Skup złomu - Skup złomu | WasteMaster

Skup złomu w Zdzieszowicach

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Sprzedaż złomu a kwestie formalne

Żeby uniknąć kar finansowych, trzeba przestrzegać określonych przepisów. Jeśli jesteś właścicielem przedsiębiorstwa lub posiadaczem gospodarstwa rolnego (powyżej 75 ha) - koniecznie prowadź aktualną ewidencję odpadów w Bazie Danych Odpadowych. Kary za brak rejestrowania produkowanych odpadów potrafią być ogromne - nawet do miliona złotych! Osoby fizyczne nie muszą prowadzić ewidencji w BDO, jednak są - jak wszyscy producenci złomu - zobowiązani do wypełnienia Karty Ewidencji Odpadowej, która stanowi dowód na legalność w razie kontroli. Także osoby prywatne powinny otrzymać od skupów złomu w Zdzieszowicach Formularz Przyjęcia Odpadu. Jednak to najczęściej przedsiębiorcy i wielkie firmy produkują odpady metalowe - z tego powodu należy pamiętać o wszelkich formalnościach. Im większy podmiot, tym większa kara za niedopilnowanie formalności!

Co warto wiedzieć o skupie złomu w Zdzieszowicach?

Jeśli w Twoim miejscu pracy zalega dużo odpadów metalowych – ten artykuł jest właśnie dla Ciebie! Prawo w Polsce zakazuje wyrzucania złomu w dowolne miejsca. Kary z tego tytułu mogą sięgać nawet do 5 tys. złotych, ponieważ złom pozostawiony np. w lesie czy w osiedlowym śmietniku, może spowodować realne zagrożenie zarówno dla środowiska naturalnego, jak i zdrowia lub życia człowieka. Z tego powodu należy przekazywać swoje odpady do skupu złomu w Zdzieszowicach, który podejmie się recyklingu i zagospodarowania pozostałości. Złomem nazywamy tutaj wszelkie przedmioty metalurgiczne, które się zużyły i nadają się jedynie do recyklingu. Wymieniamy skupy złomu stalowego w Zdzieszowicach oraz skupy metali kolorowych. Do pierwszego rodzaju należy wywozić materiały stalowe, czyli składające się w większej części z żelaza i do 2% węgla. Kolejny rodzaj skupów zajmuje się surowcami typu: miedź, mosiądz, aluminium etc. Warto podkreślić, że przekazywanie metali do skupu złomu w Zdzieszowicach jest bardzo korzystne zarówno dla środowiska, jak i klienta takiej placówki. Za określone materiały o konkretnym składzie, możemy otrzymać pieniądze. Chcesz dowiedzieć się więcej o powyższym zagadnieniu? A może interesuje Cię recykling złomu stalowego? Czytaj do końca, a wszystkiego się dowiesz!

W jaki sposób wyszukasz korzystne skupy złomu w Zdzieszowicach?

WasteMaster pomoże Ci w jak najszybszym znalezieniu korzystnych skupów złomu stalowego w Zdzieszowicach. Wystarczy zgłosić się do nas za pośrednictwem rozmowy telefonicznej lub formularza zgłoszeniowego. Istnieje także możliwość samodzielnego skorzystania z naszej innowacyjnej aplikacji. Udziel nam informacji o swoich śmieciach, a nasi pracownicy}konsultanci zorganizują wycenę i znajdą dla Ciebie najbardziej opłacalne skupy złomu z dojazdem do klienta w Zdzieszowicach! Stworzą w Twoim imieniu zlecenie w naszej aplikacji i zbiorą najtrafniejsze propozycje od instytucji skupujących. W momencie jeśli podjemiesz decyzje o samodzielnym skorzystaniu z aplikacji - to Ty zamieszczasz ogłoszenie i zdjęcia, a Twój Opiekun Klienta zajmuje się moderowaniem zgłoszeń i kierowaniem najkorzystniejszych z nich na Twoje konto. W każdym wypadku to Twoja decyzja dotycząca wyboru skupu złomu stalowego w Zdzieszowicach jest wiążąca. Nie zmuszamy Cię do niczego, a nasze usługi są absolutnie darmowe. Naszym zadaniem jest maksymalne przyspieszenie całego procesu oraz przedstawienie szerokiej oferty skupów z odbiorem w Zdzieszowicach. W razie jakichkolwiek wątpliwości dzwoń do WasteMaster! Numer i formularz znajdziesz w interesującej Cię ofercie na naszej witrynie.

Jak wygląda cennik skupu złomu w Zdzieszowicach?

Cennik skupu złomu w Zdzieszowicach jest zależny od licznych czynników. Głównie typ, który wywieziesz do skupu ma znaczenie, ale także ilość oraz zawartość czy stopień zanieczyszczenia Twoich odpadów. Ze względu na to, że skupy zarabiają na sprzedaży przetworzonych metali np. do hut, najbardziej opłaca się im skupować złom wsadowego. Zatem jest on sporo droższy od złomu niewsadowego. Według cenników skupu złomu w Zdzieszowicach, które skatalogowaliśmy w naszej bazie, wynika, że najbardziej opłacalnym do sprzedaży materiałem jest stal wsadowa poprodukcyjna o oznaczeniu 7N - można za nią dostać 1400 zł/t netto. Także surowce żeliwne są bardzo opłacalne. Najmniej zyskamy na materiałach takich jak: cienkie wióry stalowe, blaszki poamortyzacyjne (N10), które osiągają cenę 1100 zł/t netto. Oprócz wcześniej wymienionych czynników na cenę skupu złomu w Zdzieszowicach wpływa także Twój adres - kwoty potrafią być bardzo zróżnicowane w skali Polski, jak i województwa. A także wszystko zależy od Londyńskiej Giełdy Metali, która jest tym czynnikiem na rynku, który może wpłynąć zarówno na obniżkę cen skupu złomu w Zdzieszowicach, jak i podwyżkę. Jeśli potrzebujesz personalnej wyceny swoich odpadów - zwróć się do WasteMaster! Nasi specjaliści z pewnością Ci pomogą!

Jakie wyróżniamy rodzaje złomu?

Najbardziej popularnym podziałem złomu ze względu na to, jak łatwo możemy przekształcić dany materiał, jest ten na złom wsadowy i niewsadowy. Pierwszy z nich odznacza się tym, że nie musi być dodatkowo przekształcany przed sprzedaniem do huty lub stalowni. Jednak niewsadowy musi zostać przekształcony przez skup złomu w Zdzieszowicach, tak aby nadawał się do dalszej obróbki. Przykładami złomu wsadowego są grube blachy, wióry stalowe, złom do cięcia i ogólnie złom stalowy o dużej objętości. Z kolei odpady niewsadowe, które możemy zostawić w skupie złomu stalowego w Zdzieszowicach to cienki blachy poamortyzacyjne, konstrukcje, niewielkie wióry stalowe czy szyny kolejowe. Aby sprawniej odczytywać cenniki w skupach złomu w Zdzieszowicach warto znać podstawowe oznaczenia poszczególnych materiałów. Złom niewsadowy możemy oznaczyć literką "N", wsadowy "W", a żeliwny "ZZ". Ponadto do każdej litery przypisany jest numer - tj. klasa złomu. Za przykład może posłużyć niewsadowa poprodukcyjna blacha o grubości 6 mm - "N-1N".

Jak zrealizować skup złomu z odbiorem w Zdzieszowicach?

W analogiczny sposób – skorzystaj z naszych usług, podkreśl to, że szukasz skupu złomu z dojazdem do klienta w Zdzieszowicach, a my wyślemy Ci przybliżoną wycenę oraz listę placówek. Jednak w przypadku realizacji transportu złomu musisz mieć na uwadze przynajmniej kilka kwestii. Po pierwsze: minimum logistyczne – najczęściej najmniejszą wartością przewożoną do skupu złomu w Zdzieszowicach jest 0,5 Mg (ton). W specjalnych przypadkach – jeśli Twoja lokalizacja znajduje się na trasie danego pojazdu transportowego – możliwa jest realizacja wywozu lżejszych ładunków, jednak to już wymaga indywidualnego ustalenia. Dodatkowo materiały muszą być posegregowane i właściwie zabezpieczone, jeśli bezpieczeństwo personelu zajmującego się wywozem odpadów do skupu złomu stalowego w Zdzieszowicach będzie zagrożone – firma może odmówić współpracy bądź zwiększyć koszty usługi. Jeśli chodzi o kwestie formalne: przedsiębiorcy oraz osoby posiadające gospodarstwo rolne powyżej 75 ha – muszą oddać uzupełnioną Kartę Przekazania Odpadu kierowcy pojazdu, który wywozi odpady do skupu złomu stalowego w Zdzieszowicach. Osoby fizyczne muszą jedynie okazać dowód osobisty. Jeśli potrzebujesz wsparcia w organizacji odbioru złomu – rozpocznij pracę z WasteMaster! Nasze usługi skutecznie zoptymalizują zarządzanie Twoim złomem!

Co zostanie przyjęte w skupie złomu stalowego w Zdzieszowicach?

Zanim przejdziemy do mnożenia przykładów odpadów, które możesz zostawić w skupie złomu stalowego w Zdzieszowicach, warto przyjrzeć się poszczególnym kategoriom. W zasadzie wyróżniamy trzy rodzaje złomu: stalowy, żeliwny oraz kolorowy. Żeliwo jest wysokowęglowym stopem związku żelaza i węgla - zatem materiały żeliwne również możemy zostawić w skupie złomu stalowego w Zdzieszowicach. Zatem taka placówka odbierze od Ciebie wszystkie materiały poprodukcyjne, konstrukcyjne, budowlane, samochodowe, ale nadające się do obróbki technicznej. W takim wypadku skup złomu stalowego w Zdzieszowicach może przyjąć następujące materiały: blachy, konstrukcje stalowe, dachówki, puszki, profile ze stali, części maszyn, instalacji elektrycznych, a także elementy trakcji, tory etc. Oczywiście są to nielicze odpady, które odbierze skup, jednak najważniejszą kwestią jest znajomość zawartości swojego odpadu. Pamiętajmy, że skup złomu w Zdzieszowicach nie weźmie od Ciebie zanieczyszczonych elementów metalowych, pokrytych smarami, olejami lub substancjami toksycznymi.

Co otrzymamy w wyniku recyklingu złomu?

Recykling w początkowej postaci ma miejsce już w skupie złomu w Zdzieszowicach, gdzie w zależności od tego, czy jest wsadowy bądź niewsadowy, jest oczyszczany, składowany i strzępiony. Segreguje się go, a następnie pozbawia elementów niestalowych. Kolejnym etapem jest przygotowanie do sprzedaży oraz przekazania materiałów do hut i stalowni. W wyniku działalności tych zakładów możemy wyprodukować (ze stali i stali nierdzewnej) blachy do samochodów, rury, belki używane do budowy mostów, a nawet części do pralek. Oddając odpady do skupów złomu w Zdzieszowicach nie tylko postępujesz ekonomicznie, ale i ekologicznie - przyczyniasz się do redukcji wydobycia metali, czy eksploatacji środowiska. Warto przekazywać swój złom do placówek zajmujących się recyklingiem - jeśli chcesz znaleźć tę najbardziej opłacalną - zadzwoń do nas! Wyszukamy za darmo najbardziej opłacalne skupy!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Kiedy wzrosną ceny złomu?
13-09-2022
Kiedy wzrosną ceny złomu?

Zastanawiasz się, kiedy wzrosną ceny złomu, żeby jak najwięcej na nim zyskać? Otóż gdyby odpowiedź na to pytanie była taka prosta, każdy z nas mógłby się łatwo wzbogacić na tego...

Więcej -->
Jakie GTU na złom stalowy?
12-09-2022
Jakie GTU na złom stalowy?

Masz złom stalowy? Jakie GTU na niego obowiązuje? W przypadku rozliczania się z tego typu odpadu w polu GTU trzeba wpisać GTU 05, a więc „odpady inne niż niebezpieczne zawierają...

Więcej -->
Dlaczego złom drożeje?
11-09-2022
Dlaczego złom drożeje?

Zastanawiasz się, dlaczego złom drożeje? Ma na to wpływ wiele zmiennych, które trudno jest przewidzieć, jak chociażby aktualny popyt i podaż tego surowca, inflacja czy spadek gl...

Więcej -->
Czy ceny złomu wzrosną?
10-09-2022
Czy ceny złomu wzrosną?

Wiele osób zastanawia się, czy ceny złomu wzrosną lub ile kosztuje stal na złomie. Prawda jest taka, że bardzo trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ wartość ...

Więcej -->
Czy złom stalowy jest odpadem?
09-09-2022
Czy złom stalowy jest odpadem?

Tak, złom stalowy jest odpadem i stanowi odpad również w rozumieniu Ustawy o odpadach. Oznacza to, że posiada on swój własny kod odpadu, który jest potrzebny do oznaczenia go pr...

Więcej -->
Kiedy sprzedawać złom stalowy?
08-09-2022
Kiedy sprzedawać złom stalowy?

Wiele przedsiębiorców zastanawia się, kiedy sprzedawać złom stalowy. Jaka pora w roku kalendarzowym jest do tego najodpowiedniejsza? Okazuje się, że odpowiedź na to pytanie nie ...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Kiedy nie jestem przekonany, jak wyglądają ceny w skupie złomu, nie marnuję czasu i dzwonię do WasteMaster. Zawsze mają aktualne informacje i doradzą mi coś korzystnego.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

WasteMaster odpowiada moim potrzebom. Nie tylko za darmo wycenia odpad i podaje informacje o złomie, ile za kilo w w Zdzieszowicach itd. Także tworzy listę ofert, które opłaca się wziąć pod uwagę. Bardzo innowacyjne!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Pytałam o to, ile kosztuje złom w w Zdzieszowicach? Dzięki konkretnemu Panu z infolinii wiem już wszystko na ten temat. Nawet pomógł mi z BDO! Polecam bardzo!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Za darmo otrzymałam informację o tym, ile kosztuje złom w w Zdzieszowicach, dostałam wycenę i wskazówki, do których skupów opłaca się oddawać śmieci. Całościowa usługa!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Usługi WasteMaster to przyszłość gospodarowania odpadami w Polsce. Warto wykorzystywa ich pomoc w wyszukiwaniu najbliższego złomu w w Zdzieszowicach. Są bardzo dokładni!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Z WasteMaster nie marnuje ani minuty. Szybko znajduję mobilny skup złomu w w Zdzieszowicach i zawoże tam swój odpad. Aplikacja jest znaczącym ułatwieniem!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Wysłałem formularz w sprawie określenia ceny moich stalowych felg i dzięki WasteMaster znalazłem skup złomu w Zdzieszowicach, który oferował zdecydowanie najlepsze ceny. Polecam gorąco!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Najbliższy skup złomu – jak go znaleźć?
13-09-2022
Najbliższy skup złomu – jak go znaleźć?

Złom może się okazać ciekawym sposobem na zastrzyk dodatkowej gotówki. Żeby intratnie sprzedać tego typu odpad, warto znać jego aktualne ceny oraz mieć siatkę kontaktów z osobam...

Więcej -->
Ile kosztuje kg złomu stalowego?
13-09-2022
Ile kosztuje kg złomu stalowego?

Obecnie wielu przedsiębiorców handlujących odpadami zastanawia się, ile kosztuje złom. Okazuje się, że odpowiedź często nie jest taka jednoznaczna, jak mogłoby się na początku w...

Więcej -->
Rodzaje i podział złomu
05-04-2022
Rodzaje i podział złomu

Jak dzielimy odpady złomu stalowego? Ze względu na powstawanie odpadu złom stalowy możemy podzielić na:– odpady produkcyjne- czyli odpady powstające w efekcie wytwarzania ...

Więcej -->
Od czego zależy cena złomu
28-03-2022
Od czego zależy cena złomu

Jak wygląda dokładnie cena złomu? Aby ustalić dokładną cenę złomu, należy przede wszystkim określić jaki rodzaj złomu posiadamy. Jeżeli nie jesteśmy pewni, jaką kategorie posiad...

Więcej -->
Cena felgi stalowej na złomie
04-01-2022
Cena felgi stalowej na złomie

Firmy zajmujące się recyklingiem, często przyjmują różnego rodzaju surowce. Z uwagi na to, warto dowiedzieć się, jaka jest cena felgi stalowej na złomie, aby móc pozbyć się tego...

Więcej -->
Ile wynosi podatek od sprzedaży złomu?
13-12-2021
Ile wynosi podatek od sprzedaży złomu?

Na wielu forach internetowych pojawia się pytanie, ile wynosi podatek od sprzedaży złomu? Posiadanie wiedzy z tego zakresu, pozwala uniknąć błędów w prawidłowym rozliczeniu się ...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon