Zużyty olej spożywczy - Odbiór zużytego oleju spożywczego | WasteMaster

Odbiór zużytego oleju spożywczego w Gdańsku

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Odbiór zużytego oleju spożywczego w Gdańsku - co musisz wiedzieć?

Twój lokal gastronomiczny zużywa dużo oleju? A może w Twojej fabryce jest to niezbędny materiał? Co zrobić potem z zużytym olejem spożywczym w Gdańsku? Nie wlewaj go do zlewu ani toalety! Tłuszcz ma specyficzne właściwości chemiczne - nie ulega rozpuszczeniu w wodzie. Więc po tym, jak stwardnieje prowadzi do rozsadzenia rur. Takie działania narażają również środowisko naturalne, ponadto prawo zakazuje takich praktyk. W takim wypadku, co zrobić z zużytym olejem spożywczym w Gdańsku? Jeżeli posiadasz go w ilościach niewielkich, przeznaczonych do użytku własnego, to możesz go wywieźć do punktów typu PSZOK. Ewentualnie uieścić w szczelnym słoiku do odpadów komunalnych zmieszanych. Jeżeli jednak Twój punkt gastronomiczny, lokal czy fabryka wytwarza duże ilości frytury - przeczytaj do końca, ten artykuł zawiera wiele ważnych informacji.

Dokumenty, które trzeba wypełnić przed odbiorem zużytego oleju spożywczego w Gdańsku

Zgodnie z zasadami prawa, przedsiębiorca nie może składować na własną rękę dużych ilości zużytego oleju spożywczego w Gdańsku. Wiąże się to z zagrożeniem sanitarnym, a także z zagrożeniem bezpieczeństwa pracowników. Dlatego ważnym jest, aby systematycznie realizować odbiór zużytego oleju spożywczego w Gdańsku. Zanim jednak przyjedzie do Ciebie ciężarówka po umówiony ładunek, musisz dopełnić paru formalności. Jako właściciel przedsiębiorstwa musisz się znajdować w BDO - brak ewidencji odpadowej pociąga za sobą znaczące kary: od 1 tys. do 1 mln złotych. Firma odbierająca zużyty olej sprawdzi, czy jesteś widoczny w Bazie Danych Odpadowych. Musisz jej także przekazać KPO = Kartę Przekaznia Odpadu, w której podasz dane odpadu i jego numer. Oleje jadalne są opatrzone następującymi cyframi: 20 01 25. Pamiętaj o drobiazgowej charakterystyce oleju!

Jak skutecznie dotrzeć do skupu olejów spożywczych w Gdańsku?

Zanim stwradniała ciecz dotrze do skupu zużytych olejów spożywczych w Gdańsku, musi być właściwie przechowywana. Zgodnie z przepisami BHP, substancje tego typu nie mogą stwarzać zagrożenia w miejscu pracy. Stary olej powinen szczelnie leżeć w beczkach na zapleczu lub w innym wyznaczonym do tego miejscu. Kiedy już zdecydujesz się na jego neutralizację, warto zamówić odbiór zużytego oleju spożywczego w Gdańsku. W zależności od tego, jaki posiadasz ładunek, a także jaka jest Twoja lokalizacja, tak będzie się zmieniać cena. Im dalej od skupu zużytego oleju spożywczego w Gdańsku, tym cena się zwiększy. Niejednokrotnie oddalenie od dużych miast ma ten sam rezultat. Jednak z Wastemaster znajdziesz najtańszego dostawcę usług w Twojej okolicy! Nasza sieć partnerów rozciąga się na całą Polskę, dlatego z pewnością znajdziemy coś dla Ciebie!

Co zrobić z dużymi ilościami zużytego oleju posmażalniczego?

W momencie, kiedy prowadzimy sporą restaurację lub zakład pracy, wytwarzane masy frytury są potężne. Co zrobić w takim wypadku? Wówczas trzeba udać się do skupu zużytego oleju spożywczego w Gdańsku. Tego typu miejsca zajmują się utylizacją oraz recyklingiem olejów posmażalniczych. Zastygła frytura może być niespodziewanie efektywnie wykorzystana. Po ponownym rozpuszczeniu, zostaje oczyszczona z tkanek zwierzęcych, węglowodanów i innych odpadów z pokarmów. Następnie tak przefiltrowany płyn nadaje się do wtórnego wykorzystania. Skupy zużytego oleju spożywczego w Gdańsku używają go później do robienia biokomponentów do ekodiesli lub do opalania pieców olejowych.

Współpraca z Wastemaster

Jeśli interesuje Cię odbiór zużytego oleju spożywczego w Gdańsku - zgłoś się do nas! Za darmo wycenimy Twój towar, a także przygotujemy listę potencjalnie trafnych ogłoszeń. Wypróbuj nas, to nic nie kosztuje! Ale jeżeli jesteś ciekawy cen zużytego oleju spożywczego - sprawdź poniższy link https://mamodpad.wastemaster.pl/cennik/olej-gastronomiczny w Gdańsku.

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Dopiero wchodzę na rynek handlu odpadami, ale już teraz zauważam, że dzięki apce Wastemaster, wzrosła liczba zamówień na odbiór zużytego oleju spożywczego. Warto spróbować!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie byłam pewna, co zrobić ze starym olejem spożywczym, więc zadzwoniłam do obsługi z Wastemaster. W kilku słowach wyjśniono wszystko, a nawet otrzymałam cenną pomoc w realizacji odbioru oleju. Konsultant na linii w zasadzie załatwił mi przewóz zużytych olejów. Wciąż jestem pozytywnie zaskoczona!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie mogłam uwierzyć, że takie usługi są oferowane w internecie zupełnie za DARMO. Naprawdę pomogli mi w organizacji utylizacji zużytych olejów w Gdańsku.

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Gorąco polecam! Duża oszczędność czasu i pieniędzy. W pare dni pozbyłem się kilogramów starego oleju spożywczego!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Dzięki Wastemaster skup zużytych olejów spożywczych w ciągu paru dni, odebrał ode mnie spory ładunek frytury.

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Skup oleju gastronomicznego – najważniejsze informacje
17-05-2022
Skup oleju gastronomicznego – najważniejsze informacje

W wielu lokalach gastronomicznych do przygotowania potraw stosuje się oleje roślinne. Wykorzystany produkt tego rodzaju to odpad, który odbierze od lokalu i zutylizuje skup olej...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon