Odpady medyczne - Utylizacja odpadów medycznych | WasteMaster

Utylizacja odpadów medycznych w Głubczycach

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Najważniejsze informacje dotyczące utylizacji odpadów medycznych w Głubczycach

Prowadzisz klinikę? A może gabinet weterynaryjny? Jeśli tak, to na pewno regularnie wytwarzasz mnóstwo kilogramów odpadów medycznych. Co z nimi począć? Jak je przechowywać? Jak przeprowadzić utylizację odpadów medycznych w Głubczycach? Przeczytaj podany tekst do końca, a dowiesz się wszystkiego! Warto zaznaczyć, że podmioty produkujące śmieci tego rodzaju, to nie tylko szpitale i przychodnie. Także wyróżnione wcześniej lecznice weterynaryjne, branża beauty, placówki diagnostyczne, salony kosmetyczne, czy nawet fryzjerskie wytwarzają odpady medyczne. Wszystko to, co wiąże się z dbaniem o ciało (nieważne czy ludzkie, czy zwierzęce) może przenosić zaraźliwe drobnoustroje i wirusy. We właściwych warunkach odpady medyczne mogą stać się realnym zagrożeniem dla życia i zdrowia ludzkiego. Względy epidemiologiczne (zwłaszcza w dobie, kiedy przypadki Covid-19 są jeszcze spotykane) są bardzo istotne w kontekście utylizacji odpadów medycznych w Głubczycach. Jeśli jesteś zainteresowany podniesionym tematem - zapraszamy do lektury!

Czym są odpady medyczne?

Zgodnie z ustawą rządową, odpady medyczne są to śmieci powstające w wyniku działań o charakterze zdrowotnym oraz prowadzeniem badań naukowych w zakresie medycyny. Jednak czym właściwie są odpady medyczne? Na podstawie informacji pochodzących z firm odbierających odpady medyczne w Głubczycach możemy wyróżnić kilka kategorii tych śmieci, ze względu na swoją specyfikę. Możemy wyodrębnić odpady medyczne zakaźne (mogące przenosić choroby), niebezpieczne (niebędące zakaźnymi), a także inne niż niebezpieczne (tzw. pozostałe). W zależności od posiadanej kategorii takie musimy zastosować zasady składowania i utylizacji. Aby zobrazować zróżnicowanie w obrębie omawianej grupy odpadowej, należy podać odpowiednie przykłady. Do pierwszej grupy, odpadów zakaźnych, możemy zaliczyć amputowane części ciała, narządy, pojemniki na krew, zainfekowane pieluchomajtki, podpaski, resztki posiłków z oddziałów w szpitalach zakaźnych etc. Z kolei odpady niebezpieczne to wszelakie chemikalia, leki cytostatyczne i cytotoksyczne (używane w onkologii), ale i odpadki amalgamatu stomatologicznego. Reszta odpadów to np. narzędzia chirurgiczne, a także inne odpady niezaliczane do poprzednich kategorii. Zatem jeśli posiadasz tego rodzaju śmieci – pamiętaj o tym, aby jak najszybciej dokonać utylizacji i odbioru odpadów medycznych w Głubczycach!

Jak najprościej zamówić odbiór odpadów medycznych w Głubczycach?

W najprostszy sposób możesz zamówić usługę odbioru odpadów medycznych w Głubczycach z pomocą WasteMaster. Nasi eksperci od lat zajmują się wyszukiwaniem najlepszych ofert w okolicy, a nasza spółka współpracuje z godnymi zaufania podmiotami realizującymi utylizację odpadów medycznych w Głubczycach. Zgłoś się do nas za pomocą formularza ofertowego lub rozmowy telefonicznej (i numer i formularz znajdziesz na naszej stronie), czy też skorzystaj z naszej aplikacji. Podaj dane na temat odpadu, rodzaj, masę oraz kategorię – a my zajmiemy się resztą. Nasi specjaliści umieszczą w aplikacji Twoje zlecenie, a po krótkim czasie prześlą na skrzynkę mailową wycenę odpadów. Bardzo istotne w kontekście realizacji utylizacji i odbioru odpadów medycznych w Głubczycach jest przestrzeganie zasad przechowywania i oznaczania odpadów. W razie wszelkich niedociągnięć firma zewnętrzna może naliczyć nadprogramowe opłaty, czy też odmówić wywozu śmieci. Jeżeli jesteś właścicielem firmy lub rolnikiem mającym powyżej 75 ha gruntów – nie zapomnij o wypełnieniu i zwróceniu Karty Przekazania Odpadu kierowcy, który będzie zabierał Twoje pozostałości. Dostarczony odpad musi znaleźć się w worku, który zawiera kod odpadu, Twoje dane oraz datę rozpoczęcia i skończenia użytkowania.

Jak wygląda cennik utylizacji odpadów medycznych w Głubczycach?

Utylizacja i odbiór odpadów medycznych w Głubczycach jest wyceniana w niezwykle indywidualny sposób. Na samym początku należy wspomnieć, że droższe jest neutralizowanie odpadów weterynaryjnych - medyczne ze względu na swoją popularność są nawet o 50 zł tańsze. Najczęściej przedziały cenowe to 50-100 zł za odpady medyczne i 50-150 zł za pozostałości z lecznic dla zwierząt. Typ Twojej pozostałości ma duże znaczenie, to ile masz danych śmieci, a także do jakiej masy odpadów się zobowiązałeś. Jeśli przekroczysz określony limit, to za każdy nieprzewidziany kilogram musisz dopłacić dodatkowo ok. 6 zł. W kontekście odbioru odpadów medycznych w Głubczycach także to, gdzie się znajdujesz ma wielkie znaczenie - im dalej znajdujesz się od firmy transportowej - tym wzrośnie cena na rachunku do zapłaty. Często w okolicach dużych miast ceny są niższe, jednak nie jest to stała zasada. Trzeba jeszcze nadmienić o abonamencie. Jeżeli cyklicznie wywozisz tego typu odpady, opłacenie miesięcznej stałej stawki za odbiór jest zdecydowanie wygodną opcją. Jeżeli potrzebujesz wsparcia w realizacji całego procesu - skontaktuj się z nami - pomożemy Ci całkowicie za darmo!

Jak przechowywać odpady medyczne?

Nie można spalać samodzielnie pozostałości medycznych, zabrania się również składowania takich materiałów na składowiskach. Obowiązkiem każdego producenta takich śmieci, jest prawidłowe przechowywanie ułatwiające utylizację odpadów medycznych w Głubczycach w miejscu docelowym. Za nieprzestrzeganie przepisów w tym zakresie grożą nam bolesne grzywny. Firma odbierająca odpady medyczne w Głubczycach może przyjąć tylko prawidłowo zabezpieczony ładunek. Do każdej kategorii pozostałości przypisany jest konkretny kolor worka lub pojemnika do przechowywania. Dla zakaźnych jest to czerwony, dla niebezpiecznych żółty, a dla pozostałych niebieski, czarny bądź zielony. Także temperatura i okres składowania od momentu wykorzystania jest ważny w kontekście odbioru odpadów medycznych w Głubczycach. W zależności od danego materiału, pozostałości mogą stawać się coraz bardziej zaraźliwe w związku z upływem czasu czy wzrostem temperatury. Wszystkie przepisy są zawarte w ustawie Ministra Klimatu - zachęcamy do przeanalizowania danego dokumentu. Jednak w ramach ciekawostki warto wspomnieć, że odpady zakaźne mogą być przechowywane w temperaturze do 18°C przez 24 godziny, a do 10° przez 72 godziny. Dbaj o bezpieczeństwo swoich współpracowników oraz ekipy wywożącej śmieci do placówki utylizującej odpady medyczne w Głubczycach - nie zapomnij o zabezpieczeniach!

Kwestie formalne a odbiór odpadów medycznych w Głubczycach

Jako wytwórca odpadów medycznych w Polsce, musisz przestrzegać panujących przepisów. Służą one zmaksymalizowaniu kontroli nad produkcją toksycznych materiałów oraz tym, czy są w odpowiedni sposób utylizowane. Zatem jeśli jesteś przedsiębiorcą lub należysz do wcześniej wymienionej grupy rolników – nie zapomnij o uzupełnianiu Bazy Danych Odpadowych. Ważnym jest, abyś pamiętał o dotrzymywaniu terminów i regularnie ewidencjonował swoje pozostałości. Za nieprowadzenie BDO może grozić kara nawet do 1 mln złotych! Oprócz tego warto uzupełnić Kartę Ewidencji Odpadowej, która w razie inspekcji odpowiednich służb jest dokumentem uprawomacniającym Twoje działania. W razie organizowania odbioru odpadów medycznych w Głubczycach pamiętaj o KPO – jest to dokument umożliwiający legalny przewóz pozostałości. Warto dodać, że wszystkie podane dokumenty (a także oznaczenia na pojemnikach z odpadami) wykorzystują system kodów odpadowych. Zostały one powołane do funkcjonowania w zgodzie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska. Za przykładowy kod może pozłużyć ten na 18 01 01 – oznaczający narzędzia chirurgiczne, zabiegowe oraz ich resztki. Wszystkie kody znajdziesz w Rozporządzeniu Ministra Środowiska ze stycznia 2020 roku dotyczącego katalogu odpadów.

Gdzie znajdziesz firmy odbierające odpady medyczne w Głubczycach?

WasteMaster jest przydatnym narzędziem służącym do znajdowania najkorzystniejszych firm odbierających medyczne w Głubczycach. Skontaktuj się z naszymi konsultantami (formularz lub rozmowa przez telefon) lub użyj aplikacji. Twój Opiekun Klienta doda Twoje ogłoszenie w aplikacji, w której będzie gromadził zainteresowane podmioty, transportujące takie pozostałości. Później na wcześniej podaną skrzynkę mailową, prześle Ci wycenę, a po krótkim czasie listę firm odbierających odpady medyczne w Głubczycach. Jeśli preferujesz samodzielnie skorzystać z naszej innowacyjnej aplikacji – również jest taka możliwość. Znajdziesz ją na naszej stronie, ale nie musisz jej instalować – wystarczy otworzyć ją z poziomu przeglądarki! Zamieść ogłoszenie, zamieść zdjęcie – a przydzielony do Ciebie Opiekun Klienta przekieruje na Twoje konto najbardziej trafne oferty. Usługi dostarczane przez WasteMaster są kompletnie darmowe – a decyzja, z której oferty skorzystasz – absolutnie autonomiczna! My jedynie pokazujemy osiągalne opcje oraz wspieramy w ustaleniu terminu realizacji odbioru odpadów medycznych w Głubczycach.

Recykling czy tylko utylizacja odpadów medycznych w Głubczycach?

Niestety, w związku z tym, że odpady medyczne są najczęściej zaliczane do szkodliwych i niebezpiecznych - nie jest możliwe ich przetworzenie. Jedyne co zostaje w takiej sytuacji to neutralizacja i utylizacja odpadów medycznych w Głubczycach. Możemy to osiągnąć za pomocą paru sposobów: obróbki termicznej, autoklawowania, przetwarzania mikrofalowego oraz dezynfekcji chemicznej. Pierwsza z technik opiera się na spalaniu śmieci w specjalnych piecach, mogących osiągnąć temperaturę do 1100°C. Kolejna - autoklawowanie - polega na umieszczeniu np. zużytych strzykawek w urządzeniu parowym, zabijającym wszelkie bakterie i wirusy. Po autoklawowaniu śmieci mogą trafić na wysypisko, ponieważ są całkowicie zneutralizowane. Przetwarzanie mikrofalowe to technika polegająca na niszczeniu, topieniu odpadów i poddawaniu ich działaniu mikrofal. Dezynfekcji chemiczna polega jedynie na usuwaniu drobnoustrojów. Jeżeli potrzebujesz wsparcia w organizacji utylizacji odpadów medycznych w Głubczycach - skontaktuj się z WasteMaster - nasi eksperci Cię nie zawiodą!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Co to jest odpad medyczny?
04-07-2022
Co to jest odpad medyczny?

Definicja odpadów medycznych została określona prawnie przez Ministra Zdrowia i brzmi następująco: są to odpady powstające w związku z udzielaniem świadczeń zdrowotnych oraz pro...

Więcej -->
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?
04-07-2022
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?

Odpady weterynaryjne, tak samo jak odpady medyczne, muszą podlegać unieszkodliwieniu i utylizacji, a co za tym idzie, muszą zostać odebrane przez odpowiedni podmiot zajmujący si...

Więcej -->
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?
03-07-2022
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?

Odpady medyczne muszą być odpowiednio przechowywane przed przekazaniem ich odpowiedniej firmie wywozowej. Jakie są bezpieczne metody przetrzymywania tych pozostałości? Jedną z m...

Więcej -->
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?
02-07-2022
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?

Odpady medyczne w salonie kosmetycznym są dość niespodziewane – zazwyczaj właściciele takich miejsc nie zdają sobie sprawy, że w ramach swojej działalności wytwarzają takie pozo...

Więcej -->
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?
01-07-2022
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?

Odpady medyczne, ze względu na swoje niebezpieczne właściwości, muszą być odpowiednio przechowywane, co zostało ujęte chociażby w aktach prawnych. Pudełka na odpady medyczne są ...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Wielka oszczędność czasu! Naprawdę mogłam się skupić na zarządzaniu moim gabinetem kosmetycznym, a nie odpadami! Warto było do nich zadzownić!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Moim zdaniem - 10/10. Nie dość, że bezpłatnie zajęli się utylizacją odpadów medycznych z mojej lecznicy, to jeszcze pomogli mi z uzupełnianiem BDO!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Jestem miło zaskoczona! Bez płacenia otrzymałam od WasteMaster precyzyjną wycenę utylizacji odpadów medycznych w Głubczycach, a także wykaz ofert placówek, które wywożą takie śmieci z klinik. Polecam serdecznie!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Prowadzę spory gabinet stomatologiczny i z powodu obłożenia nie mam kiedy zająć się sprawą utylizacji odpadów medycznych, dlatego zdecydowałam się współpracować z WasteMaster - i jestem naprawdę usatysfakcjonowana!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Mili konsultanci sprawnie zajęli się moim przypadkiem - zużytymi kroplówkami etc. - i wyszukali dla mnie firmę zajmującą się odbiorem odpadów medycznych w Głubczycach. Jestem pod wrażeniem!

Ocena 4/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać
11-09-2022
Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać

Pracujesz w przychodni lekarskiej? W punkcie szczepień? A może masz studio tatuażu? Albo lecznicę dla zwierząt? Wszystkie wyżej wymienione placówki mają jeden punkt wspólny – są...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?
10-09-2022
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?

Z pewnością wiele osób nigdy nie zastanawiało się nad tym, co się dzieje ze wszystkimi odpadami wyprodukowanymi np. podczas operacji czy zwykłego szczepienia lub pobierania krwi...

Więcej -->
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?
11-05-2022
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak niebezpieczne mogą okazać się odpady pochodzące z przychodni lekarskiej czy też szpitala. Warto się zastanowić i zadać sobie pytani...

Więcej -->
Zasady utylizacji odpadów medycznych
16-03-2022
Zasady utylizacji odpadów medycznych

Kto zajmuje się utylizacją odpadów medycznych? Utylizacją odpadów medycznych zajmują się tylko i wyłącznie profesjonalne firmy posiadające specjalistyczny sprzęt jak i wykwalifi...

Więcej -->
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń
12-03-2022
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń

Czym są odpady medyczne? Odpady medyczne możemy zdefiniować zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 5 października 2017 r. jako ogół substancji i przedmiotów powstając...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?
07-03-2022
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?

Osoby zajmujące się zagospodarowaniem różnego typu produktów skażonych czy też potencjalnie niebezpiecznych rozważają zagadnienie odpadów medycznych – jak podejść do tematu? Jak...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon