Utylizacja i recykling opon - Utylizacja opon | WasteMaster

Utylizacja opon w Podkowie Leśnej

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Materiały, które można uzyskać w ramach recyklingu opon w Podkowie Leśnej

Jeżeli nie jesteś pewien, czy recykling opon w Podkowie Leśnej jest w ogóle wydajny - już spieszymy z odpowiedzią! To, jak efektowny jest zabieg przerabiania starych opon, jest niesamowite. W zależności od tego, jaki jest stopień zużycia danego ogumienia, możemy z niego wytworzyć pył lub granulat gumowy, a także wycieraczki, dywaniki do samochodów, płyty gumowe używane do wyłożenia podłoża placów zabaw, a nawet bariery akustyczne lub asfalt. Jeżeli jakiś materiał nie nadaje się do recyklingu opon w Podkowie Leśnej, jest on poddawany przeróbce termicznej, w wyniku której uzyskujemy energię. Zwłaszcza cementownie korzystają z tej właściwości opon. Oczywiście są one spalane w specjalnych piecach. Nie zwlekaj i pozbądź się swojego starego ogumienia z WasteMaster! Zapraszamy do kontaktu!

Jak oznaczamy zużyte opony?

Oznaczamy je za pomocą kodów. Zostały one wprowadzone mocą Rozporządzenia Ministra Środowiska w styczniu 2020 roku. Wprowadza on system identyfikowania śmieci za pomocą numerów, które oznaczają miejsce wytworzenia, rodzaj oraz charakterystykę danej pozostałości. Dla zużytych opon oznaczenim jest 16 01 03. Kolejną ważną rzeczą w kontekście zarządzania zużytym ogumieniem jest składowanie. Nie zapominaj o zasadach BHP - większe ilości opon mogą stanowić zagrożenie w środowisku pracy!

Od czego zależy wysokość cen utylizacji opon w Podkowie Leśnej?

Nie jest łatwo określić cenę skupu odpadów gumowych w Podkowie Leśnej, ponieważ jest ona zależna od bardzo wielu czynników. Głównie to rodzaj ogumienia jest bardzo istotny. Można wyróżnić opony osobowe, ciężarowe oraz rolnicze. Jeśli chodzi o wysokość cen recyklingu opon w Podkowie Leśnej dla pierwszego przypadku: plasuje się ona na pomiędzy 3,5 a 8 zł/szt. Ogumienie dla samochodów ciężarowych, jest dużo droższe - kosztuje ok. 18-30 zł/szt., a koszt recyklingu opon rolniczych jest wyceniany osobno ze względu na unikatowe cechy danej gumy. To, jaką ilością opon dysponujesz także jest ważne - pamiętaj o tzw. minimum logistycznym w przypadku, gdy realizujesz odbiór ogumienia. Jeżeli interesujesz się właśnie tą usługą - pamiętaj, że im dalej znajdujesz się od skupu, tym większa będzie cena w skupie ogumienia w Podkowie Leśnej. Jeżeli jesteś zainteresowany dokładną wyceną - zachęcamy do skorzystania z pomocy WasteMaster - nasi eksperci posiadają lata doświadczenia w branży odpadowej!

Ile zapłacisz za usługi od WasteMaster?

Nasze usługi są kompletnie darmowe. Nie zapłacisz ani za korzystanie z naszej aplikacji, ani za pomoc Opiekuna Klienta. Co więcej, wesprzemy Cię także w kwestiach formalnych – np. z BDO. Dlaczego nasze usługi są darmowe? Ponieważ wyższym celem naszej firmy jest zoptymalizowanie zarządzania odpadami w Polsce. Dlatego zachęcamy naszych użytkowników do wykorzystywania aplikacji. Im szybciej zrealizujesz utylizację i recykling opon w w Podkowie Leśnej, tym szybciej skup dostanie Twój odpad. W związku z tym przyśpieszony zostanie proces recyklingu, a skup szybciej sprzeda przerobione surowce.

Kto przyjmie zużyte opony w Podkowie Leśnej?

Przyjmowaniem tego typu odpadów zajmują się skupy dostosowane do utylizacji i recyklingu odpadów gumowych w Podkowie Leśnej. W momencie, kiedy nie dysponujesz wielkimi ilościami ogumienia - możesz zostawić swoje opony w punktach typu PSZOK, czy niektórych zakładach wulkanizacyjnych. Jednak obie opcje są dość niepewne - PSZOK często ma duże ograniczenia, a placówki zajmujące się oponami nie zawsze chcą przyjmować stare ogumienie. Dlatego placowką pewną, która zawsze przyjmie tego typu odpady jest skup opon. Jeżeli nie posiadasz możliwości wywozu swoich odpadów do placówki utylizacyjnej - warto zrealizować odbiór zużytych opon w Podkowie Leśnej. Zazwyczaj same skupy oferują tego typu usługi - jednak określają tzw. minimum logistyczne - tj. minimalną ilością ogumienia osobowego, która zostanie odebrana jest np. 150 opon.

W jakie sposób najszybciej zorganizujesz odbiór zużytych opon w w Podkowie Leśnej?

W jaki sposób najłatwiej zrealizujesz odbiór zużytych opon w w Podkowie Leśnej? Za pomocą WasteMaster! Nasi pracownicy znajdą dla Ciebie najkorzystniejsze ogłoszenia w okolicy! Wyszukujemy nie tylko usługi odbioru zużytych opon w w Podkowie Leśnej, ale i najtańsze skupy, które mógłbyś przeoczyć w toku poszukiwań internetowych. Zadzwoń do nas lub wyślij formularz zgłoszeniowy - nasi specjaliści wycenią dla Ciebie opony, a także przygotują listę najlepszych ofert. Numer i formularz wyszukasz na naszej stronie w interesującym Cię ogłoszeniu. Możesz także samodzielnie zamieścić zlecenie w aplikacji WasteMaster i obserwować ceny utylizacji opon w w Podkowie Leśnej. Aplikacja jest również dostępna na stronie - możesz jej użyć nawet na poziomie przeglądarki! Opiekun Klienta, który zostanie do Ciebie przydzielony, wyselekcjonuje dla Ciebie najbardziej opłacalne oferty. W każdym przypadku to Ty podejmujesz decyzję, z której oferty skorzystasz - nie jesteś do niczego zobligowany! Gwarantujemy, że w ten sposób zdecydowanie przyśpieszysz utylizację opon w w Podkowie Leśnej!

Dokumenty a utylizacja opon w w Podkowie Leśnej

Formalności są często uciążliwym obowiązkiem, zwłaszcza w kwestii gospodarowania odpadami. Jednak są one konieczne, ponieważ stanowią narzędzie kontroli, czy dany podmiot zgodnie z prawem utylizuje np. opony w w Podkowie Leśnej. Zatem jeśli jesteś właścicielem przedsiębiorstwa lub rolnikiem mającym powyżej 75 ha gruntów, musisz prowadzić aktualny rejestr odpadów w BDO. W innym wypadku grożą Ci wysokie kary. Ponadto, jeśli organizujesz odbiór zużytych opon w w Podkowie Leśnej, musisz wypełnić KPO i oddać je kierowcy, który zabiera Twój ładunek (ten druk zapewnia legalny przewóz do skupu). Dodatkowo każdy - w tym osoby fizyczne - musi uzupełnić Kartę Ewidencji Odpadowej, która będzie przydatna w razie kontroli. Osoby prywatne dostają Formularz Przekazania Odpadu. Nie muszą prowadzić BDO ani oddawać KPO. Pamiętaj o tych formalnościach, są one niezwykle istotne, jeśli chcesz legalnie dokonać utylizacji opon w w Podkowie Leśnej.

Najważniejsze informacje dotyczące utylizacji opon w w Podkowie Leśnej?

Jeżeli jesteś użytkownikiem tzw. "czterech kółek" - poniższy artykuł może Cię zainteresować! Użytkowanie wszelkiego rodzaju pojazdów w większości przypadków wiążę się z wymianą ogumienia. Jednak co później zrobić z zużytymi oponami? W jaki sposób najoptymalniej przeprowadzić recykling opon w w Podkowie Leśnej? Da się zrealizować wywózkę opon? Czytaj dalej, a z pewnością otrzymasz wszystkie odpowiedzi na zadane pytania! Zgodnie z prawem obowiązującym w Polsce, zakazuje się wywożenia starych opon np. do lasów. Jest to związane z tym, że są one zagrożeniem dla środowiska naturalnego, a w dodatku rozkładają się ok. 100 lat. Za pozostawienie opon np. w lesie, grozi grzywna sięgająca nawet do 5 tys. zł. Są to środki prewencyjne, konieczne, aby zmusić pomioty do właściwej utylizacji opon w w Podkowie Leśnej. Jak ją przeprowadzić? Czytaj dalej!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Gdzie utylizować opony rolnicze?
02-09-2022
Gdzie utylizować opony rolnicze?

Utylizacja opon rolniczych jest płatna. Aby jak najlepiej wyjść na tego typu transakcji, warto skorzystać z usług WasteMaster. Wypełnij formularz na stronie lub skontaktuj się z...

Więcej -->
Ile waży zużyta opona ciężarowa?
31-08-2022
Ile waży zużyta opona ciężarowa?

Zużyte opony ciężarowe są dużo cięższe niż osobowe. Waga opony ciężarowych waha się od 30 kg do nawet 80 kg. Tego typu informacja jest istotna, kiedy planujemy utylizację opon, ...

Więcej -->
Ile kosztuje utylizacja opon?
30-08-2022
Ile kosztuje utylizacja opon?

Jaka jest opłata za utylizację opon? To zależy od wagi, rodzaju i ilości posiadanych opon. Ceny skupów zależą od różnych czynników, dlatego najlepiej złożyć bezpłatne zapytanie ...

Więcej -->
Gdzie wyrzucić stare opony?
29-08-2022
Gdzie wyrzucić stare opony?

Często mamy problem ze starymi oponami. Utylizacja tego typu odpadu jest płatna, o czym mało ludzi pamięta. Dlatego często szukanym zapytaniem jest „gdzie oddać zużyte opony za ...

Więcej -->
Co zrobić ze starymi oponami?
25-08-2022
Co zrobić ze starymi oponami?

Zastanawiasz się, gdzie oddać stare opony? Tego typu odpad trzeba oddać do specjalnego punktu skupu i zutylizować. Aktualne ceny utylizacji opon znajdziesz tutaj. Jeśli masz fir...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Kiedy chcę otrzymać najrzetelniejsze informacje o cenach utylizacji opon w w Podkowie Leśnej, zwracam się do WasteMaster. Zazwyczaj także realizują mi darmową wycenę moich opon autobusowych i przygotowują listę ofert - zawsze jestem zadowolony!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie jestem zorientowana w cenach utylizacji opon w w Podkowie Leśnej, dlatego wolę zapytać specjalistów co i jak. Konsultanci z WasteMaster uprzejmie odpowiedzieli na moje pytania i ponadto wycenili moje opony i zaproponowali kilka skupów, w których nie przepłacę. Świetna obsługa!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Darmowe usługi, a jednak jakiej jakości! Zorganizowali dla mnie korzystny odbiór zużytych opon w w Podkowie Leśnej. Wiem, że oszczędziłem mnóstwo czasu, ale i pieniędzy. Polecam zwłaszcza przedsiębiorcom!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie jestem zorientowana w cenach utylizacji opon w w Podkowie Leśnej, dlatego wolę zapytać ekspertów co i jak. Konsultanci z WasteMaster cierpliwie odpowiedzieli na moje pytania i dodatkowo wycenili moje opony i zaproponowali parę skupów, w których nie przepłacę. Świetna obsługa!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Z WasteMaster jestem pewna, że zamówiona utylizacja i recykling odpadów gumowych w w Podkowie Leśnej będzie przebiegała ekologicznie, a organizacja całego procesu będzie przebiegać. Tak było za każdym razem - serdecznie ich polecam!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Odbiór zużytych opon
04-09-2022
Odbiór zużytych opon

Pewnie każdy kierowca chociaż raz w życiu zastanawiał się, lub będzie zastanawiał się, co zrobić ze starymi oponami. Ich zużycie zależy od szeregu czynników w tym: stylu jazdy, ...

Więcej -->
Skup zużytych opon – gdzie legalnie oddać stare opony?
03-09-2022
Skup zużytych opon – gdzie legalnie oddać stare opony?

Stare i porzucone opony w lasach oraz przydrożnych rowach to niestety cały czas częsty widok w Polsce. A przecież stara opona, aby się samoistnie rozłożyć może potrzebować nawet...

Więcej -->
Utylizacja opon samochodowych
03-09-2022
Utylizacja opon samochodowych

Z roku na rok coraz więcej ludzi decyduje się na samochód. W dzisiejszych czasach jest to jeden z podstawowych środków transportu, bez którego wielu z nas nie wyobraża sobie cod...

Więcej -->
Gdzie oddać opony?
15-06-2022
Gdzie oddać opony?

Każdy przedsiębiorca, którego działalność wiąże się z produkcją lub wymianą ogumienia, zastanawia się gdzie oddać opony i odpady gumowe. Pytanie to wiąże się przede wszystkim ze...

Więcej -->
Jak przeprowadzić utylizację i recykling opon?
05-04-2022
Jak przeprowadzić utylizację i recykling opon?

Jakie dokumenty są wymagane przy odbiorze do utylizacji zużytych opon? Opony jako odpad podlegają pod przepisy związane z rejestrem BDO. W efekcie, do zlecenia utylizacji zużyty...

Więcej -->
Praktycznie o recyklingu opon
17-03-2022
Praktycznie o recyklingu opon

Jak przebiega proces recyklingu opon? Gdy opony zostają dostarczone do recyklera, muszą zgodnie z przepisami zostać w odpowiedni sposób zagospodarowane. Należy przy tym pamiętać...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon
Napisz do nas
Czat