Utylizacja i recykling opon - Utylizacja opon | WasteMaster

Utylizacja opon w Szydłowcu

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Gdzie oddać zużyte opony w w Szydłowcu?

Zużyte ogumienie trzeba oddać do najbliższego skupu opon. Jeżeli posiadasz małe ilości tego odpadu, są także inne opcje. Możesz przekazać swoje ogumienie do punktu typu PSZOK, jednak należy uważnie przestudiować harmonogram najbliższej Ciebie jednostki, ponieważ rządzą się one swoimi prawami. Czasami w warsztacie lub w zakładzie wulkanizacyjnym (lub przy wymianie opon) możesz pozostawić swoje opony, jednak te placówki nie mają obowiązku odbioru zużytych opon w w Szydłowcu. Warto też śledzić lokalne akcje i zbiórki. Natomiast skup opon ma obowiązek przyjęcia legalnie wytworzonego odpadu. Warto zaznaczyć, że wytwórca tego rodzaju pozostałości jest zobligowany do odpowiedniej utylizacji i recyklingu odpadów gumowych w w Szydłowcu.

Formalności a odbiór zużytych opon w w Szydłowcu

Kwestie formalne grają kluczową rolę, jeśli chodzi o utylizację opon w w Szydłowcu. Jeżeli jakiś ich element pozostanie pominięty, możliwe, że zostaniesz obciążony karami finansowymi. Całość służy głównie kontroli i monitorowaniu utylizacji opon w w Szydłowcu i innych odpadów. Jeśli jesteś właścicielem firmy lub rolnikiem (z gruntami powyżej 75 ha), to musisz pamiętać o cyklicznym uzupełnianiu BDO. Także w przypadku organizacji odbioru zużytych opon w w Szydłowcu obowiązują Cię inne dokumenty. Musisz przekazać dokument KPO kierowcy, który odbiera Twoje pozostałości. Ponadto wszyscy, w tym osoby prywatne muszą wypełnić Kartę Ewidencji Odpadowej - która stanowi dowód w razie kontroli. Dodatkowo osoby fizyczne powinny otrzymać Formularz Przekazania Odpadu. NIe muszą wypełniać ani prowadzić BDO i KPO.

Czy recykling opon w w Szydłowcu naprawdę działa?

Działa i to jak! Recykling opon w w Szydłowcu wbrew pozorom jest niezywkle efektywny. Ze starych opon możemy wytworzyć zarówno nowe materiały, jak i energię. W ramach pierwszego typu recyklingu możemy uzyskać materiały służące do produkcji m.in. granulatu gumowego, wycieraczek, uszczelek, dywaników, podłoża na placach zabaw lub też barier akustycznych. Z kolei używanie starych opon, jako paliwa spalanego w specjalnych piecach, ma miejsce zazwyczaj w cementowniach. Recykling opon w w Szydłowcu opłaca się wszystkim! Zorganizuj go bezpłatnie z WasteMaster! Zachęcamy do kontaktu!

Koszt usług WasteMaster

Wszelkie usługi, których świadczeniem się zajmujemy, są całkowicie darmowe. Nie uiścisz opłaty za Opiekuna Klienta, za konsultację, czy używanie naszej aplikacji. Nawet z BDO pomożemy Ci bezpłatnie! Filozofia naszej spółki opiera się głównie na systematycznej optymalizacji zarządzania m.in. utylizacją i recyklingiem opon w Szydłowcu, ale i w całym kraju. Jeśli klient ma jasną listę opcji, z których może skorzystać - szybciej podejmie decyzję, a następnie szybciej zorganizuje interesującą go usługę. W ten sposób punkty skupu szybciej otrzymają i surowiec i wpłaty - a co za tym idzie, sprawniej przeprowadzą recykling. Materiały w krótszym czasie wrócą do obiegu. A Ty, jako użytkownik naszej aplikacji, zaoszczędzisz wiele czasu, a nawet i pieniędzy!

Kody odpadów

Każdy z wymienionych dokumentów wykorzystuje tzw. kody odpadów. Jest to system wprowadzony mocą Rozporządzenia Ministra Środowiska, który wprowadza katalog odpadów. Do każdego typu pozostałości przypisane jest oznaczenie numeryczne, które określa jego kategorię, grupę i specyficzną podgrupę. Dla zużytych opon kodem jest 16 01 03. Należy pamiętać o prawidłowym składowaniu tego rodzaju śmieci. Jeśli prowadzisz warsztat samochodowy, to z pewnością zalegają u Ciebie setki opon. Musisz wydzielić konkretne miejsce, tak aby nie zagrażały Twoim pracownikiem i Tobie samemu.

Jak kształtują się ceny utylizacji opon w w Szydłowcu?

Ceny skupu odpadów gumowych w w Szydłowcu nie są wcale stałe, zmieniają się w zależności od kilku czynników. To, ile ogumienia przywieziesz do skupu i jakiego jest ono typu, jest bardzo ważne. Wyróżniamy opony osobowe, ciężarowe oraz rolnicze. Recykling opon osobowych w w Szydłowcu to koszt rzędu 3,5-8 zł/szt. netto. Za opony ciężarowe możemy zapłacić 18-30 zł/szt. netto, a ogumienie rolnicze jest wyceniane osobno. Także to, gdzie zamierzasz przeprowadzić recykling ma znaczenie, we wszystkich województwach, mogą się pojawić najróżniejsze ceny. "Widełki" cenowe, które zostały podane, są tak obszerne, ponieważ oddziałują na nie czynniki wymienione wcześniej. Jeśli organizujesz wywózkę ze swojej okolicy - Twoja lokalizacja i oddalenie od skupu może spowodować podwyższenie się ceny. Chcesz dokładnie wiedzieć, ile zapłacisz w skupie? Skontaktuj się z WasteMaster, a nasi specjaliści w krótkim czasie określą szacunkowe ceny w skupie ogumienia w w Szydłowcu!

Utylizacja opon w w Szydłowcu - baza wiedzy

Zarządzasz warsztatem? A może zmieniłeś opony na zimowe lub letnie? Nie wiesz, co zrobić z pzoostałymi oponami? WasteMaster spieszy z pomocą. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, jak najszybciej zorganizować recykling opon w w Szydłowcu. Prawo w Polsce (z tytułu Kodeksu Wykroczeń art. 162) zabrania i surowo (do 5 tys. zł) karze za wyrzucanie np. opon do lasów czy jezior. Warto dodać, że taka opona może się rozkładać ponad 100 lat, a zawarte w niej polimery mogą mieć szkodliwy wpływ na okoliczną faunę i florę. Powyższe zasady służą głównie temu, żeby ograniczyć powstawanie dzikich wysypisk i zadbać o środowisko. Dlatego jeśli cenisz sobie legalną działalność oraz ekologię, czytaj dalej, a dowiesz się istotnych rzeczy na temat utylizacji opon w w Szydłowcu.

Jak najszybciej zrealizować odbiór zużytych opon w w Szydłowcu?

Najszybciej zrealizujesz odbiór zużytych opon w w Szydłowcu z pomocą ekspertów z WasteMaster. Skontaktuj się z nami za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego lub porozmawiaj z konsultantami (i numer telefonu i formularz wyświetli się tuż po naciśnięciu w interesującą Cię ofertę), udziel najistotniejszych informacji i czekaj. Na podaną skrzynkę mailową zostanie wysłana szacunkowa cena utylizacji opon w w Szydłowcu oraz lista najbardziej opłacalnych ofert wywozu w Twojej okolicy. Jeżeli wolisz na własną rękę skorzystać z naszej aplikacji, również jest taka opcja. Pobierz ją na telefon lub otwórz w przeglądarce, zamieść ogłoszenie i to tyle! Przydzielony z góry Opiekun Klienta przekieruje do Ciebie najkorzystniejsze oferty odbioru zużytych opon w w Szydłowcu. W obu przypadkach otrzymasz całkowitą wolność wyboru - naszym zadaniem jest jedynie pokazanie Ci różnorodności dostępnych opcji wywozu i utylizacji opon w w Szydłowcu.

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Gdzie utylizować opony rolnicze?
02-09-2022
Gdzie utylizować opony rolnicze?

Utylizacja opon rolniczych jest płatna. Aby jak najlepiej wyjść na tego typu transakcji, warto skorzystać z usług WasteMaster. Wypełnij formularz na stronie lub skontaktuj się z...

Więcej -->
Ile waży zużyta opona ciężarowa?
31-08-2022
Ile waży zużyta opona ciężarowa?

Zużyte opony ciężarowe są dużo cięższe niż osobowe. Waga opony ciężarowych waha się od 30 kg do nawet 80 kg. Tego typu informacja jest istotna, kiedy planujemy utylizację opon, ...

Więcej -->
Ile kosztuje utylizacja opon?
30-08-2022
Ile kosztuje utylizacja opon?

Jaka jest opłata za utylizację opon? To zależy od wagi, rodzaju i ilości posiadanych opon. Ceny skupów zależą od różnych czynników, dlatego najlepiej złożyć bezpłatne zapytanie ...

Więcej -->
Gdzie wyrzucić stare opony?
29-08-2022
Gdzie wyrzucić stare opony?

Często mamy problem ze starymi oponami. Utylizacja tego typu odpadu jest płatna, o czym mało ludzi pamięta. Dlatego często szukanym zapytaniem jest „gdzie oddać zużyte opony za ...

Więcej -->
Co zrobić ze starymi oponami?
25-08-2022
Co zrobić ze starymi oponami?

Zastanawiasz się, gdzie oddać stare opony? Tego typu odpad trzeba oddać do specjalnego punktu skupu i zutylizować. Aktualne ceny utylizacji opon znajdziesz tutaj. Jeśli masz fir...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Nie mam kiedy monitorować cen skupu gumy w w Szydłowcu, dlatego skorzystałem z WasteMaster. Jestem przekonany, co do rzetelności tych usług!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Cieszę się, że koleżanka poleciła mi skorzystanie z WasteMaster. Ich usługi znacznie usprawniły organizację odbioru zużytych opon ze skupu mojego partnera. Polecam każdemu!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Bezpłatne usługi, a jednak najwyższej jakości! Zorganizowali dla mnie stosunkowo tani odbiór zużytych opon w w Szydłowcu. Wiem, że oszczędziłem dużo czasu, ale i pieniędzy. Polecam zwłaszcza przedsiębiorcom!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Prowadzę serwis samochodowy mojego męża i często mamy problem z tym, żeby znaleźć skup, który zajmie się utylizacją ogumienia rolniczego. Dlatego zwracam się zawsze do WasteMaster, konsultanci tej firmy zawsze znajdą dla nas korzystny punkt recyklingu opon w w Szydłowcu.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Kiedy chcę przeprowadzić utylizację opon w w Szydłowcu zawsze dzwonię do WasteMaster. I tym razem pracownicy szybko zajęli się moją sprawą i w kilka chwil wszystko miałam na mojej skrzynce mailowej. Warto było skorzystać!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Odbiór zużytych opon
04-09-2022
Odbiór zużytych opon

Pewnie każdy kierowca chociaż raz w życiu zastanawiał się, lub będzie zastanawiał się, co zrobić ze starymi oponami. Ich zużycie zależy od szeregu czynników w tym: stylu jazdy, ...

Więcej -->
Skup zużytych opon – gdzie legalnie oddać stare opony?
03-09-2022
Skup zużytych opon – gdzie legalnie oddać stare opony?

Stare i porzucone opony w lasach oraz przydrożnych rowach to niestety cały czas częsty widok w Polsce. A przecież stara opona, aby się samoistnie rozłożyć może potrzebować nawet...

Więcej -->
Utylizacja opon samochodowych
03-09-2022
Utylizacja opon samochodowych

Z roku na rok coraz więcej ludzi decyduje się na samochód. W dzisiejszych czasach jest to jeden z podstawowych środków transportu, bez którego wielu z nas nie wyobraża sobie cod...

Więcej -->
Gdzie oddać opony?
15-06-2022
Gdzie oddać opony?

Każdy przedsiębiorca, którego działalność wiąże się z produkcją lub wymianą ogumienia, zastanawia się gdzie oddać opony i odpady gumowe. Pytanie to wiąże się przede wszystkim ze...

Więcej -->
Jak przeprowadzić utylizację i recykling opon?
05-04-2022
Jak przeprowadzić utylizację i recykling opon?

Jakie dokumenty są wymagane przy odbiorze do utylizacji zużytych opon? Opony jako odpad podlegają pod przepisy związane z rejestrem BDO. W efekcie, do zlecenia utylizacji zużyty...

Więcej -->
Praktycznie o recyklingu opon
17-03-2022
Praktycznie o recyklingu opon

Jak przebiega proces recyklingu opon? Gdy opony zostają dostarczone do recyklera, muszą zgodnie z przepisami zostać w odpowiedni sposób zagospodarowane. Należy przy tym pamiętać...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon
Napisz do nas
Czat