Utylizacja i recykling opon - Utylizacja opon | WasteMaster

Utylizacja opon w Błoniach

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Kto przyjmie zużyte opony w Błoniach?

Przyjmowaniem tego typu odpadów zajmują się skupy przystosowane do utylizacji i recyklingu odpadów gumowych w Błoniach. W momencie, kiedy nie dysponujesz wielkimi ilościami ogumienia - możesz pozostawić swoje opony w punkcie typu PSZOK, czy wybranych zakładach wulkanizacyjnych. Jednak obie możliwości są dość niepewne - PSZOK często ma duże ograniczenia, a placówki zajmujące się ogumieniem nie zawsze chcą odbierać stare ogumienie. Dlatego miejscem pewnym, które zawsze przyjmie tego typu odpady jest skup opon. Jeżeli nie masz możliwości wywozu swoich odpadów do placówki utylizacyjnej - warto zorganizować odbiór zużytych opon w Błoniach. Zazwyczaj same skupy oferują tego typu usługi - jednak określają tzw. minimum logistyczne - tj. minimalną ilością ogumienia osobowego, która zostanie odebrana jest np. 150 opon.

Oznaczenia zużytych opon

Wymienione wyżej dokumenty wykorzystują tzw. kody odpadów, które zostały wprowadzone za pośrednictwem Rozporządzenia Ministra Środowiska ze stycznia 2020 roku. Powyższy dokument zawiera katalog odpadów - podział na kategorie. Każda z nich ma przydzielone konkretne numery oznaczające rodzaj, grupę oraz podgrupę. Zużyte opony to 16 01 03. Kolejną ważną sprawą są przepisy BHP. Pamiętaj o właściwym zabezpieczaniu ogumienia w swojej firmie, tak aby zapewnić bezpieczeństwo w środowisku pracy.

Ceny utylizacji opon w w Błoniach

Ile kosztuje recykling opon w w Błoniach? Nie jest to tak łatwe do określenia jakby można przypuszczać. Wysokość ceny skupu odpadów gumowych w w Błoniach zależy od wielu czynników. To, jak bardzo zużyte jest ogumienie, w jakim województwie się znajdujesz, czy jaka jest Twoja lokalizacja (to w kontekście odbioru ogumienia). Oczywistą zmienną jest także ilość dostarczanych opon oraz ich rodzaj. Rozróżniamy opony osobowe, ciężarowe oraz rolnicze. Na przykładzie cennika dostępnego na naszej stronie można ustalić przedziały cenowe do wszystkich kategorii. Za oponę osobową zapłacimy od 3,5 do 8 zł/szt. netto. Utylizacja opon rolniczych jest dużo bardziej wymagająca, a ze względu na wielość różnych typów, skupy indywidualnie wyceniają takie odpady. Z kolei za opony ciężarowe trzeba zapłacić od 18 do 30 zł/szt. netto. Łatwo zauważyć, że przedziały cenowe są dość rozległe, co ma związek ze zmiennymi wymienionymi wyżej. Jeżeli jesteś zainteresowany indywidualnym i dokładnym określeniem ceny w skupie ogumienia w w Błoniach - skontaktuj się z nami!

Jak wyglądają kwestie formalne?

Formalności dotyczące utylizacji opon w w Błoniach są niezwykle istotne. Zwłaszcza jeśli jesteś przedsiębiorcą lub rolnikiem mającym powyżej 75 ha gruntów, musisz prowadzić aktualną rejestrację odpadów w Bazie Danych Odpadowych. Jest to system, który ma za zadanie kontrolować produkcję i utylizację np. opon w w Błoniach. Jeżeli nie będziesz prowadzić tam ewidencji, grożą Ci bolesne kary. Jeśli interesuje Cię także realizacja odbioru zużytych opon w Błoniach, a należysz do powyższej grupy – musisz oddać Kartę Przekazania Odpadów kierowcy, który zabierze Twoje ogumienie. Dodatkowo każdy (także osoby nie będące przedsiębiorcami) musi wypełnić Kartę Ewidencji Odpadu, która jest dowodem na legalne utylizowanie pozostałości podczas kontroli odpowiednich służb. Osoby prywatne nie muszą wypełniać KPO ani BDO, a ponadto powinny otrzymać od placówki zajmującej się recyklingiem opon w w Błoniach Formularz Przekazania Odpadu. Czy to tylko bezsensowna biurokracja? Niekoniecznie. Całość ma służyć maksymalnej kontroli produkujących śmieci, tak aby zapobiegać powstawaniu dzikich wysypisk i zatruwaniu środowiska.

Utylizacja opon w w Błoniach – co musisz wiedzieć?

Masz warsztat samochodowy? A może wymieniłeś niedawno opony na zimowe lub letnie? Nie jesteś przekoanany co z nimi zrobić? Jak przeprowadzić recykling opon w w Błoniach? Przeczytaj poniższy tekst, a wszystko się wyjaśni! Polskie prawo zakazuje wyrzucania wszelkich odpadów do środowiska przyrodniczego. Według Kodeksu Wykroczeń art. 162, za wywózkę np. zużytych opon do lasu, grozi grzywna do nawet 5 tys. zł. Jest to bardzo szkodliwe działanie – w związku z tym, że jest to materiał mający w składzie mieszankę z gumowych polimerów, odpad tego typu będzie się rozkładał przez setki lat. Zatem co musisz zrobić z zużytymi oponami? Najlepiej zorganizować utylizację opon w w Błoniach. Aby tego dokonać, należy wywieźć je do odpowiedniego skupu.

Jak najłatwiej zorganizować odbiór zużytych opon w w Błoniach?

Odbiór zużytych opon w w Błoniach najprościej zorganizujesz z WasteMaster! W jaki sposób możesz tego dokonać? Nasza firma oferuje pomoc w organizacji wywozu opon do skupu. Wyszukamy dla Ciebie najbliższy punkt utylizacji opon w w Błoniach, a także wycenimy Twoje odpady! Skontaktuj się z naszymi specjalistami za pomocą formularza zgłoszeniowego lub rozmowy telefonicznej (znajdują się w ofercie dostępnej na witrynie) albo wykorzystaj aplikację WasteMaster. Po udzieleniu informacji o Twoich pozostałościach nasi eksperci określą szacunkową cenę utylizacji opon w w Błoniach, a także przygotują indywidualną listę najkorzystniejszych ofert w okolicy! Jeśli chcesz samodzielnie skorzystać z naszej aplikacji, możesz to zrobić z poziomu przeglądarki – nie musisz jej ściągać na telefon! Dodaj ogłoszenie, fotografię i informacje o swoim ogumieniu i czekaj aż zaczną spływać zgłoszenia. Opiekun Klienta, którego przydzielimy do Ciebie z góry, zajmie się przekierowywaniem do Ciebie najkorzystniejszych ofert od firm odbierających zużyte opony w w Błoniach. W każdym wypadku ostateczna decyzja należy do Ciebie – my jedynie podsuwamy Ci korzystne możliwości.

Co możemy otrzymać w wyniku recyklingu opon w w Błoniach?

W wyniku recyklingu opon w w Błoniach możemy otrzymać nowe materiały lub energię. Ze starego ogumienia (w zależności od stopnia zużycia) możemy wyprodukować np. pył lub granulat gumowy, wycieraczki, dywaniki, uszczelki, płyty gumowe wykorzystywane na placach zabaw czy nawet bariery akustyczne lub asfalt. Z kolei energię uzyskujemy poprzez spalanie w odpowiednio do tego przystosowanych piecach. Energię produkowaną w ten sposób wykorzystują zazwyczaj cementownie. Zatem recykling opon w w Błoniach jest niezwykle efektywny. Nie czekaj i pozbądź się starego ogumienia z WasteMaster!

Cena usług WasteMaster?

Nasze usługi są całkowicie bezpłatne. Nie pobieramy opłat za pracę Opiekuna Klienta, obsługę aplikacji ani za konsultacje np. w sprawie BDO. Naszym celem nie jest doraźny zysk, ale systematyczne usprawnianie zarządzania gospodarką odpadową w Polsce. Czas gra tutaj ważną rolę. Im krócej zajmie Ci wybór miejsca, które zajmie się utylizacją i recyklingiem opon w w Błoniach, tym szybciej skup przetworzy ogumienie i puści w obieg nowe surowce. W ten sposób wszyscy oszczędzą naprawdę dużo czasu!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Gdzie utylizować opony rolnicze?
02-09-2022
Gdzie utylizować opony rolnicze?

Utylizacja opon rolniczych jest płatna. Aby jak najlepiej wyjść na tego typu transakcji, warto skorzystać z usług WasteMaster. Wypełnij formularz na stronie lub skontaktuj się z...

Więcej -->
Ile waży zużyta opona ciężarowa?
31-08-2022
Ile waży zużyta opona ciężarowa?

Zużyte opony ciężarowe są dużo cięższe niż osobowe. Waga opony ciężarowych waha się od 30 kg do nawet 80 kg. Tego typu informacja jest istotna, kiedy planujemy utylizację opon, ...

Więcej -->
Ile kosztuje utylizacja opon?
30-08-2022
Ile kosztuje utylizacja opon?

Jaka jest opłata za utylizację opon? To zależy od wagi, rodzaju i ilości posiadanych opon. Ceny skupów zależą od różnych czynników, dlatego najlepiej złożyć bezpłatne zapytanie ...

Więcej -->
Gdzie wyrzucić stare opony?
29-08-2022
Gdzie wyrzucić stare opony?

Często mamy problem ze starymi oponami. Utylizacja tego typu odpadu jest płatna, o czym mało ludzi pamięta. Dlatego często szukanym zapytaniem jest „gdzie oddać zużyte opony za ...

Więcej -->
Co zrobić ze starymi oponami?
25-08-2022
Co zrobić ze starymi oponami?

Zastanawiasz się, gdzie oddać stare opony? Tego typu odpad trzeba oddać do specjalnego punktu skupu i zutylizować. Aktualne ceny utylizacji opon znajdziesz tutaj. Jeśli masz fir...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Raz skorzystałam z usług WasteMaster i już wiem, że na pewno do nich wrócę. Bez pobierania żadnych opłat zorganizowali dla mnie odbiór zużytych opon w w Błoniach. Jestem pozytywnie zaskoczona jakością tej usługi!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Martwiłam się jak zutylizuję opony w w Błoniach, jednak niepotrzebnie - w parę minut konsultant z WasteMaster znalazł dla mnie doskonałą ofertę, z której niezwłocznie skorzystałam!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Kiedy chcę przeprowadzić utylizację opon w w Błoniach zawsze dzwonię do WasteMaster. I tym razem konsultanci szybko zajęli się moją sprawą i w kilka chwil wszystko miałam na mojej skrzynce mailowej. Warto było z nimi współpracować!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Z WasteMaster jestem pewna, że zamówiona utylizacja i recykling odpadów gumowych w w Błoniach będzie przebiegała w zgodzie z ekologią, a organizacja całego procesu przebiegnie sprawnie. Tak było za każdym razem - polecam ich usługi!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie wiedziałem gdzie oddać opony w w Błoniach, więc po prostu zadzwoniłem do WasteMaster, a oni doradzili mi, do którego skupu najlepiej się udać. Wszystko szybko, wygodnie i bez płacenia!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Odbiór zużytych opon
04-09-2022
Odbiór zużytych opon

Pewnie każdy kierowca chociaż raz w życiu zastanawiał się, lub będzie zastanawiał się, co zrobić ze starymi oponami. Ich zużycie zależy od szeregu czynników w tym: stylu jazdy, ...

Więcej -->
Skup zużytych opon – gdzie legalnie oddać stare opony?
03-09-2022
Skup zużytych opon – gdzie legalnie oddać stare opony?

Stare i porzucone opony w lasach oraz przydrożnych rowach to niestety cały czas częsty widok w Polsce. A przecież stara opona, aby się samoistnie rozłożyć może potrzebować nawet...

Więcej -->
Utylizacja opon samochodowych
03-09-2022
Utylizacja opon samochodowych

Z roku na rok coraz więcej ludzi decyduje się na samochód. W dzisiejszych czasach jest to jeden z podstawowych środków transportu, bez którego wielu z nas nie wyobraża sobie cod...

Więcej -->
Gdzie oddać opony?
15-06-2022
Gdzie oddać opony?

Każdy przedsiębiorca, którego działalność wiąże się z produkcją lub wymianą ogumienia, zastanawia się gdzie oddać opony i odpady gumowe. Pytanie to wiąże się przede wszystkim ze...

Więcej -->
Jak przeprowadzić utylizację i recykling opon?
05-04-2022
Jak przeprowadzić utylizację i recykling opon?

Jakie dokumenty są wymagane przy odbiorze do utylizacji zużytych opon? Opony jako odpad podlegają pod przepisy związane z rejestrem BDO. W efekcie, do zlecenia utylizacji zużyty...

Więcej -->
Praktycznie o recyklingu opon
17-03-2022
Praktycznie o recyklingu opon

Jak przebiega proces recyklingu opon? Gdy opony zostają dostarczone do recyklera, muszą zgodnie z przepisami zostać w odpowiedni sposób zagospodarowane. Należy przy tym pamiętać...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon
Napisz do nas
Czat