Skup złomu - Skup złomu | WasteMaster

Skup złomu w Szydłowcu

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Sprzedaż złomu a kwestie formalne

Aby uniknąć kar finansowych, trzeba przestrzegać konkretnych przepisów. Jeśli jesteś właścicielem przedsiębiorstwa lub posiadaczem gruntów rolnych (powyżej 75 ha) - koniecznie prowadź aktualną ewidencję odpadów w Bazie Danych Odpadowych. Grzywny za brak rejestrowania produkowanych odpadów potrafią być naprawdę duże - nawet do miliona złotych! Osoby prywatne nie muszą ewidencjonować odpadów w BDO, jednak są - jak wszyscy wytwórcy złomu - zobligowani do wypełnienia Karty Ewidencji Odpadowej, która stanowi dowód na zgodność z prawem w razie kontroli. Także osoby fizyczne powinny otrzymać od skupów złomu w Szydłowcu Formularz Przyjęcia Odpadu. Jednak to w większości przedsiębiorcy i wielkie firmy produkują odpady metalowe - z tego powodu należy mieć w pamięci wszystkie formalności. Im większy podmiot, tym rośnie kara za niedopełnienie formalności!

W jaki sposób wyszukasz korzystne skupy złomu w Szydłowcu?

WasteMaster pomoże Ci w jak najszybszym znalezieniu opłacalnych skupów złomu stalowego w Szydłowcu. Wystarczy zgłosić się do nas za pośrednictwem rozmowy telefonicznej lub formularza zgłoszeniowego. Istnieje także możliwość samodzielnego skorzystania z naszej nowatorskiej aplikacji. Udziel nam informacji o swoich śmieciach, a nasi pracownicy}konsultanci zorganizują wycenę i znajdą dla Ciebie najbardziej opłacalne skupy złomu z dojazdem do klienta w Szydłowcu! Utworzą w Twoim imieniu zlecenie w naszej aplikacji i zbiorą najbardziej pasujące propozycje od instytucji skupujących. W przypadku jeśli zdecydujesz się na samodzielnie skorzystanie z aplikacji - to Ty dodajesz ogłoszenie i zdjęcia, a Twój Opiekun Klienta zajmuje się sortowaniem zgłoszeń i kierowaniem najkorzystniejszych z nich na Twoje konto. W każdym przypadku to Twoja decyzja dotycząca wyboru skupu złomu stalowego w Szydłowcu jest najważniejsza. Nie obligujemy Cię do niczego, a nasze usługi są całkowicie darmowe. Naszym zadaniem jest maksymalne zaoszczędzenie Twojego czasu oraz przedstawienie szerokiej oferty skupów z odbiorem w Szydłowcu. W razie jakichkolwiek pytań kontaktuj się z WasteMaster! Numer i formularz znajdziesz w interesującej Cię ofercie na naszej witrynie.

Skup złomu z odbiorem w Szydłowcu

W ten sam sposób wyszukasz skup złomu z dojazdem do klienta w Szydłowcu. Wyślij zgłoszenie, zadzwoń do nas lub skorzystaj z aplikacji. W razie jakichkolwiek wątpliwości, nie wahaj się - dzwoń! Konsultacje, które świadczymy również są za darmo! Jednak w kwestii transportu do skupu złomu w Szydłowcu musisz pamiętać o paru istotnych sprawach. Przede wszystkim: skupy wprowadzają tzw. minimum logistyczne, najczęściej podaje się ok. 0,5 Mg (czyli pół tony). Jest to najmniejsza ilość, która jest opłacalna do transportu. Jeśli znajdujesz się "po drodze" pojazdu wywożącego odpady do skupu złomu stalowego w Szydłowcu - może te niewielkie ilości Twoich odpadów zostaną wywiezione, jednak nie jest to opcja, na którą można zawsze liczyć. Wszystkie odpady muszą być właściwie zabezpieczone, w taki sposób żeby nie generować zagrożenia dla ekipy transportowej. Najlepiej aby złom został przez Ciebie posortowany - może to wpłynąć na spadek kosztów. Jeśli chodzi o formalności dotyczące transportu do skupu złomu stalowego w Szydłowcu - jeśli jesteś właścicielem przedsiębiorstwa lub rolnikiem mającym powyżej 75 ha ziemi - musisz wypełnić Kartę Przekazania Odpadu i zwrócić ją kierowcy, który odbiera Twoje śmieci. Osoby prywatne muszą jedynie pokazać dowód tożsamości. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości - zapraszamy do kontaktu!

Kategorie złomu

Oprócz tego, że istnieją różne rodzaje złomu, dzielone ze względu na swój skład, to możemy jeszcze dokonać podziału, który będzie brał pod uwagę łatwość przetwarzania. Zatem możemy dokonać podziału na złom wsadowy i niewsadowy. Złom wsadowy, to metale, które w zasadzie od razu nadają się do obróbki w procesie stalowniczym, skup złomu w Szydłowcu nie musi go w żaden sposób przetwarzać. Z kolei niewsadowy to ten, który wymaga wstępnej obróbki przed np. wysłaniem do huty. Złomem wsadowym są blachy, złom do cięcia, gruby złom stalowy lub wióry stalowe. Niewsadowy złom to np. cienkie blachy poamortyzacyjne, cienkie wióry stalowe, niewielkie konstrukcje lub tory kolejowe. Aby bezproblemowo poruszać się po cennikach w skupach złomu stalowego w Szydłowcu należy znać oznaczenia poszczególnych typów odpadów metalowych. "W" czyli złom wsadowy, "ZZ" żeliwny, a "N" niewsadowy. Dodatkowo do każdej litery dodaje się cyfrę oznacającą klasę. Nadprogramowa litera po numerze oznacza materiał poprodukcyjny - "N-1N" to niewsadowy złom blach poprodukcyjnych o grubości 6 mm.

Cennik skupu złomu w Szydłowcu

Ceny skupu złomu w Szydłowcu to dość złożona kwestia, zależna od wielu czynników. Głównie to, ile odpadów stalowych dostarczysz na złom, ma znaczenie. Kolejnym istotnym kryterium jest typ złomu. Wsadowy zawsze będzie sprzedawany po wyższych cenach niż niewsadowy, ponieważ ten pierwszy nadaje się do bezpośredniej przeróbki w piecu hutniczym. Według cenników skupu złomu w Szydłowcu, które skonstruowaliśmy na podstawie zapisanych transakcji – najdroższym materiałem stalowym jest stal wsadowa oznaczana 7N – czyli poprodukcyjna – osiąga 1400 zł/t netto. Najtańsze są wióry stalowe, cienkie blaszki poamortyzacyjne oznaczane N10, za które możemy dostać 1100 zł/t netto. Jednak oprócz masy, rodzaju, stopnia zanieczyszczenia, także zewnętrzne elementy wpływają na wysokość cen skupu złomu w Szydłowcu. Przekształcone metale są sprzedawane hutom i innym podmiotom jako surówki, więc w zależności od tego, jak kształtuje się popyt na metale oraz jaka wygląda sytuacja na Londyńskiej Giełdzie Metali, taka będzie kwota w skupie. Jeżeli organizujesz skupowanie złomu z dojazdem do klienta w Szydłowcu, miej na uwadze to, że im dalej od placówki się znajdujesz, tym bardziej wzrośnie cena za usługi. Jeśli potrzebujesz dokładnej wyceny swoich odpadów – skontaktuj się z nami – nasi specjaliści mają lata doświadczenia!

Co warto wiedzieć o skupie złomu w Szydłowcu?

Jeśli w Twoim zakładzie pracy zalega zbyt wiele odpadów metalowych – ten tekst jest właśnie dla Ciebie! Prawo w Polsce zakazuje wyrzucania złomu w dowolne miejsca. Grzywny z tego tytułu mogą osiągnąć do 5 tys. złotych, ponieważ złom pozostawiony np. w lesie czy w osiedlowym śmietniku, może stać się powodem realnego zagrożenia zarówno dla środowiska naturalnego, jak i zdrowia lub życia ludzkiego. Z tej przyczyny należy oddawać swoje odpady do skupu złomu w Szydłowcu, który zajmie się recyklingiem i zagospodarowaniem pozostałości. Złomem określamy tutaj wszelkie materiały metalurgiczne, które się zużyły i nadają się jedynie do recyklingu. Wyróżniamy skupy złomu stalowego w Szydłowcu oraz skupy metali kolorowych. Do tego pierwszego należy zawozić materiały stalowe, czyli zawierające w większości żelazo i do 2% węgla. Kolejny rodzaj skupów zajmuje się surowcami typu: miedź, mosiądz, aluminium etc. Warto podkreślić, że oddawanie metali do skupu złomu w Szydłowcu jest bardzo korzystne zarówno dla środowiska, jak i klienta takiej placówki. Za dane materiały o konkretnej zawartości, możemy otrzymać pieniądze. Chcesz wiedzieć więcej o powyższym zagadnieniu? A może interesuje Cię recykling złomu stalowego? Czytaj do końca, a wszystkiego się dowiesz!

Co otrzymamy w wyniku recyklingu złomu?

Recykling w początkowej postaci ma miejsce już w skupie złomu w Szydłowcu, gdzie w zależności od tego, czy jest wsadowy bądź niewsadowy, jest czyszczony, składowany i strzępiony. Sortuje się go, a następnie pozbawia elementów niestalowych. Następnym etapem jest przygotowanie do sprzedaży oraz przekazania surówki do hut i stalowni. W wyniku działalności tych zakładów możemy otrzymać (ze stali i stali nierdzewnej) blaszki do samochodów, rury, belki wykorzystywane do budowy mostów, a nawet części do pralek. Oddając odpady do skupów złomu w Szydłowcu nie tylko postępujesz ekonomicznie, ale i ekologicznie - przyczyniasz się do redukcji wydobycia metali, czy eksploatacji przyrody. Warto oddawać swój złom do placówek skupujących - jeśli chcesz znaleźć tę najbardziej opłacalną - zadzwoń do nas! Wyszukamy bez pobierania opłat najbardziej opłacalne placówki!

Co odbierze od Ciebie skup złomu stalowego w Szydłowcu?

Jak już zostało wcześniej podkreślone - istnieją co najmniej dwa rodzaje skupów. W skupie złomu stalowego w Szydłowcu możesz zostawić wszelkie elementy stalowe oraz żeliwne. Żeliwo czyli wysokowęglowy stop żelaza z węglem - jest bardzo cenny! Zatem przykładami tego, co możesz przetransportować do skupu złomu stalowego w Szydłowcu jest: blacha, konstrukcje stalowe, dachówki, puszki stalowe, profile, części urządzeń, instalacji elektrycznych oraz części trakcji kolejowych, szyn. Głównie to zakłady produkcyjne, serwisy samochodowe czy firmy budowlane dostarczają skupom złomu stalowego w Szydłowcu surowców. Warto jednak zaznaczyć, że jeżeli dostarczane materiały będą w złym stanie - placówka może odmówić odbioru. Przyjmuje się, że skup złomu w Szydłowcu nie bierze metali zanieczyszczonych substancjami toksycznymi, radioaktywnymi, pokrytymi smarami, olejami, tworzywami sztucznymi lub innymi materiałami, których nie da się łatwo usunąć z powierzchni metali.

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Kiedy wzrosną ceny złomu?
13-09-2022
Kiedy wzrosną ceny złomu?

Zastanawiasz się, kiedy wzrosną ceny złomu, żeby jak najwięcej na nim zyskać? Otóż gdyby odpowiedź na to pytanie była taka prosta, każdy z nas mógłby się łatwo wzbogacić na tego...

Więcej -->
Jakie GTU na złom stalowy?
12-09-2022
Jakie GTU na złom stalowy?

Masz złom stalowy? Jakie GTU na niego obowiązuje? W przypadku rozliczania się z tego typu odpadu w polu GTU trzeba wpisać GTU 05, a więc „odpady inne niż niebezpieczne zawierają...

Więcej -->
Dlaczego złom drożeje?
11-09-2022
Dlaczego złom drożeje?

Zastanawiasz się, dlaczego złom drożeje? Ma na to wpływ wiele zmiennych, które trudno jest przewidzieć, jak chociażby aktualny popyt i podaż tego surowca, inflacja czy spadek gl...

Więcej -->
Czy ceny złomu wzrosną?
10-09-2022
Czy ceny złomu wzrosną?

Wiele osób zastanawia się, czy ceny złomu wzrosną lub ile kosztuje stal na złomie. Prawda jest taka, że bardzo trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ wartość ...

Więcej -->
Czy złom stalowy jest odpadem?
09-09-2022
Czy złom stalowy jest odpadem?

Tak, złom stalowy jest odpadem i stanowi odpad również w rozumieniu Ustawy o odpadach. Oznacza to, że posiada on swój własny kod odpadu, który jest potrzebny do oznaczenia go pr...

Więcej -->
Kiedy sprzedawać złom stalowy?
08-09-2022
Kiedy sprzedawać złom stalowy?

Wiele przedsiębiorców zastanawia się, kiedy sprzedawać złom stalowy. Jaka pora w roku kalendarzowym jest do tego najodpowiedniejsza? Okazuje się, że odpowiedź na to pytanie nie ...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Nie jestem zorientowana w cenach skupu złomu w Szydłowcu, dlatego kiedy muszę sprzedać puszki stalowe - dzownię do WasteMaster. Zawsze stają na wysokości zadania!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Zadzwoniłem do WasteMaster, aby dowiedzieć się ile kosztuje kg złomu stalowego w w Szydłowcu. Uzyskałem wszystkie najważniejsze informacje i wyszukano mi naprawdę dobre oferty. Jestem bardzo ukontentowany!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Dobrze, że udało mi się znaleźć WasteMaster - w ten sposób nie marnuję czasu na szukanie najkorzystniejszego skupu złomu w Szydłowcu - mogę im powierzyć to zadanie!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

WasteMaster oferuje całościowe usługi informujące klientów o bieżących cenach i ofertach z zakresu gospodarowania odpadami. Jestem zadowolony z szcunkowych cen moich rusztowań - darmowe usługi naprawdę są użyteczne. Oprócz tego *#otrzymałem informację o tym,|dowiedziałem się#*# po ile jest złom gruby w w Szydłowcu, co dodatkowo traktuję im plus. Polecam wypróbować samemu!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Zarządzam składowiskiem złomu i do niedawna, odnototwywałam jedynie straty. Tak było, zanim zaczęliśmy działać z WasteMaster. Dzięki ich poleceniom zyskaliśmy sporo nowych klientów i możemy powiększyć nasze składowisko!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Solidni, wykonują dokładnie to, do czego obligują ich informacje na stronie. Dzięki konsultacji z Panem Arkiem szybciutko wyszukałam skup złomu w Szydłowcu, z którego opłaciło mi się skorzystać!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Moim zdaniem warto korzystać z aplikacji od WasteMaster. Korzystając z niej, udało mi się znaleźć najlepszy skup złomu w Szydłowcu, z którym współpracuję po dziś dzień!

Ocena 4/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Najbliższy skup złomu – jak go znaleźć?
13-09-2022
Najbliższy skup złomu – jak go znaleźć?

Złom może się okazać ciekawym sposobem na zastrzyk dodatkowej gotówki. Żeby intratnie sprzedać tego typu odpad, warto znać jego aktualne ceny oraz mieć siatkę kontaktów z osobam...

Więcej -->
Ile kosztuje kg złomu stalowego?
13-09-2022
Ile kosztuje kg złomu stalowego?

Obecnie wielu przedsiębiorców handlujących odpadami zastanawia się, ile kosztuje złom. Okazuje się, że odpowiedź często nie jest taka jednoznaczna, jak mogłoby się na początku w...

Więcej -->
Rodzaje i podział złomu
05-04-2022
Rodzaje i podział złomu

Jak dzielimy odpady złomu stalowego? Ze względu na powstawanie odpadu złom stalowy możemy podzielić na:– odpady produkcyjne- czyli odpady powstające w efekcie wytwarzania ...

Więcej -->
Od czego zależy cena złomu
28-03-2022
Od czego zależy cena złomu

Jak wygląda dokładnie cena złomu? Aby ustalić dokładną cenę złomu, należy przede wszystkim określić jaki rodzaj złomu posiadamy. Jeżeli nie jesteśmy pewni, jaką kategorie posiad...

Więcej -->
Cena felgi stalowej na złomie
04-01-2022
Cena felgi stalowej na złomie

Firmy zajmujące się recyklingiem, często przyjmują różnego rodzaju surowce. Z uwagi na to, warto dowiedzieć się, jaka jest cena felgi stalowej na złomie, aby móc pozbyć się tego...

Więcej -->
Ile wynosi podatek od sprzedaży złomu?
13-12-2021
Ile wynosi podatek od sprzedaży złomu?

Na wielu forach internetowych pojawia się pytanie, ile wynosi podatek od sprzedaży złomu? Posiadanie wiedzy z tego zakresu, pozwala uniknąć błędów w prawidłowym rozliczeniu się ...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon