Zużyty olej spożywczy - Odbiór zużytego oleju spożywczego | WasteMaster

Odbiór zużytego oleju spożywczego w Poznaniu

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Odbiór zużytego oleju spożywczego w Poznaniu - co musisz wiedzieć?

Twój lokal gastronomiczny zużywa dużo oleju? A może w Twojej fabryce jest to niezbędny materiał? Co zrobić później z zużytym olejem spożywczym w Poznaniu? Nie wylewaj go do zlewu ani ubikacji! Tłuszcz ma specyficzne właściwości chemiczne - nie ulega rozpuszczeniu w wodzie. Więc po tym, jak stwardnieje doprowadza do rozsadzenia rur. Takie działania narażają również środowisko przyrodnicze, ponadto prawo zabrania takich praktyk. Zatem, co zrobić z zużytym olejem spożywczym w Poznaniu? Jeżeli posiadasz go w ilościach niewielkich, przeznaczonych do użytku prywatnego, to możesz go zawieźć do punktów typu PSZOK. Ewentualnie uieścić w szczelnym słoiku do odpadów komunalnych zmieszanych. Jeżeli jednak Twój fast-food, lokal czy fabryka wytwarza duże ilości frytury - czytaj dalej, ten artykuł zawiera wiele cennych informacji.

Dużo frytury - co robić?

Spore ilości frytury nie mogą zostać zawiezione do PSZOK-u ani pozostawione w "zmieszanych". Trzeba je wywieźć do skupu zużytego oleju spożywczego w Poznaniu. Tam zastygła ciecz zostanie poddana zabiegom utylizacyjnym oraz recyklingowi. W skupie zużytego oleju spożywczego w Poznaniu przeprowadzane są ciekawe zabiegi filtracji cennego płynu. Za pomocą specjalnych urządzeń, wszelkie resztki po produktach spożywczych zostają usunięte. Taki "nowy" olej służy jako opał w piecach olejowych lub jako biokomponent do ekodiesla.

Zanim oddasz fryturę do skupu zużytych olejów spożywczych w Poznaniu

Przed wywiezieniem cieczy do skupu zużytych olejów spożywczych w Poznaniu musisz odpowiednio przechowywać je w swoim miejscu pracy. Nie mogą one stanowić zagrożenia życia dla Twoich pracowników. Przede wszystkim wyznacz jedno miejsce, które utrzymywane w porządku, będzie tymczasowym obszarem przechowywania olejów. Co miesiąc, cyklicznie organizuj odbiór zużytego oleju spożywczego w Poznaniu. Jednak bierz pod uwagę swoją lokalizację - im dalej od skupu czy większego miasta, tym wyższa będzie cena za transport. Jeśli skorzystasz z Wastemaster, dużo szybciej i sprawniej znajdziesz najbliższy skup zużytych olejów spożywczych w Poznaniu. Mamy bardzo zaawansowaną współpracę z placówkami w całym kraju, dlatego z pewnością znajdziesz coś dla swojej firmy!

Formalności dotyczące zużytego oleju spożywczego w Poznaniu

Zgodnie z prawem, wytwórcy zużytego oleju spożywczego w Poznaniu nie mogą składować we własnym zakresie tego płynu. Nie jest to bezpieczne, warunki sanitarne zostają zachwiane, a groźba wypadku wzrasta. Dlatego nakaz oddawania olejów do skupów. Aby swobodnie zorganizować odbiór zużytego oleju spożywczego w Poznaniu nie wystarczy jedynie opłacić transport. Każdy przedsiębiorca, który produkuje odpady w Polsce, jest zobligowany do wpisu do systemu Baz Danych Odpadowych. Tam musi prowadzić aktualne rejestry odpadowe, a przy wywozie zużytych olejów musi dostarczyć KPO. Karta Przekazania Odpadu, jest to dokument zawierający szczegółowe informacje o Twoim odpadzie. Pamiętaj, że bez niej żaden legalnie działający skup, nie przyjmie od Ciebie olejów posmażalniczych. W KPO należy zeznać oprócz ilości, rodzaju, także kod pozostałości. 20 01 25 - to kod olejów i tłuszczów gastronomicznych.

Wastemaster służy pomocą

Chciałbyś odebrać zużyty olej spożywczy w Poznaniu? Zapraszamy do kooperacji z nami! Nasi specjaliści wycenią Twoje oleje oraz przygotują wykaz propozycji ofertowych całkowicie za darmo! Przeczytaj opinie i przekonaj się sam, że warto skorzystać z naszej pomocy. Jeśli jesteś zainteresowany cenami zużytego oleju spożywczego - kliknij w ten link - https://mamodpad.wastemaster.pl/cennik/olej-gastronomiczny w Poznaniu.

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Wielkie ułatwienie w zarządzaniu odpadami! Dzięki tej apce zyskałam stałego partnera biznesowego, który odbiera zużyty olej gastronomiczny regularnie z mojego miejsca pracy. Dziękuję!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Miałam ponad tonę zalegającej w zakładzie frytury. W pewnym momencie powiedziałąm sobie - koniec z tym! Zaczęłam szukać ogłoszeń dotyczących utylizacji zużytego oleju spożywczego w Poznaniu. Ale nie mogłam wyszukać nic interesującego, w dodatku wiele firm ukrywało nadprogramowe opłaty. Wtedy w oczy rzuciło mi się Wastemaster. Już nie muszę się martwić o wywóz olejów spożywczych - oni zorganizowali go w zasadzie za mnie! Wycenili odpad, stworzyli listę ofert - ja musiałam tylko wybrać jak najkorzystniejszą z nich!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Dzięki Wastemaster, moja firma skupująca zużyty olej spożywczy w Poznaniu może się rozwijać, zapewili mi naprawdę dużo klientów!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

W kilka chwil znalazłem najlepszy skup utylizujący oleje spożywcze w Poznaniu. Robi wrażenie!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Zużyty olej gastronomiczny był moją zmorą - nigdy nie wiedziałam jak z nim postępować. Pare telefonów i już wiem wszystko! Bardzo uprzejma obsługa!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Skup oleju gastronomicznego – najważniejsze informacje
17-05-2022
Skup oleju gastronomicznego – najważniejsze informacje

W wielu lokalach gastronomicznych do przygotowania potraw stosuje się oleje roślinne. Wykorzystany produkt tego rodzaju to odpad, który odbierze od lokalu i zutylizuje skup olej...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon
Napisz do nas
Czat