizacja opon?

Jaka jest opłata za utylizację opon? To zależy od wagi, rodzaju i ilości posiadanych opon. Ceny skupów zależą od różnych czynników, dlatego najlepiej złożyć bezpłatne zapytanie ...

Więcej -->
Gdzie wyrzucić stare opony?
29-08-2022
Gdzie wyrzucić stare opony?

Często mamy problem ze starymi oponami. Utylizacja tego typu odpadu jest płatna, o czym mało ludzi pamięta. Dlatego często szukanym zapytaniem jest „gdzie oddać zużyte opony za ...

Więcej -->
Co zrobić ze starymi oponami?
25-08-2022
Co zrobić ze starymi oponami?

Zastanawiasz się, gdzie oddać stare opony? Tego typu odpad trzeba oddać do specjalnego punktu skupu i zutylizować. Aktualne ceny utylizacji opon znajdziesz tutaj. Jeśli masz fir...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Kiedy nie byłem pewien co wpływa na ceny skupu gumy w w Mysiadle, dzwonię do WasteMaster. I tym razem konsultanci podali mi rzetelne informacje i już wiem jak postępować z moim odpadem!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Odbiór zużytych opon w w Mysiadle organizuję tylko z WasteMaster! Są solidni, rzetelni i ich darmowe usługi znacznie ułatwiają mi gospodarowanie odpadami! Polecam mocno!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

WasteMaster to prawdziwa przyszłość zarządzania odpadami. Szybko, solidnie i za darmo zrealizowali dla mnie utylizację opon w w Mysiadle. Serio polecam!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Niezależnie od cen skupu odpadów gumowych - polegam na ekspertach z WasteMaster. Wyceniając moje opony, biorą pod uwagę stan rynku, zapotrzebowanie na takie odpady itd. Wiem, że to porządne źródło informacji!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Niezależnie od cen skupu odpadów gumowych - polegam na konsultantach z WasteMaster. Wyceniając moje opony, uwzględniają stan rynku, zapotrzebowanie na takie odpady itd. Wiem, że to porządne źródło informacji!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Odbiór zużytych opon
04-09-2022
Odbiór zużytych opon

Pewnie każdy kierowca chociaż raz w życiu zastanawiał się, lub będzie zastanawiał się, co zrobić ze starymi oponami. Ich zużycie zależy od szeregu czynników w tym: stylu jazdy, ...

Więcej -->
Skup zużytych opon – gdzie legalnie oddać stare opony?
03-09-2022
Skup zużytych opon – gdzie legalnie oddać stare opony?

Stare i porzucone opony w lasach oraz przydrożnych rowach to niestety cały czas częsty widok w Polsce. A przecież stara opona, aby się samoistnie rozłożyć może potrzebować nawet...

Więcej -->
Utylizacja opon samochodowych
03-09-2022
Utylizacja opon samochodowych

Z roku na rok coraz więcej ludzi decyduje się na samochód. W dzisiejszych czasach jest to jeden z podstawowych środków transportu, bez którego wielu z nas nie wyobraża sobie cod...

Więcej -->
Gdzie oddać opony?
15-06-2022
Gdzie oddać opony?

Każdy przedsiębiorca, którego działalność wiąże się z produkcją lub wymianą ogumienia, zastanawia się gdzie oddać opony i odpady gumowe. Pytanie to wiąże się przede wszystkim ze...

Więcej -->
Jak przeprowadzić utylizację i recykling opon?
05-04-2022
Jak przeprowadzić utylizację i recykling opon?

Jakie dokumenty są wymagane przy odbiorze do utylizacji zużytych opon? Opony jako odpad podlegają pod przepisy związane z rejestrem BDO. W efekcie, do zlecenia utylizacji zużyty...

Więcej -->
Praktycznie o recyklingu opon
17-03-2022
Praktycznie o recyklingu opon

Jak przebiega proces recyklingu opon? Gdy opony zostają dostarczone do recyklera, muszą zgodnie z przepisami zostać w odpowiedni sposób zagospodarowane. Należy przy tym pamiętać...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon