Sosnowiec - utylizacja odpadów medycznych | WasteMaster

Utylizacja odpadów medycznych w Sosnowcu

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Jakie dokumenty są wymagane przy przekazywaniu odpadów medycznych w Sosnowcu?

Przekazywanie odpadów z kategorii medycznych, znajdują się pod ścisłą kontrolą systemu BDO. W związku z tym każdy podmiot, który będzie chciał zamówić odbiór odpadów medycznych w Sosnowcu powinien móc wystawić dokument KPO (Karta Przekazania Odpadu). Warto jednocześnie podkreślić, iż odpady te powinny być zgodnie z ustawą ewidencjonowane. Jednak należy rozróżnić tu dwa przypadki. W sytuacji, gry wytwarzamy odpady medyczne poniżej 5 ton (lub poniżej 100 kg dla odpadów medycznych niebezpiecznych) możemy prowadzić tak zwaną uproszczoną ewidencję BDO. Wystarczy, iż w rejestrze BDO będziemy wystawiać KPO, nie jest wymagane wystawianie w rejestrze również kart ewidencji odpadu. Należy jednak pamiętać, iż na koniec roku firma jest zobowiązana sporządzić roczne sprawozdanie z wytworzonych odpadów, więc ewidencja może być przydatna w tym zakresie. W sytuacji gdy firma wytwarza ilości odpadów medycznych powyżej wskazanych limitów, żeby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji związanych z kontrolą urzędową, ważne, aby przekazywane odpady były ewidencjonowane w rejestrze BDO. Pamiętaj jednak, iż z tym problem również możemy pomóc, posiadamy w swoim zespole specjalistów w tej dziedzinie.

W jaki sposób kody odpadów medycznych w Sosnowcu określono w ewidencji BDO?

W katalogu wymienia się 18 grup. Występują zatem następujące kody odpadów medycznych w Sosnowcu: • 18 01 01 – przyrządy zabiegowe, chirurgiczne i ich resztki, • 18 01 02 – tkanki i pojemniki, które na nie są przeznaczone, • 18 01 03 – odpady zawierające żywe drobnoustroje, a także ich toksyny i formy mogące przenosić ich materiał genetyczny, • 18 01 04 – odpady zawierające drobnoustroje, które nie wymieniono w poprzednim wierszu, • 18 01 06 – niebezpieczne chemikalia, • 18 01 07 – chemikalia niewymienione w wierszu poprzednim, • 18 01 08 – preparaty lecznicze cytostatyczne i cytotoksyczne, • 18 01 09 – leki niezawarte w poprzednim punkcie, • 18 01 10 – zużyte amalgamaty stomatologiczne, • 18 01 80 – kąpiele biologiczne mające charakter zakaźny, • 18 01 81 – kąpiele biologiczne niezakaźne, • 18 01 82 – odpady, które powstają w wyniku żywienia pacjentów znajdujących się na oddziałach zakaźnych.

Na czym polega proces zamawiania usługi odbioru odpadów medycznych w mieście Sosnowiec poprzez aplikację WasteMaster?

Proces odbioru odpadów medycznych w Sosnowcu w narzędziu WasteMaster jest maksymalnie ułatwiony, aby jak najbardziej uprościć zamawianie usług. Można skorzystać z dwóch możliwości. Pierwsza polega na kontakcie z naszym pracownikiem, który pozyska informacje związane z wymaganiami dotyczącymi usługi. Później przekaże klientowi najkorzystniejsze propozycje spełniające jego potrzeby. Po dokonaniu wyboru przedstawiciel naszej firmy złoży zamówienie w imieniu zainteresowanego Druga możliwość uwzględnia wypełnienie formularza dostępnego na stronie internetowej mamodpad, czyli na tej, na której obecnie się znajdujemy. Po podaniu najważniejszych informacji należy kliknąć przycisk „Szukaj ofert”. Wykonanie tych pracy jest jednoznaczne z zaprezentowaniem propozycji dotyczących konkretnego odpadu. Gdy dokonasz wyboru najkorzystniejszej dla Ciebie oferty, będziesz musiał lub musiała jeszcze podać dane na temat szczegółów zamówienia. Otrzymanie informacji na podany przez Ciebie adres e-mail jest jednoznaczne z przyjęciem zlecenia do wykonania.

Jaka jest częstotliwość oddawania odpadów medycznych w Sosnowcu?

Wpływ na to ma to, o jakim kodzie odpadów medycznych w Sosnowcu jest mowa. Na przykład odpady medyczne, które mają kod 18 01 02, magazynuje się wstępnie przez 72 godziny z uwzględnieniem temperatury do 10 stopni Celsjusza. Natomiast, jeśli chodzi odpady o kodach 18 01 03, 18 01 06, 18 01 10, 18 01 82, to można je przechowywać w temperaturze do 18 stopni Celsjusza. Czas magazynowania uzależniony jest od temperatur. Dla zakresu od 10 do 18 stopni Celsjusza maksymalny czas magazynowania wynosi 72 godziny. Z kolei dla temperatur niższych od 10 stopni odpadów medycznych nie można przechowywać dłużej niż 30 dni. Co więcej, odpady, które nie należą do grupy niebezpieczne, również nie mogą być magazynowane dłużej niż 30 dni. Zatem uwzględniając powyższe czynniki, czas przechowywania odpadów medycznych nie może przekraczać 30 dni, a więc odpady trzeba oddawać przynajmniej raz na miesiąc.

W jaki sposób prawidłowo przechowywać odpady medyczne?

Wytyczne związane z magazynowaniem odpadów medycznych umieszczone są w dokumencie Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 5 października 2017 roku w sprawie szczególnego sposobu postępowania z odpadami medycznymi. W dokumencie zawarto bardzo jasne zasady magazynowania odpadów. Rozporządzenie określa też, w jakich pojemnikach i kolorach przechowuje się odpady. Co więcej, zawarte są tam też zasady, jakie musi spełnić pomieszczenie magazynujące przeznaczone do przechowywania odpadów. Musisz zdawać sobie sprawę z tego że dwa rodzaje odpadów medycznych mają przypisany konkretny kolor, z kolei trzeci musi mieć inny niż dwa pozostałe. Zgodnie z rozporządzeniem odpady zakaźne magazynuje się w opakowaniach koloru czerwonego, a niebezpieczne w opakowaniach koloru żółtego.

Jakie dane powinny znaleźć się na etykiecie oznaczającej odpady medyczne?

Odpady medyczne muszą być właściwie oznaczone. Niespełnienie wytycznych w tym zakresie jest jednoznaczne z tym, że odpady medyczne nie zostaną odebrane. Dlatego worki i pojemniki należy oznaczyć etykietą uwzględniającą następujące informacje: • kod odpadów medycznych znajdujących się w opakowaniu, • nazwę firmy odpowiedzialnej za wyprodukowanie odpadów medycznych i jej numer REGON, • numer księgi rejestrowej przedsiębiorstwa, które wyprodukowało odpad, w rejestrze podmiotów wykonujących działalność leczniczą, • datę i godzinę otwarcia pojemnika oraz datę i godzinę zamknięcia.

Co to są odpady medyczne?

Odpady medyczne zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 5 października 2017 roku to środki i przedmioty, które powstają na skutek świadczenia usług zdrowotnych. Co więcej, produkuje się je również w wyniku badań i doświadczeń przeprowadzanych z medycyny.

Ile wynosi odpłatność za odbiór odpadów medycznych w Sosnowcu? 

Mamy wiele zapytań o cennik utylizacji odpadów medycznych w Sosnowcu. W tym przypadku uwzględnia się różne czynniki. Najważniejszym elementem jest udzielenie odpowiedzi na pytanie, czy odbiór odpadów medycznych w mieście Sosnowiec będzie wykonywany jednorazowo, czy systematycznie. Przy regularnych odbiorach podpisuje się umowę z abonamentem na kwotę, która może wynosić już od 60 zł miesięcznie. Inaczej jest przy jednorazowym odbiorze. Tutaj trudno od razu ustalić kwotę. Dlatego trzeba się z nami skontaktować i podać potrzebne informacje, abyśmy mogli przeprowadzić dokładną analizę rynku.

Co warto wiedzieć na temat typu odpadów medycznych odbieranych w ramach usługi?

Staramy się znaleźć alternatywy dla każdego rodzaju odpadu, dlatego przyjęliśmy najszerszy możliwy zakres. Nasza usługa skierowana jest dla osób, które pragną znaleźć firmę odbierającą odpady medyczne w Sosnowcu: narzędzi chirurgicznych, zabiegowych oraz ich resztek, części ciała i organów, pojemników na krew i konserwantów, preparatów leczniczych, zużytych peloidów po zabiegach, a także pozostałości po żywieniu pacjentów z oddziałów zakaźnych. W razie jakichkolwiek wątpliwości zachęcamy do kontaktu z przedstawicielami naszej firmy. Gdy do nas zadzwonisz, na pewno znajdziemy rozwiązanie i pomożemy Ci w zorganizowaniu odbioru określonego odpadu. Możesz być pewny, że odpady odbierze firma odbierająca odpady medyczne w Sosnowcu, która posiada wieloletnie doświadczenie w branży. 

Jakie są rodzaje odpadów medycznych w Sosnowcu?

W praktyce wyróżnia się trzy rodzaje odpadów medycznych, co zawarte jest w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 5 października 2017 roku w paragrafie 1 ustęp 2. Wyróżnia się zatem następujące typy odpadów medycznych: • odpady medyczne zakaźne, • odpady medyczne niebezpieczne, • odpady medyczne inne niż niebezpieczne.

Jak realizowana jest usługa odbioru odpadów medycznych w Sosnowcu?

Na początku składasz zapytanie i wówczas Opiekun Klienta przygotuje dla Ciebie najkorzystniejsze propozycje. Gdy podejmiesz decyzję o zaakceptowaniu naszej oferty, przedstawiciel naszej firmy tak pokieruje Twoimi krokami, że przyczyni się do finalizacji zlecenia. W odpowiedzi zyskasz informację dotyczącą terminu odbioru. Co więcej, możesz też liczyć na pomoc w przypadku kłopotów z ewidencją BDO. Odbiór odpadów wykonywany jest przez specjalistyczny pojazd o zamkniętej strukturze, który nie zawiera więcej niż jedną przyczepę lub naczepę. Ponadto, odbiór odpadów odbywa się przy pomocy wykwalifikowanej załogi.

Jak kształtują się koszty za usługę, jaką jest utylizacja odpadów medycznych w Sosnowcu? Cennik utylizacji odpadów medycznych w Sosnowcu.

Utylizacja odpadów medycznych w Sosnowcu kosztuje zależnie od wielu różnych czynników. W tym przypadku istotne znaczenie ma to czy odbiór odbywa się jednorazowo, czy regularnie w ramach umowy abonamentowej. Wśród parametrów wymienia się również miejsce odbioru oraz z jaką częstotliwością odbiór będzie realizowany. Cennik utylizacji odpadów medycznych w Sosnowcu zaczynają się już od 60 zł za miesiąc. Należy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że w tej cenie uwzględnia się wyłącznie jeden wywóz w miesiącu. Natomiast ceny za jednorazowy odbiór odpadów medycznych zaczynają się nawet od 30 zł. Firmy odbierające medyczne w Sosnowcu mogą oferować również różne promocje na swoje usługi. 

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Co to jest odpad medyczny?
04-07-2022
Co to jest odpad medyczny?

Definicja odpadów medycznych została określona prawnie przez Ministra Zdrowia i brzmi następująco: są to odpady powstające w związku z udzielaniem świadczeń zdrowotnych oraz pro...

Więcej -->
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?
04-07-2022
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?

Odpady weterynaryjne, tak samo jak odpady medyczne, muszą podlegać unieszkodliwieniu i utylizacji, a co za tym idzie, muszą zostać odebrane przez odpowiedni podmiot zajmujący si...

Więcej -->
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?
03-07-2022
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?

Odpady medyczne muszą być odpowiednio przechowywane przed przekazaniem ich odpowiedniej firmie wywozowej. Jakie są bezpieczne metody przetrzymywania tych pozostałości? Jedną z m...

Więcej -->
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?
02-07-2022
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?

Odpady medyczne w salonie kosmetycznym są dość niespodziewane – zazwyczaj właściciele takich miejsc nie zdają sobie sprawy, że w ramach swojej działalności wytwarzają takie pozo...

Więcej -->
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?
01-07-2022
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?

Odpady medyczne, ze względu na swoje niebezpieczne właściwości, muszą być odpowiednio przechowywane, co zostało ujęte chociażby w aktach prawnych. Pudełka na odpady medyczne są ...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Najlepsza apka na świecie! Funkcje, design, szybkość ładowania. To naprawdę wyszło znakomicie! Polecam bardzo wszystkim z branży w szczególności poszukującym firmy odbierające medyczne w Sosnowcu.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Chciałabym polecić aplikację wszystkim przedsiębiorcom, którzy wytwarzają odpady. Nieważne cyz mają ich dużo czy mało. Ja mam kilka firm i zawsze znajduję kontakty dzięki jakim nie gromadzę odpadów i wiem, że są one segregowane.

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Otwierałam swój salon i nie mogłam znaleźć firmy odbierające medyczne w Sosnowcu. Bezradna, zgłosiłam się do firmy WasteMaster. Ku mojemu zdziwieniu nie tylko znaleźli dla mnie firmę ale również zajęli się BDO. Polecam!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Przed zdecydowaniem się na konkretny odbiór odpadów medycznych mogłem przejrzeć kilka ofert w pobliżu Sosnowca. Wcześniej nawet nie zdawałem sobie sprawy z tego, że miejsca te są tak blisko mnie! Przed wyborem usługi poznałem cennik utylizacji odpadów medycznych w Sosnowcu  w  aplikacji  WasteMaster.   

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie jest łatwo znaleźć każdy cennik utylizacji odpadów medycznych w Sosnowcu. Skorzystaliśmy z mamodpad i dzięki temu pozyskaliśmy dobrego kontrahenta. Polecam serdecznie!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać
11-09-2022
Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać

Pracujesz w przychodni lekarskiej? W punkcie szczepień? A może masz studio tatuażu? Albo lecznicę dla zwierząt? Wszystkie wyżej wymienione placówki mają jeden punkt wspólny – są...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?
10-09-2022
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?

Z pewnością wiele osób nigdy nie zastanawiało się nad tym, co się dzieje ze wszystkimi odpadami wyprodukowanymi np. podczas operacji czy zwykłego szczepienia lub pobierania krwi...

Więcej -->
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?
11-05-2022
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak niebezpieczne mogą okazać się odpady pochodzące z przychodni lekarskiej czy też szpitala. Warto się zastanowić i zadać sobie pytani...

Więcej -->
Zasady utylizacji odpadów medycznych
16-03-2022
Zasady utylizacji odpadów medycznych

Kto zajmuje się utylizacją odpadów medycznych? Utylizacją odpadów medycznych zajmują się tylko i wyłącznie profesjonalne firmy posiadające specjalistyczny sprzęt jak i wykwalifi...

Więcej -->
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń
12-03-2022
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń

Czym są odpady medyczne? Odpady medyczne możemy zdefiniować zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 5 października 2017 r. jako ogół substancji i przedmiotów powstając...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?
07-03-2022
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?

Osoby zajmujące się zagospodarowaniem różnego typu produktów skażonych czy też potencjalnie niebezpiecznych rozważają zagadnienie odpadów medycznych – jak podejść do tematu? Jak...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon
Napisz do nas
Czat