Odpady medyczne - Utylizacja odpadów medycznych | WasteMaster

Utylizacja odpadów medycznych w Zdzieszowicach

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Jak najprościej zamówić odbiór odpadów medycznych w Zdzieszowicach?

W najszybszy sposób możesz zamówić usługę odbioru odpadów medycznych w Zdzieszowicach z pomocą WasteMaster. Nasi eksperci od lat zajmują się wyszukiwaniem najlepszych ofert w okolicy, a nasza spółka współpracuje z godnymi zaufania podmiotami realizującymi utylizację odpadów medycznych w Zdzieszowicach. Skontaktuj się z nami za pomocą formularza zgłoszeniowego lub rozmowy telefonicznej (i numer i formularz znajduje się na naszej stronie), czy też skorzystaj z naszej aplikacji. Podaj dane na temat odpadu, typ, masę oraz kategorię – a my zajmiemy się resztą. Nasi specjaliści umieszczą w aplikacji Twoje zlecenie, także po krótkim czasie prześlą na skrzynkę mailową wycenę odpadów. Bardzo ważne w kontekście organizacji utylizacji i odbioru odpadów medycznych w Zdzieszowicach jest przestrzeganie przepisów dotyczących przechowywania i oznaczania odpadów. W razie wszelkich niedociągnięć firma zewnętrzna może naliczyć nadprogramowe opłaty, czy też odmówić wywozu śmieci. Jeżeli jesteś właścicielem firmy lub rolnikiem mającym powyżej 75 ha gruntów – pamiętaj o wypełnieniu i zwróceniu Karty Przekazania Odpadu kierowcy, który będzie zabierał Twoje śmieci. Dostarczony odpad musi znajdować się w worku, który zawiera kod odpadu, Twoje dane oraz datę rozpoczęcia i zakończenia użytkowania.

Firmy odbierające odpady medyczne w Zdzieszowicach - jak je znaleźć?

WasteMaster pomoże Ci wyszukać firmy odbierające medyczne w Zdzieszowicach całkowicie za darmo! Zgłoś się do nas za pomocą formularza lub rozmowy telefonicznej - a nasi konsultanci dodadzą w Twoim imieniu zlecenie do naszej aplikacji - po uprzedniej wycenie. Po tym, jak już pojawią się oferty od firm odbierających odpady medyczne w Zdzieszowicach, prześlą ich wykaz na Twój adres mailowy. Jeżeli wolisz samodzielnie skorzystać z naszej aplikacji - również jest taka szansa! Znajdź ją na naszej platformie (znajdziesz tam również numer do pracownika oraz formularz do wyceny), a następnie zamieść zlecenie wraz z charakterystyką i zdjęciem. Przypisany do Ciebie Opiekun Klienta zajmie się moderacją zgłoszeń i w ten sposób na Twoim koncie znajdziesz jedynie pasujące oferty odbioru odpadów medycznych w Zdzieszowicach. To naprawdę jest takie łatwe! Nie musisz nic płacić, a ostateczna decyzja zawsze należy do Ciebie.Zgłoś się do nas i pozbądź się swoich odpadów tak szybko, jak to możliwe!

Recykling czy tylko utylizacja odpadów medycznych w Zdzieszowicach?

Niestety, dlatego, że odpady medyczne są najczęściej zaliczane do szkodliwych i niebezpiecznych - nie jest możliwy ich recykling. Jedyne co pozostaje w takim momencie to neutralizacja i utylizacja odpadów medycznych w Zdzieszowicach. Można to osiągnąć za pomocą kilku sposobów: obróbki termicznej, autoklawowania, przekształcania mikrofalowego oraz dezynfekcji chemicznej. Pierwsza z technik opiera się na spalaniu odpadów w specjalnych piecach, mogących osiągnąć temperaturę do 1100°C. Kolejna - autoklawowanie - polega na umieszczeniu np. zużytych strzykawek w urządzeniu parowym, zabijającym wszelkie bakterie i drobnoustroje. Po autoklawowaniu odpady mogą trafić na wysypisko, gdyż są w całości zneutralizowane. Przetwarzanie mikrofalowe to metoda polegająca na niszczeniu, topieniu odpadów i poddawaniu ich działaniu mikrofal. Dezynfekcji chemiczna polega głównie na usuwaniu drobnoustrojów. Jeżeli potrzebujesz wsparcia w realizacji utylizacji odpadów medycznych w Zdzieszowicach - skontaktuj się z WasteMaster - nasi eksperci Cię nie zawiodą!

Najważniejsze informacje dotyczące utylizacji odpadów medycznych w Zdzieszowicach

Posiadasz klinikę? A może lecznicę weterynaryjną? Jeśli tak, to na pewno regularnie wytwarzasz wiele kilogramów odpadów medycznych. Co z nimi począć? Jak je przechowywać? Jak przeprowadzić utylizację odpadów medycznych w Zdzieszowicach? Przeczytaj poniższy wpis do końca, a dowiesz się wszystkiego! Warto podkreślić, że podmioty produkujące śmieci tego rodzaju, to nie tylko szpitale i kliniki. Także wyróżnione wcześniej lecznice weterynaryjne, branża beauty, instytucje diagnostyczne, salony kosmetyczne, a nawet fryzjerskie wytwarzają pozostałości medyczne. Wszystko to, co jest związane z dbaniem o ciało (nieważne czy ludzkie, czy zwierzęce) może przenosić szkodliwe drobnoustroje i wirusy. We właściwych warunkach odpady medyczne mogą stać się poważnym zagrożeniem dla życia i zdrowia człowieka. Względy epidemiologiczne (zwłaszcza w czasach, kiedy przypadki Covid-19 są jeszcze spotykane) są bardzo ważne w kontekście utylizacji odpadów medycznych w Zdzieszowicach. Jeśli jesteś zainteresowany podanym tematem - zachęcamy do lektury!

Kwestie formalne a odbiór odpadów medycznych w Zdzieszowicach

Jako producent odpadów medycznych w Polsce, musisz się dostosować do panujących przepisów. Służą one zwiększeniu kontroli nad produkcją szkodliwych materiałów oraz tym, czy są w odpowiedni sposób utylizowane. Zatem jeśli prowadzisz firmę lub należysz do wyżej wymienionej grupy rolników – nie zapomnij o uzupełnianiu Bazy Danych Odpadowych. Ważnym jest, abyś pamiętał o dotrzymywaniu terminów i regularnie ewidencjonował swoje śmieci. Za nieprowadzenie BDO może grozić kara nawet do miliona złotych! Oprócz tego warto wypełnić Kartę Ewidencji Odpadowej, która w razie kontroli odpowiednich służb jest dokumentem uprawomacniającym Twoje działania. W razie organizowania odbioru odpadów medycznych w Zdzieszowicach pamiętaj o KPO – jest to druk umożliwiający legalny przewóz pozostałości. Warto dodać, że wszystkie powyższe dokumenty (a także oznaczenia na workach z odpadami) wykorzystują system kodów odpadowych. Zostały one powołane do funkcjonowania w zgodzie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska. Za przykładowy kod może pozłużyć ten na 18 01 01 – oznaczający narzędzia chirurgiczne, zabiegowe oraz ich resztki. Wszystkie kody możesz znaleźć w Rozporządzeniu Ministra Środowiska ze stycznia 2020 roku zawierającemu pełny katalog odpadów.

Czym są odpady medyczne?

Według ustawy rządowej, odpady medyczne są to śmieci powstające w wyniku działań o charakterze zdrowotnym oraz przeprowadzaniem badań naukowych z zakresu medycyny. Jednak czym właściwie są odpady medyczne? Na podstawie danych pochodzących z firm odbierających odpady medyczne w Zdzieszowicach możemy wymienić kilka kategorii tych śmieci, ze względu na swoje właściwości. Możemy wyodrębnić odpady medyczne zakaźne (mogące rozsiewać choroby), niebezpieczne (niebędące zakaźnymi), a także inne niż niebezpieczne (tzw. pozostałe). W zależności od posiadanej kategorii takie musimy zastosować zasady przechowywania i utylizacji. Aby pokazać zróżnicowanie w obrębie omawianej kategorii odpadowej, należy podać adekwatne przykłady. Do pierwszego rodzaju, odpadów zakaźnych, możemy zaliczyć amputowane części ciała, organy, pojemniki na krew, zainfekowane pieluchomajtki, podpaski, resztki posiłków z oddziałów w szpitalach zakaźnych etc. Z kolei odpady niebezpieczne to wszelkie chemikalia, leki cytostatyczne i cytotoksyczne (stosowane w onkologii), ale i odpadki amalgamatu stomatologicznego. Reszta odpadów to np. przyrządy chirurgiczne, a także inne odpady niezaliczane do poprzednich kategorii. Zatem jeśli posiadasz tego rodzaju śmieci – nie zapomnij o tym, aby jak najszybciej dokonać utylizacji i odbioru odpadów medycznych w Zdzieszowicach!

W jakich warunkach przechowywać odpady medyczne?

Na samym początku warto zaznaczyć, że w Polsce zakazuje się utylizacji odpadów medycznych w Zdzieszowicach w sposób samodzielny (czy też w spalarniach zwykłych śmieci komunalnych) oraz składowania na składowiskach. Za praktyki tego rodzaju grożą wysokie kary. W związku ze swoimi specyficznymi właściwościami należy przechowywać odpady medyczne w odpowiednich warunkach. W zasadzie w każdym przypadku oddajemy je firmom odbierającym odpady medyczne w Zdzieszowicach, dlatego muszą być podwójnie dobrze zabezpieczone – w taki sposób, aby nie zagrażać personelowi, który wywozi nasze śmieci. Zatem odpady zakaźne musimy wrzucić do worków lub pojemników o czerwonym kolorze, niebezpieczne do żółtych, a resztę do opakowania o innym kolorze (najczęściej jest to niebieski, czarny lub zielony). Także warunki tymczasowego składowania mają znaczenie w kwestii odbioru odpadów medycznych w Zdzieszowicach. Niektóre substancje stają się dużo bardziej niebezpieczne po upływie pewnego okresu czasu, a inne źle znoszą większe temperatury. Aby zapewnić bezpieczeństwo swoim współpracownikom – zajrzyj do ustawy dotyczącej przechowywania pozostałości. Według niej odpady zakaźne z konkretnych grup mogą być składowane w temperaturze do 18 stopni przed dobę, a w temperaturze do 10 stopni – do 72 godzin. Miej na uwadze powyższe zastrzeżenia – w ten sposób zapobiegasz rozprzestrzenianiu się potencjalnych chorób i możesz bez problemów przekazywać śmieci do punktów utylizacji odpadów medycznych w Zdzieszowicach.

Cennik utylizacji odpadów medycznych w Zdzieszowicach

Nie jest łatwo określić szacunkową cenę za utylizację i odbiór odpadów medycznych w Zdzieszowicach, ponieważ wszystko jest uzależnione od Twojego konkretnego przypadku. To, jaki typ odpadu posiadasz, a także jego masa oraz Twoje umiejscowienie – to trzy czynniki, które najbardziej wpływają na kształt cennika. W tym wypadku pojawia się dodatkowa kategoryzacja: na odpady medyczne oraz weterynaryjne, jednak przedsiębiorstwa wywozowe często wprowadzają własny podział (np. ten ze względu na właściwości, który przedstawiliśmy wyżej). Odpady medyczne są mniej kosztowne w utylizacji niż weterynaryjne – jest to związane z ich powszechnością i sprawdzonymi sposobami utylizacyjnymi. Na podstawie przeprowadzonych transakcji, eksperci z WasteMaster stworzyli cennik utylizacji odpadów medycznych w Zdzieszowicach, który obrazuje, że pozostałości medyczne sięgają od 50 do 100 zł za ładunek, a weterynaryjne potrafią osiągnąć nawet do 150 zł. Za każdy dodatkowy kilogram należy dopłacić ok. 6 zł. Jeżeli regularnie realizujesz odbiór odpadów medycznych w Zdzieszowicach, bardziej opłacalny jest abonament na wywózkę tego rodzaju śmieci. Kolejnym ważnym czynnikiem jest Twoja lokalizacja – im dalej się znajdujesz od instytucji utylizującej – tym wzrośnie cena. Jeśli jesteś zainteresowany precyzyjną wyceną – skontaktuj się z WasteMaster – nasi eksperci posiadają wiele lat doświadczenia!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Co to jest odpad medyczny?
04-07-2022
Co to jest odpad medyczny?

Definicja odpadów medycznych została określona prawnie przez Ministra Zdrowia i brzmi następująco: są to odpady powstające w związku z udzielaniem świadczeń zdrowotnych oraz pro...

Więcej -->
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?
04-07-2022
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?

Odpady weterynaryjne, tak samo jak odpady medyczne, muszą podlegać unieszkodliwieniu i utylizacji, a co za tym idzie, muszą zostać odebrane przez odpowiedni podmiot zajmujący si...

Więcej -->
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?
03-07-2022
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?

Odpady medyczne muszą być odpowiednio przechowywane przed przekazaniem ich odpowiedniej firmie wywozowej. Jakie są bezpieczne metody przetrzymywania tych pozostałości? Jedną z m...

Więcej -->
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?
02-07-2022
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?

Odpady medyczne w salonie kosmetycznym są dość niespodziewane – zazwyczaj właściciele takich miejsc nie zdają sobie sprawy, że w ramach swojej działalności wytwarzają takie pozo...

Więcej -->
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?
01-07-2022
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?

Odpady medyczne, ze względu na swoje niebezpieczne właściwości, muszą być odpowiednio przechowywane, co zostało ujęte chociażby w aktach prawnych. Pudełka na odpady medyczne są ...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Wypróbowałem WasteMaster z polecenia. Jestem bardzo zadowolony, obsługa jest na bardzo wysokim poziomie. Dzięki nim znalazłem korzystną firmę utylizującą odpady medyczne w Zdzieszowicach!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Polecam użyć apki od WasteMaster - naprawdę przyśpieszyła odbiór odpadów medycznych z mojej przychodni!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Znajoma poleciła mi skorzystanie z WasteMaster i to był strzał w dziesiątkę! Oszczędziłam za darmo mnóstwo czasu i znalazłam wartościowe oferty od firm odbierających odpady medyczne w Zdzieszowicach!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Znajoma poleciła mi skorzystanie z WasteMaster i to był strzał w dziesiątkę! Oszczędziłam za darmo mnóstwo czasu i znalazłam wartościowe oferty od firm odbierających odpady medyczne w Zdzieszowicach!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Polecam użyć apki od WasteMaster - naprawdę przyśpieszyła odbiór odpadów medycznych z mojej kliniki!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać
11-09-2022
Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać

Pracujesz w przychodni lekarskiej? W punkcie szczepień? A może masz studio tatuażu? Albo lecznicę dla zwierząt? Wszystkie wyżej wymienione placówki mają jeden punkt wspólny – są...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?
10-09-2022
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?

Z pewnością wiele osób nigdy nie zastanawiało się nad tym, co się dzieje ze wszystkimi odpadami wyprodukowanymi np. podczas operacji czy zwykłego szczepienia lub pobierania krwi...

Więcej -->
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?
11-05-2022
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak niebezpieczne mogą okazać się odpady pochodzące z przychodni lekarskiej czy też szpitala. Warto się zastanowić i zadać sobie pytani...

Więcej -->
Zasady utylizacji odpadów medycznych
16-03-2022
Zasady utylizacji odpadów medycznych

Kto zajmuje się utylizacją odpadów medycznych? Utylizacją odpadów medycznych zajmują się tylko i wyłącznie profesjonalne firmy posiadające specjalistyczny sprzęt jak i wykwalifi...

Więcej -->
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń
12-03-2022
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń

Czym są odpady medyczne? Odpady medyczne możemy zdefiniować zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 5 października 2017 r. jako ogół substancji i przedmiotów powstając...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?
07-03-2022
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?

Osoby zajmujące się zagospodarowaniem różnego typu produktów skażonych czy też potencjalnie niebezpiecznych rozważają zagadnienie odpadów medycznych – jak podejść do tematu? Jak...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon