Skup złomu w Głubczycach

Masz pytania? Potrzebujesz wyceny? Zadzwoń
Numer telefonu do kontatku
+48 732 080 220
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.
\

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!
Ceny
Złom stalowy cienki/blachy (N10) 0,96 zł netto
Złom stalowy gruby (N2) 1,00 zł netto
Złom stalowy gruby (N7) 1,03 zł netto
Złom stalowy gruby (W2) 1,06 zł netto
Złom stalowy gruby (W7) 1,13 zł netto
Złom stalowy gruby (W5) 1,15 zł netto
Złom stalowy poprodukcyjny (W7N) 1,15 zł netto
Żeliwo 1,15 zł netto
Warunki współpracy

W ten sam sposób wyszukasz skup złomu z dojazdem do klienta w Głubczycach. Prześlij zgłoszenie, zadzwoń do nas lub użyj aplikacji. W razie jakichkolwiek wątpliwości, nie czekaj - dzwoń! Konsultacje, które świadczymy również są za darmo! Jednak w kwestii transportu do skupu złomu w Głubczycach musisz pamiętać o kilku istotnych sprawach. Najważniejszym jest tzw. minimum logistyczne, najczęściej podaje się ok. 0,5 Mg (czyli pół tony). Jest to minimalna ilość, która jest opłacalna do przewozu. Jeśli znajdujesz się "po drodze" pojazdu wywożącego odpady do skupu złomu stalowego w Głubczycach - może te małe ilości Twoich odpadów zostaną zabrane, jednak nie jest to opcja, na którą można zawsze liczyć. Wszystkie odpady muszą być właściwie zabezpieczone, w taki sposób żeby nie generować zagrożenia dla ekipy transportowej. Najlepiej aby złom został przez Ciebie posortowany - może to wpłynąć na obniżkę kosztów. Jeśli chodzi o formalności dotyczące transportu do skupu złomu stalowego w Głubczycach - jeśli jesteś właścicielem przedsiębiorstwa lub rolnikiem mającym powyżej 75 ha gruntów - musisz wypełnić Kartę Przekazania Odpadu i oddać ją kierowcy, który odbiera Twoje śmieci. Osoby fizyczne muszą jedynie pokazać dowód osobisty. Jeśli masz jakiekolwiek pytania - zapraszamy do kontaktu!

Aby uniknąć kar finansowych, należy przestrzegać konkretnych przepisów. Jeśli jesteś przedsiębiorcą lub posiadaczem gruntów rolnych (powyżej 75 ha) - koniecznie prowadź bieżącą ewidencję pozostałości w Bazie Danych Odpadowych. Grzywny za brak rejestrowania produkowanych odpadów potrafią być ogromne - nawet do miliona złotych! Osoby fizyczne nie muszą prowadzić ewidencji w BDO, jednak są - jak wszyscy wytwórcy złomu - zobligowani do wypełnienia Karty Ewidencji Odpadowej, która stanowi dowód na legalność w razie inspekcji. Także osoby fizyczne powinny otrzymać od skupów złomu w Głubczycach Formularz Przyjęcia Odpadu. Jednak to najczęściej przedsiębiorcy i wielkie zakłady przemysłowe wytwarzają odpady metalowe - z tego powodu należy mieć w pamięci wszystkie formalności. Im większy podmiot, tym większa kara za niedopilnowanie formalności!

Jak już zostało wcześniej podkreślone - istnieją co najmniej dwa rodzaje skupów. W skupie złomu stalowego w Głubczycach możesz zostawić wszystkie elementy stalowe oraz żeliwne. Żeliwo to wysokowęglowy stop żelaza z węglem - jest bardzo cenny! Zatem przykładami tego, co możesz przetransportować do skupu złomu stalowego w Głubczycach jest: blacha, konstrukcje stalowe, dachówki, puszki stalowe, profile, elementy urządzeń, instalacji elektrycznych oraz części trakcji kolejowych, torów. Głównie to zakłady produkcyjne, serwisy samochodowe czy firmy budowlane dostarczają skupom złomu stalowego w Głubczycach surowców. Warto jednak zaznaczyć, że jeżeli dostarczane materiały będą w złym stanie - placówka może odmówić odbioru. Przyjmuje się, że skup złomu w Głubczycach nie bierze metali zanieczyszczonych substancjami toksycznymi, radioaktywnymi, pokrytymi smarami, olejami, tworzywami sztucznymi lub innymi materiałami, których nie da się mechanicznie usunąć z powierzchni metali.

Po tym, jak śmieci trafią już do skupu złomu w Głubczycach, są one oczyszczane i sortowane. Pozbawia się je części niestalowych, strzępi, a także płucze się je z resztek, zanieczyszczeń. Następnym etapem jest zbadanie zawartości i określenie, do czego dany materiał będzie najlepszy. Następnie skupy złomu w Głubczycach sprzedają poszczególne materiały do hut i stalowni, gdzie są przerabiane w np. cienkie blachy dla aut, rury, belki do budowy mostów, a nawet w części do pralek! Te materiały wytapiane są właśnie ze stali oraz stali nierdzewnej. Miej w pamięci, że oddając tego rodzaju materiały do skupów, nie tylko zarobisz, ale i obniżysz wytwarzanie oraz wydobycie poszczególnych metali. To pewny krok w stronę ochrony środowiska! Jeśli potrzebujesz wsparcia w organizacji całego procesu - zgłoś się do nas! Pomożemy Ci całkowicie za darmo!

Jeśli w Twoim miejscu pracy zalega zbyt wiele odpadów metalowych – ten artykuł jest właśnie dla Ciebie! Przepisy w Polsce zakazują wyrzucania złomu w losowe miejsca. Grzywny z tego tytułu mogą osiągnąć do 5 tys. złotych, ponieważ złom pozostawiony np. w lesie czy w osiedlowym śmietniku, może stać się powodem realnego zagrożenia zarówno dla środowiska naturalnego, jak i zdrowia lub życia ludzkiego. Z tej przyczyny należy oddawać swoje odpady do skupu złomu w Głubczycach, który podejmie się recyklingu i zagospodarowania pozostałości. Złomem nazywamy tutaj wszelkie przedmioty metalurgiczne, które się zużyły i nadają się jedynie do recyklingu. Wymieniamy skupy złomu stalowego w Głubczycach oraz skupy metali kolorowych. Do tego pierwszego należy wywozić materiały stalowe, czyli składające się w większej części z żelaza i do 2% węgla. Drugi rodzaj skupów zajmuje się metalami typu: miedź, mosiądz, aluminium etc. Warto podkreślić, że oddawanie metali do skupu złomu w Głubczycach jest bardzo korzystne zarówno dla środowiska, jak i klienta takiej instytucji. Za określone materiały o konkretnym składzie, możemy otrzymać pieniądze. Chcesz dowiedzieć się więcej o powyższym zagadnieniu? A może jesteś zainteresowany recyklingiem złomu stalowego? Czytaj dalej, a wszystkiego się dowiesz!

Skup złomu w Głubczycach najszybciej znajdziesz przy pomocy WasteMaster! Zgłoś się do nas poprzez formularz zgłoszeniowy, rozmowę telefoniczną lub użyj naszej innowacyjnej aplikacji. Udziel informacji o swoich odpadach i wymaganiach co do skupu złomu stalowego w Głubczycach. Podaj widełki cenowe, ewentualnie czy interesuje Cię opcja odbioru złomu etc. Nasi specjaliści są bardzo doświadczeni w poruszaniu się po rynku odpadowym, więc śmiało możesz im powierzyć swoje zlecenie! Aby oszczędzić Ci wysiłku długotrwałych poszukiwań skupu złomu z dojazdem do klienta w Głubczycach warto skontaktować się z WasteMaster. Po podaniu informacji, nasi pracownicy prześlą Ci wycenę Twojego złomu i wrzucą Twoje zlecenie do aplikacji - po krótkim czasie prześlą Ci wyniki poszukiwań, tj. listę skupów, z których opłaca się korzystać. Jeśli wolisz skorzystać z aplikacji samodzielnie - nic nie stoi na przeszkodzie! Otwórz naszą stronę (na której również znajdziesz numer do konsultanta oraz formularz zgłoszeniowy), wejdź w aplikację, którą możesz obsługiwać nawet z poziomu przeglądarki - i dodaj ogłoszenie wraz ze zdjęciem. Twój indywidualny Opiekun Klienta przekieruje do Ciebie najlepsze oferty spośród, których możesz dowolnie wybierać. W każdym wariancie nasze usługi są bezpłatne i nie obligują Cię do konkretnych decyzji. Naszym zadaniem jest jedynie dostarczyć Ci możliwości wyboru spośród wielu skupów z odbiorem w Głubczycach!

Cenniki skupu złomu w Głubczycach są niezwykle zróżnicowane - potrafią się różnić nie tylko w skali kraju, ale i samych województw! Jest to powiązane z kosztami utrzymania takich instytucji oraz wyglądem lokalnego rynku. Ponadto na wszystkie ceny złomu w Głubczycach ma wpływ Londyńska Giełda Metali - która w zależności od aktualnej koniunktury, podnosi lub obniża koszty sprzedaży. Zatem co jeszcze kształtuje wygląd cen skupu złomu w Głubczycach? Ilość odpadu, który przywozisz, jego typ oraz to, jaką ma zawartość lub stopień jego zanieczyszczenia. Także Twój adres ma znaczenie - jeśli chcesz zorgaizować odbiór złomu, pamiętaj, że im dalej się znajdujesz od skupu - tym koszt usługi będzie wzrastał. Aby zobrazować odrobinę cennik skupu złomu w Głubczycach warto przywołać przykładowe ceny. Najdroższe jest żeliwo oraz wsadowa stal poprodukcyjna (N7) - 1400 zł/t netto. Najtańszym materiałem jest zaś złom klasy N10 (cienkie wióry stalowe, blaszki etc.) - 1100 zł/t netto. Jeśli zależy Ci na dokładnej wycenie - zgłoś się do WasteMaster - nasi eksperci wezmą pod uwagę wszelkie zmienne!

Oprócz tego, że wymieniamy różne rodzaje złomu, dzielone ze względu na swój skład, to możemy jeszcze dokonać rozdziału, który będzie brał pod uwagę łatwość przetwarzania. Zatem możemy wyróżnić złom wsadowy i niewsadowy. Złom wsadowy, to metale, które w zasadzie od razu nadają się do przeróbki w procesie stalowniczym, skup złomu w Głubczycach nie musi go w żaden sposób przetwarzać. Z kolei niewsadowy to ten, który musi zostać wstępnie przygotowany przed np. wysłaniem do huty. Złomem wsadowym są grube blachy, złom do cięcia, gruby złom stalowy lub wióry stalowe. Niewsadowy złom to np. cienkie blachy poamortyzacyjne, cienkie wióry stalowe, niewielkie konstrukcje lub szyny kolejowe. Aby sprawnie poruszać się po cennikach w skupach złomu stalowego w Głubczycach należy wiedzieć, jak wyglądają oznaczenia poszczególnych typów odpadów metalowych. "W" oznacza złom wsadowy, "ZZ" żeliwny, a "N" niewsadowy. Ponadto do każdej litery dodaje się cyfrę oznacającą klasę. Nadprogramowa litera po numerze oznacza materiał poprodukcyjny - "N-1N" to niewsadowy złom blach poprodukcyjnych o grubości 6 mm.
Nie znalazłeś oferty jakiej potrzebujesz?
Jeśli posiadasz złom, z którym nie wiesz co masz zrobić, a czystość nie jest Ci obojętna - skontaktuj się z nami. W aplikacji WasteMaster znajdziesz skup złomu w Głubczycach, który spełni oba te oczekiwania. Sprawdź i przekonaj się, że warto!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Jaki złom opłaca się zbierać?
16-01-2023
Jaki złom opłaca się zbierać?

Niekiedy osoby prywatne, które chcą sobie nieco dorobić, zastanawiają się, jaki złom opłaca się zbierać. To zależy, czy mamy na myśli złom stalowy czy kolorowy. Pod względem cen...

Więcej -->
Ile kosztuje 1 kg złomu stalowego?
10-01-2023
Ile kosztuje 1 kg złomu stalowego?

Aktualnie (podawany stan na styczeń 2023) za 1 kg złomu stalowego cienkiego otrzymamy w okolicach 1 zł. Znacznie lepiej w zestawieniu wypada złom stalowy gruby – tutaj ceny zacz...

Więcej -->
Ile kosztuje tona złomu?
13-12-2022
Ile kosztuje tona złomu?

Obecnie za 1 tonę złomu grubego otrzymamy od 1100 zł w górę (stan na styczeń 2023). Nieco gorzej opłacany jest złom cienki oraz blachy, których ceny za 1 tonę zaczynają się od 1...

Więcej -->
Kiedy wzrosną ceny złomu?
13-09-2022
Kiedy wzrosną ceny złomu?

Zastanawiasz się, kiedy wzrosną ceny złomu, żeby jak najwięcej na nim zyskać? Otóż gdyby odpowiedź na to pytanie była taka prosta, każdy z nas mógłby się łatwo wzbogacić na tego...

Więcej -->
Jakie GTU na złom stalowy?
12-09-2022
Jakie GTU na złom stalowy?

Masz złom stalowy? Jakie GTU na niego obowiązuje? W przypadku rozliczania się z tego typu odpadu w polu GTU trzeba wpisać GTU 05, a więc „odpady inne niż niebezpieczne zawierają...

Więcej -->
Dlaczego złom drożeje?
11-09-2022
Dlaczego złom drożeje?

Zastanawiasz się, dlaczego złom drożeje? Ma na to wpływ wiele zmiennych, które trudno jest przewidzieć, jak chociażby aktualny popyt i podaż tego surowca, inflacja czy spadek gl...

Więcej -->

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Fotografia przedstawia robotników na złomowisku, w rogu kadru z lewej znajduje się ciężarówka załadowana odpadami. Jest to ilustracja do tekstu o tytule: "Jak wygląda transport złomu?".
26-10-2023
Jak wygląda transport złomu?

Jeśli prowadzisz złomowisko lub masz do czynienia ze złomem stalowym, czy metalami kolorowymi – ten tekst może Cię zainteresować! Jak przewozić złom, aby był to jak najbardziej ...

Więcej -->
Sprzedaż i skup złomu online
01-05-2023
Sprzedaż i skup złomu online

W dzisiejszych czasach większość usług oraz czynności można załatwić przez Internet. Dla niektórych niemal codziennością stały się zakupy czy załatwianie niektórych wniosków urz...

Więcej -->
Rodzaje złomu stalowego. Co jest najdroższe na złomie?
15-01-2023
Rodzaje złomu stalowego. Co jest najdroższe na złomie?

Zazwyczaj słowo „złom” nie kojarzy nam się z niczym konkretnym. Tymczasem okazuje się, że posiada on swoje konkretne rodzaje oraz klasy, z którymi możemy spotkać się w skupach. ...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master