Skup złomu - Skup złomu | WasteMaster

Skup złomu w Chojnowie

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Jakie wyróżniamy rodzaje złomu?

Najbardziej popularnym podziałem złomu ze względu na to, jak łatwo możemy przetworzyć dany materiał, jest ten na złom wsadowy i niewsadowy. Pierwszy z nich charakteryzuje się tym, że nie musi być dodatkowo przekształcany przed przekazaniem do huty lub stalowni. Jednak niewsadowy musi zostać przerobiony przez skup złomu w Chojnowie, tak aby nadawał się do dalszej obróbki. Przykładami złomu wsadowego są grube blachy, wióry stalowe, złom do cięcia i ogólnie złom stalowy o sporej objętości. Z kolei odpady niewsadowe, które możemy zostawić w skupie złomu stalowego w Chojnowie to cienki blachy poamortyzacyjne, konstrukcje, cieniutkie wióry stalowe czy tory kolejowe. Aby łatwiej odczytywać cenniki w skupach złomu w Chojnowie warto znać najpopularniejsze oznaczenia poszczególnych surowców. Złom niewsadowy możemy oznaczyć literką "N", wsadowy "W", a żeliwny "ZZ". Ponadto każda litera ma do siebie przypisany numer - tj. klasa złomu. Przykładem może być niewsadowa poprodukcyjna blacha o grubości 6 mm - "N-1N".

Co wpływa na zmiany w cenniku skupu złomy w Chojnowie?

Warto zaznaczyć, że cenniki skupu złomu w Chojnowie są wyjątkowo zmienne - muszą być aktualizowane na bieżąco. Głównie wynika to z tego, że skupy zarabiają na sprzedawaniu metali hutom i stalowniom, więc kwota w skupie będzie zależna od aktualnego kształtu rynku. Wszystko zależy od Londyńskiej Giełdy Metali, jednak obecne problemy gospodarcze powodują trudne do przewidzenia zmiany w cenach skupu złomu w Chojnowie. To, ile materiału dostarczysz do placówki, jakiego jest on rodzaju, jaki ma skład oraz czy jest zanieczyszczony - to wszystko wpływa na finalną cenę skupu złomu w Chojnowie. Jeśli organizujesz wywózkę do placówki - bierz pod uwagę swoją lokalizację - im dalej od skupu, tym kwota na rachunku będzie się zwiększać. Jednak, aby zobrazować cennik skupu złomu w Chojnowie warto pokazać kilka przykładów. Najdroższe zawsze będą metale wsadowe - stal wsadowa poprodukcyjna to koszt 1400 zł/t netto, jeszcze więcej można uzyskać za złom żeliwny. Z kolei najmniej można zarobić na materiałach z N10 - blaszki, wióry stalowe etc. - za które możemy dostać 1100 zł/t netto. W razie jakichkolwiek problemów - zachęcamy do kontaktu - oferujemy precyzyjną wycenę każdego materiału!

Recykling złomu

Co się dzieje ze złomem, który ląduje w skupie? Jest on segregowany, strzępiony, pozbawiony zostanie części niestalowych oraz płucze się go z resztek zawartości, a także bada się dokładnie jego skład i potencjalne zastosowanie. Dostarczone do skupu złomu w Chojnowie odpady są oddawane do stalowni lub hut, gdzie są przerabiane w najróżniejsze materiały. Cienkie blachy samochodowe, rury i belki do budowy mostów i innych konstrukcji, produkcja rur, a nawet pralek – i to wszystko ze stali i stali nierdzewnej. Oddając materiały metalowe do skupu złomu w Chojnowie ograniczasz, chociażby zużycie energii potrzebnej do wydobycia i przetworzenia danych metali. Dbaj o planetę i zyskaj z WasteMaster! Zgłoś się do nas po darmową wycenę i porady – wystarczy zadzwonić!

Skup złomu w Chojnowie - co musisz wiedzieć?

Na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, że wyrzucanie złomu w dowolne miejsca jest zabronione. Za takie czynności grożą kary rzędu 5 tys. złotych. Tak wysokie grzywny są wprowadzane głównie po to żeby zapobiec powstawaniu dzikich wysypisk. Zwłaszcza złom - czyli wszystkie materiały metalurgiczne, które nie nadają się już do użytku i można je oddać do punktu recyklingu - może wyrządzić sporą krzywdę, zarówno człowiekowi, jak i naturze. Zatem jeśli dysponujesz takimi odpadami, najlepszym rozwiązaniem byłoby wywiezienie ich do skupu złomu w Chojnowie. Istnieje parę rodzajów takich placówek, w zależności od tego, jakie metale przekształcają. Wyróżniamy skup złomu stalowego w Chojnowie i placówki skupujące metale kolorowe. W pierwszym z wymienionych możemy pozostawić wszelkie materiały stalowe i stopy stalowe - muszą zawierać dużo żelaza i do 2% węgla. Do placówek skupujących metale kolorowe możemy wywieźć wszelkie metale nieżelazne - miedź, mosiądz, aluminium etc. Jeżeli kwestie ekologiczne są dla Ciebie mniej istotne, to warto podkreślić, że za w zasadzie każdy materiał dostarczony do skupu złomu w Chojnowie możesz otrzymać gotówkę! Chcesz się dowiedzieć, co jest najbardziej opłacalnym odpadem do sprzedaży? A może chciałbyś wiedzieć więcej o recyklingu złomu? Jeśli tak, to zapraszamy do czytania!

Jak zrealizować skup złomu z odbiorem w Chojnowie?

W analogiczny sposób – skorzystaj z naszych usług, podkreśl to, że szukasz skupu złomu z dojazdem do klienta w Chojnowie, a my wyślemy Ci przybliżoną wycenę oraz wykaz placówek. Jednak w wypadku realizacji transportu złomu musisz mieć na uwadze przynajmniej kilka kwestii. Po pierwsze: minimum logistyczne – zazwyczaj najmniejszą ilością przewożoną do skupu złomu w Chojnowie jest 0,5 Mg (ton). W specjalnych przypadkach – jeśli Twój adres znajduje się na trasie danego pojazdu transportowego – możliwa jest realizacja wywozu mniejszych ładunków, jednak to już wymaga osobnego ustalenia. Ponadto materiały muszą być posegregowane i prawidłowo zabezpieczone, jeśli bezpieczeństwo personelu zajmującego się wywozem odpadów do skupu złomu stalowego w Chojnowie będzie zachwiane – firma może odmówić współpracy bądź podwyższyć koszty usługi. Jeśli mowa o kwestiach formalnych: przedsiębiorcy oraz osoby posiadające gospodarstwo rolne powyżej 75 ha – muszą zwrócić uzupełnioną Kartę Przekazania Odpadu kierowcy pojazdu, który zabiera odpady do skupu złomu stalowego w Chojnowie. Osoby fizyczne muszą jedynie okazać dowód osobisty. Jeśli potrzebujesz pomocy w realizacji odbioru złomu – rozpocznij pracę z WasteMaster! Nasze usługi skutecznie zoptymalizują zarządzanie Twoim złomem!

Szukanie skupu złomu w Chojnowie z WasteMaster

Z naszą pomocą wyszukasz szybko i wygodnie najbardziej opłacalne skupy złomu stalowego w Chojnowie. Zgłoś się do nas poprzez formularz zgłoszeniowy lub zadzwoń do naszych konsultantów. Dostępna jest także opcja samodzielnego skorzystania z naszej innowacyjnej aplikacji. Dzięki tym narzędziom możesz zaoszczędzić czas na wybieraniu najbardziej opłacalnego skupu. Podaj nam dane o swoich odpadach, a nasi eksperci zorganizują wycenę oraz skonstruują dla Ciebie listę skupów złomu z dojazdem do klienta w Chojnowie. Jeśli wolisz samodzielnie skorzystać z naszej aplikacji, również jest taka możliwość. Znajdź ją na stronie (tam także znajdują się numery i formularze zgłoszeniowe), otwórz w przeglądarce lub pobierz, dodaj zlecenie wraz ze zdjęciem. W kilka chwil Twój Opiekun Klienta przekieruje na Twoje konto najtrafniejsze oferty od skupów złomu stalowego w Chojnowie. Twoim zadaniem jest tylko wybranie najlepszej Twoim zdaniem opcji. My jedynie przekazujemy Ci szeroki wybór skupów z odbiorem w Chojnowie i zaoszczędzić Twój czas. Nasze usługi nie zobowiązują Cię do niczego i w dodatku są kompletnie za darmo!

Materiały, które przyjmie od Ciebie skup złomu stalowego w Chojnowie

W związku z tym, że istnieją dwie odmiany skupów złomu w Chojnowie, możemy wyróżnić odrębne kategorie samego surowca. Stal, żeliwo oraz metale kolorowe. Żeliwo to inaczej wysokowęglowa stal, która składa się z dużej ilości węgla, w związku z czym jest bardzo cenna. Do skupu złomu stalowego w Chojnowie możesz zawieźć wszelkie stalowe puszki, dachówki, profile, konstrukcje, instalacje elektryczne, a nawet trakcje kolejową czy szyny. Najczęściej to duże zakłady przemysłowe, produkcyjne, firmy budowlane oraz warsztaty samochodowe wytwarzają tego rodzaju odpady. Są to nieliczeprzykłady tego, co możesz wywieźć do skupu złomu stalowego w Chojnowie - jest bardzo możliwe, że Twój odpad nie został wymieniony. W razie jakichkolwiek wątpliwości warto skontaktować się z WasteMaster - za darmo udzielimy Ci potrzebnych wskazówek. Jednak nie wszystko zostanie zabrane przez skup złomu stalowego w Chojnowie - odpady pokryte niebezpiecznymi substancjami, olejami, toksynami nie zostaną odebrane.

Jakie dokumenty musisz wypełnić?

Jeśli chodzi o dokumenty, wyróżniamy dwie grupy podmiotów, które muszą je wypełniać. Właściciele przedsiębiorstw i rolnicy posiadający powyżej 75 ha gruntów oraz osoby prywatne. Pierwsza grupa jest bezwzględnie zobligowana do ewidencjonowania swojego złomu w systemie BDO. Za nieprowadzenie konta w Bazie Danych Odpadowych grożą naprawdę surowe kary – nawet do miliona złotych! Z kolei osoby fizyczne są nie muszą prowadzić BDO, muszą natomiast uzupełnić Kartę Ewidencji Odpadowej, która jest poświadczeniem legalności przeprowadzonej transakcji. Oprócz tego, osoby fizyczne powinny dostać Formularz Przyjęcia Odpadu, który jest świadectwem transakcji ze skupem złomu w Chojnowie. Jednak zazwyczaj to firmy, serwisy samochodowe, zakłady produkcyjne wytwarzają najwięcej złomu stalowego. Dlatego miej na uwadze wszystkie powyższe dokumenty – w ten sposób masz możliwość legalnego prowadzenia oraz unikniesz kar!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Kiedy wzrosną ceny złomu?
13-09-2022
Kiedy wzrosną ceny złomu?

Zastanawiasz się, kiedy wzrosną ceny złomu, żeby jak najwięcej na nim zyskać? Otóż gdyby odpowiedź na to pytanie była taka prosta, każdy z nas mógłby się łatwo wzbogacić na tego...

Więcej -->
Jakie GTU na złom stalowy?
12-09-2022
Jakie GTU na złom stalowy?

Masz złom stalowy? Jakie GTU na niego obowiązuje? W przypadku rozliczania się z tego typu odpadu w polu GTU trzeba wpisać GTU 05, a więc „odpady inne niż niebezpieczne zawierają...

Więcej -->
Dlaczego złom drożeje?
11-09-2022
Dlaczego złom drożeje?

Zastanawiasz się, dlaczego złom drożeje? Ma na to wpływ wiele zmiennych, które trudno jest przewidzieć, jak chociażby aktualny popyt i podaż tego surowca, inflacja czy spadek gl...

Więcej -->
Czy ceny złomu wzrosną?
10-09-2022
Czy ceny złomu wzrosną?

Wiele osób zastanawia się, czy ceny złomu wzrosną lub ile kosztuje stal na złomie. Prawda jest taka, że bardzo trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ wartość ...

Więcej -->
Czy złom stalowy jest odpadem?
09-09-2022
Czy złom stalowy jest odpadem?

Tak, złom stalowy jest odpadem i stanowi odpad również w rozumieniu Ustawy o odpadach. Oznacza to, że posiada on swój własny kod odpadu, który jest potrzebny do oznaczenia go pr...

Więcej -->
Kiedy sprzedawać złom stalowy?
08-09-2022
Kiedy sprzedawać złom stalowy?

Wiele przedsiębiorców zastanawia się, kiedy sprzedawać złom stalowy. Jaka pora w roku kalendarzowym jest do tego najodpowiedniejsza? Okazuje się, że odpowiedź na to pytanie nie ...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Naprawdę przyspieszyli zarządzanie odpadami w moim zakładzie produkcyjnym - nie muszę już wyszukiwać miejsc, w których zarobię najlepiej na konstrukcjach stalowych - pracownicy z WasteMaster robią to za mnie!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Jestem pod wrażeniem! Nie dość, że znaleźli dla mnie najbardziej opłacalny skup złomu w Chojnowie, to jeszcze zrealizowali dla mnie transport z mojego serwisu samochodowego. Bardzo polecam!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Nie wiedziałam w jaki sposób mam wyszukać skup złomu w Chojnowie, w którym otrzymam najdroższą stawkę za stalowe rusztowania. Konsultanci z WasteMaster niezwykle mi pomogli - nie sądziłam, że zajmą się moim przypadkiem tak szybko!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Ktoś pokazał mi WasteMaster i jestem mu za to bardzo wdzięczny! Regularnie korzystam z ich usług, tak aby być na bieżąco chociażby z tym, ile kosztuje złom w w Chojnowie. Odpowiadają na potrzeby ludzi!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Wartościowa usługa - naprawdę polecam spróbować. Przede wszystkim tym, którzy są "zieloni" jeśli chodzi o rynek odpadowy.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Darmowa wycena i znalezienie najbliższego składowiska złomu w w Chojnowie? Nie wierzyłam, dopóki nie spróbowałam, teraz polecam wszystkim!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Solidna obsługa! Znaleźli najbliższy skup złomu w w Chojnowie w zaledwie parę chwil!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Najbliższy skup złomu – jak go znaleźć?
13-09-2022
Najbliższy skup złomu – jak go znaleźć?

Złom może się okazać ciekawym sposobem na zastrzyk dodatkowej gotówki. Żeby intratnie sprzedać tego typu odpad, warto znać jego aktualne ceny oraz mieć siatkę kontaktów z osobam...

Więcej -->
Ile kosztuje kg złomu stalowego?
13-09-2022
Ile kosztuje kg złomu stalowego?

Obecnie wielu przedsiębiorców handlujących odpadami zastanawia się, ile kosztuje złom. Okazuje się, że odpowiedź często nie jest taka jednoznaczna, jak mogłoby się na początku w...

Więcej -->
Rodzaje i podział złomu
05-04-2022
Rodzaje i podział złomu

Jak dzielimy odpady złomu stalowego? Ze względu na powstawanie odpadu złom stalowy możemy podzielić na:– odpady produkcyjne- czyli odpady powstające w efekcie wytwarzania ...

Więcej -->
Od czego zależy cena złomu
28-03-2022
Od czego zależy cena złomu

Jak wygląda dokładnie cena złomu? Aby ustalić dokładną cenę złomu, należy przede wszystkim określić jaki rodzaj złomu posiadamy. Jeżeli nie jesteśmy pewni, jaką kategorie posiad...

Więcej -->
Cena felgi stalowej na złomie
04-01-2022
Cena felgi stalowej na złomie

Firmy zajmujące się recyklingiem, często przyjmują różnego rodzaju surowce. Z uwagi na to, warto dowiedzieć się, jaka jest cena felgi stalowej na złomie, aby móc pozbyć się tego...

Więcej -->
Ile wynosi podatek od sprzedaży złomu?
13-12-2021
Ile wynosi podatek od sprzedaży złomu?

Na wielu forach internetowych pojawia się pytanie, ile wynosi podatek od sprzedaży złomu? Posiadanie wiedzy z tego zakresu, pozwala uniknąć błędów w prawidłowym rozliczeniu się ...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon