Odpady medyczne - Utylizacja odpadów medycznych | WasteMaster

Utylizacja odpadów medycznych w Chojnowie

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Utylizacja odpadów medycznych w Chojnowie - czy wiesz o niej wszystko?

Utylizacja odpadów medycznych w Chojnowie jest bardzo istotna w kontekście nie tylko ekologii, ale i bezpieczeństwa cywilizacyjnego. Pamiętaj, że są to zazwyczaj odpady niebezpieczne, które realnie zagrażają zdrowiu populacji! Z tej przyczyny, koniecznym jest abyś zachował wszelkie zasady bezpieczeństwa dotyczące przekazywania i składowania takich pozostałości. Nie tylko szpitale czy kliniki je produkują. Zakłady kosmetyczne, branża beauty, fryzjerzy, gabnety weterynaryjne, instytucje diagnostyczne - to tylko część miejsc, w których spotykamy się z odpadami medycznymi. Healthcare, leczenie, medycyna, nauka - to właśnie dziedziny, które mogą wytwarzać tego rodzaju śmieci. Pamiętaj, że przed wytworzeniem takiej pozostałości, a utylizacją odpadów medycznych w Chojnowie nie może minąć zbyt wiele czasu. W określonym środowisku drobnoustroje wspaniale się rozwijają i generują poważne zagrożenie zdrowia. W dobie wciąż zdarzających się przypadków zachorowań na koronawirusa, musimy mieć to szczególnie na uwadze. Jesteś zainteresowany podanym zagadnieniem? Zachęcamy do czytania!

Firmy odbierające odpady medyczne w Chojnowie - jak je znaleźć?

WasteMaster pomoże Ci wyszukać firmy odbierające medyczne w Chojnowie całkowicie za darmo! Zgłoś się do nas za pomocą formularza lub rozmowy telefonicznej - a nasi konsultanci dodadzą w Twoim imieniu ogłoszenie do naszej aplikacji - po uprzedniej wycenie. Po tym, jak już pojawią się oferty od firm odbierających odpady medyczne w Chojnowie, prześlą ich wykaz na Twój adres mailowy. Jeżeli wolisz samodzielnie użyć naszej aplikacji - również jest taka możliwość! Znajdź ją na naszej platformie (znajduje się tam również numer do pracownika oraz formularz do wyceny), a następnie dodaj zlecenie wraz z opisem i zdjęciem. Przypisany do Ciebie Opiekun Klienta zajmie się sortowaniem zgłoszeń i w ten sposób na swoim koncie znajdziesz jedynie trafne oferty odbioru odpadów medycznych w Chojnowie. To naprawdę jest takie proste! Nie musisz nic płacić, a ostateczna decyzja zawsze należy do Ciebie.Skontaktuj się z nami i pozbądź się swoich odpadów tak szybko, jak to możliwe!

Jakie kwestie formalne należy spełnić, aby zrealizować odbiór odpadów medycznych w Chojnowie?

Przepisy w Polsce wymagają od producentów odpadów spełnienia konkretnych warunków formalnych. Jeśli jesteś przedsiębiorcą lub rolnikiem posiadającym powyżej 75 ha ziemi, musisz pamiętać o okresowym wypełnianiu i rejestrowaniu odpadów w BDO. W razie braku posiadania konta w systemie Bazy Danych Odpadowych grozi nam wysoka grzywna - sięgająca nawet do miliona złotych! Całość ma służyć zwiększeniu kontroli nad masami produkowanych śmieci oraz legalności ich utylizacji. Jeśli realizujesz odbiór odpadów medycznych w Chojnowie, pamiętaj o wypełnieniu Karty Przekazania Odpadu. Konieczną czynnością jest także wypełnienie Karty Ewidencji Odpadowej, która stanowi dowód podczas inspekcji. W większości, pozostałości tego rodzaju są wytwarzane przez przedsiębiorstwa i zakłady pracy, w związku z czym, osoby prywatne schodzą na dalszy plan. Każdy wymieniony wyżej dokument posługuje się oznaczeniami numerycznymi wprowadzonymi mocą Rozporządzenia Ministra Środowiska z 2020 roku. Znajduje się w nim cały katalog odpadów, do którego polecamy zajrzeć. Przykładem takiego oznaczenia numerycznego odpadu mogą być przyrządy chirurgiczne oznaczane numerami 18 01 01.

Przykłady i kategorie odpadów medycznych

Zgodnie z prawem panującym w Polsce, odpady medyczne to materiały, które powstały w wyniku czynności o charakterze zdrowotnym i w toku badań naukowych. Zasadniczo możemy podzielić odpady na trzy kategorie: odpady zakaźne, niebezpieczne oraz pozostałe. Pierwsze z wymienionych mogą przenosić zakaźne drobnoustroje i wirusy. Przykładem takich pozostałości są amputowane części ciała, organy, pojemniki na krew, pieluchy, podpaski czy pozostałości po posiłkach pacjentów z oddziałów zakaźnych. Śmieci niebezpieczne są to materiały niezakaźne, jednak wciąż stanowiące zagrożenie. Firmy odbierające odpady medyczne w Chojnowie zaliczają do tej kategorii wszystkie chemikalia, amalgamat dentystyczny, a także medykamenty cytostatyczne i cytotoksyczne, które są wykorzystywane w terapiach onkologicznych. Do ostatniej z grup możemy zaliczyć przyrządy chirurgiczne i zabiegowe oraz inne materiały niezaliczane do wcześniejszych grup. Mając na uwadze podział tych pozostałości, pamiętaj o tym, aby możliwie jak najszybciej zutylizować odpady medyczne w Chojnowie!

Jak najprościej zamówić odbiór odpadów medycznych w Chojnowie?

W najprostszy sposób możesz zamówić usługę odbioru odpadów medycznych w Chojnowie ze wsparciem od WasteMaster. Nasi eksperci od lat zajmują się wyszukiwaniem najbardziej opłacalnych ofert w okolicy, a nasza firma współpracuje z godnymi zaufania podmiotami realizującymi utylizację odpadów medycznych w Chojnowie. Zgłoś się do nas za pomocą formularza zgłoszeniowego lub rozmowy telefonicznej (i numer i formularz znajdziesz na naszej stronie), czy też skorzystaj z naszej aplikacji. Podaj dane na temat odpadu, rodzaj, masę oraz kategorię – a my zajmiemy się resztą. Nasi pracownicy umieszczą w aplikacji Twoje zlecenie, a po krótkim czasie wyślą na adres mailowy wycenę odpadów. Bardzo istotne w kontekście realizacji utylizacji i odbioru odpadów medycznych w Chojnowie jest przestrzeganie zasad przechowywania i oznaczania odpadów. W razie wszelkich niedociągnięć firma zewnętrzna może naliczyć dodatkowe opłaty, czy też odmówić wywozu śmieci. Jeżeli jesteś właścicielem firmy lub rolnikiem mającym powyżej 75 ha gruntów – nie zapomnij o wypełnieniu i zwróceniu Karty Przekazania Odpadu kierowcy, który będzie zabierał Twoje pozostałości. Dostarczony odpad musi znaleźć się w worku, który posiada kod odpadu, Twoje dane oraz datę rozpoczęcia i zakończenia użytkowania.

Przechowywanie odpadów medycznych

Zabrania się samodzielnego spalania śmieci tego typu, a także wywożenia ich na nielegalne składowiska. Każdy wytwórca takich śmieci i klient firm odbierających odpady medyczne w Chojnowie musi zadbać o właściwe przechowywanie pozostałości. W innym razie może nam zagrozić poważne niebezpieczeństwo. Jeśli chcemy oddać śmieci do punktu utylizacji odpadów medycznych w Chojnowie muszą być one dokładnie zabezpieczone. Dla śmieci zakaźnych przeznaczony został pojemnik lub worek o kolorze czerwonym, dla niebezpiecznych kolor żółty, a dla pozostałych worek niebieski, zielony lub czarny. Jeśli chodzi o kwestię przechowywania przed odbiorem odpadów medycznych w Chojnowie warto również pamiętać o zachowaniu konkretnej temperatury, która wpływa na czas składowania odpadów w naszym zakładzie pracy. Dla śmieci zakaźnych jest to 18°C przez dobę, a do 10° przez 72 godziny. Całość informacji dotyczących przechowywania odpadów medycznych znajdziesz w ustawie Ministra Klimatu, do której odsyłamy. W razie wszelkich wątpliwości zachęcamy do konsultacji z naszymi ekspertami z WasteMaster!

W jaki sposób odbywa się utylizacja odpadów medycznych w Chojnowie?

Po przewiezieniu* ładunku do placówki zajmującej się utylizacją odpadów medycznych w Chojnowie, w zależności od rodzaju pozostałości wybierana jest jedna z czterech strategii neutralizacji. Pierwszą z nich jest obróbka termiczna – śmieci zostają spalone w specjalistycznych piecach w temperaturze sięgającej do 1100 stopni Celsjusza. Inną metodą jest autoklawowanie, które opiera się na tym, że np. skażone strzykawki umieszczane są w urządzeniu parowym, który pod wpływem dużej temperatur zabija wszelkie drobnoustroje. Po tym zabiegu odpady medyczne mogą trafić na składowisko śmieci, ponieważ są kompletnie neutralne. Następną metodą jest przetwarzanie mikrofalowe, które opiera się na fizycznym zniszczeniu substancji zakaźnych i poddaniu ich działaniu mikrofal. Ostatnią techniką utylizacji odpadów medycznych w Chojnowie jest dezynfekcja chemiczna. Niestety ze względu na szkodliwe właściwości odpadów z tej grupy, recykling jest niemożliwy. Aby usprawnić cały proces odbioru i transportu do odpowiedniej firmy, zgłoś się do WasteMaster – za darmo zorganizujemy dla Ciebie cały proces!

Co wpływa na wygląd cennika utylizacji odpadów medycznych w Chojnowie?

W związku z tym, że każdy przypadek jest niezwykle indywidualny, trudno jest precyzyjnie wycenić utylizację i odbiór odpadów medycznych w Chojnowie. Najczęściej rozróżnia się śmieci z tej grupy na odpady medyczne i weterynaryjne. Cenowo, te pierwsze mieszczą się w przedziale cenowym od 50 do 100 zł z za transport. Z kolei weterynaryjne są już nieco droższe - mogą dosięgnąć nawet do 150 zł za ładunek. Dodatkową informację informację może stanowić fakt, że za każdy nieprzewidziany kilogram należy dopłacić ok. 6 zł. Jeśli chodzi o sam odbiór odpadów medycznych w Chojnowie, musisz pamiętać o tym, że im dalej jesteś od siedziby firmy transportowej, tym prawdopodobnie zwiększy się wysokość ceny. Korzystną opcją dla osób cyklicznie wywożących takie śmieci ze swoich zakładów pracy, jest abonament odbioru odpadów medycznych. Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z naszymi konsultantami! Oferujemy precyzyjną wycenę kompletnie za darmo!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Co to jest odpad medyczny?
04-07-2022
Co to jest odpad medyczny?

Definicja odpadów medycznych została określona prawnie przez Ministra Zdrowia i brzmi następująco: są to odpady powstające w związku z udzielaniem świadczeń zdrowotnych oraz pro...

Więcej -->
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?
04-07-2022
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?

Odpady weterynaryjne, tak samo jak odpady medyczne, muszą podlegać unieszkodliwieniu i utylizacji, a co za tym idzie, muszą zostać odebrane przez odpowiedni podmiot zajmujący si...

Więcej -->
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?
03-07-2022
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?

Odpady medyczne muszą być odpowiednio przechowywane przed przekazaniem ich odpowiedniej firmie wywozowej. Jakie są bezpieczne metody przetrzymywania tych pozostałości? Jedną z m...

Więcej -->
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?
02-07-2022
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?

Odpady medyczne w salonie kosmetycznym są dość niespodziewane – zazwyczaj właściciele takich miejsc nie zdają sobie sprawy, że w ramach swojej działalności wytwarzają takie pozo...

Więcej -->
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?
01-07-2022
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?

Odpady medyczne, ze względu na swoje niebezpieczne właściwości, muszą być odpowiednio przechowywane, co zostało ujęte chociażby w aktach prawnych. Pudełka na odpady medyczne są ...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Wydawało mi się, że strawię dużo czasu na szukaniu właściwej firmy odbierającej odpady medyczne w Chojnowie. Dlatego zatelefonowałem do WasteMaster - sprawnie się mną zajęli i oszczędzili mi wiele czasu!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

W mojej opinii - 10/10. Nie dość, że bezpłatnie zajęli się utylizacją odpadów medycznych z mojej lecznicy, to jeszcze pomogli mi z uzupełnianiem BDO!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie sądziłem, że w tak niedługim czasie zrealizują swoje usługi! Uzupełniłem formularz w sprawie cennika utylizacji odpadów medycznych i już w zaledwie kwadrans otrzymałem odpowiedź z wyceną!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie myślałem, że uda mi się tak sprawnie pozbyć odpadów z punktu szczepień. Dzięki WasteMaster znalazłem bardzo profesjonalną firmę odbierającą odpady medyczne w Chojnowie!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Bardzo wartościowa usługa, z pewnością jeszcze z niej skorzystam, ponieważ zajęli się moim przypadkiem bardzo starannie i rzetelnie!

Ocena 4/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać
11-09-2022
Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać

Pracujesz w przychodni lekarskiej? W punkcie szczepień? A może masz studio tatuażu? Albo lecznicę dla zwierząt? Wszystkie wyżej wymienione placówki mają jeden punkt wspólny – są...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?
10-09-2022
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?

Z pewnością wiele osób nigdy nie zastanawiało się nad tym, co się dzieje ze wszystkimi odpadami wyprodukowanymi np. podczas operacji czy zwykłego szczepienia lub pobierania krwi...

Więcej -->
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?
11-05-2022
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak niebezpieczne mogą okazać się odpady pochodzące z przychodni lekarskiej czy też szpitala. Warto się zastanowić i zadać sobie pytani...

Więcej -->
Zasady utylizacji odpadów medycznych
16-03-2022
Zasady utylizacji odpadów medycznych

Kto zajmuje się utylizacją odpadów medycznych? Utylizacją odpadów medycznych zajmują się tylko i wyłącznie profesjonalne firmy posiadające specjalistyczny sprzęt jak i wykwalifi...

Więcej -->
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń
12-03-2022
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń

Czym są odpady medyczne? Odpady medyczne możemy zdefiniować zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 5 października 2017 r. jako ogół substancji i przedmiotów powstając...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?
07-03-2022
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?

Osoby zajmujące się zagospodarowaniem różnego typu produktów skażonych czy też potencjalnie niebezpiecznych rozważają zagadnienie odpadów medycznych – jak podejść do tematu? Jak...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon