Zużyty olej spożywczy - Odbiór zużytego oleju spożywczego | WasteMaster

Odbiór zużytego oleju spożywczego w Gdyni

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Zużyty olej posmażalniczy w dużych ilościach? Jest na to rada!

Pokaźne ilości zużytego oleju należy zawozić do skupu zużytego oleju spożywczego w Gdyni. Tam na miejscu dokona się proces przerabiania cieczy. Olej zostaje poddany filtracji i oczyszczony z substancji odzwierzęcych, węglowowdanów etc. Następnie taka ciecz jest wykorzystywana do najróżniejszych zadań. Taki "nowy" olej może służyć jako biokomponent składu asfaltu lub ekodiesla, ale i jako paliwo, którym opalane są piece olejowe. Sam widzisz - wylewanie tego cennego płynu to prawdziwa strata - można z niego jeszcze tyle uzyskać! Zadbaj o przyrodę i oddaj swoją fryturę do skupu zużytych olejów spożywczych w Gdyni.

Dokumenty, które trzeba wypełnić przed odbiorem zużytego oleju spożywczego w Gdyni

Zgodnie z przepisami prawa, przedsiębiorca nie może przechowywać samodzielnie dużych ilości zużytego oleju spożywczego w Gdyni. Ma to związek z zagrożeniem sanitarnym, a także z zagrożeniem bezpieczeństwa miejsca pracy. Dlatego ważnym jest, aby systematycznie organizować odbiór zużytego oleju spożywczego w Gdyni. Zanim jednak przyjedzie do Ciebie ciężarówka po umówiony ładunek, musisz dopełnić paru formalności. Jako przedsiębiorca musisz figurować w BDO - brak ewidencji odpadowej pociąga za sobą znaczące kary: od 1 tys. do 1 mln złotych. Firma odbierająca zużyty olej sprawdzi, czy jesteś widoczny w Bazie Danych Odpadowych. Musisz jej także oddać KPO = Kartę Przekaznia Odpadu, w której podasz dane odpadu i jego numer. Oleje jadalne są oznaczane następującymi cyframi: 20 01 25. Pamiętaj o drobiazgowej charakterystyce ładunku!

Korzyści od Wastemaster

Wastemaster bezpłatnie wyceni Twoje oleje, a także znajdzie najlepsze oferty w Twojej okolicy. Z nami na pewno znajdziesz zadowalającego dostawcę usługi odbioru zużytego oleju spożywczego w Gdyni. Aby wiedzieć więcej o cenach zużytego oleju spożywczego, wejdź w ten link: https://mamodpad.wastemaster.pl/cennik/olej-gastronomiczny w Gdyni.

Jak postępować z fryturą przed oddaniem jej do skupu zużytych olejów spożywczych w Gdyni?

Zanim oddasz swój odpad do skupu zużytych olejów spożywczych w Gdyni, musisz odpowiednio się z nim obchodzić. Przedsiębiorcy nie mogą składować dużych ilości frytury w swoich lokalach, sanepid z pewnością nie przeoczyłby takich działań. Jeśli już trzymamy gdzieś beczki z zastygłym olejem, muszą być one szczelne i postawione tak, aby nie groziły spowodowaniem incydentu. Kiedy już będziesz gotowy na zorganizowanie odbioru zużytego oleju spożywczego w Gdyni, miej na uwadze kilka kwestii. Cena transportu przystosowanymi pojazdami wzrasta wprost proporcjonalnie do Twojego oddalenia od skupu. Także jeśli Twoja restauracja jest daleko od dużych miast, to cena wzrasta. Jednak dzięki Wastemaster możesz znaleźć skup zużytego oleju spożywczego w Gdyni w Twojej lokalizacji! Mamy rozbudowaną sieć współpracujących placówek w całej Polsce - z pewnością wyszukamy coś dla Ciebie!

Odbiór zużytego oleju spożywczego w Gdyni - co musisz wiedzieć?

Twój lokal gastronomiczny używa dużo oleju? A może w Twojej fabryce jest to podstawowy surowiec? Co zrobić potem z zużytym olejem spożywczym w Gdyni? Nie wylewaj go do zlewu ani ubikacji! Tłuszcz ma specyficzne właściwości fizyczne - nie rozpuszcza się w wodzie. Więc po tym, jak stwardnieje prowadzi do rozsadzenia rur. Takie działania narażają również środowisko naturalne, ponadto prawo zabrania takich praktyk. W takim wypadku, co zrobić z zużytym olejem spożywczym w Gdyni? Jeżeli posiadasz go w ilościach niewielkich, przeznaczonych do użytku prywatnego, to możesz go zawieźć do punktów typu PSZOK. Ewentualnie wrzucić w szczelnym słoiku do odpadów komunalnych zmieszanych. Jeżeli jednak Twój punkt gastronomiczny, lokal czy fabryka wytwarza duże ilości frytury - przeczytaj do końca, ten artykuł zawiera wiele ważnych informacji.

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Z przyjemnością polecam usługi wykonywane przez firmę Wastemaster! Dzięki nim, w szybki sposób zamówiłem usługę odbioru zużytego oleju spożywczego w Gdyni:)

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie wierzyłem, kiedy kolega z branży polecał mi bezpłatne usługi tej firmy. Ale nie miałem racji! Wastemaster naprawdę za darmo wykonuje najtrudniejszą robotę - selekcjonuje oferty i wycenia zużyty olej spożywczy. Warto czasem nie mieć racji!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Organizacja odbioru zużytego oleju w Gdyni zawsze sprawiała mi dużo kłopotu. Jednak dzięki liście ogłoszeń od Wastemaster udało mi się dobrze wybrać - teraz mam stałego dostawcę usług!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Zużyty olej gastronomiczny był moją zmorą - nigdy nie wiedziałam jak z nim postępować. Kilka telefonów i już wiem wszystko! Bardzo cierpliwa obsługa!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Wielkie ułatwienie w zarządzaniu odpadami! Dzięki tej aplikacji zyskałam stałego partnera biznesowego, który odbiera zużyty olej gastronomiczny regularnie z mojego miejsca pracy. Dziękuję!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Skup oleju gastronomicznego – najważniejsze informacje
17-05-2022
Skup oleju gastronomicznego – najważniejsze informacje

W wielu lokalach gastronomicznych do przygotowania potraw stosuje się oleje roślinne. Wykorzystany produkt tego rodzaju to odpad, który odbierze od lokalu i zutylizuje skup olej...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon