Sosnowiec - odbiór i skup przepracowanego oleju | WasteMaster

Skup przepracowanego oleju w Sosnowcu

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Dynamicznie zmieniające się ceny za olej przepracowany w Sosnowcu

Firmy prowadzące działalność związaną z wytwarzaniem oleju zużytego, często poszukują informacji na temat tego, jak szybko i zyskiem sprzedać ten odpad. Żeby tego dokonać, warto wiedzieć, jaki jest cennik skupu oleju przepracowanego w Sosnowcu. Informacje na ten temat znajdują się w stworzonym przez nas formularzu online. Za pomocą tego narzędzia, można bardzo szybko ustalić, czy cena za litr oleju przepracowanego w Sosnowcu, odpowiada właścicielowi danego przedsiębiorstwa, który chce odpłatnie pozbyć się tego odpadu.
Ceny
Przepracowany olej silnikowy (ilości od 400 l do 1000 l) 0,60 zł netto
Przepracowany olej silnikowy (powyżej 1000 l) 0,80 zł netto
Zanieczyszczony olej przepracowany Do wyceny zł netto
Warunki współpracy

Jakie firmy w oprogramowaniu WasteMaster realizują odbiór oleju przepracowanego w Sosnowcu?

Ze względu na liczbę użytkowników, wiele firm świadczących usługę odbioru przepracowanego oleju w mieście Sosnowiec działa w naszej aplikacji. Aby jak najbardziej dopasować ofertę pod klienta powołaliśmy opiekunów, którzy zajmują się analizą rynku oraz prezentacją najkorzystniejszych ofert. Przypominamy, że wszystkie firmy w naszej giełdzie zostały zweryfikowane i posiadają specjalistyczny sprzęt do odbioru oleju przepracowanego.

Skup przepracowanego oleju cena w Sosnowcu oraz jej wahania?

Wpływ na cenę przepracowanego oleju silnikowego ma wiele czynników. Wśród najważniejszych określić można takie jak lokalizacja, ilość odpadu, cena w rafinerii czy jakość odpadu. Tyle zmiennych powoduje, że ceny mogą zmieniać się nawet od bezpłatnego odbioru do 0.30 zł za duże ilości odpadu. Przy wykorzystaniu naszej giełdy odpadowej łatwo możesz dokonać analizy cen odbioru przepracowanego oleju w Sosnowcu. Dodatkowo jeżeli dodasz odpad, możesz być pewien, że zrobimy wszystko, aby wybrać najlepszego odbiorcę dla Ciebie i będziemy czuwać dzięki doradcy Klienta na całą operacją.

Odbiór zużytego oleju samochodowego w Sosnowcu oraz na Śląsku od osób fizycznych. Czy jest możliwy?

Nie ma możliwości, aby odbiór zużytego oleju samochodowego w Sosnowcu przez specjalistyczne firmy się odbył. Takie firmy mogą odbierać ten odpad wyłącznie od innych firm (w przypadku rejestru BDO) i rolników (w zależność albo przez rejestr Bazy Danych o Odpadach lub na specjalne oświadczenie). Dla osób fizycznych możliwe jest pozbycie się tego odpadu, poprzez przekazanie go do PSZOK'u (Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych). Należy jednak pamiętać, że PSZOK może przyjąć jedynie 20 kg takiego oleju na gospodarstwo i pod warunkiem, że jest w oryginalnym opakowaniu. W sytuacji wymiany oleju przez mechanika samochodowego, to on poprzez świadczenie usługi staje się wytwórcą odpadu.

Jakie dokumenty będą wymagane do odbioru oleju przepracowanego w Sosnowcu?

W sytuacji firm, jak i rolników powyżej 75 ha powierzchni gospodarstwa niezbędne jest prowadzenie rejestru Bazy Danych Odpadowych. W związku z tym wymagane jest wystawienie KPO (Karty Przekazania Odpadu) w systemie Bazy Danych o Odpadach dla odbywającego się odbioru oleju przepracowanego w Sosnowcu. W sytuacji rolników poniżej 75 ha wystarczy oświadczenie, iż nie jest zobowiązany do prowadzenia rejestru Baza Danych o Odpadach.

Jaki rodzaj zużytego oleju przepracowanego w Sosnowcu zostanie odebrany w ramach usługi.

Celem naszej firmy jest świadczenie usług o najwyższym standardzie, co wiąże się z naszym całkowitym zaangażowaniem. Świadczymy cały szereg usług dotyczących różnych odpadów. Dla następujących rodzajów zużytego przepracowanego oleju w Sosnowcu możemy przygotować oferty: • silnikowe, • smarowe, • przekładniowe, • maszynowe, • hydrauliczne, • transformatorowe, oraz inne.

Karta Przekazania Odpadu i Karta Ewidencji Odpadu, a odbiór przepracowanego oleju w Sosnowcu.

Rejestr BDO narzuca pewne obowiązki w związku z przekazywaniem przepracowanego oleju. Jako odpad niebezpieczny, w sytuacji wytwarzania powyżej 100 kg odpadu rocznie, należy prowadzić jego ewidencje. W tym wypadku każdorazowo po wytworzeniu odpadu należy wystawić Kartę Ewidencji Odpadu (KEO). Jest to niezbędne, aby w sytuacji kontroli wyjaśnić, skąd jest drugi dokument, który należy wystawić przed odbiorem przepracowanego oleju w Sosnowcu, czyli Kartę Przekazania Odpadu (KPO). Jest ona niezbędna, aby w sytuacji kontroli transportu, kierowca miał uzasadnienie dla przewożonego odpadu.

Czy w naszej giełdzie recyklingowej WasteMaster można zamówić usługę skupu przepracowanego oleju w Sosnowcu.

Usługę odbioru przepracowanego oleju w Sosnowcu możesz zamówić w naszej giełdzie przy wykorzystaniu formularz. Zadamy pytania o takie rzeczy jak ilość odpad, sposób przechowywania, czy porządany termin usługi. Po jego złożeniu przydzielimy do Ciebie doradce klienta, który będzie dbał aby transakcja została przeprowadzona z należytą starannością. Przygotuje oferty z rynku i ustali odbiór. Powinieneś pamiętać, że finalnie to Ty wybierasz z przedstawionych ofert. Nasz doradca będzie służył Ci wsparciem, aż do zrealizowania całej usługi.

Czy utylizacja oleju silnikowego w Sosnowcu może zostać zlecona również przez telefon?

Istnieje możliwość zlecenia utylizacji oleju silnikowego w Sosnowcu przez telefon. Nasz konsultant wypełni w Twoim imieniu wszystkie niezbędne dane i umieści ogłoszenie w aplikacji. Kolejno opiekun klienta przygotuje oferty na zagospodarowanie odpadu i w razie potrzeby skontaktuje się z Tobą, aby ustalić dodatkowe informacje. Jeśli zaakceptujesz przedstawioną Ci ofertę, opiekun klienta zadba o poprawne przeprowadzenie całej transakcji, tak aby Twoje zlecenie zostało kompleksowo obsłużone, przy Twoim minimalnym zaangażowaniu.

W jakich kodach odpadu przeprowadzana jest utylizacja oleju silnikowego w Sosnowcu?

Katalog przewiduje dla tego rodzaju odpadów grupę 13, czyli "oleje odpadowe i odpady ciekłych paliw (z wyłączeniem olejów jadalnych oraz grupy 05, 12 i 19)". W tej grupie istnieje podział na: 13 01- odpadowe oleje hydrauliczne, 13 02- odpadowe oleje silnikowe, przekładniowe i smarowe, 13 03- odpadowe oleje i ciecze stosowane jako elektroizolatory i nośniki ciepła, 13 04- oleje zęzowe, 13 05- odpady z odwadniania olejów w separatorach, 13 07- odpady paliw ciekłych, 13 08- odpady olejowe nieujęte w innych podgrupach.

Jak powinien być przygotowany przepracowany olej silnikowy w Sosnowcu do transportu?

To, jak powinien być przygotowany przepracowany olej silnikowy do transportu, w dużym stopniu określają wymagania, jak powinien być magazynowany i magazynowany ten odpad. Najbardziej popularne sposoby przechowywania odpadu oleju to mauzer lub metalowe beczki o różnych pojemnościach. Beczki powinny być oznaczone i podpisane określonym kodem odpadu. Istotne jest, aby pojemnik, w którym taki zużyty olej silnikowy w Sosnowcu jest przechowywany, był szczelny i nieuszkodzony. Warto, aby te zbiorniki były zamieszczone w jednym pomieszczeniu (lub miejscu w przypadku przygotowania ich do odbioru na zewnątrz). Minimum logistyczne dla większości firm wynosi 200 kg, jednak im większa waga odpadu, tym wyższą stawkę można uzyskać u odbiorcy.

Jak jest realizowany odbiór przepracowanego oleju oleju w mieście Sosnowiec na Śląsku?

Przed zaakceptowaniem oferty warto wskazać, w jaki sposób jest przechowywany olej. Jest to szczególnie ważne, jeżeli odbiór dotyczy oleju przechowywanego w beczkach. Część firm oferuje w tej sytuacji beczki na wymianę, co oczywiście należy ustalić wcześniej. Wcześniej będziesz mógł zapoznać się z informacją, jak firma zrealizuje odbiór, sprawdzić opinie oraz dowiedzieć się więcej o niej. Pamiętaj jednak, iż WasteMaster współpracuje wyłącznie z liderami rynku. Po wyrażeniu zgody na odbiór przepracowanego oleju w Sosnowcu nasz specjalista przedstawi przewidywany termin realizacji zlecenia. Oczywiście, o dokładnym terminie zostaniesz poinformowany wcześniej. Dodatkowo, w dniu odbioru, również zostanie podjęty kontakt. Odbiór jest zawsze realizowany przez firmę posiadającą odpowiednie uprawnienia i zgodnie z obowiązującymi przepisami. Całość operacji jest zależna od sposobu przechowywania przepracowanego oleju. Odbiór odbywa się w beczkach lub przy wykorzystaniu specjalistycznego auta asenizacyjnego (poprzez wypompowanie zużytego oleju). W zależności od sytuacji olej jest ważony na miejscu (specjalistyczne auta asenizacyjne posiadają wbudowaną wagę) lub w siedzibie firmy realizującej odbiór. Poznaj standard usług WasteMaster: - nasi Partnerzy są zweryfikowani, posiadają aktualne zezwolenia, - 100 % zgodności z obowiązującą ustawą odpadową, - natychmiastowe płatności za odpady, - bezpieczeństwo oraz legalność przeprowadzanych transakcji, "- wypracowana pozycja na rynku umożliwia nam negocjację cen, przez co przedstawiane przez nas ceny są konkurencyjne w porównaniu do tego co oferuje konkurencja," - dedykowany opiekun klienta.

Skup przepracowanego oleju w Sosnowcu od rolnika w województwie śląskim. 

Ciekawym zagadnieniem jest skup przepracowanego oleju od rolnika. Wynika to z faktu, że możemy spotkać dwie odmienne sytuacje z tym związane. W pierwszej rolnik posiada gospodarstwo o powierzchni mniejszej niż 75 ha. Dzięki temu nie jest zobowiązany do wpisu w rejestrze Bazy Danych o Odpadach, a odpady od niego są odbierane na oświadczenie. W drugiej sytuacji rolnik posiada gospodarstwo większe niż 75 ha, wskutek czego jest zobowiązany do posiadania wpisu w rejestrze Bazy Danych Odpadowych. W efekcie skup oleju przepracowanego w Sosnowcu od takiego rolnika nie różni się niczym niż skup od firmy.

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Kto odbiera zużyty olej?
21-07-2022
Kto odbiera zużyty olej?

W Twoim warsztacie masz kilka beczek oleju silnikowego? Jeśli chcesz sprawnie i ekologicznie pozbyć się tego problemu, udaj się do skupu olejów przepracowanych. Miejsca tego typ...

Więcej -->
Kto odbiera przepracowany olej?
20-07-2022
Kto odbiera przepracowany olej?

Zużyty olej silnikowy lub hydrauliczny, w większych ilościach należy oddać do skupu. Małe ilości można zanieść w szczelnym opakowaniu do PSZOK-u, na stację benzynową lub do wars...

Więcej -->
Jak utylizować zużyty olej silnikowy?
19-07-2022
Jak utylizować zużyty olej silnikowy?

Nie wiesz gdzie oddać zużyty olej silnikowy? Czy można go wylać? Wyrzucić? Nic z tych rzeczy! Najlepszym miejscem do utylizacji oleju silnikowego będzie placówka skupu. Małe ilo...

Więcej -->
Gdzie można oddać zużyty olej silnikowy?
17-07-2022
Gdzie można oddać zużyty olej silnikowy?

W Twoim warsztacie zalega dużo zużytego oleju silnikowego i zastanawiasz się jak sobie z nim poradzić? Jak się go wyrzucić? A może gdzie wylewać olej tego typu? Już spieszymy z ...

Więcej -->
Co należy zrobić ze zużytym olejem silnikowym?
17-07-2022
Co należy zrobić ze zużytym olejem silnikowym?

Zużyty olej silnikowy stanowi problem zwłaszcza w warsztatach samochodowych, które produkują duże ilości tej substancji. Czy można po prostu gdzieś go wylać? Wyrzucić? Nie, gdyż...

Więcej -->
Jak pozbyć się oleju silnikowego?
17-07-2022
Jak pozbyć się oleju silnikowego?

Zastanawiasz się gdzie oddać olej silnikowy? Jeśli posiadasz ilości na własny użytek – możesz udać się do PSZOK-u, na stację benzynową, czy do wybranego warsztatu. Pod żadnym po...

Więcej -->
Co zrobić z przepracowanym olejem?
16-07-2022
Co zrobić z przepracowanym olejem?

Czy można wylać stary olej? Wyrzucić go? Nie można go wylać. Jeśli posiadamy małe ilości tego złotego płynu można, odpowiednio go zabezpieczając, włożyć go do odpadów zmieszanyc...

Więcej -->
Czy olej silnikowy podlega pod GTU?
15-07-2022
Czy olej silnikowy podlega pod GTU?

Sprzedaż oleju przepracowanego a GTU – czy w tym wypadku należy dokonać oznaczenia kodem grup towarów i usług? Tak, jeśli dochodzi do sprzedaży towaru – nawet gdy jest to zużyty...

Więcej -->
Ile waży 200 l beczka z olejem?
14-07-2022
Ile waży 200 l beczka z olejem?

Aby odpowiedzieć na to pytanie warto podać, ile waży litr oleju silnikowego. Otóż ze względu na swoje właściwości – olej jest gęstszy od wody – litr tego płynu waży około 0,8 kg...

Więcej -->
Czy PSZOK przyjmuje zużyty olej silnikowy?
13-07-2022
Czy PSZOK przyjmuje zużyty olej silnikowy?

Jeśli posiadamy niewielką ilość oleju, Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych powinien go przyjąć. Zdarzają się jednak przypadki, gdzie dana placówka nie jest przystosowa...

Więcej -->
Czy stacje benzynowe mają obowiązek przyjęcia zużytego oleju?
12-07-2022
Czy stacje benzynowe mają obowiązek przyjęcia zużytego oleju?

Zastanawiasz się gdzie oddać zużyty olej? Jest kilka miejsc, które mogą go od Ciebie przyjąć. Punkty PSZOK, niektóre punkty wymiany oleju, warsztaty oraz stacje benzynowe. Jedna...

Więcej -->
Gdzie sprzedać zużyty olej silnikowy?
11-07-2022
Gdzie sprzedać zużyty olej silnikowy?

Sprzedaż tego typu odpadów odbywa się w skupach zużytego oleju. Cena będzie zależeć od rodzaju i stopnia zanieczyszczenia cieczy. Jeżeli jesteś przedsiębiorcą, to za pomocą apli...

Więcej -->
Ile waży 1 litr oleju przepracowanego?
10-07-2022
Ile waży 1 litr oleju przepracowanego?

Litr przepracowanego oleju, ze względu na swoje właściwości, waży około 0,8 kg. Jest to cenna informacja, jeśli jesteśmy zainteresowani skupem przepracowanego oleju oraz jego ko...

Więcej -->
Jaka stawka VAT na olej przepracowany?
10-07-2022
Jaka stawka VAT na olej przepracowany?

Sprzedaż oleju przepracowanego a GTU – oznaczać czy nie oznaczać? W związku z tym, że kod grup towarów i usług jest przypisywany produktom, które sprzedajemy, trzeba oznaczyć zu...

Więcej -->
Ile kosztuje litr zużytego oleju silnikowego?
09-07-2022
Ile kosztuje litr zużytego oleju silnikowego?

W zależności od stopnia zanieczyszczenia i ilości, taką cenę otrzymamy. Głównie to od skupu oleju przepracowanego zależy cena za litr. Według cennika WasteMaster za kilogram prz...

Więcej -->
Kto skupuje olej przepracowany?
08-07-2022
Kto skupuje olej przepracowany?

Kiedy dysponujemy dużą ilością zużytego oleju, najlepiej oddać go do skupu olejów przepracowanych. Jeśli posiadamy go niewiele, można udać się do PSZOK-u, na stację benzynową lu...

Więcej -->
Jak oddać zużyty olej?
07-07-2022
Jak oddać zużyty olej?

Co zrobić ze zużytym olejem silnikowym? Gdzie oddać zużyty olej hydrauliczny? Takich substancji nie można wylewać ani wyrzucać, dlatego istotnym jest, żeby oddać je odpowiednim ...

Więcej -->
Gdzie wyrzucić zużyty olej silnikowy?
06-07-2022
Gdzie wyrzucić zużyty olej silnikowy?

Chcesz wyrzucić przepracowany olej? W Polsce jest to nielegalny proceder, zagrażający środowisku naturalnemu. A może wolałbyś zapytać gdzie oddać zużyty olej? Już spieszę z odpo...

Więcej -->
Kto odbiera zużyty olej silnikowy?
05-07-2022
Kto odbiera zużyty olej silnikowy?

Gdzie oddać stary olej? Czy jest organizowany odbiór zużytego oleju? Jak się go pozbyć? Przepracowane płyny tego typu najlepiej oddać do skupu. Inne miejsca takie jak PSZOK, sta...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Dopiero od kilku dni korzystam z WasteMaster, a już nawiązałam korzystne dla mnie relacje biznesowe. Współpraca z innymi recyklerami z regionu pozwoli rozwijać firmę.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Kontakty do firm wywożących odpady na Śląsku zebrane w jednym miejscu są rozwiązaniem niespotykanym do tej pory. Cieszę się, że powstała tak funkcjonalna aplikacja.

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Budowa nowej siedziby firmy sprawiła, że nagromadziliśmy mnóstwo odpadów. Przyznam, że nie miałem pojęcia, gdzie je wywozić. Z pomocą aplikacji szybko znalazłem takie miejsca w okolicy. Jestem przekonany, że otrzymałem najlepsze rekomendacje.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Skupujemy odpady nadające się do późniejszego stworzenia paliwa alternatywnego. Zgłosiliśmy się do bazy WasteMaster, ponieważ chcielibyśmy gromadzić jeszcze więcej materiałów. Regularnie pojawiają się nowi klienci.

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Właśnie zamówiłem usługę skupu przepracowanego oleju na Śląsku w aplikacji WasteMaster. 

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Co zrobić ze zużytym olejem silnikowym?
31-08-2022
Co zrobić ze zużytym olejem silnikowym?

Z pewnością chociaż raz w życiu każdy z nas, lub naszych najbliższych, zada sobie pytanie: „co zrobić ze zużytym olejem?”. Gdzie go oddać? Czy zajmują się tym specjalne podmioty...

Więcej -->
Gdzie utylizować olej silnikowy?
23-08-2022
Gdzie utylizować olej silnikowy?

Zastanawialiście się kiedyś, gdzie jest utylizowany olej przepracowany? To nie jest żadna tajemnica, a pomimo tego wiele osób nadal nie wie, gdzie oddać stary olej silnikowy. Je...

Więcej -->
Sprzedaż oleju przepracowanego a VAT. Aktualizacja 2022
23-08-2022
Sprzedaż oleju przepracowanego a VAT. Aktualizacja 2022

Z pewnością wiele nie tylko osób fizycznych, lecz także firm, zastanawia się, gdzie oddać zużyty olej silnikowy. Warto przy tym pamiętać, że sprzedaż przepracowanego oleju przez...

Więcej -->
Olej silnikowy a PSZOK-i – czy można oddać?
16-08-2022
Olej silnikowy a PSZOK-i – czy można oddać?

Wielu właścicieli gospodarstw domowych, którzy wytwarzają stosunkowo niewielką liczbę oleju silnikowego, często mają zagwozdkę, co zrobić ze starym, wymienionym olejem samochodo...

Więcej -->
Gdzie oddać stary olej?
23-07-2022
Gdzie oddać stary olej?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, gdzie oddać zużyty olej samochodowy. Z pewnością nie zdają oni sobie sprawy z tego, jak łatwo można pozbyć się tego typu odpadu. Wystarczą tylko...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon
Napisz do nas
Czat