Bydgoszcz - Skup złomu | WasteMaster

Skup złomu w Bydgoszczy

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!
Co warto wiedzieć na temat odpadów przekazywanych do skupu złomu w Bydgoszczy?
Odpady przekazywane do skupu złomu to odpady poprodukcyjne, a także elementy z kategorii poamortyzacyjnej. Materiały te muszą nadawać się do procesu związanego z przerobem technicznym. Co więcej, tworzywa te mogą zawierać mniej niż 0,1 procent dodatków stopowych. Produkty te dostarczają w szczególności zakłady przemysłowe i budowlano-montażowe, a także gospodarstwa rolne i domowe. Nie można zapominać o dwóch ostatnich, gdyż stanowią one duży udział, jeśli chodzi o wytwarzanie tego typu odpadów.
Jaki poziom osiąga cena złomu w Bydgoszczy?
Czynnikiem niezbędnym do ustalenia dokładniej ceny złomu kolorowego jest to, o jakim odpadzie jest mowa. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości dotyczących tego, jakim odpadem dysponujemy, warto zadzwonić do naszej firmy. Najwyższa stawka dotyczy odpadów należących do grupy złomu wsadowego. Ceny zaczynają się od kwoty 1 zł za kg. Natomiast niższe stawki występują w przypadku blach i prętów do cięcia. Tutaj wynoszą około 0,80 zł za kg. Najmniej można uzyskać za wióry stalowe. Zaprezentowane wyżej ceny dotyczą okresu za styczeń 2022.
Jakie najczęściej odpady oddaje się do skupu złomu stalowego w Bydgoszczy?
Do skupu złomu stalowego w Bydgoszczy przekazuje się różne rodzaje odpadów, a najczęściej części konstrukcji stalowych. Co więcej, uwzględnia się tutaj również blachy, puszki aluminiowe, instalacje grzewcze, garnki, przewody, a także zużyte części samochodowe.
Jakie kwestie mają istne znaczenie, jeśli chodzi o cenę złomu stalowego w Bydgoszczy?
Cena złomu stalowego w Bydgoszczy jest inna w zależności od lokalizacji. W dużych miastach jest dużo wyższa w porównaniu z małymi miejscowościami. Inny element wpływający na stawkę to ilość odpadu przeznaczona do odbioru. Korzystniejszą stawkę można wynegocjować w przypadku dużych ilości odpadu. Co więcej, cenę można ustalić indywidualnie już, gdy ilość kształtuje się na poziomie kilkaset kg. Ważne znaczenie w tym aspekcie ma również wielkość punktu skupu złomu. Większe firmy są w stanie zaproponować lepsze ceny, ponieważ przekazują złom bezpośrednio do huty. Małe firmy z tego względu, że są ogniwem pośrednim, stosują duże marże, ale mogą zainteresować się mniejszą ilością odpadu
Czy wymaga się przyjmowania oferty od WasteMaster?
Zgodnie z naszym regulaminem nie ma obowiązku akceptowania propozycji dostępnej w naszym systemie. Gdy opublikujesz ogłoszenie w aplikacji WasteMaster, nie ucierpi na tym Twój budżet, a wręcz przeciwnie możesz zyskać bardzo wiele. Zatem warto skorzystać z oferowanego przez nas rozwiązania.
W jaki sposób skutecznie zamówić usługę odbioru złomu w Bydgoszczy w systemie WasteMaster?
W przypadku odpadów, jakim jest złom stalowy w Bydgoszczy, występuje bardzo dużo grup skupowych, dlatego zapewniliśmy naszym klientom dwie możliwości związane z procesem zamawiania usługi. Jedną z metod jest kontakt z konsultantem telefonicznym. Zalecamy ten sposób zainteresowanym, którzy nie są pewni, jaki dokładnie mają rodzaj odpadów. W takiej sytuacji Opiekun Klienta udzieli potrzebnego wsparcia. Pomoże zidentyfikować odpad, a także doda odpowiednie zapytanie w systemie. Druga droga polega na wykorzystaniu strony internetowej, na której się obecnie znajdujemy, czyli mamodpad lub aplikacji WasteMaster, która jest bardzo intuicyjna. Wystarczy założyć konto i dodać ogłoszenie. Natomiast przez użycie strony internetowej bardzo sprawnie opublikujesz ogłoszenie w naszej aplikacji, a dzięki temu oszczędzisz cenny czas. Przedstawiciel naszej firmy wyszuka również dla Ciebie najlepsze oferty dotyczące odpadu. Warto podkreślić też fakt, ze usługa ta jest nieodpłatna.
Jakie dokumenty są wymagane przy odbiorze odpadów złomu stalowego w Bydgoszczy?
Każda firma lub osoba prywatna, która zdecyduje się na przekazanie odpadu do skupu złomu w Bydgoszczy, otrzyma dokument potwierdzający taką transakcję. Warto pamiętać, że w przypadku firm przekazujących odpad, niezbędne jest wystawienie KPO (Karta Przekazania Odpadu) w rejstrze BDO. Należy wystawić KPO dla każdego oddawanego kodu odpadu. W przypadku osób fizycznych takie dokumenty nie są wymgane, przyjmujący odpad wystawi dokument nazwany FPO (Formularz Przyjęcia Odpadu), w którym będzie konieczne podanie danych osoby przekazującej odpad jak imie nazwisko, adres, czy numer dokumentu potwierdzającego tożsamość.
Czy dodanie ogłoszenia dotyczącego odpadów złomu stalowego w aplikacji WasteMaster wiąże się z ponoszeniem jakichkolwiek opłat?
Dodanie zapytania w naszym systemie jest darmowe. Co więcej, nie poniesiesz również żadnego kosztu za wsparcie Opiekuna Klienta. Zatem warto skorzystać z naszego rozwiązania. Dzięki temu nic nie tracisz, a wiele możesz zyskać.
Pod jakimi kodami ukrywają się odpady złomu stalowego w Bydgoszczy w systemie BDO?
Kod złomu stalowego w systemie BDO zależy od tego, w jaki sposób powstał odpad. Znajduje się one między innymi w grupie 02, która dotyczy odpadów z rolnictwa, sadownictwa, upraw hydroponicznych, rybołówstwa, leśnictwa, łowiectwa i przetwórstwa żywności. Jest to dokładnie kod 02 01 10, czyli odpady metalowe. Kolejną grupą, w której występuje złom stalowy, jest 12, czyli odpady z kształtowania oraz fizycznej i mechanicznej obróbki powierzchni metali, a także tworzyw sztucznych. Wymienia się w tej grupie kod 12 01 01, a więc odpady pochodzące z toczenia i piłowania żelaza i jego stopów i kod 12 01 02, cząstki i piłki żelaza oraz jego stopów. Następny kod dotyczący stopu stalowego to 15 01 04, opakowania z metali. Wyróżnia się jeszcze kod 16 01 04, czyli zużyte i nienadające się do użytkowania pojazdy i kod 16 01 17, a więc metale żelazne. Kolejna grupa to 17. Opisuje ona odpady z budów, remontów i demontażu obiektów budowlanych. W kategorii tej jest kod 17 04 05, czyli żelazo i stal, a także kod 17 04 07, mieszaniny metali. Wskazać należy również kody: 19 10 01 (odpady żelaza i stali), 19 12 02 (metale żelazne). W kategorii 20, czyli odpady komunalne, złom stalowy znajduje się pod kodem 20 01 40, czyli metale.
Jakie klasyfikacje złomu stalowego w Bydgoszczy stosuje się w branży skupów?
W praktyce złom stalowy w Bydgoszczy dzieli się ze względu na powstawanie odpadu. Uwzględniając taką klasyfikację, wymienia się następujące rodzaje złomu: • odpady poprodukcyjne – są to odpady, które powstają w wyniku produkcji stali, a także przeróbki mechanicznej i plastycznej, • złom poamortyzacyjny obejmuje różne obiekty, które uległy zniszczeniu, zużyciu lub uszkodzeniu oraz maszyny, urządzenia, konstrukcje i wyroby podlegające wymianie bądź likwidacji. Istotne jest jednak to, że w branży skupów wykorzystuje się raczej inny podział złomu stalowego, a mianowicie: • złom wsadowy – czyli odpady, które są przystosowane do natychmiastowego wykorzystania w procesie stalowniczym. Złom ten musi wyróżniać się konkretnymi rozmiarami i masą, a także dopuszczalnym stopniem zanieczyszczenia i wymaganym składem chemicznym. Dzięki temu bez problemu można wykorzystać odpad jako wsad w procesie związanym z wytapianiem stali. Złom wsadowy dzieli się także na klasy od W1 do W17 oraz złom strzępiony, • złom niewsadowy – taki złom nie spełnia warunków potrzebnych do bezpośredniego użycia w procesie stalowniczym. Najpierw należy poddać złom przerobowi mechanicznemu bądź ręcznemu. Procedura ta może polegać na nadaniu elementom konkretnych rozmiarów, postaci, masy, a także usunięciu zanieczyszczeń, tak aby spełniały one przyjęte normy. Złom niewsadowy również dzieli się na klasy. W tym przypadku wyróżnia się stopnie od N1 do N10, czyli tak zwany niesort.
Jakie odpady można oddać do skupu złomu w Bydgoszczy?
Specjalistyczne firmy, które prowadzą skup złomu, przyjmują zarówno złom stalowy wsadowy, jak i niewsadowy. W ramach usługi odbierają złom blach, pręty do cięcia, złom do cięcia, złom wiór stalowych, a także złom gruby wsadowy. Istotne są także klasy złomu. W przypadku złomu niewsadowego, można przekazać odpady należące do następujących klas: N10, N2, N4, N7, N6 i N5. Z kolei, jeśli chodzi o złom wsadowy, stosuje się klasy: W2, W5, W7, W8, a także W13. Do przekazania w ramach usługi możesz przeznaczyć również złom stalowy typu żeliwnego. W sytuacji, gdy masz pewne wątpliwości co do tego, czy odpad, którym dysponujesz, zostanie odebrany lub nie wiesz, do której grupy go przypisać, zapraszamy do kontaktu z naszą firmą. Nasi konsultanci dysponują odpowiednią wiedzą i doświadczeniem, dlatego pomogą Ci w rozwiązaniu nurtującego problemu.
Jakie mogę uzyskać ceny złomu?
Najbardziej wartościowy w kategorii tych odpadów są złomy z grupy wsadowej. Ich ceny zaczynają się już od 1 zł za kg. Mniej wartościowe są takie elementy jak blachy i pręty, do których cięcia ceny zaczynają się już od 0,8 zł za kg. Najmniej wartościowym odpadem z tej kategorii bez wątpienia są wióry stalowe.
W jakich sytuacjach zmienia się cena złomu stalowego w Bydgoszczy?
Cena złomu stalowego w Bydgoszczy uzależniona jest od różnych istotnych zmiennych. Duże znaczenie mają rynki międzynarodowe, przykładem jest Londyńska Giełda Metali. Rynek w Polsce w dużym stopniu reaguje na sytuację na tej właśnie giełdzie. Co więcej, elementem, który przyczynia się do zwiększenia ceny złomu, jest też silny kurs złotówki. Do zmiennych tych zalicza się też rosnący popyt na surowce wtórne. Pamiętaj również o tym, że stawka złomu stalowego często się zmienia. Może ona zmienić się nawet kilka razy w ciągu dnia. Ponadto, może również wykazywać się znaczną reakcją na różne zdarzenia losowe.
Jakie są atuty wynikające z oddawania odpadów do skupu złomu stalowego w Bydgoszczy?
W Polsce i na całym świecie istotnym elementem dyskusji jest segregacja odpadów. Co więcej, ważnym czynnikiem jest tutaj recykling odpadów, ponieważ pozwala on ofiarować przedmiotom drugie życie, choć w ogólnej opinii powinny one trafić do śmieci. Dzięki temu działanie ma to pozytywny wpływ w kontekście ochrony środowiska naturalnego. Wpływa na oszczędność energii i zasobów naturalnych. Złom stalowy cieszy się ogromną popularnością wśród punktów skupu złomu ze względu na dobre właściwości i łatwość poddawania się recyklingowi. Do przeprowadzenia recyklingu potrzebne jest przetopienie przedmiotów w piecach hutniczych i nadanie im pożądanej formy. W rezultacie można otrzymać nowy produkt o doskonałych cechach. Dlatego stawki za odbiór złomu stalowego przez długi czas osiągają wysokie pułapy. Uwzględniając te atuty, z pewnością warto sprzedawać złom stalowy do skupu.

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Gabinet kosmetyczny prowadzę od dawna. Zawsze wszystkimi śmieciami zajmował się pośrednik. Od jakiegoś czasu pan przestał się u nas pojawiać. Nie chciałam się zagracić i właśnie w tym samym czasie usłyszałam o WM. Szybko znalazłam zaufanego, nowego pośrednika.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Pierwszy raz spotykam się z aplikacją, jaka jest dopasowana w 100% do użytkownika. Pracowałam w wielu biurach i nigdy wcześniej żadne narzędzie nie było tak przyjazne i skuteczne. Polecam wszystkim z branży!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Prowadzę jednoosobową firmę sprzątającą. Zbieram w trakcie pracy bardzo wiele śmieci od klientów. Po pracy klikam w WasteMaster i wiem, że w parę minut nie będę musiała martwić się o to, kto i kiedy odbierze odpady.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Jesteśmy dużym zakładem przetwórstwa tworzyw sztucznych. Duże złomowisko koło nas zamknęło się i zaczęliśmy mieć problem z przemiałami. W apce znalazłem pośrednika, który szuka teraz dla nas kontrahentów. To było bardzo proste.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Tutaj naprawdę nie ma ogra [...]

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Gdzie oddać zużyty sprzęt AGD?
01-07-2022
Gdzie oddać zużyty sprzęt AGD?

Osoby gromadzące wyeksploatowane lodówki, mikrofalówki bądź też inne urządzenia elektryczne, zastanawiają się, gdzie oddać zużyty sprzęt AGD? Odpowiedź na to pytanie nie jest tr...

Więcej -->
Gdzie oddać makulaturę?
20-06-2022
Gdzie oddać makulaturę?

Według danych statystycznych makulatura stanowi nawet 1/3 wytwarzanych na co dzień „śmieci”. Nie dziwi zatem fakt, że skup makulatury to bardzo potrzebny element gospodarki cyrk...

Więcej -->
Gdzie oddać opony?
15-06-2022
Gdzie oddać opony?

Każdy przedsiębiorca, którego działalność wiąże się z produkcją lub wymianą ogumienia, zastanawia się gdzie oddać opony i odpady gumowe. Pytanie to wiąże się przede wszystkim ze...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon
Napisz do nas
Czat