Odbiór zużytego oleju spożywczego

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.
Jest zainteresowanych usługą

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Wyceń przez telefon
Wyceń przez telefon
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Odbiór zużytego oleju spożywczego

Prowadzisz kameralną restaurację? A może fast food? Twoja fabryka zużywa olej gastronomiczny? Co zrobić z zużytym olejem spożywczym? Czy można go gdzieś wylać? A może wyrzucić? Jak go utylizować? Poniższy artykuł powinien rozwiać Twoje wątpliwości. Zużyty olej spożywczy nie nadaje się do ponownego wykorzystania w punktach gastronomicznych – zatem należy się go pozbyć. Nie można go jednak wylać do zlewu ani do śmieci. W obu przypadkach jest to szkodliwe – tłuszcz się nie rozpuszcza w wodzie, więc zapycha rury i zalega w środowisku naturalnym. Jeżeli jednak dysponujemy niewielkimi jego ilościami, to można go po prostu przelać do pojemnika i włożyć go do odpadów zmieszanych lub też oddać do tzw. PSZOK-u.

Oferta Wastemaster

Pomocne na pewno okażą się usługi Wastemaster zapewniające wypełnienie wszelkich formalności z zakresu ewidencji i transparentności odpadów. Oprócz informacji o odbiorze zużytego oleju spożywczego, na naszej stronie znajduje się cennik utylizacji tego typu odpadu. Sprawdź już teraz cenę zużytego oleju spożywczego.

Zużyty olej spożywczy – co jeszcze musisz wiedzieć?

Zgodnie z literą prawa, przedsiębiorcy bez zezwolenia nie mogą składować samodzielnie zużytego oleju spożywczego, gdyż ze względów sanitarnych nie jest to bezpieczne, lokale gastronomiczne muszą pozbywać się tego typu odpadów. Skoro już wiesz, że należy się udać do skupu lub za pomocą aplikacji Wastemaster zamówić odbiór zużytego oleju spożywczego, kolejną ważną informacją dla Ciebie będzie odpowiednie oznaczenie i kwestie formalne dotyczące wywozu odpadów.  Jako przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą, musisz prowadzić ewidencję wytwarzanych odpadów, a także wypełnić Kartę Przekazania Odpadu, w której zawarte są informacje m.in. o kodzie czy rodzaju odpadu oraz wadze przekazanych śmieci. W wypadku kiedy nie prowadzi się takiej ewidencji ani KPO, przedsiębiorcy grozi kara grzywny od 1000 zł w górę (art. 194 pkt 3 ustawy o odpadach). Kodem, który oznacza oleje i tłuszcze jadalne jest numer 20 01 25, to właśnie te liczby muszą znaleźć się na dokumencie KPO. 

Skup olejów spożywczych

Zatem istotnym jest, aby zużyty olej spożywczy dostarczać do odpowiednich skupów, które zajmą się efektownym recyklingiem. W momencie, kiedy posiadamy hurtową ilość frytury, należy się zastanowić jak najwygodniej dostarczyć ją na miejsce utylizacji. Najlepszym rozwiązaniem jest skontaktowanie się ze specjalistami z Wastemaster, którzy dopasują odpowiedni rodzaj transportu do Twoich potrzeb. Nawet jeżeli nie działasz w wielkiej aglomeracji miejskiej – dotrzemy do Ciebie! Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jak ceny skupu zużytego oleju spożywczego będą wyglądały w Twoim indywidualnym przypadku, to zachęcamy do skorzystania z aplikacji Waste Master. Odbiór zużytego oleju spożywczego nigdy nie był tak prosty!

Dużo frytury – duży problem?

A co jeśli musimy się pozbyć wielu litrów oleju, a raczej kilogramów frytury? Wówczas należy udać się do skupu zużytego oleju spożywczego, który za opłatą zajmie się utylizacją tłuszczu. Zużyty olej spożywczy może zostać bardzo efektywnie wykorzystany, po uprzednim oczyszczeniu z resztek białek zwierzęcych i węglowodanów, które dostają się do oleju podczas użytkowania. Kiedy firma zajmująca się skupem zużytego oleju spożywczego, przefiltruje dostarczony towar, płyn nadaje się do ponownego wykorzystania. Może zostać biokomponentem do produkcji ekodiesla lub też paliwem wykorzystywanym w piecach olejowych. 

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Serdecznie polecam! Spora oszczędność czasu i pieniędzy. W kilka dni pozbyłem się kilogramów starego oleju spożywczego!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Mam problem zarówno z technologią, jak i zalegającym zużytym olejem gastronomicznym. W końcu się przemogłam i użyłam aplikacji Wastemaster, powiem jedno. Warto było!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Warto próbować nowych rzeczy, zwłaszcza jeśli ułatwiają Ci życie. Usługi Wastemaster zdecydowanie mi je uprościły. Jeden wypełniony formularz i już mam zorganizowaną utylizację zużytych olejów gastronomicznych!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Zużyte oleje spożywcze teraz odbiera ode mnie jedna firma raz w miesiącu. Gdyby nie konsultacja z ekspertem od Wastemaster, wciąż musiałabym szukać najkorzystniejszej usługi!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Zaoszczędziłam mnóstwo czasu i pieniędzy, warto było zutylizować zużyty olej gastronomiczny z Wastemaster:)

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Skup oleju gastronomicznego – najważniejsze informacje
17-05-2022
Skup oleju gastronomicznego – najważniejsze informacje

W wielu lokalach gastronomicznych do przygotowania potraw stosuje się oleje roślinne. Wykorzystany produkt tego rodzaju to odpad, który odbierze od lokalu i zutylizuje skup olej...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon