Skup złomu - Skup złomu | WasteMaster

Skup złomu w Sulechowie

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Jakie wyróżniamy kategorie złomu?

Złom stalowy możemy podzielić na poszczególne kategorie, które są uzależnione od jego wymiarów oraz procentowej ilości zanieczyszczeń. Ponadto wyróżniamy złom wsadowy i niewsadowy. Do pierwszego rodzaju zaliczamy wszystkie odpady, które są gotowe do użycia w procesie stalowniczym, bez wcześniejszego przygotowywania. Złomem wsadowym jest np. blacha, złom do cięcia, gruby złom wsadowy czy grube wióry stalowe. Z drugiej strony niewsadowy wymaga wcześniejszego przetworzenia do obróbki w skupie złomu w Sulechowie. Do tej kategorii możemy zaliczyć cienkie blachy poamortyzacyjne, cienkie konstrukcje stalowe, czy szyny kolejowe. Warto kojarzyć oznaczenia wykorzystywane w skupach złomu stalowego w Sulechowie, ponieważ ułatwi to odczytywanie, chociażby oferty w placówce. Czyli metale wsadowe oznacza się literą „W” i liczbą oznaczającą klasę, żeliwo „ZZ”, a niewsadowy – literą „N”. Ponadto wyróżnia się także stal poprodukcyjną niewsadową, w której po numerze również występuje litera, jak np. N-1N – czyli złom blaszany poprodukcyjny do grubości 6 mm

Sprzedaż złomu a kwestie formalne

Aby uniknąć kar finansowych, trzeba przestrzegać określonych wytycznych formalnych. Jeśli jesteś właścicielem przedsiębiorstwa lub posiadaczem gospodarstwa rolnego (powyżej 75 ha) - koniecznie prowadź aktualną ewidencję pozostałości w Bazie Danych Odpadowych. Grzywny za brak rejestrowania produkowanych odpadów potrafią być ogromne - nawet do miliona złotych! Osoby prywatne nie muszą ewidencjonować odpadów w BDO, jednak są - jak wszyscy producenci złomu - zobligowani do wypełnienia Karty Ewidencji Odpadowej, która stanowi dowód na zgodność z prawem w razie kontroli. Także osoby fizyczne powinny odebrać od skupów złomu w Sulechowie Formularz Przyjęcia Odpadu. Jednak to w większości przedsiębiorcy i wielkie zakłady przemysłowe wytwarzają odpady metalowe - z tego powodu należy mieć w pamięci wszystkie formalności. Im większy podmiot, tym rośnie kara za niedopilnowanie formalności!

Najważniejsze informacje dotyczące skupu złomu w Sulechowie

Na samym początku warto zaznaczyć, że każdego wytwórcę odpadów w Polsce obowiązuje przepis dotyczący właściwej utylizacji odpadów. Czy to segregacja, czy oddanie śmieci do odpowiednich punktów utylizacyjnych. Tyczy się to także podmiotów produkujących odpady typu złom. Karą za zostawienie tego rodzaju śmieci w dowolnych miejscach jest grzywna do 5 tys. złotych. Ten środek prewencyjny ma na celu zapobiegać zakładaniu dzikich wysypisk. Zatem jeśli posiadasz stare części metalowe - koniecznie zawieź je do skupu złomu w Sulechowie. W ten sposób Twój odpad ma szansę wrócić do obiegu! Wyróżniamy kilka typów skupów: głównie skupy złomu stalowego w Sulechowie oraz skupy metali kolorowych. Te pierwsze przyjmują elementy stalowe i stopy stali - zawierające stosunkowo najwięcej żelaza i do 2% węgla. Metalami kolorowymi nazywamy miedź, aluminium, mosiądz i inne związki nieżelazne. Ważną kwestią jest to, że możesz zamienić swoje odpady w skupie złomu w Sulechowie na gotówkę! Złom jest na tyle wartościowym odpadem, że wciąż opłaca się skupom je kupować! Chcesz wiedzieć wiedzieć więcej o #*kwotach w skupach|cennikach#*#? Czy może o recyklingu? Czytaj dalej, a dowiesz wszystkiego!

Skup złomu z odbiorem w Sulechowie

W ten sam sposób znajdziesz skup złomu z dojazdem do klienta w Sulechowie. Wyślij zgłoszenie, zadzwoń do nas lub użyj aplikacji. W razie jakichkolwiek wątpliwości, nie czekaj - dzwoń! Konsultacje, które świadczymy również są bezpłatne! Jednak w kwestii transportu do skupu złomu w Sulechowie musisz pamiętać o kilku istotnych sprawach. Najważniejszym jest tzw. minimum logistyczne, najczęściej podaje się ok. 0,5 Mg (czyli pół tony). Jest to minimalna ilość, która jest opłacalna do transportu. Jeśli znajdujesz się na trasie pojazdu wywożącego odpady do skupu złomu stalowego w Sulechowie - może te małe ilości Twoich odpadów zostaną zabrane, jednak nie jest to opcja, na którą można zawsze liczyć. Wszystkie materiały muszą być odpowiednio zabezpieczone, w taki sposób żeby nie powodować zagrożenia dla ekipy wywozowej. Najlepiej aby złom został przez Ciebie posegregowany - może to wpłynąć na spadek kosztów. Jeśli chodzi o dokumenty dotyczące transportu do skupu złomu stalowego w Sulechowie - jeśli jesteś przedsiębiorcą lub rolnikiem mającym powyżej 75 ha ziemi - musisz wypełnić Kartę Przekazania Odpadu i zwrócić ją kierowcy, który zabiera Twoje śmieci. Osoby prywatne muszą jedynie pokazać dowód osobisty. Jeśli masz jakiekolwiek pytania - zapraszamy do kontaktu!

Co otrzymamy w wyniku recyklingu złomu?

Recykling we wstępnej formie ma miejsce już w skupie złomu w Sulechowie, gdzie w zależności od tego, czy jest wsadowy bądź niewsadowy, jest czyszczony, składowany i strzępiony. Sortuje się go, a później pozbawia części niestalowych. Kolejnym etapem jest przygotowanie do sprzedaży oraz przekazania surówki do hut i stalowni. W wyniku działania tych zakładów możemy wyprodukować (ze stali i stali nierdzewnej) blaszki do samochodów, rury, belki wykorzystywane do budowy mostów, a nawet części do pralek. Oddając odpady do skupów złomu w Sulechowie nie tylko postępujesz słusznie z punktu widzenia ekonomii, ale także przyczyniasz się do zmniejszenia wydobycia metali, czy eksploatacji środowiska. Warto przekazywać swój złom do placówek zajmujących się recyklingiem - jeśli chcesz znaleźć tę najkorzystniejszą - zadzwoń do nas! Wyszukamy bez pobierania opłat najbardziej opłacalne skupy!

Jak wygląda cennik skupu złomu w Sulechowie?

Cennik skupu złomu w Sulechowie jest zależny od licznych czynników. Głównie rodzaj, który wywieziesz do skupu ma znaczenie, ale także masa oraz zawartość czy poziom zanieczyszczenia Twoich odpadów. Ze względu na to, że skupy zyskują na sprzedaży przetworzonych metali np. do hut, najbardziej opłaca się im skupować złom wsadowego. Zatem jest on sporo droższy od złomu niewsadowego. Według cenników skupu złomu w Sulechowie, które zgromadziliśmy w naszej bazie, wynika, że najbardziej opłaca się sprzedawać stal wsadową poprodukcyjną o oznaczeniu 7N - można za nią otrzymać 1400 zł/t netto. Także surowce żeliwne są bardzo opłacalne. Najtańsze z kolei są cienkie wióry stalowe, blaszki poamortyzacyjne (N10), które osiągają cenę 1100 zł/t netto. Oprócz wcześniej wymienionych zmiennych na cenę skupu złomu w Sulechowie wpływa także Twoja lokalizacja - kwoty potrafią być bardzo zróżnicowane w skali kraju, jak i województw. Dodatkowo wszystko zależy od Londyńskiej Giełdy Metali, która jest tym elementem rynku, który może wpłynąć zarówno na obniżenie się cen skupu złomu w Sulechowie, jak i ich podwyższenie. Jeśli potrzebujesz personalnej wyceny swoich odpadów - skontaktuj się z WasteMaster! Nasi specjaliści z pewnością Ci pomogą!

Jakie materiały możesz zostawić w skupie złomu stalowego w Sulechowie?

Zasadniczo możemy wyróżnić trzy rodzaje złomu. Może on być stalowy, kolorowy oraz żeliwny. W zależności od posiadanego materiału, do takiego skupu złomu w Sulechowie należy pojechać. Jeśli chodzi o skup złomu stalowego w Sulechowie, weźmie on materiały poprodukcyjne lub po prostu zużyte, ale nadające się do obróbki technicznej. Dlatego, zanim pojedziesz do konkretnej placówki, zwróć uwagę, w jakim stanie są Twoje metale. Zazwyczaj są one dostarczane przez zakłady przemysłowe oraz warsztaty samochodowe, czy firmy budowlane. Zatem skup złomu stalowego w Sulechowie odbierze od Ciebie następujące materiały: wszelkie blachy i konstrukcje stalowe, stalowe dachówki, puszki, profile stalowe, elementy maszyn, czy instalacji elektrycznych lub kolejowych, trakcyjnych. Są to tylko wybrane elementy, które możesz pozostawić w skupie. Najlepiej znać skład posiadanego odpadu – to niezwykle upraszcza sprawę! Warto jednak pamiętać, czego skup złomu w Sulechowie nie odbierze. A będą to materiały niebezpieczne, wybuchowe oraz zanieczyszczone wszelkimi smarami, cementem, tworzywami sztucznymi, gumą etc.

W jaki sposób najszybciej znajdziesz skup złomu w Sulechowie?

Najszybciej i najefektywniej znajdziesz skup złomu stalowego w Sulechowie z pomocą WasteMaster! Wystarczy skontaktować się z nami, udzielić informacji o posiadanym złomie i Twoich preferencjach, a my zajmiemy się wszystkim! Zazwyczaj ustalenie konkretnej ceny sprzedaży odpadów metalurgicznych lub skupowania złomu z dojazdem do klienta w Sulechowie pochłania wiele czasu. Nie tylko trzeba znać okoliczny rynek zajmujący się tymi odpadami, ale i potrzeba dużo energii, żeby znaleźć te najkorzystniejsze ceny. Aby oszczędzić Ci wysiłku, proponujemy skorzystanie z WasteMaster – nasi eksperci nie tylko wycenią Twój złom, ale i skonstruują listę takich placówek, z których opłaci Ci się skorzystać. Zachęcamy do kontaktu - za pomocą rozmowy telefonicznej, formularza zgłoszeniowego lub zwyczajnie użyj naszej aplikacji. Podziel się informacjami na temat odpadu, wymogami dotyczącymi cen skupu złomu w Sulechowie, a Twój Opiekun Klienta wprowadzi Twoje ogłoszenie do aplikacji, z której w niedługim czasie pozyska wykaz interesujących ofert. Jeśli chcesz na własną rękę skorzystać z naszej aplikacji – nie ma problemu! Wówczas Opiekun Klienta, zastępując niedoskonały algorytm, przekieruje do Ciebie najlepsze oferty. W każdym przypadku ostateczna decyzja należy do Ciebie! Pamiętaj, że wyszukamy dla Ciebie najkorzystniejsze skupy złomu z odbiorem w Sulechowie kompletnie bezpłatnie!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Kiedy wzrosną ceny złomu?
13-09-2022
Kiedy wzrosną ceny złomu?

Zastanawiasz się, kiedy wzrosną ceny złomu, żeby jak najwięcej na nim zyskać? Otóż gdyby odpowiedź na to pytanie była taka prosta, każdy z nas mógłby się łatwo wzbogacić na tego...

Więcej -->
Jakie GTU na złom stalowy?
12-09-2022
Jakie GTU na złom stalowy?

Masz złom stalowy? Jakie GTU na niego obowiązuje? W przypadku rozliczania się z tego typu odpadu w polu GTU trzeba wpisać GTU 05, a więc „odpady inne niż niebezpieczne zawierają...

Więcej -->
Dlaczego złom drożeje?
11-09-2022
Dlaczego złom drożeje?

Zastanawiasz się, dlaczego złom drożeje? Ma na to wpływ wiele zmiennych, które trudno jest przewidzieć, jak chociażby aktualny popyt i podaż tego surowca, inflacja czy spadek gl...

Więcej -->
Czy ceny złomu wzrosną?
10-09-2022
Czy ceny złomu wzrosną?

Wiele osób zastanawia się, czy ceny złomu wzrosną lub ile kosztuje stal na złomie. Prawda jest taka, że bardzo trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ wartość ...

Więcej -->
Czy złom stalowy jest odpadem?
09-09-2022
Czy złom stalowy jest odpadem?

Tak, złom stalowy jest odpadem i stanowi odpad również w rozumieniu Ustawy o odpadach. Oznacza to, że posiada on swój własny kod odpadu, który jest potrzebny do oznaczenia go pr...

Więcej -->
Kiedy sprzedawać złom stalowy?
08-09-2022
Kiedy sprzedawać złom stalowy?

Wiele przedsiębiorców zastanawia się, kiedy sprzedawać złom stalowy. Jaka pora w roku kalendarzowym jest do tego najodpowiedniejsza? Okazuje się, że odpowiedź na to pytanie nie ...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

W mojej opinie opłaca się spróbować! Bardzo cierpliwi konsultanci są pomocni i naprawdę chcieli, żebym jak najlepiej sprzedała zamknięte profile stalowe.

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

WasteMaster pomogło mi w wyszukaniu najbliższego skupu złomu w okolicy! Jestem naprawdę zadowolona i polecam!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Chciałem znaleźć więcej informacji o złomie, ile za kilo w w Sulechowie. Nie tylko dostałem rzetelną odpowiedź, ale i listę firm, z usług których warto skorzystać. I to za darmo!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Świetna usługa - naprawdę polecam spróbować. Głównie tym, którzy są "zieloni" jeśli chodzi o gospodarowanie odpadami.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Jeśli chcę zutylizować metalowe części samochodowe - zawsze kontaktuję się z WasteMaster najpierw. Zawsze znajdą dla mnie jakiś dobry mobilny skup złomu w w Sulechowie!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Solidna usługa - dowiedziałam się wszystkiego! Od tego, po ile jest złom gruby w w Sulechowie, po zalecenia, z jakich skupów najlepiej korzystać. Satysfakcja osiągnięta!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Działania WasteMaster zdecydowanie są potrzebne przedsiębiorcom. To znacząca oszczędność czasu i zoptymalizowanie całego procesu gospodarowania odpadami.

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Najbliższy skup złomu – jak go znaleźć?
13-09-2022
Najbliższy skup złomu – jak go znaleźć?

Złom może się okazać ciekawym sposobem na zastrzyk dodatkowej gotówki. Żeby intratnie sprzedać tego typu odpad, warto znać jego aktualne ceny oraz mieć siatkę kontaktów z osobam...

Więcej -->
Ile kosztuje kg złomu stalowego?
13-09-2022
Ile kosztuje kg złomu stalowego?

Obecnie wielu przedsiębiorców handlujących odpadami zastanawia się, ile kosztuje złom. Okazuje się, że odpowiedź często nie jest taka jednoznaczna, jak mogłoby się na początku w...

Więcej -->
Rodzaje i podział złomu
05-04-2022
Rodzaje i podział złomu

Jak dzielimy odpady złomu stalowego? Ze względu na powstawanie odpadu złom stalowy możemy podzielić na:– odpady produkcyjne- czyli odpady powstające w efekcie wytwarzania ...

Więcej -->
Od czego zależy cena złomu
28-03-2022
Od czego zależy cena złomu

Jak wygląda dokładnie cena złomu? Aby ustalić dokładną cenę złomu, należy przede wszystkim określić jaki rodzaj złomu posiadamy. Jeżeli nie jesteśmy pewni, jaką kategorie posiad...

Więcej -->
Cena felgi stalowej na złomie
04-01-2022
Cena felgi stalowej na złomie

Firmy zajmujące się recyklingiem, często przyjmują różnego rodzaju surowce. Z uwagi na to, warto dowiedzieć się, jaka jest cena felgi stalowej na złomie, aby móc pozbyć się tego...

Więcej -->
Ile wynosi podatek od sprzedaży złomu?
13-12-2021
Ile wynosi podatek od sprzedaży złomu?

Na wielu forach internetowych pojawia się pytanie, ile wynosi podatek od sprzedaży złomu? Posiadanie wiedzy z tego zakresu, pozwala uniknąć błędów w prawidłowym rozliczeniu się ...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon