Katowice - utylizacja odpadów medycznych | WasteMaster

Utylizacja odpadów medycznych w Katowicach

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Czym są odpady medyczne?

Odpady medyczne możemy zdefiniować zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia z dnia 5 października 2017 r. jako ogół substancji i przedmiotów powstających w wyniku świadczenia usług zdrowotnych, a także prowadzeniem badań i doświadczeń naukowych w zakresie medycyny.

Jak często oddaje się odpady medyczne w Katowicach do odbioru?

Częstotliwość, z jaką oddaje się odpady medyczne uzależniona jest od tego, o jakim kodzie odpadów medycznych w Katowicach mówimy. Odpady medyczne o kodzie 18 01 02 przechowuje się przez 72 godziny w temperaturze do 10 stopni Celsjusza. Natomiast odpady o kodach 18 01 03, 18 01 06, 18 01 08, 18 01 10 i 18 01 82 można przechowywać w temperaturze do 18 stopni Celsjusza. Jednak w zależności od temperatur jest inny okres magazynowania. W przypadku temperatur od 10 do 18 stopni odpady przechowuje się przez maksymalnie 72 godziny. Gdy temperatura jest niższa niż 10 stopni Celsjusza, odpady można magazynować do 30 dni. Odpady, które nie są zaliczane do niebezpiecznych, także wstępnie nie trzyma się w magazynie dłużej niż 30 dni.

Jakie informacje powinny znaleźć się na etykiecie oznaczającej odpady medyczne?

Odpady medyczne muszą być odpowiednio oznaczone. Niespełnienie wytycznych w tym zakresie jest jednoznaczne z tym, że odpady medyczne nie zostaną odebrane. Dlatego worki i opakowania należy oznaczyć etykietą zawierającą następujące dane: • kod odpadów medycznych występujący na opakowaniu, • nazwę organizacji odpowiedzialnej za wyprodukowanie odpadów medycznych i jej numer REGON, • numer księgi rejestrowej przedsiębiorstwa, które wyprodukowało odpad, w rejestrze podmiotów realizujących działalność leczniczą, • datę i godzinę otwarcia pojemnika oraz datę i godzinę zamknięcia.

O czym należy pamiętać podczas przechowywania odpadów medycznych?

Zasady dotyczące magazynowania odpadów medycznych zawarte są w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 5 października 2017 roku w sprawie szczegółowego sposobu postępowania z odpadami medycznymi. W akcie umieszczono najważniejsze dane wraz ze wskazaniem, w jakich pojemnikach i kolorach należy magazynować odpady medyczne. Przepisy uwzględniają również wytyczne dotyczące tego, jak pomieszczenie przeznaczone do magazynowania ma być przygotowane. Ważne jest też to, że dwa rodzaje odpadów mają przypisany określony kolor, natomiast trzeci musi mieć inny kolor niż dwa pozostałe. Odpady zakaźne mają czerwony kolor, a niebezpieczne żółty.

Co warto wiedzieć na temat dokumentacji wymaganej przy odbiorze odpadów medycznych w Katowicach?

Działania związane z przekazywaniem odpadów medycznych realizowany jest pod kontrolą systemu BDO. Dlatego przedsiębiorstwo zamawiające odbiór odpadów medycznych w Katowicach musi wystawić Kartę Przekazania Odpadu, czyli dokument KPO. Normy nakazują też konieczność prowadzenia ewidencji tych odpadów. Warto jednak pokazać dwie sytuacje. Produkowanie odpadów poniżej 5 ton lub 100 kg dla odpadów medycznych niebezpiecznych prowadzenie uproszczonej ewidencji BDO. Wtedy wystarczy wystawiać Kartę Przekazania Odpadu. W tym przypadku nie ma potrzeby prowadzenia w rejestrze kart ewidencji odpadu. Jednakże zgodnie z przepisami na koniec roku należy przygotować roczne sprawozdanie z wytworzonych odpadów. Dlatego nie warto rezygnować z prowadzenia rejestracji. Gdy produkcja odpadów przekracza zaprezentowane limity, aby uniknąć niekorzystnych sytuacji, jeśli chodzi o kontrolę urzędową, należy przekazywać odpady, które są rejestrowane w systemie BDO. Mamy profesjonalistów w tej dziedzinie, dlatego możemy pomóc w rozwiązaniu kłopotu.

Jakie rodzaje odpadów medycznych w Katowicach wyróżniamy?

Wśród odpadów medycznych możemy wyróżnić trzy różne rodzaje. Określa je Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 5 października 2017 r. Zgodnie z paragrafem 1 ustęp 2 wskazanego rozporządzenia możemy wymienić: - odpady medyczne zakaźne, - odpady medyczne niebezpieczne, - odpady inne niż niebezpieczne,

Jaki jest koszt usługi, jaką jest utylizacja odpadów medycznych w Katowicach?

Cena za wykonanie usługi, jaką jest utylizacja odpadów medycznych w Katowicach, zależy od różnych parametrów. Po pierwsze trzeba odpowiedzieć na pytanie, czy odbiór będzie odbywał się jednorazowo, czy systematycznie w ramach abonamentu. Co więcej, duże znaczenie ma też miejsce odbioru i częstotliwość wykonywania usługi. Stawki zaczynają się już od kwoty 60 zł za miesiąc. Pamiętaj jednak o tym, że w tej kwocie zawiera się tylko jeden odbiór odpadów na miesiąc. Z kolei cena za jednorazowy odbiór może zaczynać się nawet od 30 zł. Firmy odbierające odpady medyczne w Katowicach często oferują różne promocje związane z usługą. 

Jak wygląda odpłatność za odbiór odpadów medycznych w Katowicach?

Odpłatność za usługę jest zależna od wielu czynników. Pierwszy i podstawowym jest fakt, czy odbiór odpadów medycznych w Katowicach będzie odbywał się regularnie, czy jednorazowo. W przypadku regularnych odbiorów są zawierane umowy na abonament nawet od 60 zł miesięcznie. W przypadku jednorazowego odbioru ciężko z góry podać jakiś konkretny cennik utylizacji odpadów medycznych w Katowicach, dlatego najlepiej skontaktować się z nami, abyśmy mogli przygotować przegląd rynku i ofert, mając konkretne informacje o odpadzie.

Co warto wiedzieć na temat organizacji, które zajmują się utylizacją odpadów medycznych w Katowicach?

Utylizacją odpadów medycznych w mieście Katowice zajmują się przedsiębiorstwa, które dysponują specjalistycznym sprzętem i zatrudniają wykwalifikowaną kadrę pracowników. Co więcej, jednostki te niejednokrotnie świadczą również usługi utylizacji innych odpadów chemicznych. Korzystając z naszej aplikacji, możesz złożyć zapytanie dotyczące utylizacji odpadów medycznych w Katowicach. W rezultacie przeprowadzimy analizę rynku i z pewnością znajdziemy ofertę, która spełni Twoje potrzeby. Firmy odbiorą i zutylizują wszelkiego rodzaju odpady medyczne, od kosmetycznych po Odpady weterynaryjne w Katowicach.

Na czym polega usługa odbioru odpadów medycznych w Katowicach?

W pierwszej kolejności składasz zapytanie. Następnie przydzielony Ci Opiekun Klienta w odpowiedzi przygotowuje najlepsze oferty. Gdy wybierzesz którąś z nich, nasz pracownik dalej pokieruje Twoimi krokami i doprowadzi do finalizacji całości. Udzieli przede wszystkim wsparcia przy problemach z BDO i przeprowadzi proces odbioru odpadów. Należy wiedzieć, że samochód dopuszczony do odbioru odpadów medycznych ma zamkniętą strukturę. Nie ma też więcej niż jedną naczepę lub przyczepę.

Co warto wiedzieć na temat odpadów medycznych odbieranych w ramach usługi?

Jesteśmy giełdą odpadów, która stara się znaleźć alternatywy dla każdego rodzaju odpadu. Pragniemy pomóc wszystkim klientom, dlatego przyjęliśmy możliwie najszerszy zakres. Pomagamy zatem odbierać takie odpady jak: narzędzia chirurgiczne i zabiegowe oraz ich resztki, chemikalia, w tym odczynniki chemiczne, organy i części ciała, odpady dentystyczne, zużyte peloidy po zabiegach czy pozostałości po żywieniu pacjentów z oddziałów zakaźnych. Zawsze możesz do nas zadzwonić, gdy masz jakiekolwiek wątpliwości. Gwarantujemy, że rozwiązanie na pewno się znajdzie.

Jak długo trwa usługa odbioru odpadów medycznych w mieście Katowice?

Częściej odbiór odpadów medycznych w Katowicach wykonywany jest przez ustalony z góry abonament. W porozumieniu zawarte są informacje dotyczące tego, jak często mają być przeprowadzane odbiory odpadów, na przykład raz na miesiąc. Z kolei jeśli chodzi o jednorazowy odbiór odpadów, to czas oczekiwania może być różny. Wymienia się tutaj wiele elementów, które mogą na to wpływać. Firma odbierająca odpady medyczne w Katowicach przede wszystkim weźmie pod uwagę lokalizacje odbioru, ilość odpadu, a także dostępność profesjonalnych samochodów w konkretnym czasie. Zatem w takiej sytuacji zapraszamy do skontaktowania się z nami. W odpowiedzi na to przygotujemy dla Ciebie ofertę i przypuszczalny termin odbioru odpadu.

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Co to jest odpad medyczny?
04-07-2022
Co to jest odpad medyczny?

Definicja odpadów medycznych została określona prawnie przez Ministra Zdrowia i brzmi następująco: są to odpady powstające w związku z udzielaniem świadczeń zdrowotnych oraz pro...

Więcej -->
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?
04-07-2022
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?

Odpady weterynaryjne, tak samo jak odpady medyczne, muszą podlegać unieszkodliwieniu i utylizacji, a co za tym idzie, muszą zostać odebrane przez odpowiedni podmiot zajmujący si...

Więcej -->
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?
03-07-2022
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?

Odpady medyczne muszą być odpowiednio przechowywane przed przekazaniem ich odpowiedniej firmie wywozowej. Jakie są bezpieczne metody przetrzymywania tych pozostałości? Jedną z m...

Więcej -->
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?
02-07-2022
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?

Odpady medyczne w salonie kosmetycznym są dość niespodziewane – zazwyczaj właściciele takich miejsc nie zdają sobie sprawy, że w ramach swojej działalności wytwarzają takie pozo...

Więcej -->
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?
01-07-2022
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?

Odpady medyczne, ze względu na swoje niebezpieczne właściwości, muszą być odpowiednio przechowywane, co zostało ujęte chociażby w aktach prawnych. Pudełka na odpady medyczne są ...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Super sprawa! Załatwiłam wycenę w dosłownie kilka minut. A wykaz placówek utylizujących i odbierających odpady medyczne miałam na swoim mailu niedługo potem! Naprawdę polecam mocno!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Wartościowa sprawa - naprawdę uporządkowali zarządzanie odpadami w mojej klinice chirurgicznej!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Wielka oszczędność czasu! Naprawdę mogłam się skupić na zarządzaniu moim gabinetem kosmetycznym, a nie odpadami! Warto było skorzystać!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Moim zdaniem - 10/10. Nie dość, że bezpłatnie zajęli się utylizacją odpadów medycznych z mojej lecznicy, to jeszcze pomogli mi z wypełnieniem BDO!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Miałam do wyrzucenia sporo zużytych wenflonów i innych odpadów po pacjentach, ale nie miałam czasu, żeby się zająć szukaniem właściwej firmy utylizującej odpady medyczne w Katowicach. Całe szczęście natrafiłam na WasteMaster i moje problemy rozwiązałam szybko i za darmo!

Ocena 4/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać
11-09-2022
Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać

Pracujesz w przychodni lekarskiej? W punkcie szczepień? A może masz studio tatuażu? Albo lecznicę dla zwierząt? Wszystkie wyżej wymienione placówki mają jeden punkt wspólny – są...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?
10-09-2022
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?

Z pewnością wiele osób nigdy nie zastanawiało się nad tym, co się dzieje ze wszystkimi odpadami wyprodukowanymi np. podczas operacji czy zwykłego szczepienia lub pobierania krwi...

Więcej -->
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?
11-05-2022
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak niebezpieczne mogą okazać się odpady pochodzące z przychodni lekarskiej czy też szpitala. Warto się zastanowić i zadać sobie pytani...

Więcej -->
Zasady utylizacji odpadów medycznych
16-03-2022
Zasady utylizacji odpadów medycznych

Kto zajmuje się utylizacją odpadów medycznych? Utylizacją odpadów medycznych zajmują się tylko i wyłącznie profesjonalne firmy posiadające specjalistyczny sprzęt jak i wykwalifi...

Więcej -->
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń
12-03-2022
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń

Czym są odpady medyczne? Odpady medyczne możemy zdefiniować zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 5 października 2017 r. jako ogół substancji i przedmiotów powstając...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?
07-03-2022
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?

Osoby zajmujące się zagospodarowaniem różnego typu produktów skażonych czy też potencjalnie niebezpiecznych rozważają zagadnienie odpadów medycznych – jak podejść do tematu? Jak...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon