Katowice - Skup złomu | WasteMaster

Skup złomu w Katowicach

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Ceny za złom stalowy w Katowicach

Bez względu na to, ile złomu stalowego posiadamy, warto jak najszybciej wyzbyć się tego odpadu, przekazując go do przedsiębiorstw zajmujących się pozyskiwaniem surowców wtórnych. Przed zawarciem umowy sprzedaży z wybraną jednostką, warto wiedzieć, jak kształtują się ceny skupu złomu w Katowicach. Tylko wtedy będzie można uzyskać satysfakcjonującą kwotę. Wykorzystując nasz formularz internetowy można w kilka chwil poznać cennik skupu złomu w Katowicach, bez narażania się na zbyteczne koszty czy też stracony czas.
Ceny
Złom stalowy cienki/blachy (N10) 1,04 zł netto
Złom stalowy gruby (N2) 1,14 zł netto
Złom stalowy gruby (N7) 1,18 zł netto
Złom stalowy gruby (W2) 1,18 zł netto
Złom stalowy gruby (W7) 1,23 zł netto
Złom stalowy gruby (W5) 1,27 zł netto
Złom stalowy poprodukcyjny (W7N) 1,29 zł netto
Żeliwo 1,39 zł netto
Warunki współpracy

Jak należy rozumieć złom stalowy przekazywany do skupu złomu w Katowicach?

Złom stalowy oddawany do skupu złomu to odpady poprodukcyjne, a także poamortyzacyjne, nadające się do przerobu technicznego. Co więcej, odpady te muszą zawierać mniej niż 0,1 procent dodatków stopowych. Warto zauważyć, że najważniejszymi dostawcami tych odpadów są zakłady przemysłowe i budowlano-montażowe. Ponadto, ważne znaczenie w procesie wytwarzania odgrywają gospodarstwa domowe i rolne, gdyż mają one duży udział w produkcji tych odpadów.

W jakich przypadkach wzrasta cena złomu stalowego w Katowicach?

Cena złomu stalowego w Katowicach reaguje na wiele czynników. Duże znaczenie ma sytuacja na Londyńskiej Giełdzie Metali. Co więcej, Istotny jest też silny kurs złotego, a także rosnące zapotrzebowanie na surowce wtórne. Należy uwzględnić to, że wartość złomu stalowego może zmienić się kilka razy w ciągu dnia. Mogą na nią również wpływać zdarzenia losowe.

Jakie odpady można oddać do skupu złomu w Katowicach?

Profesjonalne firmy, które prowadzą skup złomu, odbierają zarówno złom stalowy wsadowy, jak i niewsadowy. W ramach usługi odbierają złom blach, pręty do cięcia, złom do cięcia, złom wiór stalowych, a także złom gruby wsadowy. Istotne są także klasy złomu. W przypadku złomu niewsadowego, można przekazać odpady należące do następujących klas: N10, N2, N4, N7, N6 i N5. Natomiast, jeśli chodzi o złom wsadowy, stosuje się klasy: W2, W5, W7, W8, a także W13. Do przekazania w ramach usługi możesz przeznaczyć również złom stalowy typu żeliwnego. W sytuacji, gdy masz pewne wątpliwości co do tego, czy odpad, który masz, zostanie odebrany lub nie wiesz, do której kategorii go przypisać, zachęcamy do kontaktu z naszą firmą. Nasi konsultanci dysponują odpowiednią wiedzą i doświadczeniem, dlatego pomogą Ci w rozwiązaniu nurtującego kłopotu.

Jaką wartość osiąga cena złomu w Katowicach?

Czynnikiem niezbędnym do określenia dokładniej ceny złomu kolorowego jest to, o jakim odpadzie mówimy. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości dotyczących tego, jakim odpadem dysponujemy, warto nawiązać kontakt z przedstawicielem naszej firmy. Najwyższa stawka dotyczy odpadów należących do grupy złomu wsadowego. Ceny zaczynają się od kwoty 1 zł za kg. Z kolei niższe stawki występują w przypadku blach i prętów do cięcia. Tutaj ceny kształtują się na poziomie około 0,80 zł za kg. Najniższa wartość dotyczy odpadów, jakimi są wióry stalowe. Przedstawione wyżej ceny dotyczą okresu za styczeń 2022.

Pod jakimi kodami ukrywają się odpady złomu stalowego w Katowicach w rejestrze BDO?

Kod złomu stalowego w systemie BDO zależy od tego, w jaki sposób powstał odpad. Znajduje się one w szczególności w grupie 02, która dotyczy odpadów z rolnictwa, sadownictwa, upraw hydroponicznych, rybołówstwa, leśnictwa, łowiectwa i przetwórstwa żywności. Jest to dokładnie kod 02 01 10, czyli odpady metalowe. Inną grupą, w której występuje złom stalowy, jest 12, czyli odpady z kształtowania oraz fizycznej i mechanicznej obróbki powierzchni metali, a także tworzyw sztucznych. Wymienia się w tej grupie kod 12 01 01, a więc odpady pochodzące z toczenia i piłowania żelaza i jego stopów i kod 12 01 02, cząstki i piłki żelaza oraz jego stopów. Kolejny kod dotyczący stopu stalowego to 15 01 04, opakowania z metali. Wyróżnia się jeszcze kod 16 01 04, czyli zużyte i nienadające się do użytkowania pojazdy i kod 16 01 17, a więc metale żelazne. Inna ważna grupa to 17. Opisuje ona odpady z budów, remontów i demontażu obiektów budowlanych. W kategorii tej jest kod 17 04 05, czyli żelazo i stal, a także kod 17 04 07, mieszaniny metali. Wymienić należy również kody: 19 10 01 (odpady żelaza i stali), 19 12 02 (metale żelazne). W kategorii 20, czyli odpady komunalne, złom stalowy znajduje się pod kodem 20 01 40, czyli metale.

Jak wygląda poziom ceny złomu stalowego?

Najlepszą cenę można uzyskać za złom stalowy znajdujący się w grupie złomu wsadowego. W tym przypadku możesz otrzymać ceny od 1 zł za kg. Natomiast mniej wartościowe są elementy takie jak blachy i pręty do cięcia. Ceny wynoszą 0,80 zł za kg i więcej. Niewielką wartością wyróżniają się odpady zaliczane do grupy wióry stalowe.

Co jest ważne, jeśli chodzi o cenę złomu stalowego w Katowicach?

Cena złomu stalowego w Katowicach zależy od lokalizacji odpadu. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że stawki w dużych aglomeracjach są korzystniejsze, niż te oferowane w małych miejscowościach. Co więcej, ogromne znaczenie ma też ilość oddawanego złomu. Duże ilości odpadu przeznaczonego do skupu wpływają na to, że często można ustalić wyższą indywidualną stawkę. Cenę można osobno ustalić już przy oddawaniu kilkaset kilogramów odpadów. Innym czynnikiem jest wielkość punktu przyjmującego złom do skupu. Duże złomowiska są w stanie zaproponować wyższą cenę, ponieważ zbywają złom bezpośrednio do huty. Natomiast mniejsze firmy najczęściej naliczają wyższą marżę, ponieważ są tylko ogniwem pośrednim. Jednak korzyścią jest to, że mogą one zainteresować się mniejszą ilością odpadu.

Jak skutecznie zamówić usługę odbioru złomu w Katowicach w systemie WasteMaster?

W przypadku odpadów, jakim jest złom stalowy w Katowicach, występuje bardzo dużo grup skupowych, dlatego zapewniliśmy naszym klientom dwie możliwości związane z procesem zamawiania usługi. Jedną z metod jest kontakt z konsultantem telefonicznym. Zalecamy ten sposób zainteresowanym, którzy nie są pewni, jaki dokładnie mają typ odpadów. W takiej sytuacji Opiekun Klienta udzieli niezbędnego wsparcia. Pomoże zidentyfikować odpad, a także doda odpowiednie zapytanie w systemie. Druga droga polega na użyciu strony internetowej, na której teraz jesteśmy, czyli mamodpad lub aplikacji WasteMaster, która jest bardzo intuicyjna. Wystarczy założyć konto i dodać ogłoszenie. Natomiast przez użycie strony internetowej bardzo sprawnie opublikujesz ogłoszenie w naszej aplikacji, a dzięki temu oszczędzisz cenny czas. Przedstawiciel naszej firmy wyszuka również dla Ciebie najkorzystniejsze oferty dotyczące odpadu. Warto podkreślić też fakt, ze usługa ta jest bezpłatna.

Jakie przedmioty przyjmują punkty prowadzące skup złomu stalowego w Katowicach?

Punkty, które zajmują się prowadzeniem skupu złomu stalowego w Katowicach, przyjmują różne przedmioty, na przykład fragmenty konstrukcji stalowych, blachy, puszki aluminiowe, garnki, instalacje grzewcze, kable czy zużyte części samochodowe.

Jakie są najważniejsze korzyści wynikające ze sprzedaży złomu stalowego w Katowicach?

W Polsce coraz większą wagę przykłada się do tematu segregacji odpadów. W tym kontekście szczególne znaczenie ma procedura związana z recyklingiem odpadów. Największą zaletą tego procesu jest to, że przedmioty, które w powszechniej opinii powinny już pójść na śmieci, zyskują nowe życie. Dzięki temu można oszczędzić energię i zasoby naturalne, których ilość jest niestety ograniczona. Złom stalowy jest bardzo chętnie odbierany przez firmy prowadzące skupu, ponieważ charakteryzuje się dobrymi właściwościami i łatwo można go poddać pod recykling. Polega to na przetopieniu odpadów w piecach hutniczych do pożądanej formy. Dlatego ceny złomu stalowego od dłuższego czasu kształtują się na bardzo dobrym poziomie. Sam odpad jest niezwykle chętnie odbierany i skupowany. Wyróżnione atuty są najważniejszymi korzyściami wynikającymi ze sprzedaży złomu stalowego.

Jak dzielimy odpady złomu stalowego w Katowicach?

Ze względu na powstawanie odpadu złom stalowy w Katowicach możemy podzielić na: - odpady produkcyjne- czyli odpady powstające w efekcie wytwarzania stali, przeróbki plastycznej oraz mechanicznej. - złom poamortyzacyjny- zniszczone, zużyte lub uszkodzone różnego rodzaju obiekty, konstrukcje, maszyny i wyroby polegające likwidacji lub wymianie. W branży skupów złomu stalowego częściej stosuje się podział na odpady złomu stalowego: - wsadowego- możemy go zdefiniować jak złom przygotowany do natychmiastowego użycia w procesie stalowniczym, o określonych wymiarach i masie, dopuszczalnym zanieczyszczeniu, i określonym składzie chemicznym. Umożliwia to wykorzystanie odpadu jak wsadu w procesie wytapiania stali. Warto zaznaczyć, że wsadowy możemy podzielić na odpowiednie klasy (od W1 do W17 oraz złom strzępiony). - niewsadowy- jest to złom, który nie może zostać użyty bezpośrednio w procesie stalowniczym. Przed wykorzystaniem musi zostać poddany przerobowi mechanicznemu lub ręcznemu. Proces przerobu może polegać na nadaniu odpadowi odpowiednich wymiarów, masy, postaci, czy pozbyciu się zanieczyszczeń do granic odpowiednich norm. Złom tego typu dzielimy na klasy od N1 do N7 oraz na klasę N10 (niesort).

Czy regulamin wymaga przyjęcia oferty od WasteMaster?

Nie wymagamy przyjmowania oferty od narzędzia WasteMaster. Opublikowanie zapytania w naszym systemie do niczego nie zobowiązuje. Ostateczna decyzja w tym zakresie należy do Ciebie. Dlatego, dzięki naszemu rozwiązaniu możesz sprawdzić ofertę rynku nieodpłatnie.

Jak przygotować odpady do odbioru złomu stalowego w Katowicach?

Przedewszystkim warto zapoznać się wpierw z podziałem odpadu, dzięki temu będzię można przeprowadzić skuteczną segregację odapdu. Ułatwi to znacznie odbiór odpadu i jego późniejsze ważenie. Należy pamiętać, iż odpad powinien być maksymalnie oczyszczony, aby jak najmniej zostało odliczone w trakcie warzenia za dodatkowe zanieczyszczenia. Odpady powinny być magazynowane w jednym miejscu.

Czy opublikowanie ogłoszenia dotyczącego odpadów złomu stalowego w narzędziu WasteMaster wiąże się z ponoszeniem jakichkolwiek wydatków?

Dodanie zapytania w naszej aplikacji jest darmowe. Co więcej, nie poniesiesz również żadnego kosztu za wsparcie Opiekuna Klienta. Dlatego warto skorzystać z naszego rozwiązania. Dzięki temu nic nie tracisz, a wiele możesz zyskać.

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Kiedy wzrosną ceny złomu?
13-09-2022
Kiedy wzrosną ceny złomu?

Zastanawiasz się, kiedy wzrosną ceny złomu, żeby jak najwięcej na nim zyskać? Otóż gdyby odpowiedź na to pytanie była taka prosta, każdy z nas mógłby się łatwo wzbogacić na tego...

Więcej -->
Jakie GTU na złom stalowy?
12-09-2022
Jakie GTU na złom stalowy?

Masz złom stalowy? Jakie GTU na niego obowiązuje? W przypadku rozliczania się z tego typu odpadu w polu GTU trzeba wpisać GTU 05, a więc „odpady inne niż niebezpieczne zawierają...

Więcej -->
Dlaczego złom drożeje?
11-09-2022
Dlaczego złom drożeje?

Zastanawiasz się, dlaczego złom drożeje? Ma na to wpływ wiele zmiennych, które trudno jest przewidzieć, jak chociażby aktualny popyt i podaż tego surowca, inflacja czy spadek gl...

Więcej -->
Czy ceny złomu wzrosną?
10-09-2022
Czy ceny złomu wzrosną?

Wiele osób zastanawia się, czy ceny złomu wzrosną lub ile kosztuje stal na złomie. Prawda jest taka, że bardzo trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ wartość ...

Więcej -->
Czy złom stalowy jest odpadem?
09-09-2022
Czy złom stalowy jest odpadem?

Tak, złom stalowy jest odpadem i stanowi odpad również w rozumieniu Ustawy o odpadach. Oznacza to, że posiada on swój własny kod odpadu, który jest potrzebny do oznaczenia go pr...

Więcej -->
Kiedy sprzedawać złom stalowy?
08-09-2022
Kiedy sprzedawać złom stalowy?

Wiele przedsiębiorców zastanawia się, kiedy sprzedawać złom stalowy. Jaka pora w roku kalendarzowym jest do tego najodpowiedniejsza? Okazuje się, że odpowiedź na to pytanie nie ...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Korzystam z WasteMaster od dawna. Mam kilka punktów skupu złomu i jako pośrednik obrotu odpadami mogę powiedzieć jedno: handel odpadami to teraz żadne wyzwanie!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nawet nie spodziewałam się, że remont kawalerki wygeneruje tyle śmieci… Znajomy powiedział mi, że wpiszę co mam w WasteMaster, podam okolicę, a zainteresowani zgłoszą się po odpady. Pomyślałam: noo na pewno.. natomiast teraz wiem, że miał 100% racji.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Bardzo zależało nam na tym, by wreszcie znaleźć firmę, która złom z naszego zakładu będzie odbierać o czasie. Wobec tego cieszymy się, że zdecydowaliśmy się na współpracę z firmą wyszukaną w apce.

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Nasza firma budowlana od dawna borykała się z problemem odpadów. Gromadziliśmy ich coraz więcej, nie zawsze też odwoziliśmy w dobre miejsca. Odkąd sprawdzam wszystko w WasteMaster te problemy zniknęły.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Moja praca jest specyficzn [...]

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Najbliższy skup złomu – jak go znaleźć?
13-09-2022
Najbliższy skup złomu – jak go znaleźć?

Złom może się okazać ciekawym sposobem na zastrzyk dodatkowej gotówki. Żeby intratnie sprzedać tego typu odpad, warto znać jego aktualne ceny oraz mieć siatkę kontaktów z osobam...

Więcej -->
Ile kosztuje kg złomu stalowego?
13-09-2022
Ile kosztuje kg złomu stalowego?

Obecnie wielu przedsiębiorców handlujących odpadami zastanawia się, ile kosztuje złom. Okazuje się, że odpowiedź często nie jest taka jednoznaczna, jak mogłoby się na początku w...

Więcej -->
Rodzaje i podział złomu
05-04-2022
Rodzaje i podział złomu

Jak dzielimy odpady złomu stalowego? Ze względu na powstawanie odpadu złom stalowy możemy podzielić na:– odpady produkcyjne- czyli odpady powstające w efekcie wytwarzania ...

Więcej -->
Od czego zależy cena złomu
28-03-2022
Od czego zależy cena złomu

Jak wygląda dokładnie cena złomu? Aby ustalić dokładną cenę złomu, należy przede wszystkim określić jaki rodzaj złomu posiadamy. Jeżeli nie jesteśmy pewni, jaką kategorie posiad...

Więcej -->
Cena felgi stalowej na złomie
04-01-2022
Cena felgi stalowej na złomie

Firmy zajmujące się recyklingiem, często przyjmują różnego rodzaju surowce. Z uwagi na to, warto dowiedzieć się, jaka jest cena felgi stalowej na złomie, aby móc pozbyć się tego...

Więcej -->
Ile wynosi podatek od sprzedaży złomu?
13-12-2021
Ile wynosi podatek od sprzedaży złomu?

Na wielu forach internetowych pojawia się pytanie, ile wynosi podatek od sprzedaży złomu? Posiadanie wiedzy z tego zakresu, pozwala uniknąć błędów w prawidłowym rozliczeniu się ...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon
Napisz do nas
Czat