Zużyty olej spożywczy - Odbiór zużytego oleju spożywczego | WasteMaster

Odbiór zużytego oleju spożywczego w Szczecinie

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Odbiór zużytego oleju spożywczego w Szczecinie - baza informacyjna

Jak się pozbyć zużytego oleju spożywczego w Szczecinie? Nie możesz go wylać do zlewu czy ubikacji, gdyż jego właściwości chemiczne zagrażają systemowi rur w Twoim lokalu lub mieszkaniu. Tłuszcz się nie rozpuszcza się w wodzie, a w momencie, kiedy zastygnie - powiększa swoją objętość, tym samym niszcząc system kanalizacyjny. Także z powodu tych właściwości, nie wolno wylewać zużytego oleju spożywczego w Szczecinie do środowiska naturalego. Małe ilości można zawieźć do PSZOK-u lub wrzucić do zmieszanych odpadów komunalnych, jednak jest to opcja tylko dla osób prywatnych. Restauracje i inne firmy są zobowiązane do specjalnych działań. Czytaj dalej i dowiedz się jakich!

Co zyskasz z Wastemaster?

Dzięki naszym usługom, za darmo oszacujemy Twój odpad i odbiór zużytego oleju spożywczego w Szczecinie. A także stowrzymy listę najlepszych ogłoszeń w Twojej okolicy. Jeśli chcesz wiedzieć więcej o cenach zużytego oleju spożywczego, zapraszamy na naszą stronę - https://mamodpad.wastemaster.pl/cennik/olej-gastronomiczny w Szczecinie.

Formalności dotyczące odbioru zużytych olejów spożywczych w Szczecinie

Każdy przedsiębiorca wytwarzający odpady, jest zobowiązany do prowadzenia konta w Bazie Danych Odpadowych. Tam, zgodnie z harmonogramem, musi rejestrować wytwarzane odpady. W ten sposób państwo stara się regulować kwestię nielegalych składowisk i zanieczyszczania środowiska. Zużyty olej spożywczy w Szczecinie nie stanowi wyjątku. Warto zamawiać usługę odbioru zużytego oleju spożywczego w Szczecinie cyklicznie - w ten sposób nie zmarnujesz czasu i zaoszczędzisz pieniądze. Zanim pozbędziesz się odpadu na dobre, musisz jeszcze wypełnić KPO - Kartę Przekazania Odpadu. Jest to druk zawierający szczegółowe dane na temat Twojego odpadu. Nie zapomnij o szczegółowym oznaczeniu swoich pzoostałości, a także opatrz je właściwym ciągiem liczb - 20 01 25. Kolejnym krokiem jest po prostu przekazanie odpadów i tu kończy się Twoja rola.

Co zrobić z dużymi ilościami zużytego oleju posmażalniczego?

W przypadku, kiedy prowadzimy sporą restaurację lub zakład pracy, wytwarzane masy frytury są potężne. Co zrobić w takim wypadku? Wówczas należy udać się do skupu zużytego oleju spożywczego w Szczecinie. Tego typu miejsca zajmują się utylizacją oraz recyklingiem olejów posmażalniczych. Zastygła frytura może być niespodziewanie efektywnie wykorzystana. Po ponownym rozpuszczeniu, zostaje oczyszczona z białek zwierzęcych, węglowodanów i innych resztek pokarmów. Następnie tak przefiltrowany płyn nadaje się do ponownego wykorzystania. Skupy zużytego oleju spożywczego w Szczecinie używają go potem do wytwarzania biokomponentów do ekodiesli lub do spalania w piecach zasilanych olejami.

Jak skutecznie dotrzeć do skupu olejów spożywczych w Szczecinie?

Zanim zastygła ciecz dotrze do skupu zużytych olejów spożywczych w Szczecinie, musi być właściwie przechowywana. Zgodnie z przepisami BHP, substancje tego rodzaju nie mogą stwarzać zagrożenia w miejscu pracy. Stary olej powinen szczelnie stać w beczkach na zapleczu lub w innym wyznaczonym do tego miejscu. Jeśli już zdecydujesz się na jego utylizację, warto zamówić odbiór zużytego oleju spożywczego w Szczecinie. W zależności od tego, jaki masz odpad, a także jaka jest Twoja lokalizacja, tak będzie się kształtować kosztodbioru. Im dalej od skupu zużytego oleju spożywczego w Szczecinie, tym cena wzrośnie. Często oddalenie od dużych miejscowości ma ten sam skutek. Jednak z Wastemaster znajdziesz najtańszego dostawcę usług w Twojej okolicy! Nasza siatka kontaktów rozciąga się na całą Polskę, dlatego na pewno wyszukamy coś dla Ciebie!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Posiadam lokal w małej wiosce, dzięki Wastemaster znalazłam najbliższy skup zużytego oleju spożywczego, w którym wcale nie przepłacam!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Ciężko mi określić, ile dokładnie czasu zaoszczędziła mi ich apka, ale z pewnością bardzo przyspieszyła proces wywozu zużytych olejów spożywczych do skupu. Jestem bardzo zadowolony!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Polecono mi Wastemaster dawno temu i jeszcze nigdy mnie nie zawiedli. Solidna firma, dzięki nim zutylizowałem setki kilogramów zużytych olejów gastronomicznych.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Zużyte oleje spożywcze teraz odbiera ode mnie jedna firma raz w miesiącu. Gdyby nie konsultacja z ekspertem od Wastemaster, wciąż musiałabym szukać najlepszej usługi!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Cieszę się, że powstała firma świadcząca usługi tego rodzaju. W dzisiejszym zabieganym świecie, trudno znaleźć czas dla siebie, a co dopiero na szukanie firm odbierających zużyte oleje spożywcze.

Ocena 4/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Skup oleju gastronomicznego – najważniejsze informacje
17-05-2022
Skup oleju gastronomicznego – najważniejsze informacje

W wielu lokalach gastronomicznych do przygotowania potraw stosuje się oleje roślinne. Wykorzystany produkt tego rodzaju to odpad, który odbierze od lokalu i zutylizuje skup olej...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon