Utylizacja i recykling opon - Utylizacja opon | WasteMaster

Utylizacja opon w Celestynowie

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Materiały, które można uzyskać w ramach recyklingu opon w Celestynowie

Jeżeli nie jesteś pewien, czy recykling opon w Celestynowie jest w ogóle efektywny - już spieszymy z odpowiedzią! To, jak efektowny jest zabieg przerabiania starych opon, jest niesamowite. W zależności od tego, jaki jest stopień zużycia danego ogumienia, możemy z niego wytworzyć pył lub granulat gumowy, ale i wycieraczki, dywaniki do samochodów, płyty gumowe używane do wyłożenia podłoża placów zabaw, a nawet bariery akustyczne lub asfalt. Jeżeli jakiś materiał nie nadaje się do recyklingu opon w Celestynowie, jest on poddawany przeróbce termicznej, w wyniku której odzyskujemy energię. Zwłaszcza cementownie korzystają z tej właściwości opon. Oczywiście są one spalane w specjalnych piecach. Nie zwlekaj i pozbądź się swojego zużytego ogumienia z WasteMaster! Zapraszamy do kontaktu!

Gdzie oddać zużyte opony w w Celestynowie?

Zużyte ogumienie trzeba oddać do najbliższego skupu opon. Jeżeli posiadasz małe ilości tego odpadu, są także inne wrianty. Możesz przekazać swoje ogumienie do punktu typu PSZOK, jednak należy zapoznać się z harmonogramem najbliższej Ciebie jednostki, ponieważ rządzą się one swoimi prawami. Czasami w warsztacie lub w zakładzie wulkanizacyjnym (lub przy wymianie opon) możesz zwrócić swoje opony, jednak te placówki nie mają obowiązku odbioru zużytych opon w w Celestynowie. Warto też śledzić okoliczne akcje i zbiórki. Natomiast skup opon ma obowiązek przyjęcia legalnie wytworzonego odpadu. Warto podkreślić, że wytwórca tego rodzaju pozostałości jest zobligowany do odpowiedniej utylizacji i recyklingu odpadów gumowych w w Celestynowie.

Co warto wiedzieć o utylizacji opon w Celestynowie

Jeżeli posiadasz dużo zużytych opon - zapoznaj się z podanym tekstem - jest bardzo użyteczny w kontekście utylizacji opon w Celestynowie. Na samym początku warto podkreślić, że zakazane jest wyrzucanie starych opon w dowolne miejsca. Zarówno składowanie dużych ilości, jak i wywożenie ich np. do lasu, jest karane grzywną. Według Kodeksu Wykroczeń za zaśmiecanie środowiska grozi do 5 tys. zł kary, a w skrajnych przypadkach - można nawet trafić do więzienia. Jeżeli grzywna Cię nie przekonuje - warto pomyśleć o kwestiach ekologii. Opona w środowisku przyrodniczym może się rozkładać nawet do 100 lat, a to ze względu na polimery gumy, które mają bardzo skomplikowaną strukturę. Ponadto, przez ten czas, zużyte ogumienie może wydzielić bardzo dużo szkodliwych substancji i faktycznie zagrozić zdrowiu ludzkiemu, jak i samej naturze. Jeżeli ważne są dla Ciebie kwestie ekologiczne, legalność oraz chciałbyś dowiedzieć się więcej o recyklingu opon w Celestynowie - zachęcamy do lektury!

Ceny utylizacji opon w w Celestynowie

Ile kosztuje recykling opon w w Celestynowie? Nie jest to tak łatwe do określenia jakby można przypuszczać. Wysokość ceny skupu odpadów gumowych w w Celestynowie zależy od kilku czynników. To, jak bardzo zużyte są opony, w jakim województwie się znajdujesz, czy jaka jest Twoja lokalizacja (to w kontekście odbioru ogumienia). Oczywistą zmienną jest także ilość dostarczanych opon oraz ich typ. Wyróżniamy opony osobowe, ciężarowe oraz rolnicze. Na przykładzie cennika dostępnego na naszej witrynie można ustalić przedziały cenowe do każdej z powyższych kategorii. Za oponę osobową należy zapłacić od 3,5 do 8 zł/szt. netto. Utylizacja opon rolniczych jest dużo bardziej wymagająca, a ze względu na wielość różnych rodzajów, skupy indywidualnie wyceniają takie pozostałości. Z kolei za opony ciężarowe trzeba zapłacić od 18 do 30 zł/szt. netto. Łatwo zaobserwować, że przedziały cenowe są dość rozległe, co ma związek ze zmiennymi wymienionymi wyżej. Jeżeli jesteś zainteresowany indywidualnym i dokładnym określeniem ceny w skupie ogumienia w w Celestynowie - zapraszamy do kontaktu!

Oznaczenia zużytych opon

Wymienione wyżej dokumenty wykorzystują tzw. kody odpadów, które wprowadziło Rozporządzenie Ministra Środowiska ze stycznia 2020 roku. Powyższy dokument zawiera katalog odpadów - podział na kategorie. Każda z nich ma przydzielone konkretne numery oznaczające rodzaj, grupę oraz podgrupę. Zużyte opony to 16 01 03. Kolejną ważną sprawą są przepisy BHP. Pamiętaj o prawidłowym zabezpieczaniu ogumienia w swojej firmie, tak aby stworzyć bezpieczne środowisko pracy.

Cena usług WasteMaster?

Nasze usługi są całkowicie bezpłatne. Nie pobieramy opłat za pracę Opiekuna Klienta, obsługę aplikacji ani za konsultacje np. w kwestii BDO. Naszym celem nie jest doraźny zarobek, ale systematyczne usprawnianie obrotu odpadami w Polsce. Czas gra tutaj ważną rolę. Im krócej zajmie Ci wybór miejsca, które zajmie się utylizacją i recyklingiem opon w w Celestynowie, tym szybciej skup przetworzy ogumienie i puści w obieg nowe surowce. W ten sposób wszyscy oszczędzą mnóstwo czasu!

Jak najszybciej zrealizować odbiór zużytych opon w w Celestynowie?

Najszybciej zorganizujesz odbiór zużytych opon w w Celestynowie z pomocą specjalistów z WasteMaster. Skontaktuj się z nami poprzez formularz zgłoszeniowy lub porozmawiaj z konsultantami (i numer telefonu i formularz wyświetli się tuż po naciśnięciu w interesującą Cię ofertę), udziel najistotniejszych informacji i czekaj. Na podanego maila zostanie wysłana szacunkowa cena utylizacji opon w w Celestynowie oraz lista najbardziej opłacalnych ofert wywozu w Twojej okolicy. Jeżeli wolisz na własną rękę skorzystać z naszej aplikacji, również jest taka opcja. Ściągnij ją na telefon lub otwórz w przeglądarce, zamieść zlecenie i to tyle! Przydzielony z góry Opiekun Klienta przekieruje do Ciebie najkorzystniejsze oferty odbioru zużytych opon w w Celestynowie. W obu przypadkach otrzymasz absolutną wolność wyboru - naszym zadaniem jest jedynie przybliżenie Ci różnorodności dostępnych opcji transportu i utylizacji opon w w Celestynowie.

Formalności a odbiór zużytych opon w w Celestynowie

Kwestie formalne grają istotną rolę, jeśli chodzi o utylizację opon w w Celestynowie. Jeżeli jakiś ich element zostanie pominięty, możliwe, że zostaniesz obciążony karami finansowymi. Całość służy głównie kontroli i monitorowaniu utylizacji opon w w Celestynowie i innych odpadów. Jeśli jesteś przedsiębiorcą lub rolnikiem (z gruntami powyżej 75 ha), to musisz pamiętać o cyklicznym uzupełnianiu BDO. Także w przypadku organizacji odbioru zużytych opon w w Celestynowie obowiązują Cię inne dokumenty. Musisz oddać dokument KPO kierowcy, który odbiera Twoje pozostałości. Ponadto wszyscy, w tym osoby prywatne muszą wypełnić Kartę Ewidencji Odpadowej - która stanowi dowód w razie kontroli. Dodatkowo osoby prywatne powinny otrzymać Formularz Przekazania Odpadu. Są zwolnione z BDO i KPO.

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Gdzie utylizować opony rolnicze?
02-09-2022
Gdzie utylizować opony rolnicze?

Utylizacja opon rolniczych jest płatna. Aby jak najlepiej wyjść na tego typu transakcji, warto skorzystać z usług WasteMaster. Wypełnij formularz na stronie lub skontaktuj się z...

Więcej -->
Ile waży zużyta opona ciężarowa?
31-08-2022
Ile waży zużyta opona ciężarowa?

Zużyte opony ciężarowe są dużo cięższe niż osobowe. Waga opony ciężarowych waha się od 30 kg do nawet 80 kg. Tego typu informacja jest istotna, kiedy planujemy utylizację opon, ...

Więcej -->
Ile kosztuje utylizacja opon?
30-08-2022
Ile kosztuje utylizacja opon?

Jaka jest opłata za utylizację opon? To zależy od wagi, rodzaju i ilości posiadanych opon. Ceny skupów zależą od różnych czynników, dlatego najlepiej złożyć bezpłatne zapytanie ...

Więcej -->
Gdzie wyrzucić stare opony?
29-08-2022
Gdzie wyrzucić stare opony?

Często mamy problem ze starymi oponami. Utylizacja tego typu odpadu jest płatna, o czym mało ludzi pamięta. Dlatego często szukanym zapytaniem jest „gdzie oddać zużyte opony za ...

Więcej -->
Co zrobić ze starymi oponami?
25-08-2022
Co zrobić ze starymi oponami?

Zastanawiasz się, gdzie oddać stare opony? Tego typu odpad trzeba oddać do specjalnego punktu skupu i zutylizować. Aktualne ceny utylizacji opon znajdziesz tutaj. Jeśli masz fir...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Skontaktowanie się z WasteMaster przed skorzystaniem z konkretnego skupu to była właściwa decyzja! Dzięki przygotowanej przez nich liście ofert, mogłam porównać ceny skupu gumy w w Celestynowie i zweryfikować moje zamiary. Koniec końców oszczędziłam - nie tylko czas!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Ciężko wyszukać korzystny skup oferujący utylizację i recykling odpadów gumowych z ciężarówek i autobusów. Z tego powodu usługa od WasteMaster jest dla mnie znacznym ułatwieniem - polecam skorzystać z ich aplikacji!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Dzięki aplikacji od WasteMaster utylizacja i recykling odpadów gumowych w w Celestynowie przebiega znacznie prościej. W parę minut dodaję swoje ogłoszenie i w kolejne kilka wiem już, z którego skupu w okolicy chcę skorzystać!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Jeśli chcę się być pewna jak wygląda sytuacja cenowa w skupach odpadów gumowych w w Celestynowie, dzwonię do pracowników z WasteMaster. Są rzetelni i mają aktualne dane - bardzo cenię tę usługę!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Kiedy chcę zaplanować utylizację opon w w Celestynowie zawsze dzwonię do WasteMaster. I tym razem konsultanci szybko zajęli się moją sprawą i w parę chwil wszystko miałam na mailu. Warto było skorzystać!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Odbiór zużytych opon
04-09-2022
Odbiór zużytych opon

Pewnie każdy kierowca chociaż raz w życiu zastanawiał się, lub będzie zastanawiał się, co zrobić ze starymi oponami. Ich zużycie zależy od szeregu czynników w tym: stylu jazdy, ...

Więcej -->
Skup zużytych opon – gdzie legalnie oddać stare opony?
03-09-2022
Skup zużytych opon – gdzie legalnie oddać stare opony?

Stare i porzucone opony w lasach oraz przydrożnych rowach to niestety cały czas częsty widok w Polsce. A przecież stara opona, aby się samoistnie rozłożyć może potrzebować nawet...

Więcej -->
Utylizacja opon samochodowych
03-09-2022
Utylizacja opon samochodowych

Z roku na rok coraz więcej ludzi decyduje się na samochód. W dzisiejszych czasach jest to jeden z podstawowych środków transportu, bez którego wielu z nas nie wyobraża sobie cod...

Więcej -->
Gdzie oddać opony?
15-06-2022
Gdzie oddać opony?

Każdy przedsiębiorca, którego działalność wiąże się z produkcją lub wymianą ogumienia, zastanawia się gdzie oddać opony i odpady gumowe. Pytanie to wiąże się przede wszystkim ze...

Więcej -->
Jak przeprowadzić utylizację i recykling opon?
05-04-2022
Jak przeprowadzić utylizację i recykling opon?

Jakie dokumenty są wymagane przy odbiorze do utylizacji zużytych opon? Opony jako odpad podlegają pod przepisy związane z rejestrem BDO. W efekcie, do zlecenia utylizacji zużyty...

Więcej -->
Praktycznie o recyklingu opon
17-03-2022
Praktycznie o recyklingu opon

Jak przebiega proces recyklingu opon? Gdy opony zostają dostarczone do recyklera, muszą zgodnie z przepisami zostać w odpowiedni sposób zagospodarowane. Należy przy tym pamiętać...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon
Napisz do nas
Czat