Odpady medyczne - Utylizacja odpadów medycznych | WasteMaster

Utylizacja odpadów medycznych w Szydłowcu

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Recykling czy tylko utylizacja odpadów medycznych w Szydłowcu?

Niestety, dlatego, że odpady medyczne są często zaliczane do toksycznych i niebezpiecznych - nie jest możliwy ich recykling. Jedyne co pozostaje w takim momencie to neutralizacja i utylizacja odpadów medycznych w Szydłowcu. Możemy to osiągnąć za pomocą paru sposobów: obróbki termicznej, autoklawowania, przekształcania mikrofalowego oraz dezynfekcji chemicznej. Pierwsza technika opiera się na spalaniu odpadów w specjalnych piecach, osiągających temperaturę do 1100°C. Następna - autoklawowanie - polega na umieszczeniu np. zużytych strzykawek w urządzeniu parowym, zabijającym wszelkie bakterie i wirusy. Po autoklawowaniu odpady mogą trafić na wysypisko, ponieważ są w całości zneutralizowane. Przekształcanie mikrofalowe to metoda polegająca na niszczeniu, topieniu odpadów i poddawaniu ich działaniu mikrofal. Dezynfekcji chemiczna polega głównie na usuwaniu drobnoustrojów. Jeżeli potrzebujesz wsparcia w organizacji utylizacji odpadów medycznych w Szydłowcu - zadzwoń do WasteMaster - nasi specjaliści Cię nie zawiodą!

Zamawianie odbioru odpadów medycznych w Szydłowcu - jak to zrobić?

Z WasteMaster na pewno uda Ci się wyszukać najbardziej opłacalną ofertę odbioru odpadów medycznych w Szydłowcu! Nasi eksperci specjalizują się w wyszukiwaniu najtrafniejszych firm! Nasza spółka pracuje tylko z profesjonalistami - możesz być pewien, że jakość usług będzie na najwyższym poziomie! Nie pracujemy z podmiotami nieobecnymi w BDO - tylko z legalnymi biznesami! Zgłoś się do nas za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego, zadzwoń do nas lub użyj naszej aplikacji. Udziel nam informacji o swoich pozostałościach, a także preferencjach dotyczących utylizacji i odbioru odpadów medycznych w Szydłowcu, a nam pozostaw resztę! Na Twojej skrzynce mailowej, dosłownie w 15 minut, znajdziesz wycenę, a po krótkim oczekiwaniu listę firm utylizujących odpady medyczne w Szydłowcu, z których warto korzystać! Nie zapominaj jednak o zasadach bezpieczeństwa - w razie niedotrzymania tego obowiązku, firma wywozowa może odmówić wykonania usługi. Kolejną istotną kwestią jest Karta Przekazania Odpadu. Jeśli jesteś przedsiębiorcą lub rolnikiem posiadającym powyżej 75 ha gruntów - musisz ją uzupełnić i oddać kierowcy pojazdu zabierającego Twoje śmieci. Nie jesteś pewien, gdzie znaleźć firmy odbierające odpady medyczne w Szydłowcu? Zadzwoń do nas - pomożemy Ci kompletnie za darmo!

Jakie kwestie formalne należy spełnić, aby zrealizować odbiór odpadów medycznych w Szydłowcu?

Prawo polskie wymaga od producentów odpadów spełnienia konkretnych warunków formalnych. Jeżeli jesteś właścicielem przedsiębiorstwa lub rolnikiem mającym powyżej 75 ha ziemi, musisz pamiętać o regularnym wypełnianiu i rejestrowaniu odpadów w BDO. W razie braku posiadania konta w systemie Bazy Danych Odpadowych grozi nam spora grzywna - mogąca sięgnąć nawet do miliona złotych! Wszystko to ma służyć maksymalnej kontroli nad ilością produkowanych śmieci oraz transparentności ich utylizacji. Jeśli realizujesz odbiór odpadów medycznych w Szydłowcu, pamiętaj o wypełnieniu Karty Przekazania Odpadu. Konieczną czynnością jest także wypełnienie Karty Ewidencji Odpadowej, która stanowi dowód podczas inspekcji. W większości, pozostałości tego rodzaju są wytwarzane przez przedsiębiorstwa i zakłady pracy, w związku z czym, osoby fizyczne schodzą na dalszy plan. Każdy wymieniony wyżej dokument posługuje się oznaczeniami numerycznymi wprowadzonymi za pomocą Rozporządzenia Ministra Środowiska z 2020 roku. Znajdziesz w nim cały katalog odpadów, do którego polecamy zajrzeć. Przykładem takiego oznaczenia numerycznego odpadu mogą być narzędzia chirurgiczne oznaczane numerami 18 01 01.

W jakich warunkach przechowywać odpady medyczne?

Na samym początku warto zaznaczyć, że w Polsce zakazuje się utylizacji odpadów medycznych w Szydłowcu w sposób samodzielny (czy też w spalarniach zwykłych śmieci komunalnych) oraz składowania na składowiskach. Za praktyki tego rodzaju grożą wysokie kary. W związku ze swoimi szkodliwymi właściwościami należy przechowywać odpady medyczne w odpowiednich warunkach. W zasadzie w każdym przypadku oddajemy je firmom odbierającym odpady medyczne w Szydłowcu, dlatego muszą być podwójnie dobrze zabezpieczone – tak, aby nie zagrażać personelowi, który wywozi nasze śmieci. Zatem odpady zakaźne trzeba wrzucić do worków lub pojemników o czerwonym kolorze, niebezpieczne do żółtych, a pozostałe do opakowania o innym kolorze (najczęściej jest to niebieski, czarny lub zielony). Także warunki czasowego składowania mają znaczenie w kontekście odbioru odpadów medycznych w Szydłowcu. Niektóre substancje stają się dużo bardziej niebezpieczne po upływie określonego czasu, a inne źle znoszą większe temperatury. Aby zapewnić bezpieczeństwo swoim współpracownikom – zerknij do ustawy dotyczącej przechowywania pozostałości. Zgodnie z nią odpady zakaźne z poszczególnych grup mogą być przechowywane w temperaturze do 18 stopni przed dobę, a w temperaturze do 10 stopni – do 72 godzin. Pamiętaj o powyższych zastrzeżeniach zastrzeżenia – w ten sposób zapobiegasz rozprzestrzenianiu się potencjalnych chorób i możesz bez problemów przekazywać śmieci do punktów utylizacji odpadów medycznych w Szydłowcu.

Definicja i rodzaje odpadów medycznych

Polskie prawo głosi, że wszystkie pozostałości powstałe w wyniku działań o charakterze zdrowotnym i w związku z badaniami naukowymi z zakresu nauk medycznych, to odpady medyczne. Zazwyczaj dzieli się tę grupę śmieci na trzy kategorie. Odpady medyczne zakaźne są nośnikami zaraźliwych drobnoustrojów oraz wirusów. Są to np. amputowane kończyny, organy, opakowania na krew, podpaski, pieluchomajtki, czy też pozostałości jedzenia, ubrań po pacjentach z oddziałów zakaźnych. Kolejna grupa - odpadów niebezpiecznych (niezakaźnych) - to wszelakie chemikalia, amalgamaty dentystyczne oraz leki cytostatyczne i cytotoksyczne (służące do leczenia nowotworów). Firmy odbierające odpady medyczne w Szydłowcu określają je jako te pozostałości, które nie stanowią zagrożenia zakażeniem. Ostatnią grupą są odpady nieniebezpieczne, czyli pozostałe. Możemy do nich zaliczyć narzędzia chirurgiczne, zabiegowe oraz te pozostałości, których nie da się zaliczyć do wcześniejszych kategorii. Znając powyższą kategoryzację pozostałości, nie powinieneś mieć kłopotów z przygotowaniem śmieci do odbioru i utylizacji odpadów medycznych w Szydłowcu.

Firmy odbierające odpady medyczne w Szydłowcu - jak je znaleźć?

WasteMaster pomoże Ci wyszukać firmy odbierające medyczne w Szydłowcu kompletnie za darmo! Zgłoś się do nas za pomocą formularza lub rozmowy telefonicznej - a nasi pracownicy dodadzą w Twoim imieniu ogłoszenie do naszej aplikacji - po wcześniejszej wycenie. Po tym, jak już spłyną do nich oferty od firm odbierających odpady medyczne w Szydłowcu, prześlą ich listę na Twoją skrzynkę mailową. Jeżeli wolisz samodzielnie skorzystać z naszej aplikacji - również jest taka możliwość! Znajdź ją na naszej stronie (znajdziesz tam również numer do konsultanta oraz formularz do wyceny), a następnie dodaj zlecenie wraz z charakterystyką i zdjęciem. Przypisany do Ciebie Opiekun Klienta zajmie się sortowaniem zgłoszeń i w ten sposób na swoim koncie znajdziesz jedynie pasujące oferty odbioru odpadów medycznych w Szydłowcu. To naprawdę jest takie proste! Nie musisz nic płacić, a ostateczna decyzja zawsze należy do Ciebie.Zgłoś się do nas i pozbądź się swoich odpadów tak szybko, jak tylko się da!

Cennik utylizacji odpadów medycznych w Szydłowcu

Nie jest łatwo określić szacunkową cenę za utylizację i odbiór odpadów medycznych w Szydłowcu, ponieważ wszystko jest uzależnione od Twojego indywidualnego przypadku. To, jaki typ odpadu posiadasz, a także jego ilość oraz Twoje umiejscowienie – to trzy czynniki, które najbardziej wpływają na kształt cennika. W tym przypadku pojawia się dodatkowa kategoryzacja: na odpady medyczne oraz weterynaryjne, jednak firmy wywozowe często wprowadzają własny podział (np. ten ze względu na właściwości, który przedstawiliśmy wyżej). Odpady medyczne są tańsze w utylizacji niż weterynaryjne – jest to związane z ich powszechnością i wypracowanymi sposobami utylizacyjnymi. Na podstawie transakcji, pracownicy WasteMaster stworzyli cennik utylizacji odpadów medycznych w Szydłowcu, który pokazuje, że pozostałości medyczne osiągają od 50 do 100 zł za ładunek, a weterynaryjne potrafią osiągnąć nawet do 150 zł. Za każdy dodatkowy kilogram należy dopłacić ok. 6 zł. Jeżeli regularnie realizujesz odbiór odpadów medycznych w Szydłowcu, bardziej opłacalny jest abonament na odbiór tego rodzaju śmieci. Kolejnym ważnym czynnikiem jest Twoja lokalizacja – im dalej się znajdujesz od placówki utylizującej – tym wzrośnie cena. Jeśli jesteś zainteresowany dokładną wyceną – skontaktuj się z WasteMaster – nasi eksperci posiadają lata doświadczenia!

Najważniejsze informacje dotyczące utylizacji odpadów medycznych w Szydłowcu

Prowadzisz klinikę? A może lecznicę weterynaryjną? Jeśli tak, to na pewno regularnie wytwarzasz mnóstwo kilogramów odpadów medycznych. Co z nimi zrobić? Jak je przechowywać? Jak przeprowadzić utylizację odpadów medycznych w Szydłowcu? Przeczytaj poniższy wpis do końca, a dowiesz się wszystkiego! Warto zaznaczyć, że podmioty wytwarzające śmieci tego rodzaju, to nie tylko szpitale i kliniki. Także wyróżnione wcześniej lecznice weterynaryjne, branża beauty, placówki diagnostyczne, salony kosmetyczne, a nawet fryzjerskie wytwarzają odpady medyczne. Wszystko to, co wiąże się z dbaniem o ciało (nieważne czy ludzkie, czy zwierzęce) może przenosić szkodliwe drobnoustroje i wirusy. We właściwych warunkach odpady medyczne mogą stać się realnym zagrożeniem dla życia i zdrowia ludzkiego. Względy epidemiologiczne (zwłaszcza w czasach, kiedy przypadki Covid-19 są jeszcze spotykane) są bardzo istotne w kontekście utylizacji odpadów medycznych w Szydłowcu. Jeśli jesteś zainteresowany podanym tematem - zachęcamy do lektury!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Co to jest odpad medyczny?
04-07-2022
Co to jest odpad medyczny?

Definicja odpadów medycznych została określona prawnie przez Ministra Zdrowia i brzmi następująco: są to odpady powstające w związku z udzielaniem świadczeń zdrowotnych oraz pro...

Więcej -->
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?
04-07-2022
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?

Odpady weterynaryjne, tak samo jak odpady medyczne, muszą podlegać unieszkodliwieniu i utylizacji, a co za tym idzie, muszą zostać odebrane przez odpowiedni podmiot zajmujący si...

Więcej -->
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?
03-07-2022
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?

Odpady medyczne muszą być odpowiednio przechowywane przed przekazaniem ich odpowiedniej firmie wywozowej. Jakie są bezpieczne metody przetrzymywania tych pozostałości? Jedną z m...

Więcej -->
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?
02-07-2022
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?

Odpady medyczne w salonie kosmetycznym są dość niespodziewane – zazwyczaj właściciele takich miejsc nie zdają sobie sprawy, że w ramach swojej działalności wytwarzają takie pozo...

Więcej -->
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?
01-07-2022
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?

Odpady medyczne, ze względu na swoje niebezpieczne właściwości, muszą być odpowiednio przechowywane, co zostało ujęte chociażby w aktach prawnych. Pudełka na odpady medyczne są ...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Super sprawa! Załatwiłam wycenę w dosłownie kilka minut. A wykaz placówek utylizujących i odbierających odpady medyczne miałam na swoim mailu niedługo potem! Naprawdę polecam mocno!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Musiałam się pozbyć wielu kilogramów odpadów po pacjentach z oddziału onkologicznego, dlatego jestem zadowolona, że znalazłam WasteMaster. Zorganizowali dla mnie abonament na odbiór odpadów medycznych w Szydłowcu i dzięki temu szybko i sprawnie pozbyłam się kłopotu, a pacjenci mogą dochodzić do siebie w komfortowych warunkach!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Prowadzę spory gabinet stomatologiczny i z powodu obłożenia nie mam kiedy zająć się sprawą utylizacji odpadów medycznych, dlatego zdecydowałam się na współpracę z WasteMaster - i jestem naprawdę usatysfakcjonowana!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Wartościowa rzecz - naprawdę zoptymalizowali zarządzanie odpadami w mojej klinice chirurgicznej!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie sądziłem, że w tak niedługim czasie zrealizują swoje usługi! Uzupełniłem formularz w sprawie cennika utylizacji odpadów medycznych i już w zaledwie kwadrans otrzymałem odpowiedź z wyceną!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać
11-09-2022
Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać

Pracujesz w przychodni lekarskiej? W punkcie szczepień? A może masz studio tatuażu? Albo lecznicę dla zwierząt? Wszystkie wyżej wymienione placówki mają jeden punkt wspólny – są...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?
10-09-2022
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?

Z pewnością wiele osób nigdy nie zastanawiało się nad tym, co się dzieje ze wszystkimi odpadami wyprodukowanymi np. podczas operacji czy zwykłego szczepienia lub pobierania krwi...

Więcej -->
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?
11-05-2022
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak niebezpieczne mogą okazać się odpady pochodzące z przychodni lekarskiej czy też szpitala. Warto się zastanowić i zadać sobie pytani...

Więcej -->
Zasady utylizacji odpadów medycznych
16-03-2022
Zasady utylizacji odpadów medycznych

Kto zajmuje się utylizacją odpadów medycznych? Utylizacją odpadów medycznych zajmują się tylko i wyłącznie profesjonalne firmy posiadające specjalistyczny sprzęt jak i wykwalifi...

Więcej -->
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń
12-03-2022
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń

Czym są odpady medyczne? Odpady medyczne możemy zdefiniować zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 5 października 2017 r. jako ogół substancji i przedmiotów powstając...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?
07-03-2022
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?

Osoby zajmujące się zagospodarowaniem różnego typu produktów skażonych czy też potencjalnie niebezpiecznych rozważają zagadnienie odpadów medycznych – jak podejść do tematu? Jak...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon