Utylizacja i recykling opon - Utylizacja opon | WasteMaster

Utylizacja opon w Milanówku

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Recykling opon w w Milanówku

Czy recykling opon w w Milanówku ma rację bytu? Jak najbardziej! Stare opony można użyć ponownie na wiele sposobów. Wyróżniamy głównie recykling materiałowy i energetyczny. Pierwszy z nich zajmuje się przerabianiem ogumienia w nowe materiały. Są to na przykład gumowe uszczelki, pył lub granulat gumowy mający szerokie zastosowania, dywaniki, asfalt lub też podłoża do placów zabaw czy bariery akustyczne. Drugi rodzaj recyklingu polega na tym, że zużyte elementy przetwarzamy w energię. Spory procent opon służy jako paliwo do specjalnie do tego przygotowanych pieców. Korzystają z nich głównie cementownie. Jak sam możesz zauważyć recykling opon w w Milanówku jest bardzo efektywny. Skorzystaj z naszych darmowych usług, a zobaczysz, że dzięki nam w równie efektywny sposób zrealizujesz wywózkę i utylizację swoich starych opon. Nie czekaj – zadzwoń już teraz!

Najważniejsze informacje dotyczące utylizacji opon w w Milanówku ?

Jeżeli jesteś użytkownikiem tzw. "czterech kółek" - powyższy artykuł może Cię zaciekawić! Użytkowanie wszelkiego typu pojazdów w większości przypadków wiążę się z wymianą ogumienia. Jednak co później zrobić ze starymi oponami? W jaki sposób najoptymalniej przeprowadzić recykling opon w w Milanówku ? Da się zrealizować wywózkę opon? Czytaj dalej, a na pewno otrzymasz wszystkie odpowiedzi na zadane pytania! Zgodnie z przepisami obowiązującymi w Polsce, zakazuje się wywożenia starych opon np. do lasów. Jest to związane z tym, że są one zagrożeniem dla środowiska naturalnego, a w dodatku rozkładają się ok. 100 lat. Za pozostawienie opon np. w lesie, grozi grzywna sięgająca nawet do 5 tys. zł. Są to środki prewencyjne, konieczne, aby zmusić pomioty do ekologicznej utylizacji opon w w Milanówku . Jak ją przeprowadzić? Czytaj dalej!

Oznaczenia zużytych opon

Wymienione wyżej dokumenty wykorzystują tzw. kody odpadów, które wprowadziło Rozporządzenie Ministra Środowiska ze stycznia 2020 roku. Powyższy dokument określa katalog odpadów - podział na kategorie. Każda z nich ma przydzielone konkretne numery oznaczające rodzaj, grupę oraz podgrupę. Stare opony to 16 01 03. Kolejną ważną sprawą są przepisy BHP. Pamiętaj o prawidłowym zabezpieczaniu ogumienia w swojej firmie, tak aby zapewnić bezpieczeństwo w środowisku pracy.

Jak wyglądają kwestie formalne?

Formalności dotyczące utylizacji opon w w Milanówku są niezwykle istotne. Zwłaszcza jeśli jesteś przedsiębiorcą lub rolnikiem posiadającym powyżej 75 ha gruntów, musisz prowadzić aktualną ewidencję odpadów w Bazie Danych Odpadowych. Jest to system, który ma za zadanie kontrolować produkcję i utylizację np. opon w w Milanówku . Jeżeli nie będziesz prowadzić tam ewidencji, grożą Ci bolesne kary. Jeśli interesuje Cię także organizacja odbioru zużytych opon w Milanówku , a należysz do powyższej grupy – musisz zwrócić Kartę Przekazania Odpadów kierowcy, który zabierze Twoje ogumienie. Dodatkowo każdy (także osoby fizyczne) musi wypełnić Kartę Ewidencji Odpadu, która jest dowodem na legalne utylizowanie odpadów podczas kontroli odpowiednich służb. Osoby prywatne nie muszą wypełniać KPO ani BDO, a ponadto powinny otrzymać od placówki zajmującej się recyklingiem opon w w Milanówku Formularz Przekazania Odpadu. Czy to tylko bezużyteczna biurokracja? Nie do końca. Całość ma służyć maksymalnej kontroli produkujących śmieci, tak aby zapobiegać powstawaniu dzikich wysypisk i zanieczyszczaniu środowiska.

Ceny utylizacji opon w w Milanówku

Ile zapłacisz za recykling opon w w Milanówku ? Nie jest to tak proste do określenia jakby można przypuszczać. Wysokość ceny skupu odpadów gumowych w w Milanówku zależy od kilku czynników. To, jak bardzo zużyte są opony, w jakim województwie się znajdujesz, czy jaka jest Twoja lokalizacja (to w kontekście odbioru ogumienia). Oczywistą zmienną jest także masa dostarczanych opon oraz ich typ. Rozróżniamy opony osobowe, ciężarowe oraz rolnicze. Na przykładzie cennika dostępnego na naszej witrynie można ustalić przedziały cenowe do wszystkich kategorii. Za oponę osobową należy zapłacić od 3,5 do 8 zł/szt. netto. Utylizacja opon rolniczych jest dużo bardziej wymagająca, a ze względu na wielość różnych rodzajów, skupy indywidualnie wyceniają takie pozostałości. Z kolei za opony ciężarowe trzeba zapłacić od 18 do 30 zł/szt. netto. Łatwo zauważyć, że przedziały cenowe są dość rozległe, co ma związek ze zmiennymi wymienionymi wyżej. Jeżeli jesteś zainteresowany indywidualnym i precyzyjnym określeniem ceny w skupie ogumienia w w Milanówku - skontaktuj się z nami!

Cena usług WasteMaster?

Nasze usługi są w całości bezpłatne. Nie pobieramy opłat za pomoc Opiekuna Klienta, obsługę aplikacji ani za konsultacje np. w sprawie BDO. Naszym celem nie jest doraźny zarobek, ale systematyczne usprawnianie zarządzania gospodarką odpadową w Polsce. Czas gra tutaj istotną rolę. Im krócej zajmie Ci wybór miejsca, które zajmie się utylizacją i recyklingiem opon w w Milanówku , tym szybciej skup przerobi ogumienie i puści w obieg nowe materiały. W ten sposób wszyscy oszczędzą naprawdę dużo czasu!

W jakie sposób najszybciej zorganizujesz odbiór zużytych opon w w Milanówku ?

W jaki sposób najszybciej zrealizujesz odbiór zużytych opon w w Milanówku ? Za pomocą WasteMaster! Nasi eksperci znajdą dla Ciebie najkorzystniejsze oferty w okolicy! Wyszukujemy nie tylko usługi odbioru zużytych opon w w Milanówku , ale i najtańsze skupy, które mógłbyś przeoczyć w toku poszukiwań internetowych. Zadzwoń do nas lub wyślij formularz zgłoszeniowy - nasi specjaliści wycenią dla Ciebie opony, a także przygotują listę najlepszych ofert. Numer i formularz wyszukasz na naszej stronie w interesującym Cię ogłoszeniu. Możesz także samodzielnie zamieścić zlecenie w aplikacji WasteMaster i obserwować ceny utylizacji opon w w Milanówku . Aplikacja jest również dostępna na naszej witrynie - możesz jej użyć nawet bez pobierania! Opiekun Klienta, który zostanie do Ciebie przydzielony, wyselekcjonuje dla Ciebie najkorzystniejsze oferty. W każdym przypadku to Ty decydujesz, z której oferty skorzystasz - nie jesteś do niczego zobligowany! Gwarantujemy, że w ten sposób zdecydowanie usprawnisz utylizację opon w w Milanówku !

Gdzie możemy zostawić zużyte opony w w Milanówku ?

Miejsce zużytych opon jest w prawidłowo do tego przystosowanym skupie. Jeżeli posiadasz małe ilości ogumienia - możesz spróbować go wywieźć do PSZOK-u lub zostawić go w zakładzie wulkanizacyjnym. Jednak nie zawsze mamy gwarancję, że te placówki przyjmą nasze opony. Skupy z kolei są do tego zobligowane. W momencie, kiedy posiadasz duże ilości ogumienia możliwa jest realizacja odbioru zużytych opon w w Milanówku . Zazwyczaj jest to usługa wykonywana w ramach funkcjonowania skupu, rzadko kiedy zajmują się tym przedsiębiorstwa zewnętrzne. Podkreślamy jednak, że jako producent tego rodzaju śmieci, jesteś prawnie zobowiązany do właściwej utylizacji i recyklingu odpadów gumowych w w Milanówku .

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Gdzie utylizować opony rolnicze?
02-09-2022
Gdzie utylizować opony rolnicze?

Utylizacja opon rolniczych jest płatna. Aby jak najlepiej wyjść na tego typu transakcji, warto skorzystać z usług WasteMaster. Wypełnij formularz na stronie lub skontaktuj się z...

Więcej -->
Ile waży zużyta opona ciężarowa?
31-08-2022
Ile waży zużyta opona ciężarowa?

Zużyte opony ciężarowe są dużo cięższe niż osobowe. Waga opony ciężarowych waha się od 30 kg do nawet 80 kg. Tego typu informacja jest istotna, kiedy planujemy utylizację opon, ...

Więcej -->
Ile kosztuje utylizacja opon?
30-08-2022
Ile kosztuje utylizacja opon?

Jaka jest opłata za utylizację opon? To zależy od wagi, rodzaju i ilości posiadanych opon. Ceny skupów zależą od różnych czynników, dlatego najlepiej złożyć bezpłatne zapytanie ...

Więcej -->
Gdzie wyrzucić stare opony?
29-08-2022
Gdzie wyrzucić stare opony?

Często mamy problem ze starymi oponami. Utylizacja tego typu odpadu jest płatna, o czym mało ludzi pamięta. Dlatego często szukanym zapytaniem jest „gdzie oddać zużyte opony za ...

Więcej -->
Co zrobić ze starymi oponami?
25-08-2022
Co zrobić ze starymi oponami?

Zastanawiasz się, gdzie oddać stare opony? Tego typu odpad trzeba oddać do specjalnego punktu skupu i zutylizować. Aktualne ceny utylizacji opon znajdziesz tutaj. Jeśli masz fir...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Ceny utylizacji opon w w Milanówku w mojej okolicy nie odpowiadały mi mnie, więc wysłałem formularz zgłoszeniowy do WasteMaster, żeby dowiedzieć się jakie mam możliwości wyboru. Całkiem szybko dostałem darmową wycenę moich opon rolniczych i kilka ofert w okolicy, których nie zauważyłem wcześniej. Naprawdę ich usługi ułatwiają zarządzanie odpadami w mojej firmie!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Kiedy nie byłem pewien co wpływa na ceny skupu gumy w w Milanówku , więc zadzwoniłem do WasteMaster. I tym razem konsultanci podali mi rzetelne informacje i już wiem jak postępować z moim odpadem!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Dobrze, że skorzystałam z WasteMaster, kiedy szukałam miejscówki utylizującej opony w w Milanówku . Dzięki nim miałam możliwość nawiązać współpracę z naprawdę tanim skupem!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Kiedy chcę przeprowadzić utylizację opon w w Milanówku zawsze dzwonię do WasteMaster. I tym razem pracownicy szybko zajęli się moją sprawą i w kilka chwil wszystko miałam na mailu. Warto było z nimi współpracować!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Korzystając z usług WasteMaster wiem, że biorą oni pod uwagę ceny skupu odpadów gumowych z różnych placówek. To rzetelna usługa, a z ich wycen jestem zawsze zadowolona!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Odbiór zużytych opon
04-09-2022
Odbiór zużytych opon

Pewnie każdy kierowca chociaż raz w życiu zastanawiał się, lub będzie zastanawiał się, co zrobić ze starymi oponami. Ich zużycie zależy od szeregu czynników w tym: stylu jazdy, ...

Więcej -->
Skup zużytych opon – gdzie legalnie oddać stare opony?
03-09-2022
Skup zużytych opon – gdzie legalnie oddać stare opony?

Stare i porzucone opony w lasach oraz przydrożnych rowach to niestety cały czas częsty widok w Polsce. A przecież stara opona, aby się samoistnie rozłożyć może potrzebować nawet...

Więcej -->
Utylizacja opon samochodowych
03-09-2022
Utylizacja opon samochodowych

Z roku na rok coraz więcej ludzi decyduje się na samochód. W dzisiejszych czasach jest to jeden z podstawowych środków transportu, bez którego wielu z nas nie wyobraża sobie cod...

Więcej -->
Gdzie oddać opony?
15-06-2022
Gdzie oddać opony?

Każdy przedsiębiorca, którego działalność wiąże się z produkcją lub wymianą ogumienia, zastanawia się gdzie oddać opony i odpady gumowe. Pytanie to wiąże się przede wszystkim ze...

Więcej -->
Jak przeprowadzić utylizację i recykling opon?
05-04-2022
Jak przeprowadzić utylizację i recykling opon?

Jakie dokumenty są wymagane przy odbiorze do utylizacji zużytych opon? Opony jako odpad podlegają pod przepisy związane z rejestrem BDO. W efekcie, do zlecenia utylizacji zużyty...

Więcej -->
Praktycznie o recyklingu opon
17-03-2022
Praktycznie o recyklingu opon

Jak przebiega proces recyklingu opon? Gdy opony zostają dostarczone do recyklera, muszą zgodnie z przepisami zostać w odpowiedni sposób zagospodarowane. Należy przy tym pamiętać...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon
Napisz do nas
Czat