Skup złomu w Zdzieszowicach

Masz pytania? Potrzebujesz wyceny? Zadzwoń
Numer telefonu do kontatku
+48 732 080 220
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.
\

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!
Ceny
Złom stalowy cienki/blachy (N10) 0,96 zł netto
Złom stalowy gruby (N2) 1,00 zł netto
Złom stalowy gruby (N7) 1,03 zł netto
Złom stalowy gruby (W2) 1,06 zł netto
Złom stalowy gruby (W7) 1,13 zł netto
Złom stalowy gruby (W5) 1,15 zł netto
Złom stalowy poprodukcyjny (W7N) 1,15 zł netto
Żeliwo 1,15 zł netto
Warunki współpracy

Żeby uniknąć kar finansowych, trzeba przestrzegać określonych przepisów. Jeśli jesteś właścicielem przedsiębiorstwa lub posiadaczem gospodarstwa rolnego (powyżej 75 ha) - koniecznie prowadź aktualną ewidencję odpadów w Bazie Danych Odpadowych. Kary za brak rejestrowania produkowanych odpadów potrafią być ogromne - nawet do miliona złotych! Osoby fizyczne nie muszą prowadzić ewidencji w BDO, jednak są - jak wszyscy producenci złomu - zobowiązani do wypełnienia Karty Ewidencji Odpadowej, która stanowi dowód na legalność w razie kontroli. Także osoby prywatne powinny otrzymać od skupów złomu w Zdzieszowicach Formularz Przyjęcia Odpadu. Jednak to najczęściej przedsiębiorcy i wielkie firmy produkują odpady metalowe - z tego powodu należy pamiętać o wszelkich formalnościach. Im większy podmiot, tym większa kara za niedopilnowanie formalności!

Jeśli w Twoim miejscu pracy zalega dużo odpadów metalowych – ten artykuł jest właśnie dla Ciebie! Prawo w Polsce zakazuje wyrzucania złomu w dowolne miejsca. Kary z tego tytułu mogą sięgać nawet do 5 tys. złotych, ponieważ złom pozostawiony np. w lesie czy w osiedlowym śmietniku, może spowodować realne zagrożenie zarówno dla środowiska naturalnego, jak i zdrowia lub życia człowieka. Z tego powodu należy przekazywać swoje odpady do skupu złomu w Zdzieszowicach, który podejmie się recyklingu i zagospodarowania pozostałości. Złomem nazywamy tutaj wszelkie przedmioty metalurgiczne, które się zużyły i nadają się jedynie do recyklingu. Wymieniamy skupy złomu stalowego w Zdzieszowicach oraz skupy metali kolorowych. Do pierwszego rodzaju należy wywozić materiały stalowe, czyli składające się w większej części z żelaza i do 2% węgla. Kolejny rodzaj skupów zajmuje się surowcami typu: miedź, mosiądz, aluminium etc. Warto podkreślić, że przekazywanie metali do skupu złomu w Zdzieszowicach jest bardzo korzystne zarówno dla środowiska, jak i klienta takiej placówki. Za określone materiały o konkretnym składzie, możemy otrzymać pieniądze. Chcesz dowiedzieć się więcej o powyższym zagadnieniu? A może interesuje Cię recykling złomu stalowego? Czytaj do końca, a wszystkiego się dowiesz!

WasteMaster pomoże Ci w jak najszybszym znalezieniu korzystnych skupów złomu stalowego w Zdzieszowicach. Wystarczy zgłosić się do nas za pośrednictwem rozmowy telefonicznej lub formularza zgłoszeniowego. Istnieje także możliwość samodzielnego skorzystania z naszej innowacyjnej aplikacji. Udziel nam informacji o swoich śmieciach, a nasi pracownicy}konsultanci zorganizują wycenę i znajdą dla Ciebie najbardziej opłacalne skupy złomu z dojazdem do klienta w Zdzieszowicach! Stworzą w Twoim imieniu zlecenie w naszej aplikacji i zbiorą najtrafniejsze propozycje od instytucji skupujących. W momencie jeśli podjemiesz decyzje o samodzielnym skorzystaniu z aplikacji - to Ty zamieszczasz ogłoszenie i zdjęcia, a Twój Opiekun Klienta zajmuje się moderowaniem zgłoszeń i kierowaniem najkorzystniejszych z nich na Twoje konto. W każdym wypadku to Twoja decyzja dotycząca wyboru skupu złomu stalowego w Zdzieszowicach jest wiążąca. Nie zmuszamy Cię do niczego, a nasze usługi są absolutnie darmowe. Naszym zadaniem jest maksymalne przyspieszenie całego procesu oraz przedstawienie szerokiej oferty skupów z odbiorem w Zdzieszowicach. W razie jakichkolwiek wątpliwości dzwoń do WasteMaster! Numer i formularz znajdziesz w interesującej Cię ofercie na naszej witrynie.

Cennik skupu złomu w Zdzieszowicach jest zależny od licznych czynników. Głównie typ, który wywieziesz do skupu ma znaczenie, ale także ilość oraz zawartość czy stopień zanieczyszczenia Twoich odpadów. Ze względu na to, że skupy zarabiają na sprzedaży przetworzonych metali np. do hut, najbardziej opłaca się im skupować złom wsadowego. Zatem jest on sporo droższy od złomu niewsadowego. Według cenników skupu złomu w Zdzieszowicach, które skatalogowaliśmy w naszej bazie, wynika, że najbardziej opłacalnym do sprzedaży materiałem jest stal wsadowa poprodukcyjna o oznaczeniu 7N - można za nią dostać 1400 zł/t netto. Także surowce żeliwne są bardzo opłacalne. Najmniej zyskamy na materiałach takich jak: cienkie wióry stalowe, blaszki poamortyzacyjne (N10), które osiągają cenę 1100 zł/t netto. Oprócz wcześniej wymienionych czynników na cenę skupu złomu w Zdzieszowicach wpływa także Twój adres - kwoty potrafią być bardzo zróżnicowane w skali Polski, jak i województwa. A także wszystko zależy od Londyńskiej Giełdy Metali, która jest tym czynnikiem na rynku, który może wpłynąć zarówno na obniżkę cen skupu złomu w Zdzieszowicach, jak i podwyżkę. Jeśli potrzebujesz personalnej wyceny swoich odpadów - zwróć się do WasteMaster! Nasi specjaliści z pewnością Ci pomogą!

Najbardziej popularnym podziałem złomu ze względu na to, jak łatwo możemy przekształcić dany materiał, jest ten na złom wsadowy i niewsadowy. Pierwszy z nich odznacza się tym, że nie musi być dodatkowo przekształcany przed sprzedaniem do huty lub stalowni. Jednak niewsadowy musi zostać przekształcony przez skup złomu w Zdzieszowicach, tak aby nadawał się do dalszej obróbki. Przykładami złomu wsadowego są grube blachy, wióry stalowe, złom do cięcia i ogólnie złom stalowy o dużej objętości. Z kolei odpady niewsadowe, które możemy zostawić w skupie złomu stalowego w Zdzieszowicach to cienki blachy poamortyzacyjne, konstrukcje, niewielkie wióry stalowe czy szyny kolejowe. Aby sprawniej odczytywać cenniki w skupach złomu w Zdzieszowicach warto znać podstawowe oznaczenia poszczególnych materiałów. Złom niewsadowy możemy oznaczyć literką "N", wsadowy "W", a żeliwny "ZZ". Ponadto do każdej litery przypisany jest numer - tj. klasa złomu. Za przykład może posłużyć niewsadowa poprodukcyjna blacha o grubości 6 mm - "N-1N".

W analogiczny sposób – skorzystaj z naszych usług, podkreśl to, że szukasz skupu złomu z dojazdem do klienta w Zdzieszowicach, a my wyślemy Ci przybliżoną wycenę oraz listę placówek. Jednak w przypadku realizacji transportu złomu musisz mieć na uwadze przynajmniej kilka kwestii. Po pierwsze: minimum logistyczne – najczęściej najmniejszą wartością przewożoną do skupu złomu w Zdzieszowicach jest 0,5 Mg (ton). W specjalnych przypadkach – jeśli Twoja lokalizacja znajduje się na trasie danego pojazdu transportowego – możliwa jest realizacja wywozu lżejszych ładunków, jednak to już wymaga indywidualnego ustalenia. Dodatkowo materiały muszą być posegregowane i właściwie zabezpieczone, jeśli bezpieczeństwo personelu zajmującego się wywozem odpadów do skupu złomu stalowego w Zdzieszowicach będzie zagrożone – firma może odmówić współpracy bądź zwiększyć koszty usługi. Jeśli chodzi o kwestie formalne: przedsiębiorcy oraz osoby posiadające gospodarstwo rolne powyżej 75 ha – muszą oddać uzupełnioną Kartę Przekazania Odpadu kierowcy pojazdu, który wywozi odpady do skupu złomu stalowego w Zdzieszowicach. Osoby fizyczne muszą jedynie okazać dowód osobisty. Jeśli potrzebujesz wsparcia w organizacji odbioru złomu – rozpocznij pracę z WasteMaster! Nasze usługi skutecznie zoptymalizują zarządzanie Twoim złomem!

Zanim przejdziemy do mnożenia przykładów odpadów, które możesz zostawić w skupie złomu stalowego w Zdzieszowicach, warto przyjrzeć się poszczególnym kategoriom. W zasadzie wyróżniamy trzy rodzaje złomu: stalowy, żeliwny oraz kolorowy. Żeliwo jest wysokowęglowym stopem związku żelaza i węgla - zatem materiały żeliwne również możemy zostawić w skupie złomu stalowego w Zdzieszowicach. Zatem taka placówka odbierze od Ciebie wszystkie materiały poprodukcyjne, konstrukcyjne, budowlane, samochodowe, ale nadające się do obróbki technicznej. W takim wypadku skup złomu stalowego w Zdzieszowicach może przyjąć następujące materiały: blachy, konstrukcje stalowe, dachówki, puszki, profile ze stali, części maszyn, instalacji elektrycznych, a także elementy trakcji, tory etc. Oczywiście są to nielicze odpady, które odbierze skup, jednak najważniejszą kwestią jest znajomość zawartości swojego odpadu. Pamiętajmy, że skup złomu w Zdzieszowicach nie weźmie od Ciebie zanieczyszczonych elementów metalowych, pokrytych smarami, olejami lub substancjami toksycznymi.

Recykling w początkowej postaci ma miejsce już w skupie złomu w Zdzieszowicach, gdzie w zależności od tego, czy jest wsadowy bądź niewsadowy, jest oczyszczany, składowany i strzępiony. Segreguje się go, a następnie pozbawia elementów niestalowych. Kolejnym etapem jest przygotowanie do sprzedaży oraz przekazania materiałów do hut i stalowni. W wyniku działalności tych zakładów możemy wyprodukować (ze stali i stali nierdzewnej) blachy do samochodów, rury, belki używane do budowy mostów, a nawet części do pralek. Oddając odpady do skupów złomu w Zdzieszowicach nie tylko postępujesz ekonomicznie, ale i ekologicznie - przyczyniasz się do redukcji wydobycia metali, czy eksploatacji środowiska. Warto przekazywać swój złom do placówek zajmujących się recyklingiem - jeśli chcesz znaleźć tę najbardziej opłacalną - zadzwoń do nas! Wyszukamy za darmo najbardziej opłacalne skupy!
Nie znalazłeś oferty jakiej potrzebujesz?
Jeśli posiadasz złom, z którym nie wiesz co masz zrobić, a czystość nie jest Ci obojętna - skontaktuj się z nami. W aplikacji WasteMaster znajdziesz skup złomu w Zdzieszowicach, który spełni oba te oczekiwania. Sprawdź i przekonaj się, że warto!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Jaki złom opłaca się zbierać?
16-01-2023
Jaki złom opłaca się zbierać?

Niekiedy osoby prywatne, które chcą sobie nieco dorobić, zastanawiają się, jaki złom opłaca się zbierać. To zależy, czy mamy na myśli złom stalowy czy kolorowy. Pod względem cen...

Więcej -->
Ile kosztuje 1 kg złomu stalowego?
10-01-2023
Ile kosztuje 1 kg złomu stalowego?

Aktualnie (podawany stan na styczeń 2023) za 1 kg złomu stalowego cienkiego otrzymamy w okolicach 1 zł. Znacznie lepiej w zestawieniu wypada złom stalowy gruby – tutaj ceny zacz...

Więcej -->
Ile kosztuje tona złomu?
13-12-2022
Ile kosztuje tona złomu?

Obecnie za 1 tonę złomu grubego otrzymamy od 1100 zł w górę (stan na styczeń 2023). Nieco gorzej opłacany jest złom cienki oraz blachy, których ceny za 1 tonę zaczynają się od 1...

Więcej -->
Kiedy wzrosną ceny złomu?
13-09-2022
Kiedy wzrosną ceny złomu?

Zastanawiasz się, kiedy wzrosną ceny złomu, żeby jak najwięcej na nim zyskać? Otóż gdyby odpowiedź na to pytanie była taka prosta, każdy z nas mógłby się łatwo wzbogacić na tego...

Więcej -->
Jakie GTU na złom stalowy?
12-09-2022
Jakie GTU na złom stalowy?

Masz złom stalowy? Jakie GTU na niego obowiązuje? W przypadku rozliczania się z tego typu odpadu w polu GTU trzeba wpisać GTU 05, a więc „odpady inne niż niebezpieczne zawierają...

Więcej -->
Dlaczego złom drożeje?
11-09-2022
Dlaczego złom drożeje?

Zastanawiasz się, dlaczego złom drożeje? Ma na to wpływ wiele zmiennych, które trudno jest przewidzieć, jak chociażby aktualny popyt i podaż tego surowca, inflacja czy spadek gl...

Więcej -->

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Fotografia przedstawia robotników na złomowisku, w rogu kadru z lewej znajduje się ciężarówka załadowana odpadami. Jest to ilustracja do tekstu o tytule: "Jak wygląda transport złomu?".
26-10-2023
Jak wygląda transport złomu?

Jeśli prowadzisz złomowisko lub masz do czynienia ze złomem stalowym, czy metalami kolorowymi – ten tekst może Cię zainteresować! Jak przewozić złom, aby był to jak najbardziej ...

Więcej -->
Sprzedaż i skup złomu online
01-05-2023
Sprzedaż i skup złomu online

W dzisiejszych czasach większość usług oraz czynności można załatwić przez Internet. Dla niektórych niemal codziennością stały się zakupy czy załatwianie niektórych wniosków urz...

Więcej -->
Rodzaje złomu stalowego. Co jest najdroższe na złomie?
15-01-2023
Rodzaje złomu stalowego. Co jest najdroższe na złomie?

Zazwyczaj słowo „złom” nie kojarzy nam się z niczym konkretnym. Tymczasem okazuje się, że posiada on swoje konkretne rodzaje oraz klasy, z którymi możemy spotkać się w skupach. ...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master