Zużyty olej spożywczy - Odbiór zużytego oleju spożywczego | WasteMaster

Odbiór zużytego oleju spożywczego w Krakowie

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Jak postępować z fryturą przed oddaniem jej do skupu zużytych olejów spożywczych w Krakowie?

Zanim oddasz swój ładunek do skupu zużytych olejów spożywczych w Krakowie, musisz właściwie się z nim obchodzić. Przedsiębiorcy nie mogą przechowywać dużych ilości frytury w swoich lokalach, sanepid z pewnością nie przeoczyłby takich działań. Jeśli już trzymamy gdzieś beczki z twardym olejem, muszą być one szczelne i postawione tak, aby nie groziły spowodowaniem incydentu. Kiedy już będziesz gotowy na zrealizowanie odbioru zużytego oleju spożywczego w Krakowie, miej na uwadze kilka kwestii. Cena transportu przystosowanymi pojazdami wzrasta wprost proporcjonalnie do Twojego oddalenia od skupu. Także jeśli Twoja restauracja jest odległa od większych miast, to cena rośnie. Jednak dzięki Wastemaster możesz odnaleć skup zużytego oleju spożywczego w Krakowie w Twojej lokalizacji! Mamy rozbudowaną siatkę współpracujących placówek w całej Polsce - z pewnością wyszukamy coś dla Ciebie!

Odbiór zużytego oleju spożywczego w Krakowie - co musisz wiedzieć?

Twój lokal gastronomiczny zużywa dużo oleju? A może w Twojej fabryce jest to niezbędny surowiec? Co zrobić później z zużytym olejem spożywczym w Krakowie? Nie wylewaj go do zlewu ani toalety! Tłuszcz ma specyficzne właściwości chemiczne - nie rozpuszcza się w wodzie. Więc po tym, jak zastygnie doprowadza do rozsadzenia rur. Takie działania narażają również środowisko przyrodnicze, ponadto prawo zakazuje takich praktyk. Zatem, co zrobić z zużytym olejem spożywczym w Krakowie? Jeśli posiadasz go w ilościach niewielkich, przeznaczonych do użytku własnego, to możesz go zawieźć do punktów typu PSZOK. Ewentualnie uieścić w szczelnym pojemniku do odpadów komunalnych zmieszanych. Jeżeli jednak Twój fast-food, lokal czy fabryka produkuje duże ilości frytury - przeczytaj do końca, ten artykuł zawiera wiele ważnych informacji.

Co zyskasz z Wastemaster?

Dzięki naszym usługom, bezpłatnie wycenimy Twój odpad i odbiór zużytego oleju spożywczego w Krakowie. A także przygotujemy listę najlepszych ogłoszeń w Twojej okolicy. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o cenach zużytego oleju spożywczego, zapraszamy na naszą stronę - https://mamodpad.wastemaster.pl/cennik/olej-gastronomiczny w Krakowie.

Jak się pozbyć kilogramów zużytej frytury?

Ze względu na to, że w PSZOK-ach zazwyczaj nie ma możliwości przyjęcia większych ilości zużytych olejów, nie można ich tam zwrócić. Najlepszym i jedynym legalnym rozwiązaniem jest udanie się do skupu zużytego oleju spożywczego w Krakowie, który zajmie się jego neutralizacją, a także przystosowaniem do ponownego wykorzystania. Zastygły olej posmażalniczy zostaje ponownie rozpuszczony i przefiltrowany. Po oczyszczeniu z tkanek zwierzęcych, olej jest prawie "jak nowy". Taki surowiec można wykorzystać do zasilania pieców olejowych, jako biokomponent do ekodiesla lub nawet jako uzupełnienie składu asfaltu. Zaskakujące, prawda? Zatem warto zawozić go do skupów zużytych olejów spożywczych w Krakowie.

Formalności dotyczące odbioru zużytych olejów spożywczych w Krakowie

Każdy właściciel przedsiębiorstwa wytwarzający odpady, jest zobowiązany do prowadzenia konta w Bazie Danych Odpadowych. Tam, zgodnie z harmonogramem, musi rejestrować produkowane odpady. W ten sposób państwo stara się regulować kwestię nielegalych składowisk i zaśmiecania środowiska. Zużyty olej spożywczy w Krakowie nie stanowi wyjątku. Warto zamawiać usługę odbioru zużytego oleju spożywczego w Krakowie cyklicznie - w ten sposób zyskasz czas i zaoszczędzisz pieniądze. Zanim pozbędziesz się odpadu na zawsze, musisz jeszcze wypełnić KPO - Kartę Przekazania Odpadu. Jest to dokument zawierający drobiazgowe dane na temat Twojego odpadu. Pamiętaj o szczegółowym oznaczeniu swoich pzoostałości, a także opatrz je właściwym ciągiem liczb - 20 01 25. Kolejnym krokiem jest po prostu oddanie odpadów i tu kończy się Twoja rola.

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Nie mogę poświęcać zbyt dużo czasu na gospodarowanie odpadami w mojej restauracji. Zbyt wiele się dzieje! Zwykle co miesiąc szukałem godzinami dobrej firmy utylizującej olej spożywczy w Krakowie. Z Wastemaster nie marnuję już czasu! Wysyłają listę ofert, a ja mogę spać spokojnie, bo wiem, że wybrałem najlepszą z nich! Teraz organizuję odbiór zużytego oleju gastronomicznego tylko z nimi.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Świetna obsługa! Pan przez telefon wszystko mi wytłumaczył. Dzięki niemu już wiem, co zrobić z przeterminowanym olejem gastronomicznym.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Realizacja odbioru zużytego oleju w Krakowie zawsze sprawiała mi dużo problemów. Jednak dzięki liście ogłoszeń od Wastemaster udało mi się dobrze wybrać - teraz mam stałego dostawcę usług!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Super sprawa! Za darmo dostałem listę ofert odbioru zużytego oleju gastronomicznego w Krakowie.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Bez tej apki, prawdopodobnie spędziłbym wiele godzin na szukaniu najkorzystniejszych opcji. A tak, to bezpłatnie mam mnóstwo ofert od skupów zużytych olejów spożywczych.

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Skup oleju gastronomicznego – najważniejsze informacje
17-05-2022
Skup oleju gastronomicznego – najważniejsze informacje

W wielu lokalach gastronomicznych do przygotowania potraw stosuje się oleje roślinne. Wykorzystany produkt tego rodzaju to odpad, który odbierze od lokalu i zutylizuje skup olej...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon