Utylizacja i recykling opon - Utylizacja opon | WasteMaster

Utylizacja opon w Karczewiu

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Formalności a odbiór zużytych opon w w Karczewiu

Kwestie formalne grają kluczową rolę, jeśli chodzi o utylizację opon w w Karczewiu. Jeżeli jakiś ich element zostanie pominięty, możliwe, że zostaniesz obciążony karami finansowymi. Całość służy przede wszystkim kontroli i monitorowaniu utylizacji opon w w Karczewiu i innych odpadów. Jeśli jesteś właścicielem firmy lub rolnikiem (z gruntami powyżej 75 ha), to musisz pamiętać o cyklicznym uzupełnianiu BDO. Także w przypadku organizacji odbioru zużytych opon w w Karczewiu obowiązują Cię inne zasady. Musisz oddać dokument KPO kierowcy, który odbiera Twoje pozostałości. Ponadto wszyscy, w tym osoby prywatne muszą wypełnić Kartę Ewidencji Odpadowej - która stanowi dowód w razie kontroli. Dodatkowo osoby prywatne powinny otrzymać Formularz Przekazania Odpadu. NIe muszą wypełniać ani prowadzić BDO i KPO.

Kto przyjmie zużyte opony w Karczewiu?

Przyjmowaniem tego rodzaju odpadów zajmują się skupy przystosowane do utylizacji i recyklingu odpadów gumowych w Karczewiu. W momencie, jeśli nie dysponujesz dużymi ilościami ogumienia - możesz pozostawić swoje opony w punkcie typu PSZOK, czy wybranych zakładach wulkanizacyjnych. Jednak obie możliwości są dość niepewne - PSZOK często ma duże ograniczenia, a placówki zajmujące się oponami nie zawsze chcą przyjmować stare ogumienie. Dlatego miejscem pewnym, które zawsze przyjmie tego typu odpady jest skup opon. Jeżeli nie posiadasz możliwości wywozu swoich odpadów do placówki utylizacyjnej - warto zrealizować odbiór zużytych opon w Karczewiu. Zazwyczaj same skupy oferują tego typu usługi - jednak wprowadzają tzw. minimum logistyczne - tj. najmniejszą ilością ogumienia osobowego, która zostanie odebrana jest np. 150 opon.

Czy recykling opon w w Karczewiu naprawdę działa?

Działa i to jak! Recykling opon w w Karczewiu wbrew pozorom jest bardzo efektywny. Ze starych opon możemy wytworzyć zarówno nowe materiały, jak i energię. W ramach pierwszego typu recyklingu możemy uzyskać materiały służące do produkcji m.in. granulatu gumowego, wycieraczek, uszczelek, dywaników, podłoża na placach zabaw czy nawet barier akustycznych. Z kolei używanie starych opon, jako paliwa spalanego w specjalnych piecach, ma miejsce najczęściej w cementowniach. Recykling opon w w Karczewiu jest opłacalny! Zorganizuj go bezpłatnie z WasteMaster! Zapraszamy do kontaktu!

Ceny utylizacji opon w w Karczewiu

Ile zapłacisz za recykling opon w w Karczewiu? Nie jest to tak łatwe do określenia jakby można przypuszczać. Wysokość ceny skupu odpadów gumowych w w Karczewiu zależy od kilku czynników. To, jak bardzo zużyte są opony, w jakim województwie się znajdujesz, czy jaka jest Twoja lokalizacja (to w kontekście wywozu ogumienia). Oczywistą zmienną jest także masa dostarczanych opon oraz ich rodzaj. Wyróżniamy opony osobowe, ciężarowe oraz rolnicze. Na przykładzie cennika dostępnego na naszej stronie można ustalić przedziały cenowe do wszystkich kategorii. Za oponę osobową należy zapłacić od 3,5 do 8 zł/szt. netto. Utylizacja opon rolniczych jest bardziej wymagająca, a ze względu na wielość różnych typów, skupy indywidualnie wyceniają takie odpady. Z kolei za opony ciężarowe uiścimy opłatę w wysokości od 18 do 30 zł/szt. netto. Łatwo zaobserwować, że przedziały cenowe są dość rozległe, co ma związek ze zmiennymi wymienionymi wyżej. Jeżeli jesteś zainteresowany indywidualnym i dokładnym określeniem ceny w skupie ogumienia w w Karczewiu - skontaktuj się z nami!

Jak najszybciej zrealizować odbiór zużytych opon w w Karczewiu?

Najszybciej zrealizujesz odbiór zużytych opon w w Karczewiu z pomocą specjalistów z WasteMaster. Skontaktuj się z nami poprzez formularz zgłoszeniowy lub porozmawiaj z konsultantami (i numer telefonu i formularz wyświetli się tuż po naciśnięciu w interesującą Cię ofertę), udziel najważniejszych informacji i czekaj. Na podanego maila zostanie wysłana szacunkowa cena utylizacji opon w w Karczewiu oraz lista najkorzystniejszych ofert wywozu w Twojej okolicy. Jeżeli wolisz na własną rękę skorzystać z naszej aplikacji, również jest taka możliwość. Ściągnij ją na telefon lub otwórz w przeglądarce, zamieść ogłoszenie i to tyle! Przypisany z góry Opiekun Klienta przekieruje do Ciebie najkorzystniejsze oferty odbioru zużytych opon w w Karczewiu. W obu przypadkach otrzymasz absolutną wolność wyboru - naszym zadaniem jest jedynie przybliżenie Ci różnorodności dostępnych opcji wywozu i utylizacji opon w w Karczewiu.

Utylizacja opon w w Karczewiu - baza wiedzy

Zarządzasz warsztatem? A może zmieniłeś opony na zimowe lub letnie? Nie wiesz, co zrobić z pzoostałymi oponami? WasteMaster spieszy z pomocą. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, jak najszybciej zrealizować recykling opon w w Karczewiu. Prawo w Polsce (z tytułu Kodeksu Wykroczeń art. 162) zabrania i surowo (do 5 tys. zł) karze za wyrzucanie np. opon do lasów czy rzek. Warto dodać, że taka opona może się rozkładać ponad 100 lat, a zawarte w niej polimery mogą mieć szkodliwy wpływ na okoliczną faunę i florę. Powyższe zasady służą przede wszystkim temu, żeby ograniczyć zakładanie dzikich wysypisk i zadbać o środowisko. Dlatego jeśli cenisz sobie legalną działalność oraz ekologię, czytaj dalej, a dowiesz się istotnych rzeczy na temat utylizacji opon w w Karczewiu.

Ile zapłacisz za usługi od WasteMaster?

Nasze usługi są całkowicie darmowe. Nie zapłacisz ani za użycie naszej aplikacji, ani za pomoc Opiekuna Klienta. Co więcej, wesprzemy Cię także w kwestiach formalnych – np. z BDO. Dlaczego nasze usługi są bezpłatne? Ponieważ wyższym celem naszej spółki jest zoptymalizowanie zarządzania odpadami w Polsce. Dlatego zachęcamy naszych użytkowników do wykorzystywania aplikacji. Im szybciej zrealizujesz utylizację i recykling opon w w Karczewiu, tym szybciej skup otrzyma Twój odpad. W związku z tym przyśpieszony zostanie proces recyklingu, a skup szybciej sprzeda przerobione surowce.

Kody odpadów

Każdy z wymienionych dokumentów wykorzystuje tzw. kody odpadów. Jest to system wprowadzony mocą Rozporządzenia Ministra Środowiska, który wprowadza katalog odpadów. Do każdego rodzaju pozostałości przypisane jest oznaczenie numeryczne, które określa jego kategorię, grupę i wyspecjalizowaną podgrupę. Dla zużytych opon kodem jest 16 01 03. Należy pamiętać o właściwym składowaniu tego rodzaju śmieci. Jeśli prowadzisz serwis samochodowy, to z pewnością zalegają u Ciebie setki opon. Musisz wydzielić konkretne miejsce, tak aby nie zagrażały Twoim pracownikiem i Tobie samemu.

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Gdzie utylizować opony rolnicze?
02-09-2022
Gdzie utylizować opony rolnicze?

Utylizacja opon rolniczych jest płatna. Aby jak najlepiej wyjść na tego typu transakcji, warto skorzystać z usług WasteMaster. Wypełnij formularz na stronie lub skontaktuj się z...

Więcej -->
Ile waży zużyta opona ciężarowa?
31-08-2022
Ile waży zużyta opona ciężarowa?

Zużyte opony ciężarowe są dużo cięższe niż osobowe. Waga opony ciężarowych waha się od 30 kg do nawet 80 kg. Tego typu informacja jest istotna, kiedy planujemy utylizację opon, ...

Więcej -->
Ile kosztuje utylizacja opon?
30-08-2022
Ile kosztuje utylizacja opon?

Jaka jest opłata za utylizację opon? To zależy od wagi, rodzaju i ilości posiadanych opon. Ceny skupów zależą od różnych czynników, dlatego najlepiej złożyć bezpłatne zapytanie ...

Więcej -->
Gdzie wyrzucić stare opony?
29-08-2022
Gdzie wyrzucić stare opony?

Często mamy problem ze starymi oponami. Utylizacja tego typu odpadu jest płatna, o czym mało ludzi pamięta. Dlatego często szukanym zapytaniem jest „gdzie oddać zużyte opony za ...

Więcej -->
Co zrobić ze starymi oponami?
25-08-2022
Co zrobić ze starymi oponami?

Zastanawiasz się, gdzie oddać stare opony? Tego typu odpad trzeba oddać do specjalnego punktu skupu i zutylizować. Aktualne ceny utylizacji opon znajdziesz tutaj. Jeśli masz fir...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

WasteMaster jest dla mnie istotnym ogniwem w procesie realizacji wywozu starych opon. Dzięki ich zaleceniom, wcale nie muszę śledzić cen utylizacji opon - mogę skupić się na swoim biznesie!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

W moim warsztacie samochodowym zalegały tony zużytych opon. Wciąż nie miałem czasu, żeby zająć się organizacją ich wywozu, kiedy ktoś polecił mi wypróbowanie z WasteMaster. I rzeczywiście, w kilka minut załatwiłem to, do czego nie mogłem się zmusić przez przeszło miesiąc! Polecam utylizować opony w w Karczewiu z tą firmą!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Cieszę się, że koleżanka poleciła mi skorzystanie z WasteMaster. Ich usługi znacznie przyśpieszyły organizację odbioru zużytych opon ze skupu mojego partnera. Polecam każdemu!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Nie wiedziałem gdzie oddać opony w w Karczewiu, więc po prostu zatelefonowałem do WasteMaster, a oni doradzili mi, do którego skupu najlepiej się udać. Wszystko szybko, wygodnie i za darmo!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

WasteMaster bez pobierania żadnych opłat zorganizowało dla mnie odbiór zużytych opon w w Karczewiu. Jestem bardzo zadowolona i wiem, że nie przepłaciłam!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Odbiór zużytych opon
04-09-2022
Odbiór zużytych opon

Pewnie każdy kierowca chociaż raz w życiu zastanawiał się, lub będzie zastanawiał się, co zrobić ze starymi oponami. Ich zużycie zależy od szeregu czynników w tym: stylu jazdy, ...

Więcej -->
Skup zużytych opon – gdzie legalnie oddać stare opony?
03-09-2022
Skup zużytych opon – gdzie legalnie oddać stare opony?

Stare i porzucone opony w lasach oraz przydrożnych rowach to niestety cały czas częsty widok w Polsce. A przecież stara opona, aby się samoistnie rozłożyć może potrzebować nawet...

Więcej -->
Utylizacja opon samochodowych
03-09-2022
Utylizacja opon samochodowych

Z roku na rok coraz więcej ludzi decyduje się na samochód. W dzisiejszych czasach jest to jeden z podstawowych środków transportu, bez którego wielu z nas nie wyobraża sobie cod...

Więcej -->
Gdzie oddać opony?
15-06-2022
Gdzie oddać opony?

Każdy przedsiębiorca, którego działalność wiąże się z produkcją lub wymianą ogumienia, zastanawia się gdzie oddać opony i odpady gumowe. Pytanie to wiąże się przede wszystkim ze...

Więcej -->
Jak przeprowadzić utylizację i recykling opon?
05-04-2022
Jak przeprowadzić utylizację i recykling opon?

Jakie dokumenty są wymagane przy odbiorze do utylizacji zużytych opon? Opony jako odpad podlegają pod przepisy związane z rejestrem BDO. W efekcie, do zlecenia utylizacji zużyty...

Więcej -->
Praktycznie o recyklingu opon
17-03-2022
Praktycznie o recyklingu opon

Jak przebiega proces recyklingu opon? Gdy opony zostają dostarczone do recyklera, muszą zgodnie z przepisami zostać w odpowiedni sposób zagospodarowane. Należy przy tym pamiętać...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon