Skup metali kolorowych - Katowice - cennik | WasteMaster

Sprzedaj lub utylizuj odpady

Zajmie Ci tylko 15 sekund...

×
×
×

Skup metali kolorowych w Katowicach

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
3 proste kroki!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Do wyceny
Szczegóły
Szybko
Efektywnie
Bezpiecznie
Czy dodanie odpadów złomu metali kolorowych w aplikacji WM jest płatne?
Dodanie oferty w naszej aplikacji jest zupełnie darmowe. Dodanie odpadu nic Cię nie kosztuje, a dzięki temu uzyskasz wiele ofert naraz, z najlepszymi cenami. W efekcie oszczędzasz swój czas na poszukiwania najlepszego kontrahenta.
Jak dzieli się odpady, które nadają się do skupu metali kolorowych w Katowicach?
Ze względu na właściwości wyróżnia się różne typy złomu metali kolorowych. Materiały te dzieli się na złom metali nieżelaznych i stopów metali. Wymienia się także podkategorie złomu użytkowego. Do metali nieżelaznych zalicza się aluminium, cynk, miedź i ołów. Natomiast produkty wyprodukowane z brązu i mosiądzu kwalifikuje się do stopów metali. W podkategorii złomu użytkowego mieszczą się przedmioty z metalu, które można poddać recyklingowi. Dobrym przykładem są części użytkowe pojazdów.
Jaki rodzaj odpadów nie zostanie odebrany przez skup złomu i metali kolorowych?
Legalny skup złomu dba o to, żeby zakupowane odpady nie pochodziły z kradzieży. Z tego względu, nie zostaną zakupione takie elementy jak fragmenty torów kolejowych i trakcji, elementy infrastruktury komunikacyjnej, znaki drogowe i barierki, oraz monety znajdujące się w obiegu. Skupy również nie przyjmą takich odpadów, nawet jeśli zostały one pozyskane w sposób legalny.
Jak wyglądają ceny złomu kolorowego w Katowicach?
Ceny skupu metali kolorowych w Katowicach zależnie od posiadanego odpadu mogą wykazywać znaczne różnice. Dla zobrazowania sytuacji ceny miedzi mogą wynosić od 1 zł za kg dla przewodów miedzianych do 32 zł za kg dla miedzi millbera. W przypadku brązu różnice w cenie są znacznie mniejsze. Stawki brązu niemagnetycznego zaczynają się od 20 zł za kg, a ceny brązu magnetycznego od 19 zł za kg. Innym popularnym typem odpadu jest mosiądz. Stawki dla mosiądzu żółtego rozpoczynają się od kwoty 19,50 zł za kg, natomiast za wióra można otrzymać 14 zł za kg. Dla odpadów złomu aluminium jest wiele grup, dlatego wyróżnia się tutaj duży przedział cenowy, od 0,50 zł za kg do 7 zł za kg. Ceny, które przedstawiono powyżej, obowiązują za styczeń 2022 roku.
Czy jest obowiązek przyjmowania oferty od WasteMaster?
Przedstawione oferty do niczego Cię nie zobowiązują, dlatego nie masz obowiązku przyjmowania propozycji od WasteMaster. Wszystko zależy od Ciebie. Zatem warto złożyć zapytanie, dzięki temu zyskasz najkorzystniejsze oferty i oszczędzisz cenny czas. Nic nie tracisz, a wiele w tym względzie możesz zyskać.
Jakie są dostępne metody, jeśli chodzi o wykonanie usługi odbioru złomu metali kolorowych w Katowicach w aplikacji WasteMaster?
Oferujemy bardzo przyjacielski i intuicyjny system dla wszystkich zainteresowanych. Wynika to z tego, że jest duży podział złomu kolorowego, a my pragnęliśmy uprościć całą procedurę. Co więcej, nasze doświadczenie przyczyniło się do tego, że dla zainteresowanych przygotowaliśmy dwa sposoby zamawiania usługi. Po pierwsze możesz nawiązać kontakt z konsultantem telefonicznym. Metodę polecamy przede wszystkim osobom, które nie są pewne jaki rodzaj odpadu posiadają lub do której z dostępnych kategorii go przypisać. Podczas rozmowy Opiekun Klienta udzieli potrzebnego wsparcia w identyfikacji odpadu, a także uzupełni niezbędne dane. Istotne jest również to, że w imieniu klienta umieści także ogłoszenie w systemie. Zatem można oszczędzić cenny czas. Druga opcja polega na umieszczeniu zapytania w narzędziu WasteMaster lub na stronie mamodpad, czyli tej, na której obecnie się znajdujemy. W tym przypadku rejestruje się konto, podaje rodzaj odpadu, jego ilość oraz lokalizację i umieszcza konkretne ogłoszenie. Następnie, gdy treść ogłoszenia będzie już dostępna w naszej giełdzie, konsultant wykona analizę rynku i wybierze najlepsze oferty na zagospodarowanie konkretnego odpadu.
Jakie rodzaje odpadów złomu metali kolorowych kwalifikowane są do odebrania w ramach usługi w Katowicach?
Do odebrania w ramach usługi przeznaczone są wszystkie grupy złomu metali kolorowych w Katowicach. Na liście tej znajdują się w szczególności puszki aluminiowe, niesortowane aluminium, aluminium energetyczne, czyli zarówno sektor, jak i linka, profile, miedź (millbera, pobiał, wiór, kawałkowa i inne), ołów (brudny, czysty i odważniki), niemagnetyczny i magnetyczny brąz, mosiądz (żółty, pobiał, wióry, chłodnice), cynk, stal kwasowa, a więc kwasówka, wióry i gary. W przypadku, gdy nie wiesz lub dysponujesz innym odpadem niż te, które zostały zaprezentowane powyżej, zachęcamy do kontaktu z przedstawicielem naszej firmy. Razem z pewnością znajdziemy najlepsze rozwiązanie.
Jakie dokumenty są wymagane przy skupie złomu i metali kolorowych w Katowicach?
Sprzedaż odpadów złomu metali kolorowych nie różni się pod względem dokumentów wymaganych do sprzedaży od innych rodzaju złomu. W związku z tym dla przedsiębiorstw niezbędne jest wystawienie KPO (Karty Przekazania Odpadu) w systemie BDO. Należy przy tym pamiętać, że taki dokument musi zostać wypełniony przed realizacją samego odbioru. W przypadku osób fizycznych niezbędny jest dokument potwierdzający tożsamość. Po sprzedaży osoba fizyczna otrzyma FPO (Formularz Przekazania Odpadu), na którym będą dane adresowe, imie nazwisko oraz rodzaj przekazywanego odpadu. W razie potrzeby nasza firma jest w stanie pomóc z wszelką wymaganą dokumentacją.
Czym kierować się przy wyborze kontrahenta na odbiór złomu metali kolorowych w Katowicach?
Przede wszystkim powinniśmy kierować się naszymi oczekiwaniami co do takiego kontrahenta. Warto przy tym nie kierować się wyłącznie cena, ale również takimi aspektami jak termin odbioru, opinie o firmie. Wybierając nasza aplikacje do porównania ofert, zyskujesz gwarancję bezpieczeństwa transakcji.
Jakie elementy cieszą się dużą popularnością i są chętnie przyjmowane przez skup złomu metali kolorowych w Katowicach?
Na skup metali kolorowych w Katowicach oddaje się w szczególności odpady miedziane, a więc stare przewody klamki, lampy z mosiądzu, czy też puszki aluminiowe po napojach. Znaczną popularnością cieszą się również żaluzje, nakrętki aluminiowe i zlewy ze stali nierdzewnej. Gdy nie masz pewności co do tego, czy konkretny odpad można przekazać do skupu złomu, skontaktuj się z naszą firmą. Mamy kadrę, która dysponuje dużą wiedzą i doświadczeniem w tym zakresie, dlatego dzięki temu rozwiejesz swoje wątpliwości, a w konsekwencji rozwiążesz problem.

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Chciałem kupić ilości hurtowe dezodorantów i złomu po spaleniu. W aplikacji wpisałem, czego potrzebuję i już po paru dniach miałem takie ilości, jakich potrzebowałem. Nawet nie myślałem, że to pójdzie tak szybko.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

To niesamowite, ale korzystając z WasteMaster czuję się, jakby aplikacja dokładnie wiedziała, czego potrzebuję.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Zależało mi na zakupie dużych ilości złomu stalowego zanieczyszczonego dowolnymi odpadami. Nikt w okolicy nie mógł mi pomóc. Skorzystałem z aplikacji i od razu wiedziałem, gdzie się skierować, by dostać to na czym mi zależy.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Skupujemy akumulatory z różnych pojazdów i maszyn. Stosujemy elektrorecykling, dlatego nie ma mowy o składowaniu wszystkiego i wyciekaniu szkodliwych substancji. Od kiedy dołączyliśmy do społeczności w wm, to widzimy duże zainteresowanie naszą propozycją.

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Aplikację polecam absolutn [...]

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Skup złomu mosiądzu w praktyce – przydatne informacje
06-05-2022
Skup złomu mosiądzu w praktyce – przydatne informacje

Osoby dysponujące dużą ilością odpadów w postaci metali kolorowych i nieżelaznych, powinny zainteresować się tematem skup złomu mosiądzu w praktyce – przydatne informacje. Z pon...

Więcej -->
Skup złomu ołowiu od strony praktycznej – najważniejsze informacje
04-05-2022
Skup złomu ołowiu od strony praktycznej – najważniejsze informacje

Klienci indywidualni i firmowi, dysponujący sporą ilością odpadów, często poszukują wiedzy z zakresu skup złomu ołowiu od strony praktycznej – najważniejsze informacje, kt...

Więcej -->
Utylizacja odpadów warsztatowych z Waste Master!
04-05-2022
Utylizacja odpadów warsztatowych z Waste Master!

🚛Nie zatrzymujemy się jeżeli chodzi o dalszy rozwój naszej aplikacji jak i zakres usług, które można u nas zamówić!🚛Teraz bezproblemowo skorzystasz z naszej usługi odbioru i uty...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon
Napisz do nas
Czat