Skup złomu - Skup złomu | WasteMaster

Skup złomu w Słubicach

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Jak zrealizować skup złomu z odbiorem w Słubicach?

W bardzo podobny sposób – skorzystaj z naszych usług, podkreśl to, że szukasz skupu złomu z dojazdem do klienta w Słubicach, a my wyślemy Ci szacunkową wycenę oraz wykaz placówek. Jednak w przypadku realizacji transportu złomu musisz pamiętać o kilku kwestiach. Po pierwsze: minimum logistyczne – najczęściej najmniejszą ilością przewożoną do skupu złomu w Słubicach jest 0,5 Mg (ton). W nietypowych przypadkach – jeśli Twoja lokalizacja znajduje się na trasie danego pojazdu transportowego – możliwa jest realizacja wywozu lżejszych ładunków, jednak to już wymaga osobnego ustalenia. Ponadto materiały muszą być posegregowane i prawidłowo zabezpieczone, jeśli bezpieczeństwo ekipy zajmującej się wywozem odpadów do skupu złomu stalowego w Słubicach będzie zachwiane – firma może odmówić współpracy bądź zwiększyć koszty usługi. Jeśli mowa o kwestiach formalnych: przedsiębiorcy oraz osoby posiadające gospodarstwo rolne powyżej 75 ha – muszą oddać uzupełnioną Kartę Przekazania Odpadu kierowcy pojazdu, który zabiera odpady do skupu złomu stalowego w Słubicach. Osoby fizyczne muszą jedynie okazać dowód osobisty. Jeśli potrzebujesz pomocy w realizacji odbioru złomu – rozpocznij współpracę z WasteMaster! Nasze usługi zauważalnie zoptymalizują zarządzanie Twoim złomem!

Jak kształtuje się cennik skupu złomu w Słubicach?

Cenniki skupu złomu w Słubicach są wyjątkowo zróżnicowane - potrafią się różnić nie tylko w skali kraju, ale i samych województw! Jest to związane z kosztami utrzymania takich placówek oraz wyglądem lokalnego rynku. Dodatkowo na wszystkie ceny złomu w Słubicach wpływa Londyńska Giełda Metali - która w zależności od obecnej koniunktury, podnosi lub obniża stawki. Zatem co jeszcze kształtuje wygląd cen skupu złomu w Słubicach? Ilość odpadu, który przywozisz, jego rodzaj oraz to, jaki ma skład lub poziom jego zanieczyszczenia. Także Twoja lokalizacja ma znaczenie - jeśli chcesz zrealizować odbiór złomu, pamiętaj, że im dalej się znajdujesz od danej placówki - tym koszt usługi będzie rósł. Aby zobrazować nieco cennik skupu złomu w Słubicach warto podać przykładowe ceny. Najdroższe jest żeliwo oraz wsadowa stal poprodukcyjna (N7) - 1400 zł/t netto. Najmniej otrzymamy za złom klasy N10 (cienkie wióry stalowe, blaszki etc.) - 1100 zł/t netto. Jeśli zależy Ci na precyzyjnej wycenie - zadzwoń do WasteMaster - nasi eksperci wezmą pod uwagę wszelkie zmienne!

Jakie dokumenty musisz wypełnić?

Jeśli chodzi o formalności, wyróżniamy dwie grupy osób, które muszą je wypełniać. Przedsiębiorcy i rolnicy posiadający powyżej 75 ha ziemi oraz osoby prywatne. Pierwsza grupa jest bezwzględnie zobowiązana do rejestrowania swojego złomu w systemie BDO. Za brak prowadzenia konta w Bazie Danych Odpadowych grożą naprawdę wysokie kary – nawet do miliona złotych! A z drugiej strony, osoby fizyczne są zwolnione z tego obowiązku, muszą natomiast uzupełnić Kartę Ewidencji Odpadowej, która jest poświadczeniem legalności przeprowadzonej transakcji. Oprócz tego, osoby prywatne powinny dostać Formularz Przyjęcia Odpadu, który jest dowodem transakcji ze skupem złomu w Słubicach. Jednak zazwyczaj to przedsiębiorstwa, serwisy samochodowe, zakłady produkcyjne wytwarzają najwięcej złomu stalowego. Z tego powodu miej na uwadze wszystkie powyższe dokumenty – w ten sposób masz możliwość legalnego prowadzenia oraz unikniesz kar!

Kategorie złomu

Oprócz tego, że istnieją różne rodzaje złomu, dzielone ze względu na swój skład, to możemy jeszcze dokonać podziału, który będzie brał pod uwagę łatwość przekształcania. Zatem możemy wyróżnić złom wsadowy i niewsadowy. Złom wsadowy, to metale, które od razu nadają się do obróbki w procesie hutniczym, skup złomu w Słubicach nie musi go w żaden sposób przygotowywać. Z kolei niewsadowy to ten, który musi zostać wstępnie przygotowany przed np. wysłaniem do huty. Złomem wsadowym są blachy, złom do cięcia, gruby złom stalowy lub wióry stalowe. Niewsadowy złom to np. cienkie blaszki poamortyzacyjne, cienkie wióry stalowe, niewielkie konstrukcje lub tory kolejowe. Aby sprawnie poruszać się po cennikach w skupach złomu stalowego w Słubicach należy znać oznaczenia poszczególnych rodzajów odpadów metalowych. "W" oznacza złom wsadowy, "ZZ" żeliwny, a "N" niewsadowy. Dodatkowo do każdej litery dodaje się cyfrę oznacającą klasę. Nadprogramowa litera po numerze oznacza materiał poprodukcyjny - "N-1N" to niewsadowe blaszane odpady poprodukcyjne o grubości 6 mm.

Recykling złomu

Co się dzieje ze złomem, który ląduje w skupie? Jest on sortowany, strzępiony, pozbawiony zostanie elementów niestalowych oraz płucze się go z resztek zawartości, a także bada się szczegółowo jego zawartość i potencjalne zastosowanie. Przywożone do skupu złomu w Słubicach odpady są oddawane do stalowni lub hut, gdzie są przerabiane w najróżniejsze przedmioty. Cienkie blaszki samochodowe, rury i belki do budowania mostów i innych konstrukcji, produkcja rur, a nawet pralek – i to można wyprodukować ze stali i stali nierdzewnej. Przekazując materiały metalowe do skupu złomu w Słubicach redukujesz, chociażby zużycie energii niezbędnej do wydobycia i przekształcenia danych metali. Dbaj o planetę i zarabiaj z WasteMaster! Zgłoś się do nas po bezpłatną wycenę i porady – wystarczy zadzwonić!

Co zostanie przyjęte w skupie złomu stalowego w Słubicach?

Zanim przejdziemy do przywoływania przykładów odpadów, które możesz zostawić w skupie złomu stalowego w Słubicach, warto przyjrzeć się konkretnym kategoriom. Zasadniczo wyróżniamy trzy rodzaje złomu: stalowy, żeliwny oraz kolorowy. Żeliwo jest wysokowęglowym stopem żelaza z węglem - zatem materiały żeliwne również możemy pozostawić w skupie złomu stalowego w Słubicach. Zatem taka placówka odbierze od Ciebie wszystkie materiały poprodukcyjne, konstrukcyjne, budowlane, samochodowe, ale nadające się do obróbki technicznej. W takim razie skup złomu stalowego w Słubicach może przyjąć konkretne materiały: blachy, konstrukcje stalowe, dachówki, puszki, profile ze stali, elementy maszyn, instalacji elektrycznych, a także elementy trakcji, tory etc. Oczywiście są to niektóre odpady, które odbierze skup, jednak najważniejszą kwestią jest wiedza o zawartości swojego odpadu. Pamiętajmy, że skup złomu w Słubicach nie przyjmie od Ciebie zanieczyszczonych elementów metalowych, pokrytych smarami, olejami lub substancjami toksycznymi.

Co warto wiedzieć o skupie złomu w Słubicach?

Jeśli w Twoim miejscu pracy zalega zbyt wiele odpadów metalowych – ten tekst jest właśnie dla Ciebie! Przepisy w Polsce zakazują wyrzucania złomu w dowolne miejsca. Grzywny z tego tytułu mogą sięgać nawet do 5 tys. złotych, ponieważ złom pozostawiony np. przy rzece czy w osiedlowym śmietniku, może stać się powodem realnego zagrożenia zarówno dla środowiska naturalnego, jak i zdrowia lub życia człowieka. Z tego powodu należy przekazywać swoje odpady do skupu złomu w Słubicach, który zajmie się recyklingiem i zagospodarowaniem pozostałości. Złomem określamy tutaj wszelkie materiały metalurgiczne, które się zużyły i są przeznaczone do recyklingu. Wyróżniamy skupy złomu stalowego w Słubicach oraz skupy metali kolorowych. Do tego pierwszego należy wywozić materiały stalowe, czyli składające się w większej części z żelaza i do 2% węgla. Drugi rodzaj skupów zajmuje się surowcami typu: miedź, mosiądz, aluminium etc. Warto podkreślić, że oddawanie metali do skupu złomu w Słubicach jest bardzo dobre zarówno dla środowiska, jak i klienta takiej instytucji. Za dane materiały o konkretnej zawartości, możemy otrzymać pieniądze. Chcesz wiedzieć więcej o powyższym zagadnieniu? A może interesuje Cię recykling złomu stalowego? Czytaj do końca, a wszystkiego się dowiesz!

Szukanie skupu złomu w Słubicach z WasteMaster

Z naszą pomocą wyszukasz szybko i wygodnie najkorzystniejsze skupy złomu stalowego w Słubicach. Zgłoś się do nas poprzez formularz zgłoszeniowy lub zadzwoń do naszych konsultantów. Możliwe jest także samodzielne skorzystanie z naszej innowacyjnej aplikacji. Dzięki tym narzędziom możesz zaoszczędzić czas na wybieraniu najbardziej opłacalnego skupu. Podaj nam informacje o swoich odpadach, a nasi eksperci zorganizują wycenę oraz stworzą dla Ciebie listę skupów złomu z dojazdem do klienta w Słubicach. Jeśli wolisz na własną rękę skorzystać z naszej aplikacji, również jest taka możliwość. Znajdź ją na stronie (tam także znajdziesz numery i formularze zgłoszeniowe), otwórz w wyszukiwarce lub pobierz, dodaj zlecenie wraz ze zdjęciem. W parę chwil Twój Opiekun Klienta skieruje na Twoje konto najtrafniejsze ogłoszenia od skupów złomu stalowego w Słubicach. Twoim zadaniem jest jedynie wybranie najkorzystniejszej Twoim zdaniem opcji. My jedynie przekazujemy Ci szeroki wybór skupów z odbiorem w Słubicach i zaoszczędzić Twój czas. Nasze usługi nie zobowiązują Cię do niczego i w dodatku są kompletnie za darmo!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Kiedy wzrosną ceny złomu?
13-09-2022
Kiedy wzrosną ceny złomu?

Zastanawiasz się, kiedy wzrosną ceny złomu, żeby jak najwięcej na nim zyskać? Otóż gdyby odpowiedź na to pytanie była taka prosta, każdy z nas mógłby się łatwo wzbogacić na tego...

Więcej -->
Jakie GTU na złom stalowy?
12-09-2022
Jakie GTU na złom stalowy?

Masz złom stalowy? Jakie GTU na niego obowiązuje? W przypadku rozliczania się z tego typu odpadu w polu GTU trzeba wpisać GTU 05, a więc „odpady inne niż niebezpieczne zawierają...

Więcej -->
Dlaczego złom drożeje?
11-09-2022
Dlaczego złom drożeje?

Zastanawiasz się, dlaczego złom drożeje? Ma na to wpływ wiele zmiennych, które trudno jest przewidzieć, jak chociażby aktualny popyt i podaż tego surowca, inflacja czy spadek gl...

Więcej -->
Czy ceny złomu wzrosną?
10-09-2022
Czy ceny złomu wzrosną?

Wiele osób zastanawia się, czy ceny złomu wzrosną lub ile kosztuje stal na złomie. Prawda jest taka, że bardzo trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ wartość ...

Więcej -->
Czy złom stalowy jest odpadem?
09-09-2022
Czy złom stalowy jest odpadem?

Tak, złom stalowy jest odpadem i stanowi odpad również w rozumieniu Ustawy o odpadach. Oznacza to, że posiada on swój własny kod odpadu, który jest potrzebny do oznaczenia go pr...

Więcej -->
Kiedy sprzedawać złom stalowy?
08-09-2022
Kiedy sprzedawać złom stalowy?

Wiele przedsiębiorców zastanawia się, kiedy sprzedawać złom stalowy. Jaka pora w roku kalendarzowym jest do tego najodpowiedniejsza? Okazuje się, że odpowiedź na to pytanie nie ...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Zajmuję się skupowaniem złomu grubego, a w szczególności grubych części metalowych z ciężarówek i autobusów. Dzięki WasteMaster, często jestem oznaczany jako najbliższy skup złomu w w Słubicach, przez co przyciągam spore ilości klientów. To była opłacalna współpraca!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Solidna obsługa! Znaleźli najbliższy skup złomu w w Słubicach w zaledwie kilka chwil!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Wyszukałam mobilny skup złomu w w Słubicach, dzięki ekspertom z WasteMaster. Naprawdę są profesjonalni i solidni!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Szukałem najbliższego skupu złomu w w Słubicach, jednak nie znajdowałem nic odpowiednio blisko. Dopiero po skontaktowaniu się z WasteMaster, okazało się, że jest złomowisko niedaleko mnie, ma bardzo słabą stronę internetową. Za to WasteMaster zauważalnie mi pomogło - polecam!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Rzetelni, wykonują dokładnie to, do czego zobowiązują się na stronie. Dzięki konsultacji z Panem Arkiem szybciutko wyszukałam skup złomu w Słubicach, z którego opłaciło mi się skorzystać!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Nie myślałem, że w tak szybkim czasie znajdą dla mnie tyle skupów złomu stalowego w Słubicach - naprawdę jestem zaskoczony! Zapewnili mi duży wybór!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Naprawdę przyspieszyli zarządzanie odpadami w moim zakładzie produkcyjnym - nie muszę już wyszukiwać miejsc, w których zarobię najlepiej na konstrukcjach stalowych - konsultanci z WasteMaster robią to za mnie!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Najbliższy skup złomu – jak go znaleźć?
13-09-2022
Najbliższy skup złomu – jak go znaleźć?

Złom może się okazać ciekawym sposobem na zastrzyk dodatkowej gotówki. Żeby intratnie sprzedać tego typu odpad, warto znać jego aktualne ceny oraz mieć siatkę kontaktów z osobam...

Więcej -->
Ile kosztuje kg złomu stalowego?
13-09-2022
Ile kosztuje kg złomu stalowego?

Obecnie wielu przedsiębiorców handlujących odpadami zastanawia się, ile kosztuje złom. Okazuje się, że odpowiedź często nie jest taka jednoznaczna, jak mogłoby się na początku w...

Więcej -->
Rodzaje i podział złomu
05-04-2022
Rodzaje i podział złomu

Jak dzielimy odpady złomu stalowego? Ze względu na powstawanie odpadu złom stalowy możemy podzielić na:– odpady produkcyjne- czyli odpady powstające w efekcie wytwarzania ...

Więcej -->
Od czego zależy cena złomu
28-03-2022
Od czego zależy cena złomu

Jak wygląda dokładnie cena złomu? Aby ustalić dokładną cenę złomu, należy przede wszystkim określić jaki rodzaj złomu posiadamy. Jeżeli nie jesteśmy pewni, jaką kategorie posiad...

Więcej -->
Cena felgi stalowej na złomie
04-01-2022
Cena felgi stalowej na złomie

Firmy zajmujące się recyklingiem, często przyjmują różnego rodzaju surowce. Z uwagi na to, warto dowiedzieć się, jaka jest cena felgi stalowej na złomie, aby móc pozbyć się tego...

Więcej -->
Ile wynosi podatek od sprzedaży złomu?
13-12-2021
Ile wynosi podatek od sprzedaży złomu?

Na wielu forach internetowych pojawia się pytanie, ile wynosi podatek od sprzedaży złomu? Posiadanie wiedzy z tego zakresu, pozwala uniknąć błędów w prawidłowym rozliczeniu się ...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon