Skup złomu - Skup złomu | WasteMaster

Skup złomu w Krośnie Odrzańskim

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

W jaki sposób najszybciej znajdziesz skup złomu w Krośnie Odrzańskim?

Najszybciej i najefektywniej znajdziesz skup złomu stalowego w Krośnie Odrzańskim ze wsparciem WasteMaster! Wystarczy zgłosić się do nas, udzielić informacji o złomie, który posiadasz i Twoich preferencjach, a my zajmiemy się resztą! Zazwyczaj ustalenie określonej ceny sprzedaży odpadów metalurgicznych lub skupowania złomu z dojazdem do klienta w Krośnie Odrzańskim pochłania wiele czasu. Nie tylko trzeba znać okoliczny rynek zajmujący się tymi pozostałościami, ale i potrzeba dużo determinacji, żeby znaleźć te najkorzystniejsze ceny. Aby oszczędzić Ci wysiłku, proponujemy skorzystanie z WasteMaster – nasi eksperci nie tylko wycenią Twój złom, ale i stworzą listę takich placówek, z których opłaci Ci się skorzystać. Skontaktuj się z nami za pomocą rozmowy telefonicznej, formularza zgłoszeniowego lub zwyczajnie użyj naszej aplikacji. Podziel się informacjami na temat odpadu, wymogami dotyczącymi cen skupu złomu w Krośnie Odrzańskim, a Twój Opiekun Klienta wprowadzi Twoje ogłoszenie do aplikacji, z której w niedługim czasie pozyska wykaz interesujących ofert. Jeśli chcesz na własną rękę skorzystać z naszej aplikacji – nie ma problemu! Wówczas Opiekun Klienta, zastępując nieprecyzyjny algorytm, przekieruje do Ciebie najlepsze oferty. We wszystkich przypadkach ostateczna decyzja należy do Ciebie! Pamiętaj, że znajdziemy dla Ciebie najkorzystniejsze skupy złomu z odbiorem w Krośnie Odrzańskim kompletnie bezpłatnie!

Skup złomu z odbiorem w Krośnie Odrzańskim

W ten sam sposób znajdziesz skup złomu z dojazdem do klienta w Krośnie Odrzańskim. Wyślij zgłoszenie, zadzwoń do nas lub skorzystaj z aplikacji. W razie jakichkolwiek wątpliwości, nie wahaj się - dzwoń! Konsultacje, które świadczy WasteMaster również są za darmo! Jednak w kwestii transportu do skupu złomu w Krośnie Odrzańskim musisz pamiętać o paru istotnych sprawach. Przede wszystkim: skupy wprowadzają tzw. minimum logistyczne, które zazwyczaj wynosi 0,5 Mg (czyli pół tony). Jest to minimalna ilość, która jest opłacalna do transportu. Jeśli znajdujesz się "po drodze" pojazdu wywożącego odpady do skupu złomu stalowego w Krośnie Odrzańskim - może te małe ilości Twoich odpadów zostaną wywiezione, jednak nie jest to opcja, na którą można śmiało liczyć. Wszystkie materiały muszą być odpowiednio zabezpieczone, w taki sposób żeby nie powodować zagrożenia dla ekipy wywozowej. Najlepiej żeby złom został przez Ciebie posegregowany - może to wpłynąć na spadek kosztów. Jeśli chodzi o dokumenty dotyczące transportu do skupu złomu stalowego w Krośnie Odrzańskim - jeśli jesteś właścicielem przedsiębiorstwa lub rolnikiem mającym powyżej 75 ha gruntów - musisz wypełnić Kartę Przekazania Odpadu i oddać ją kierowcy, który zabiera Twoje śmieci. Osoby prywatne muszą jedynie pokazać dowód tożsamości. Jeśli masz jakiekolwiek pytania - zapraszamy do kontaktu!

Sprzedaż złomu a kwestie formalne

Żeby uniknąć kar finansowych, trzeba przestrzegać konkretnych wytycznych formalnych. Jeśli jesteś właścicielem przedsiębiorstwa lub posiadaczem gruntów rolnych (powyżej 75 ha) - koniecznie prowadź bieżącą ewidencję odpadów w Bazie Danych Odpadowych. Grzywny za brak rejestrowania wytwarzanych odpadów potrafią być ogromne - nawet do miliona złotych! Osoby fizyczne nie muszą prowadzić ewidencji w BDO, jednak są - jak wszyscy wytwórcy złomu - zobowiązani do wypełnienia Karty Ewidencji Odpadowej, która stanowi dowód na zgodność z prawem w razie kontroli. Także osoby fizyczne powinny odebrać od skupów złomu w Krośnie Odrzańskim Formularz Przyjęcia Odpadu. Jednak to najczęściej przedsiębiorcy i wielkie firmy produkują odpady metalowe - z tego powodu należy pamiętać o wszelkich formalnościach. Im większy podmiot, tym rośnie kara za niedopełnienie formalności!

Rodzaje złomu

Wcześniejszy podział na metale kolorowe i stal, wynikał z rozróżnienia na skład danego materiału. Kolejnym, bardzo ważnym sposobem podziału złomu, jest ten ze względu na prostotę przetwarzania. W związku z tym w skupach złomu w Krośnie Odrzańskim wyróżniamy rodział na złom wsadowy i niewsadowy. Pierwszy z nich nadaje się do bezpośredniego przewiezienia do hut, stalowni i przetworzenia na inne przedmioty. Z kolei złom niewsadowy wymaga nadprogramowych działań ze strony skupu złomu stalowego w Krośnie Odrzańskim, czyli np. oczyszczania. Przykładami złomu wsadowego mogą być grube blachy, złom do cięcia, gruby złom stalowy czy grube wióry stalowe. Złom niewsadowy to cienkie blachy poamortyzacyjne i konstrukcje stalowe, cienkie wióry stalowe czy szyny kolejowe. Wiedza o konkretnych kategoriach jest istotna, ponieważ pomaga sprawnie odczytywać cenniki skupów złomu w Krośnie Odrzańskim. Literą "W" oznaczamy złom wsadowy, "N" niewsadowy, a "ZZ" żeliwo. Ponadto, każdy typ złomu posiada liczbę oznaczającą klasę. Przykładowo: "N-1N" to niewsadowy blaszany poprodukcyjny złom o grubości 6 mm.

Materiały, które przyjmie od Ciebie skup złomu stalowego w Krośnie Odrzańskim

W związku z tym, że istnieją dwie odmiany skupów złomu w Krośnie Odrzańskim, możemy wyróżnić poszczególne kategorie samego surowca. Stal, żeliwo oraz metale kolorowe. Żeliwo to inaczej wysokowęglowa stal, która składa się z dużej ilości węgla, w związku z czym jest niezwykle cenna. Do skupu złomu stalowego w Krośnie Odrzańskim możesz wywieźć wszystkie stalowe puszki, dachówki, profile, konstrukcje, instalacje elektryczne, a nawet trakcje kolejowe czy tory. Zazwyczaj to duże zakłady przemysłowe, produkcyjne, firmy budowlane oraz warsztaty samochodowe wytwarzają tego rodzaju odpady. Są to wybraneprzykłady tego, co możesz wywieźć do skupu złomu stalowego w Krośnie Odrzańskim - jest bardzo możliwe, że Twój odpad nie został wymieniony. W razie wszelkich wątpliwości warto skontaktować się z WasteMaster - za darmo udzielimy Ci potrzebnych wskazówek. Jednak nie wszystko może zostać zabrane przez skup złomu stalowego w Krośnie Odrzańskim - materiały pokryte niebezpiecznymi substancjami, olejami, toksynami nie zostaną przyjęte.

Co warto wiedzieć o skupie złomu w Krośnie Odrzańskim?

Jeśli w Twoim miejscu pracy zalega zbyt wiele odpadów metalowych – ten tekst jest właśnie dla Ciebie! Prawo w Polsce zakazuje wyrzucania złomu w losowe miejsca. Grzywny z tego tytułu mogą osiągnąć do 5 tys. złotych, ponieważ złom pozostawiony np. w lesie czy w osiedlowym śmietniku, może spowodować realne zagrożenie zarówno dla środowiska naturalnego, jak i zdrowia lub życia człowieka. Z tego powodu należy oddawać swoje odpady do skupu złomu w Krośnie Odrzańskim, który podejmie się recyklingu i zagospodarowania pozostałości. Złomem nazywamy tutaj wszelkie materiały metalurgiczne, które się zużyły i są przeznaczone do recyklingu. Wymieniamy skupy złomu stalowego w Krośnie Odrzańskim oraz skupy metali kolorowych. Do pierwszego rodzaju należy wywozić materiały stalowe, czyli składające się w większej części z żelaza i do 2% węgla. Kolejny rodzaj skupów zajmuje się metalami typu: miedź, mosiądz, aluminium etc. Warto zaznaczyć, że przekazywanie metali do skupu złomu w Krośnie Odrzańskim jest bardzo dobre zarówno dla środowiska, jak i klienta takiej placówki. Za dane materiały o konkretnej zawartości, możemy otrzymać pieniądze. Chcesz wiedzieć więcej o powyższym zagadnieniu? A może interesuje Cię recykling złomu stalowego? Czytaj do końca, a wszystkiego się dowiesz!

Jak wygląda recykling złomu?

Po tym, jak odpady trafią już do skupu złomu w Krośnie Odrzańskim, są one oczyszczane i segregowane. Pozbawia się je elementów niestalowych, strzępi, a także płucze się je z pozostałości, brudu. Kolejnym etapem jest zbadanie zawartości i określenie, do czego dany materiał będzie najlepszy. Następnie skupy złomu w Krośnie Odrzańskim sprzedają poszczególne surowce do hut i stalowni, gdzie są przekształcane w np. cienkie blaszki dla aut, rury, belki do budowy mostów, a nawet w części do pralek! Te przedmioty wytapiane są właśnie ze stali oraz stali nierdzewnej. Pamiętaj, że oddając tego typu materiały do skupów, nie tylko zyskasz, ale i zredukujesz wytwarzanie oraz wydobycie konkretnych metali. To pewny krok w stronę ochrony środowiska! Jeśli potrzebujesz wsparcia w realizacji całego procesu - zgłoś się do nas! Pomożemy Ci kompletnie za darmo!

Cennik skupu złomu w Krośnie Odrzańskim

Ceny skupu złomu w Krośnie Odrzańskim to dość skomplikowana kwestia, zależna od wielu czynników. Głównie to, ile odpadów metalowych dostarczysz na złom, się liczy. Kolejnym ważnym kryterium jest rodzaj złomu. Wsadowy zawsze będzie sprzedawany po wyższych cenach niż niewsadowy, ponieważ ten pierwszy nadaje się od razu do przeróbki w piecu hutniczym. Według cenników skupu złomu w Krośnie Odrzańskim, które skonstruowaliśmy na podstawie przeprowadzanych transakcji – najbardziej opłacalnym materiałem stalowym jest stal wsadowa o oznaczeniu 7N – czyli poprodukcyjna – sięga do 1400 zł/t netto. Najtańsze są wióry stalowe, cienkie blaszki poamortyzacyjne oznaczane N10, za które możemy otrzymać 1100 zł/t netto. Jednak oprócz masy, rodzaju, poziomu zanieczyszczenia, także zewnętrzne elementy wpływają na wysokość cen skupu złomu w Krośnie Odrzańskim. Przekształcone metale są sprzedawane hutom i innym podmiotom jako surówki, więc w zależności od tego, jak kształtuje się popyt na metale oraz jaka jest sytuacja na Londyńskiej Giełdzie Metali, taka będzie cena w skupie. Jeżeli organizujesz skupowanie złomu z dojazdem do klienta w Krośnie Odrzańskim, pamiętaj o tym, że im dalej od placówki się znajdujesz, tym bardziej wzrośnie kwota za usługi. Jeśli potrzebujesz precyzyjnej wyceny swoich odpadów – zadzwoń do nas – nasi eksperci mają lata doświadczenia!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Kiedy wzrosną ceny złomu?
13-09-2022
Kiedy wzrosną ceny złomu?

Zastanawiasz się, kiedy wzrosną ceny złomu, żeby jak najwięcej na nim zyskać? Otóż gdyby odpowiedź na to pytanie była taka prosta, każdy z nas mógłby się łatwo wzbogacić na tego...

Więcej -->
Jakie GTU na złom stalowy?
12-09-2022
Jakie GTU na złom stalowy?

Masz złom stalowy? Jakie GTU na niego obowiązuje? W przypadku rozliczania się z tego typu odpadu w polu GTU trzeba wpisać GTU 05, a więc „odpady inne niż niebezpieczne zawierają...

Więcej -->
Dlaczego złom drożeje?
11-09-2022
Dlaczego złom drożeje?

Zastanawiasz się, dlaczego złom drożeje? Ma na to wpływ wiele zmiennych, które trudno jest przewidzieć, jak chociażby aktualny popyt i podaż tego surowca, inflacja czy spadek gl...

Więcej -->
Czy ceny złomu wzrosną?
10-09-2022
Czy ceny złomu wzrosną?

Wiele osób zastanawia się, czy ceny złomu wzrosną lub ile kosztuje stal na złomie. Prawda jest taka, że bardzo trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ wartość ...

Więcej -->
Czy złom stalowy jest odpadem?
09-09-2022
Czy złom stalowy jest odpadem?

Tak, złom stalowy jest odpadem i stanowi odpad również w rozumieniu Ustawy o odpadach. Oznacza to, że posiada on swój własny kod odpadu, który jest potrzebny do oznaczenia go pr...

Więcej -->
Kiedy sprzedawać złom stalowy?
08-09-2022
Kiedy sprzedawać złom stalowy?

Wiele przedsiębiorców zastanawia się, kiedy sprzedawać złom stalowy. Jaka pora w roku kalendarzowym jest do tego najodpowiedniejsza? Okazuje się, że odpowiedź na to pytanie nie ...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Polecam skorzystać - zaoszczędziłem mnóstwo czasu, który mogłem poświęcić na pracę w warsztacie. Zarządzanie odpadami zostawiam zawsze WasteMaster!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie znam się na złomie, dlatego w kwestii cen i najkorzystniejszych skupów złomu zawsze wolę poradzić się konsultantów z WasteMaster - naprawdę znają się na rzeczy!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Najbliższy skup złomu w w Krośnie Odrzańskim, jest teraz moim ścisłym współpracownikiem i to zasługa WasteMaster! Naprawdę ułatwiają budowę kontaktów w gałęzi handlu odpadami!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Z WasteMaster nie marnuje ani minuty. Szybko znajduję mobilny skup złomu w w Krośnie Odrzańskim i wywożę tam swój odpad. Aplikacja jest wielkim ułatwieniem!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie sądziłem, że ich usługi będą tak profesjonalne - w końcu są bezpłatne. Jednak spróbowałem, przekonałem się i nie żałuję! Nigdy nie wyszukałem tak szybko, tak korzystnego skupu złomu w Krośnie Odrzańskim, który odebrałby moje wióry stalowe.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

WasteMaster nie tylko źródłem informacji na pytania typu ile kosztuje złom w w Krośnie Odrzańskim, ale i określa sytuację na rynku odpadowym, pomoże w kwestii BDO, a także ułoży listę ofert, które mi odpowiadały. Zdecydowanie polecam, zwłaszcza, że to darmowe usługi.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Uprzejmy konsultant poinformował mnie, gdzie w okolicy znajdę składowisko złomu w w Krośnie Odrzańskim, w którym rzeczywiście nie przepłacę. Jestem naprawdę zadowolona z obsługi!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Najbliższy skup złomu – jak go znaleźć?
13-09-2022
Najbliższy skup złomu – jak go znaleźć?

Złom może się okazać ciekawym sposobem na zastrzyk dodatkowej gotówki. Żeby intratnie sprzedać tego typu odpad, warto znać jego aktualne ceny oraz mieć siatkę kontaktów z osobam...

Więcej -->
Ile kosztuje kg złomu stalowego?
13-09-2022
Ile kosztuje kg złomu stalowego?

Obecnie wielu przedsiębiorców handlujących odpadami zastanawia się, ile kosztuje złom. Okazuje się, że odpowiedź często nie jest taka jednoznaczna, jak mogłoby się na początku w...

Więcej -->
Rodzaje i podział złomu
05-04-2022
Rodzaje i podział złomu

Jak dzielimy odpady złomu stalowego? Ze względu na powstawanie odpadu złom stalowy możemy podzielić na:– odpady produkcyjne- czyli odpady powstające w efekcie wytwarzania ...

Więcej -->
Od czego zależy cena złomu
28-03-2022
Od czego zależy cena złomu

Jak wygląda dokładnie cena złomu? Aby ustalić dokładną cenę złomu, należy przede wszystkim określić jaki rodzaj złomu posiadamy. Jeżeli nie jesteśmy pewni, jaką kategorie posiad...

Więcej -->
Cena felgi stalowej na złomie
04-01-2022
Cena felgi stalowej na złomie

Firmy zajmujące się recyklingiem, często przyjmują różnego rodzaju surowce. Z uwagi na to, warto dowiedzieć się, jaka jest cena felgi stalowej na złomie, aby móc pozbyć się tego...

Więcej -->
Ile wynosi podatek od sprzedaży złomu?
13-12-2021
Ile wynosi podatek od sprzedaży złomu?

Na wielu forach internetowych pojawia się pytanie, ile wynosi podatek od sprzedaży złomu? Posiadanie wiedzy z tego zakresu, pozwala uniknąć błędów w prawidłowym rozliczeniu się ...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon