Odpady medyczne - Utylizacja odpadów medycznych | WasteMaster

Utylizacja odpadów medycznych w Pionkach

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

W jaki sposób odbywa się utylizacja odpadów medycznych w Pionkach?

Po przetransportowaniu* ładunku do placówki zajmującej się utylizacją odpadów medycznych w Pionkach, w zależności od rodzaju pozostałości wybierana jest jedna z kilku technik neutralizacji. Pierwsza z nich to obróbka termiczna – śmieci zostają spalone w specjalnych piecach w temperaturze sięgającej do 1100 stopni Celsjusza. Inną metodą jest autoklawowanie, które opiera się na tym, że np. skażone strzykawki umieszczane są w maszynie parowej, która pod wpływem dużej temperatur anihiluje wszelkie drobnoustroje. Po tym procesie odpady medyczne mogą trafić na wysypisko śmieci, ponieważ są kompletnie neutralne. Następną metodą jest przetwarzanie mikrofalowe, które opiera się na fizycznym zniszczeniu substancji zakaźnych i poddaniu ich działaniu mikrofal. Ostatnią techniką utylizacji odpadów medycznych w Pionkach jest dezynfekcja chemiczna. Niestety ze względu na szkodliwe właściwości pozostałości z tej grupy, recykling jest niemożliwy. Aby usprawnić cały proces odbioru i transportu do odpowiedniej firmy, skontaktuj się z WasteMaster – bezpłatnie zorganizujemy dla Ciebie całość procesu!

Jak wygląda cennik utylizacji odpadów medycznych w Pionkach?

Utylizacja i odbiór odpadów medycznych w Pionkach jest wyceniana w niezwykle indywidualny sposób. Na samym początku warto wspomnieć, że droższe jest utylizowanie odpadów weterynaryjnych - medyczne ze względu na swoją powszechność są nawet o 50 zł tańsze. Zazwyczaj przedziały cenowe to 50-100 zł za odpady medyczne i 50-150 zł za weterynaryjne. Typ Twojej pozostałości ma duże znaczenie, to ile masz danych śmieci, a także do ilu kilogramów się zobowiązałeś. Jeśli przekroczysz określony limit, to za każdy nieprzewidziany kilogram musisz dopłacić dodatkowo ok. 6 zł. W kontekście odbioru odpadów medycznych w Pionkach także Twoja lokalizacja ma duże znaczenie - im dalej znajdujesz się od firmy transportowej - tym wzrośnie cena na rachunku do zapłaty. Często blisko dużych miast ceny są niższe, jednak nie jest to niezmienna zasada. Warto jeszcze nadmienić o abonamencie. Jeżeli cyklicznie wywozisz tego rodzaju odpady, opłacenie miesięcznej niezmiennej stawki za odbiór jest zdecydowanie opłacalną opcją. Jeżeli potrzebujesz wsparcia w organizacji całego procesu - skontaktuj się z nami - pomożemy Ci kompletnie za darmo!

Zamawianie odbioru odpadów medycznych w Pionkach

Najprościej znajdziesz ofertę odbioru odpadów medycznych w Pionkach z WasteMaster! Pracownicy naszej spółki mają wieloletnie doświadczenie w wyszukiwaniu korzystnych ofert, a w dodatku są specjalistami z zakresu rynku odpadowego. Dodatkowo - współpracujemy tylko z profesjonalistami i firmami ewidencjonowanymi w BDO! Mimo iż, nasze usługi są darmowe, działamy w świetle prawa i staramy się pomóc wszystkim klientom! Zadzwoń do nas lub wypełnij formularz zgłoszeniowy - możesz także skorzystać z naszej aplikacji - udziel nam danych o Twoim odpadzie medycznym, a my zajmiemy się wszystkim. Dopasujemy oferty do Twoich preferencji i całość, włącznie z wyceną odpadów, wyślemy na podaną wcześniej skrzynkę mailową. Wyjątkowo ważną kwestią w kontekście utylizacji i odbioru odpadów medycznych w Pionkach jest przestrzeganie wyżej wymienionych zasad przechowywania śmieci niebezpiecznych. W razie jakichkolwiek problemów czy stworzenia sytuacji zagrażającej zdrowiu, firma wywozowa może się wycofać. Dodatkowo jeśli jesteś przedsiębiorcą lub gospodarstwo rolne (powyżej 75 ha) musisz wypełnić Kartę Przekazania Odpadu - dokument umożliwiający legalny transport pozostałości. Potrzebujesz pomocy z utylizacją odpadów medycznych w Pionkach? Zgłoś się do WasteMaster - świadczymy kompletnie darmowe usługi!

Czym są odpady medyczne?

Według ustawy rządowej, odpady medyczne są to śmieci powstające w wyniku działań o charakterze zdrowotnym oraz prowadzeniem badań naukowych z zakresu medycyny. Jednak czym konkretnie są odpady medyczne? Na podstawie danych pochodzących z firm odbierających odpady medyczne w Pionkach możemy wyróżnić kilka grup tych śmieci, ze względu na swoją specyfikę. Możemy wyodrębnić odpady medyczne zakaźne (mogące rozsiewać choroby), niebezpieczne (ale niezakaźne), a także inne niż niebezpieczne (tzw. pozostałe). W zależności od posiadanego rodzaju takie musimy zastosować zasady przechowywania i utylizacji. Aby pokazać zróżnicowanie w obrębie omawianej grupy odpadowej, należy podać adekwatne przykłady. Do pierwszego rodzaju, odpadów zakaźnych, możemy zaliczyć amputowane części ciała, organy, pojemniki na krew, skażone pieluchomajtki, podpaski, resztki posiłków z oddziałów w szpitalach zakaźnych etc. Z kolei odpady niebezpieczne to wszelkie chemikalia, leki cytostatyczne i cytotoksyczne (stosowane w onkologii), ale i odpadki amalgamatu stomatologicznego. Pozostałe odpady to np. przyrządy chirurgiczne, a także inne odpady niezaliczane do wcześniejszych kategorii. Zatem jeśli masz tego rodzaju śmieci – pamiętaj o tym, aby jak najszybciej dokonać utylizacji i odbioru odpadów medycznych w Pionkach!

Gdzie znajdziesz firmy odbierające odpady medyczne w Pionkach?

WasteMaster jest użytecznym narzędziem służącym do znajdowania najkorzystniejszych firm odbierających medyczne w Pionkach. Skontaktuj się z nami (formularz lub rozmowa przez telefon) lub użyj aplikacji. Twój Opiekun Klienta zamieści Twoje ogłoszenie w aplikacji, w której będzie gromadził zainteresowane podmioty, transportujące takie pozostałości. Następnie na wcześniej podaną skrzynkę mailową, prześle Ci wycenę, a po niedługim czasie listę firm odbierających odpady medyczne w Pionkach. Jeśli preferujesz samodzielnie skorzystać z naszej innowacyjnej aplikacji – również jest taka opcja. Znajdziesz ją na naszej stronie, ale nie musisz jej pobierać – wystarczy otworzyć ją z poziomu przeglądarki! Dodaj ogłoszenie, zamieść zdjęcie – a przypisany do Ciebie Opiekun Klienta przekieruje na Twoje konto najtrafniejsze oferty. Usługi dostarczane przez WasteMaster są całkowicie darmowe – a decyzja, z której oferty skorzystasz – w 100% autonomiczna! My jedynie pokazujemy osiągalne opcje oraz pomagamy w ustaleniu terminu realizacji odbioru odpadów medycznych w Pionkach.

Utylizacja odpadów medycznych w Pionkach – co warto wiedzieć?

Gdzie powstają odpady medyczne? W jaki sposób je przechowywać? Jak nie narazić się mając do czynienia z tego typu pozostałościami? Powyższy tekst powstał, aby rozjaśnić nieco kwestie śmieci związanych z medycyną. Odpady medyczne powstają w placówkach, które w jakimś stopniu związane są ze zdrowiem, branżą beauty, lecznictwem, czy zwierzętami. Zatem nie tylko szpitale i kliniki mogą wytwarzać tego typu śmieci. Placówki dentystyczne, salony kosmetyczne, lecznice weterynaryjne, a nawet zakłady fryzjerskie mogą produkować odpady tego rodzaju. W związku z tym, że bardzo często są to materiały skażone, mogące przenosić drobnoustroje – odpady pochodzące z dziedzin medycznych i paramedycznych – z czasem stające się coraz poważniejszym zagrożeniem dla zdrowia lub życia – są kwalifikowane jako niebezpieczne lub wysokiego ryzyka. Z tej przyczyny, koniecznie musisz zrealizować utylizację odpadów medycznych w Pionkach. Jest to ważne tym razem nie ze względów ekologicznych, ale przede wszystkim epidemiologicznych. Pandemia COVID-19 dobitnie pokazała, że higiena jest bardzo istotna w kontekście globalnego zdrowia. Zatem utylizacja odpadów medycznych w Pionkach jest stanowczym krokiem w stronę dbania o zdrowie populacji. Chciałbyś się dowiedzieć, w jaki sposób najszybciej pozbyć się swoich śmieci? Czytaj do końca!

Jakie kwestie formalne należy spełnić, aby zrealizować odbiór odpadów medycznych w Pionkach?

Prawo polskie wymaga od producentów odpadów spełnienia konkretnych warunków formalnych. Jeśli jesteś właścicielem przedsiębiorstwa lub rolnikiem mającym powyżej 75 ha gruntów, musisz pamiętać o okresowym wypełnianiu i rejestrowaniu odpadów w BDO. W razie nieprowadznia konta w systemie Bazy Danych Odpadowych grozi nam wysoka grzywna - sięgająca nawet do miliona złotych! Całość ma służyć maksymalnej kontroli nad ilością produkowanych śmieci oraz transparentności ich utylizacji. Jeśli organizujesz odbiór odpadów medycznych w Pionkach, pamiętaj o uzupełnieniu Karty Przekazania Odpadu. Konieczną czynnością jest także wypełnienie Karty Ewidencji Odpadowej, która stanowi świadectwo legalności w czasie kontroli. W większości, pozostałości tego rodzaju są produkowane przez przedsiębiorstwa i zakłady pracy, w związku z czym, osoby fizyczne schodzą na dalszy plan. Wszystkie wyżej wymienione dokumenty posługują się oznaczeniami numerycznymi wprowadzonymi za pomocą Rozporządzenia Ministra Środowiska z 2020 roku. Znajdziesz w nim cały katalog odpadów, do którego polecamy zajrzeć. Przykładem takiego oznaczenia numerycznego odpadu mogą być przyrządy chirurgiczne oznaczane numerami 18 01 01.

Przechowywanie odpadów medycznych

Zabrania się samodzielnego utylizowania śmieci tego typu, a także przetransportowywania ich na nielegalne składowiska. Każdy producent takich pozostałości i klient firm odbierających odpady medyczne w Pionkach musi zadbać o właściwe przechowywanie pozostałości. W przeciwnym razie może nam zagrozić realne niebezpieczeństwo. Jeśli chcemy przekazać śmieci do punktu utylizacji odpadów medycznych w Pionkach muszą być one właściwie zabezpieczone. Dla pozostałości zakaźnych przeznaczony został pojemnik lub worek o barwie czerwonej, dla niebezpiecznych kolor żółty, a dla reszty worek niebieski, zielony lub czarny. Jeśli chodzi o kwestię przechowywania przed odbiorem odpadów medycznych w Pionkach warto także pamiętać o zachowaniu konkretnej temperatury, która wpływa na czas składowania odpadów w naszym miejscu pracy. Dla substancji zakaźnych jest to 18°C przez dobę, a do 10° przez 72 godziny. Całość wytycznych dotyczących przechowywania odpadów medycznych znajduje się w ustawie Ministra Klimatu, do której odsyłamy. W razie wszelkich wątpliwości zachęcamy do skonsultowania się z naszymi ekspertami z WasteMaster!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Co to jest odpad medyczny?
04-07-2022
Co to jest odpad medyczny?

Definicja odpadów medycznych została określona prawnie przez Ministra Zdrowia i brzmi następująco: są to odpady powstające w związku z udzielaniem świadczeń zdrowotnych oraz pro...

Więcej -->
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?
04-07-2022
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?

Odpady weterynaryjne, tak samo jak odpady medyczne, muszą podlegać unieszkodliwieniu i utylizacji, a co za tym idzie, muszą zostać odebrane przez odpowiedni podmiot zajmujący si...

Więcej -->
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?
03-07-2022
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?

Odpady medyczne muszą być odpowiednio przechowywane przed przekazaniem ich odpowiedniej firmie wywozowej. Jakie są bezpieczne metody przetrzymywania tych pozostałości? Jedną z m...

Więcej -->
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?
02-07-2022
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?

Odpady medyczne w salonie kosmetycznym są dość niespodziewane – zazwyczaj właściciele takich miejsc nie zdają sobie sprawy, że w ramach swojej działalności wytwarzają takie pozo...

Więcej -->
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?
01-07-2022
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?

Odpady medyczne, ze względu na swoje niebezpieczne właściwości, muszą być odpowiednio przechowywane, co zostało ujęte chociażby w aktach prawnych. Pudełka na odpady medyczne są ...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Nie liczyłem na to, że uda mi się tak szybko pozbyć odpadów z punktu szczepień. Dzięki WasteMaster znalazłem bardzo solidną firmę odbierającą odpady medyczne w Pionkach!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie myślałam, że w tak krótkim czasie pozbędę się nieczystości z mojej lecznicy dla zwierząt! Polecam szukać firm odbierających odpady medyczne w Pionkach z WasteMaster!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Prowadzę duży gabinet stomatologiczny i z powodu obłożenia nie mam kiedy zająć się sprawą utylizacji odpadów medycznych, dlatego zdecydowałam się na współpracę z WasteMaster - i jestem naprawdę usatysfakcjonowana!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Serdecznie polecam - nie dość, że oszczędziłem dużo czasu, to jeszcze dzięki konsultantom z WasteMaster wyszukałem placówkę utylizującą odpady medyczne w Pionkach, z którą nawiązałem stałą współpracę.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Chciałam się dowiedzieć więcej o cenniku utylizacji odpadów medycznych w Pionkach, więc wykonałam telefon do konsultantów z WasteMaster. Jak zwykle udzieli mi aktualnych informacji - bardzo sobie to cenię!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać
11-09-2022
Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać

Pracujesz w przychodni lekarskiej? W punkcie szczepień? A może masz studio tatuażu? Albo lecznicę dla zwierząt? Wszystkie wyżej wymienione placówki mają jeden punkt wspólny – są...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?
10-09-2022
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?

Z pewnością wiele osób nigdy nie zastanawiało się nad tym, co się dzieje ze wszystkimi odpadami wyprodukowanymi np. podczas operacji czy zwykłego szczepienia lub pobierania krwi...

Więcej -->
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?
11-05-2022
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak niebezpieczne mogą okazać się odpady pochodzące z przychodni lekarskiej czy też szpitala. Warto się zastanowić i zadać sobie pytani...

Więcej -->
Zasady utylizacji odpadów medycznych
16-03-2022
Zasady utylizacji odpadów medycznych

Kto zajmuje się utylizacją odpadów medycznych? Utylizacją odpadów medycznych zajmują się tylko i wyłącznie profesjonalne firmy posiadające specjalistyczny sprzęt jak i wykwalifi...

Więcej -->
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń
12-03-2022
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń

Czym są odpady medyczne? Odpady medyczne możemy zdefiniować zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 5 października 2017 r. jako ogół substancji i przedmiotów powstając...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?
07-03-2022
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?

Osoby zajmujące się zagospodarowaniem różnego typu produktów skażonych czy też potencjalnie niebezpiecznych rozważają zagadnienie odpadów medycznych – jak podejść do tematu? Jak...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon