Utylizacja i recykling opon - Utylizacja opon | WasteMaster

Utylizacja opon w Kielcach

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Ceny utylizacji opon w w Kielcach

Ile kosztuje recykling opon w w Kielcach? Nie jest to tak proste do określenia jakby można przypuszczać. Wysokość ceny skupu odpadów gumowych w w Kielcach zależy od kilku czynników. To, jak bardzo zużyte są opony, w jakim województwie się znajdujesz, czy jaka jest Twoja lokalizacja (to w kontekście wywozu ogumienia). Oczywistą zmienną jest także masa dostarczanych opon oraz ich rodzaj. Rozróżniamy opony osobowe, ciężarowe oraz rolnicze. Na przykładzie cennika dostępnego na naszej stronie można ustalić przedziały cenowe do wszystkich kategorii. Za oponę osobową należy zapłacić od 3,5 do 8 zł/szt. netto. Utylizacja opon rolniczych jest dużo bardziej wymagająca, a ze względu na wielość różnych typów, skupy indywidualnie wyceniają takie odpady. Z kolei za opony ciężarowe trzeba zapłacić od 18 do 30 zł/szt. netto. Łatwo zauważyć, że przedziały cenowe są dość rozległe, co ma związek ze zmiennymi wymienionymi wyżej. Jeżeli jesteś zainteresowany indywidualnym i dokładnym określeniem ceny w skupie ogumienia w w Kielcach - zapraszamy do kontaktu!

Jak najszybciej zrealizować odbiór zużytych opon w w Kielcach?

Najszybciej zrealizujesz odbiór zużytych opon w w Kielcach z pomocą ekspertów z WasteMaster. Skontaktuj się z nami poprzez formularz zgłoszeniowy lub porozmawiaj z konsultantami (i numer telefonu i formularz wyświetli się tuż po naciśnięciu w interesującą Cię ofertę), udziel najważniejszych informacji i czekaj. Na podanego maila zostanie wysłana szacunkowa cena utylizacji opon w w Kielcach oraz lista najbardziej opłacalnych ofert wywozu w Twojej okolicy. Jeżeli wolisz samodzielnie skorzystać z naszej aplikacji, również jest taka opcja. Ściągnij ją na telefon lub otwórz w przeglądarce, zamieść ogłoszenie i to tyle! Przypisany z góry Opiekun Klienta przekieruje do Ciebie najlepsze oferty odbioru zużytych opon w w Kielcach. W obu przypadkach otrzymasz absolutną wolność wyboru - naszym zadaniem jest jedynie przybliżenie Ci różnorodności dostępnych opcji transportu i utylizacji opon w w Kielcach.

Kody odpadów na zużyte opony

Kody odpadów zostały wprowadzone w nawiązaniu do dyrektyw Unii Europejskiej, poprzez Rozporządzenie Ministra Środowiska z 2020 roku, dotyczącego katalogowania odpadów. System służy uproszczeniu identyfikacji poszczególnych śmieci oraz przekazywaniu skondensowanych informacji za pomocą liczb. Kodem dla zużytych opon jest numer 16 01 03. Najczęściej cyfry oznaczają źródło powstawania konkretnej pozostałości, rodzaj oraz jej charakterystykę. Kolejna wartą podkreślenia kwestią, jest sposób składowania zużytych opon np. w serwisie samochodowym. Pamiętaj, że obowiązujące zasady BHP, służą przede wszystkim pracownikom - zadbaj, więc o to, aby żadne ogumienie nie stanowiła zagrożenia w Twoim środowisku pracy. Składuj je w wydzielonych miejscach.

Kwestie formalne a utylizacja opon w Kielcach

Jeżeli chcesz zrealizować utylizację opon w Kielcach, nie możesz zapomnieć o wypełnieniu kilku koniecznych formalności. Służą one kontrolowaniu i koordynowaniu zarządzania odpadami, a także monitorowaniu tego, czy zgodnie z prawem się nimi gospodaruje. Zatem w momencie, kiedy jesteś właścicielem przedsiębiorstwa lub rolnikiem posiadającym powyżej 75 ha zmieni - musisz prowadzić bieżącą ewidencję w BDO. Dodatkowo, jeśli realizujesz odbiór zużytych opon w Kielcach, to koniecznie wypełnij i oddaj Kartę Przekazania Odpadu kierowcy, który wywozi od Ciebie ogumienie. Osoby fizyczne są zwolnione z obu obowiązków, jednak obliguje się je do wypełnienia Karty Ewidencji Odpadowej, która jest dowodem na legalność przeprowadzonej transakcji. Ponadto, te same osoby powinny otrzymać Formularz Przekazania Odpadu, który z kolei jest potwierdzeniem przeprowadzonej transakcji. Jak sam widzisz, utylizacja opon w Kielcach jest obwarowana wieloma przepisami, dlatego jeśli nie jesteś pewien, jak się w nich poruszać - skontaktuj się z nami! Ze wszystkim Ci pomożemy!

Ile zapłacisz za usługi od WasteMaster?

Nasze usługi są całkowicie darmowe. Nie zapłacisz ani za użycie naszej aplikacji, ani za pomoc Opiekuna Klienta. Co więcej, wesprzemy Cię także w kwestiach formalnych – np. z BDO. Dlaczego nasze usługi są bezpłatne? Ponieważ wyższym celem naszej spółki jest zoptymalizowanie zarządzania odpadami w Polsce. Dlatego zachęcamy naszych użytkowników do korzystania z aplikacji. Im szybciej zorganizujesz utylizację i recykling opon w w Kielcach, tym szybciej skup dostanie Twój odpad. W związku z tym przyśpieszony zostanie proces recyklingu, a skup w krótszym czasie sprzeda przerobione surowce.

Czy recykling opon w w Kielcach naprawdę działa?

Oczywiście, że tak! Recykling opon w w Kielcach wbrew pozorom jest bardzo efektywny. Ze starych opon możemy uzyskać zarówno nowe materiały, jak i energię. W ramach pierwszego typu recyklingu możemy uzyskać materiały służące do produkcji m.in. granulatu gumowego, wycieraczek, uszczelek, dywaników, podłoża na placach zabaw lub też barier akustycznych. Z kolei wykorzystanie starych opon, jako paliwa spalanego w specjalnych piecach, ma miejsce zazwyczaj w cementowniach. Recykling opon w w Kielcach jest opłacalny! Zorganizuj go za darmo z WasteMaster! Zachęcamy do kontaktu!

Utylizacja opon w w Kielcach – co musisz wiedzieć?

Posiadasz warsztat samochodowy? A może wymieniłeś ostatnio opony na zimowe lub letnie? Nie jesteś przekoanany co z nimi zrobić? Jak przeprowadzić recykling opon w w Kielcach? Przeczytaj poniższy tekst, a wszystko się wyjaśni! Polskie prawo zakazuje wyrzucania wszelkich odpadów do środowiska przyrodniczego. Według Kodeksu Wykroczeń art. 162, za wywożenie np. zużytych opon do lasu, grozi grzywna do nawet 5 tys. zł. Jest to bardzo szkodliwe działanie – w związku z tym, że jest to materiał mający w składzie mieszankę z gumowych polimerów, odpad tego typu będzie się rozkładał przez setki lat. Zatem co musisz zrobić ze starymi? Najlepiej zorganizować utylizację opon w w Kielcach. Aby tego dokonać, należy wywieźć je do odpowiedniego skupu.

W jakich miejscach możemy zostawić zużyte opony w w Kielcach?

Zużyte opony pozostawiamy w skupach przystosowanych do utylizacji i recyklingu odpadów gumowych w w Kielcach. Jeżeli jednak posiadasz niewielkie ilości ogumienia, możesz go zawieźć do najbliższego PSZOK-u, warsztatu lub zakładu wulkanizacyjnego. Jednak te instytucje nie zawsze gwarantują możliwość zostawienia u nich zużytych opon. Skup, po uiszczeniu opłaty, jest zobowiązany do przyjęcia legalnie wytworzonego odpadu gumowego. Jeżeli nie posiadasz odpowiednio dużego pojazdu, którym mógłbyś przewieźć zużyte ogumienie - zorganizuj odbiór zużytych opon w w Kielcach. Najczęściej same placówki utylizacyjne świadczą tego rodzaju usługi.

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Gdzie utylizować opony rolnicze?
02-09-2022
Gdzie utylizować opony rolnicze?

Utylizacja opon rolniczych jest płatna. Aby jak najlepiej wyjść na tego typu transakcji, warto skorzystać z usług WasteMaster. Wypełnij formularz na stronie lub skontaktuj się z...

Więcej -->
Ile waży zużyta opona ciężarowa?
31-08-2022
Ile waży zużyta opona ciężarowa?

Zużyte opony ciężarowe są dużo cięższe niż osobowe. Waga opony ciężarowych waha się od 30 kg do nawet 80 kg. Tego typu informacja jest istotna, kiedy planujemy utylizację opon, ...

Więcej -->
Ile kosztuje utylizacja opon?
30-08-2022
Ile kosztuje utylizacja opon?

Jaka jest opłata za utylizację opon? To zależy od wagi, rodzaju i ilości posiadanych opon. Ceny skupów zależą od różnych czynników, dlatego najlepiej złożyć bezpłatne zapytanie ...

Więcej -->
Gdzie wyrzucić stare opony?
29-08-2022
Gdzie wyrzucić stare opony?

Często mamy problem ze starymi oponami. Utylizacja tego typu odpadu jest płatna, o czym mało ludzi pamięta. Dlatego często szukanym zapytaniem jest „gdzie oddać zużyte opony za ...

Więcej -->
Co zrobić ze starymi oponami?
25-08-2022
Co zrobić ze starymi oponami?

Zastanawiasz się, gdzie oddać stare opony? Tego typu odpad trzeba oddać do specjalnego punktu skupu i zutylizować. Aktualne ceny utylizacji opon znajdziesz tutaj. Jeśli masz fir...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

WasteMaster to prawdziwa przyszłość gospodarowania odpadami. Szybko, solidnie i za darmo zrealizowali dla mnie utylizację opon w w Kielcach. Serio polecam!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Mimo że, wiedziałam gdzie oddać opony w w Kielcach, nie byłam *3*pewna|przekonana#*#, czy to najkorzystniejsza opcja. Postanowiłam skontaktować się z WasteMaster i dowiedzieć się wszystkiego. Nie żałuję! Znalazłam skup, w którym nie przepłacam!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Niezależnie od cen skupu odpadów gumowych - polegam na ekspertach z WasteMaster. Wyceniając moje opony, uwzględniają stan rynku, zapotrzebowanie na takie śmieci itd. Wiem, że to porządne źródło informacji!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

WasteMaster jest dla mnie ważnym ogniwem w procesie organizacji wywozu starych opon. Dzięki ich zaleceniom, wcale nie muszę śledzić cen utylizacji opon - mogę skupić się na swoim przedsiębiorstwie!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Korzystając z usług WasteMaster wiem, że w swoim researchu uwzględniają ceny skupu odpadów gumowych z różnych placówek. To rzetelna usługa, a z ich wyceny jestem bardzo zadowolona!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Odbiór zużytych opon
04-09-2022
Odbiór zużytych opon

Pewnie każdy kierowca chociaż raz w życiu zastanawiał się, lub będzie zastanawiał się, co zrobić ze starymi oponami. Ich zużycie zależy od szeregu czynników w tym: stylu jazdy, ...

Więcej -->
Skup zużytych opon – gdzie legalnie oddać stare opony?
03-09-2022
Skup zużytych opon – gdzie legalnie oddać stare opony?

Stare i porzucone opony w lasach oraz przydrożnych rowach to niestety cały czas częsty widok w Polsce. A przecież stara opona, aby się samoistnie rozłożyć może potrzebować nawet...

Więcej -->
Utylizacja opon samochodowych
03-09-2022
Utylizacja opon samochodowych

Z roku na rok coraz więcej ludzi decyduje się na samochód. W dzisiejszych czasach jest to jeden z podstawowych środków transportu, bez którego wielu z nas nie wyobraża sobie cod...

Więcej -->
Gdzie oddać opony?
15-06-2022
Gdzie oddać opony?

Każdy przedsiębiorca, którego działalność wiąże się z produkcją lub wymianą ogumienia, zastanawia się gdzie oddać opony i odpady gumowe. Pytanie to wiąże się przede wszystkim ze...

Więcej -->
Jak przeprowadzić utylizację i recykling opon?
05-04-2022
Jak przeprowadzić utylizację i recykling opon?

Jakie dokumenty są wymagane przy odbiorze do utylizacji zużytych opon? Opony jako odpad podlegają pod przepisy związane z rejestrem BDO. W efekcie, do zlecenia utylizacji zużyty...

Więcej -->
Praktycznie o recyklingu opon
17-03-2022
Praktycznie o recyklingu opon

Jak przebiega proces recyklingu opon? Gdy opony zostają dostarczone do recyklera, muszą zgodnie z przepisami zostać w odpowiedni sposób zagospodarowane. Należy przy tym pamiętać...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon
Napisz do nas
Czat