Odpady medyczne - Utylizacja odpadów medycznych | WasteMaster

Utylizacja odpadów medycznych w Warce

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Cennik utylizacji odpadów medycznych w Warce

Nie jest łatwo określić szacunkową cenę za utylizację i odbiór odpadów medycznych w Warce, ponieważ wszystko jest zależne od Twojego indywidualnego przypadku. To, jaki typ odpadu posiadasz, a także jego masa oraz Twoje umiejscowienie – to trzy elementy, które najbardziej wpływają na kształt kwot w cennikach. W tym wypadku pojawia się niewymieniana wcześniej kategoryzacja: na odpady medyczne oraz weterynaryjne, jednak przedsiębiorstwa wywozowe często wprowadzają indywidualny podział (np. ten ze względu na właściwości, który przedstawiliśmy wyżej). Odpady medyczne są tańsze w utylizacji niż weterynaryjne – jest to związane z ich powszechnością i wypracowanymi sposobami utylizacyjnymi. Na podstawie przeprowadzonych transakcji, eksperci z WasteMaster opracowali cennik utylizacji odpadów medycznych w Warce, który pokazuje, że pozostałości medyczne osiągają od 50 do 100 zł za ładunek, a weterynaryjne potrafią dobić nawet do 150 zł. Za każdy nadprogramowy kilogram należy dopłacić ok. 6 zł. Jeżeli regularnie realizujesz odbiór odpadów medycznych w Warce, opłacaln inwestycją abonament na wywózkę tego rodzaju śmieci. Kolejnym ważnym czynnikiem jest Twoje umiejscowienie – im dalej się znajdujesz od placówki utylizującej – tym wzrośnie cena. Jeśli jesteś zainteresowany dokładną wyceną – skontaktuj się z WasteMaster – nasi eksperci posiadają lata doświadczenia!

Definicja i rodzaje odpadów medycznych

Polskie prawo głosi, że wszelkie pozostałości powstałe w wyniku działań o charakterze zdrowotnym i w związku z badaniami naukowymi z zakresu nauk medycznych, to odpady medyczne. Zazwyczaj dzieli się tę grupę śmieci na trzy kategorie. Odpady medyczne zakaźne są nośnikami zaraźliwych drobnoustrojów oraz bakterii. Są to np. amputowane części ciała, organy, pojemniki na krew, podpaski, pieluchomajtki, czy też pozostałości jedzenia, ubrań po pacjentach z oddziałów zakaźnych. Następna grupa - odpadów niebezpiecznych (niezakaźnych) - to wszelakie chemikalia, amalgamaty dentystyczne oraz specyfiki cytostatyczne i cytotoksyczne (służące do leczenia nowotworów). Firmy odbierające odpady medyczne w Warce określają je jako te śmieci, które nie stanowią zagrożenia zarażenia. Ostatnią grupą są śmieci nieniebezpieczne, tzw. pozostałe. Możemy do nich zaliczyć przyrządy chirurgiczne, zabiegowe oraz te pozostałości, których nie da się zaliczyć do poprzednich kategorii. Znając powyższą kategoryzację pozostałości, nie powinieneś mieć problemów z przygotowaniem śmieci do odbioru i utylizacji odpadów medycznych w Warce.

Jak przechowywać odpady medyczne?

Zakazuje się samodzielnego spalania pozostałości medycznych, zabrania się również składowania takich materiałów na składowiskach. Obowiązkiem każdego wytwórcy takich śmieci, jest odpowiednie przechowywanie ułatwiające utylizację odpadów medycznych w Warce w miejscu docelowym. Za nieprzestrzeganie przepisów w tym zakresie grożą nam wysokie grzywny. Firma odbierająca odpady medyczne w Warce może przyjąć tylko prawidłowo zabezpieczony ładunek. Do każdej kategorii pozostałości przypisany jest określony kolor worka lub pojemnika do przechowywania. Dla zakaźnych jest to czerwony, dla niebezpiecznych żółty, a dla pozostałych niebieski, czarny lub zielony. Także temperatura i czas składowania od momentu wykorzystania jest istotny w kontekście odbioru odpadów medycznych w Warce. W zależności od substancji, pozostałości mogą stawać się coraz bardziej zaraźliwe w związku z upływem czasu czy zwiększającą się temperaturą. Wszystkie przepisy są zawarte w ustawie Ministra Klimatu - zachęcamy do zapoznania się z tym dokumentem. Jednak w ramach ciekawostki warto wspomnieć, że odpady zakaźne mogą być przechowywane w temperaturze do 18°C przez 24 godziny, a do 10° przez 72 godziny. Zadbaj o bezpieczeństwo swoich pracowników oraz ekipy transportującej śmieci do placówki utylizującej odpady medyczne w Warce - pamiętaj o zabezpieczeniach!

Jak wyszukać najkorzystniejsze firmy odbierające odpady medyczne w Warce?

Nasza spółka może Ci pomóc w szybkim wyszukaniu najbardziej opłacalnych firm odbierających medyczne w Warce. Wystarczy nawiązać kontakt z naszymi pracownikami - czy to za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego, czy rozmowy telefonicznej. Podziel się charakterystyką swojego odpadu, a nasi eksperci go wycenią i wprowadzą do naszej aplikacji. Po zebraniu najbardziej wartościowych ogłoszeń, zostaną do Ciebie wysłane listy z najlepszymi firmami odbierającymi odpady medyczne w Warce. Istnieje również opcja samodzielnego użycia aplikacji WasteMaster - znajdź ją na naszej platformie, dodaj zlecenie, a Opiekun Klienta przekieruje na Twoje konto najpewniejsze oferty odbioru odpadów medycznych w Warce. To, z której firmy chcesz ostatecznie skorzystać, jest absolutnie Twoją indywidualną decyzją. Dodatkowo za pomoc w wyszukaniu firm utylizujących nie zapłacisz ani złotówki.

Jakie kwestie formalne należy spełnić, aby zrealizować odbiór odpadów medycznych w Warce?

Przepisy w Polsce wymagają od producentów odpadów spełnienia konkretnych warunków formalnych. Jeśli jesteś przedsiębiorcą lub rolnikiem posiadającym powyżej 75 ha ziemi, musisz pamiętać o regularnym wypełnianiu i ewidencjonowaniu odpadów w BDO. W razie nieprowadznia konta w systemie Bazy Danych Odpadowych grozi nam spora grzywna - mogąca sięgnąć nawet do miliona złotych! Całość ma służyć maksymalnej kontroli nad ilością produkowanych śmieci oraz legalności ich utylizacji. Jeśli organizujesz odbiór odpadów medycznych w Warce, pamiętaj o wypełnieniu Karty Przekazania Odpadu. Konieczną czynnością jest także uzupełnienie Karty Ewidencji Odpadowej, która stanowi dowód podczas inspekcji. W większości, pozostałości tego rodzaju są produkowane przez przedsiębiorstwa i zakłady pracy, w związku z czym, osoby prywatne schodzą na dalszy plan. Wszystkie wyżej wymienione dokumenty posługują się oznaczeniami numerycznymi wprowadzonymi za pomocą Rozporządzenia Ministra Środowiska z 2020 roku. Znajdziesz w nim cały katalog odpadów, do którego polecamy zajrzeć. Przykładem takiego oznaczenia numerycznego odpadu mogą być przyrządy chirurgiczne oznaczane numerami 18 01 01.

Jak najprościej zamówić odbiór odpadów medycznych w Warce?

W najprostszy sposób możesz zamówić usługę odbioru odpadów medycznych w Warce z pomocą WasteMaster. Nasi eksperci od lat zajmują się wyszukiwaniem najbardziej opłacalnych ofert w okolicy, a nasza firma współpracuje z wartościowymi podmiotami realizującymi utylizację odpadów medycznych w Warce. Zgłoś się do nas za pomocą formularza zgłoszeniowego lub rozmowy telefonicznej (i numer i formularz znajduje się na naszej stronie), czy też skorzystaj z aplikacji WasteMaster. Podaj dane na temat odpadu, rodzaj, masę oraz kategorię – a my zrobimy resztę. Nasi specjaliści umieszczą w aplikacji Twoje zlecenie, także po krótkim czasie prześlą na adres mailowy wycenę odpadów. Bardzo ważne w kontekście realizacji utylizacji i odbioru odpadów medycznych w Warce jest przestrzeganie zasad przechowywania i oznaczania odpadów. W razie wszelkich niedociągnięć firma zewnętrzna może naliczyć nadprogramowe opłaty, czy też odmówić zabrania śmieci. Jeżeli jesteś przedsiębiorcą lub rolnikiem mającym powyżej 75 ha gruntów – pamiętaj o wypełnieniu i oddaniu Karty Przekazania Odpadu kierowcy, który będzie zabierał Twoje pozostałości. Dostarczony odpad musi znajdować się w worku, który posiada kod odpadu, Twoje dane oraz datę rozpoczęcia i zakończenia użytkowania.

Utylizacja odpadów medycznych w Warce – co warto wiedzieć?

Gdzie produkowane są odpady medyczne? Jak je przechowywać? Jak zachować bezpieczeństwo mając do czynienia z tego rodzaju pozostałościami? Powyższy tekst powstał, aby wyjaśnić nieco kwestie śmieci związanych z medycyną. Odpady medyczne powstają w instytucjach, które w jakimś stopniu związane są ze zdrowiem, branżą beauty, lecznictwem, czy opieką nad zwierzętami. Zatem nie tylko szpitale i poradnie lecznicze mogą produkować tego typu śmieci. Placówki dentystyczne, salony kosmetyczne, lecznice weterynaryjne, a nawet zakłady fryzjerskie mogą produkować odpady tego rodzaju. W związku z tym, że niezwykle często są to materiały skażone, mogące rozsiewać drobnoustroje – odpady pochodzące z dziedzin medycznych i paramedycznych – z czasem stające się coraz poważniejszym zagrożeniem dla zdrowia lub życia – są kwalifikowane jako niebezpieczne lub wysokiego ryzyka. Z tej przyczyny, koniecznie musisz zorganizować utylizację odpadów medycznych w Warce. Jest to istotne tym razem nie ze względów ekologicznych, ale głównie epidemiologicznych. Pandemia COVID-19 dobitnie pokazała, że higiena jest bardzo istotna w kontekście globalnej odporności. Zatem utylizacja odpadów medycznych w Warce jest zdecydowanym krokiem w stronę dbania o zdrowie populacji. Chciałbyś się dowiedzieć, w jaki sposób najsprawniej pozbyć się swoich śmieci? Czytaj dalej!

W jaki sposób odbywa się utylizacja odpadów medycznych w Warce?

Po przetransportowaniu* ładunku do placówki zajmującej się utylizacją odpadów medycznych w Warce, w zależności od typu pozostałości wybierana jest jedna z kilku technik neutralizacji. Pierwszą z nich jest obróbka termiczna – śmieci zostają spalone w specjalistycznych piecach w temperaturze od 850 do 1100 stopni Celsjusza. Kolejną metodą jest autoklawowanie, które opiera się na tym, że np. skażone strzykawki umieszczane są w maszynie parowej, która pod wpływem wysokiej temperatur zabija wszelkie drobnoustroje. Po tym procesie odpady medyczne mogą trafić na składowisko śmieci, ponieważ są kompletnie neutralne. Następną metodą jest przetwarzanie mikrofalowe, które opiera się na fizycznym zniszczeniu materiałów zakaźnych i poddaniu ich wpływowi mikrofal. Ostatnią techniką utylizacji odpadów medycznych w Warce jest dezynfekcja chemiczna. Niestety ze względu na szkodliwe właściwości odpadów z tej grupy, recykling nie jest osiągalny. Aby przyśpieszyć cały proces odbioru i wywozu do odpowiedniej firmy, skontaktuj się z WasteMaster – za darmo zorganizujemy dla Ciebie całość procesu!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Co to jest odpad medyczny?
04-07-2022
Co to jest odpad medyczny?

Definicja odpadów medycznych została określona prawnie przez Ministra Zdrowia i brzmi następująco: są to odpady powstające w związku z udzielaniem świadczeń zdrowotnych oraz pro...

Więcej -->
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?
04-07-2022
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?

Odpady weterynaryjne, tak samo jak odpady medyczne, muszą podlegać unieszkodliwieniu i utylizacji, a co za tym idzie, muszą zostać odebrane przez odpowiedni podmiot zajmujący si...

Więcej -->
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?
03-07-2022
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?

Odpady medyczne muszą być odpowiednio przechowywane przed przekazaniem ich odpowiedniej firmie wywozowej. Jakie są bezpieczne metody przetrzymywania tych pozostałości? Jedną z m...

Więcej -->
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?
02-07-2022
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?

Odpady medyczne w salonie kosmetycznym są dość niespodziewane – zazwyczaj właściciele takich miejsc nie zdają sobie sprawy, że w ramach swojej działalności wytwarzają takie pozo...

Więcej -->
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?
01-07-2022
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?

Odpady medyczne, ze względu na swoje niebezpieczne właściwości, muszą być odpowiednio przechowywane, co zostało ujęte chociażby w aktach prawnych. Pudełka na odpady medyczne są ...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Koleżanka poleciła mi skorzystanie z WasteMaster i nie spodziewałam się takiego efektu! Oszczędziłam za darmo mnóstwo czasu i znalazłam opłacalne oferty od firm odbierających odpady medyczne w Warce!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Prowadzę spory gabinet dentystyczny i z powodu obłożenia nie mam kiedy zająć się sprawą utylizacji odpadów medycznych, dlatego zdecydowałam się na współpracę z WasteMaster - i jestem bardzo zadowolona!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Polecam korzystanie z WasteMaster! Z ich pomocą udało mi się pozbyć wielu odpadów pooperacyjnych, a także narzędzi chirurgicznych - zorganizowali wszystko kompletnie bezpłatnie!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Musiałam wyrzucić sporo zużytych wenflonów i innych odpadów po pacjentach, ale nie miałam czasu, żeby się zająć szukaniem odpowiedniej firmy utylizującej odpady medyczne w Warce. Całe szczęście natrafiłam na WasteMaster i moje kłopoty rozwiązałam szybko i za darmo!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Koleżanka poleciła mi skorzystanie z WasteMaster i to był strzał w dziesiątkę! Oszczędziłam bez płacenia mnóstwo czasu i znalazłam wartościowe oferty od firm odbierających odpady medyczne w Warce!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać
11-09-2022
Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać

Pracujesz w przychodni lekarskiej? W punkcie szczepień? A może masz studio tatuażu? Albo lecznicę dla zwierząt? Wszystkie wyżej wymienione placówki mają jeden punkt wspólny – są...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?
10-09-2022
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?

Z pewnością wiele osób nigdy nie zastanawiało się nad tym, co się dzieje ze wszystkimi odpadami wyprodukowanymi np. podczas operacji czy zwykłego szczepienia lub pobierania krwi...

Więcej -->
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?
11-05-2022
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak niebezpieczne mogą okazać się odpady pochodzące z przychodni lekarskiej czy też szpitala. Warto się zastanowić i zadać sobie pytani...

Więcej -->
Zasady utylizacji odpadów medycznych
16-03-2022
Zasady utylizacji odpadów medycznych

Kto zajmuje się utylizacją odpadów medycznych? Utylizacją odpadów medycznych zajmują się tylko i wyłącznie profesjonalne firmy posiadające specjalistyczny sprzęt jak i wykwalifi...

Więcej -->
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń
12-03-2022
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń

Czym są odpady medyczne? Odpady medyczne możemy zdefiniować zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 5 października 2017 r. jako ogół substancji i przedmiotów powstając...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?
07-03-2022
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?

Osoby zajmujące się zagospodarowaniem różnego typu produktów skażonych czy też potencjalnie niebezpiecznych rozważają zagadnienie odpadów medycznych – jak podejść do tematu? Jak...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon
Napisz do nas
Czat