Odpady medyczne - Utylizacja odpadów medycznych | WasteMaster

Utylizacja odpadów medycznych w Kozienicach

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Najważniejsze informacje dotyczące utylizacji odpadów medycznych w Kozienicach

Posiadasz klinikę? A może lecznicę weterynaryjną? Jeśli tak, to na pewno regularnie wytwarzasz mnóstwo kilogramów pozostałości medycznych. Co z nimi zrobić? Jak je przechowywać? Jak przeprowadzić utylizację odpadów medycznych w Kozienicach? Przeczytaj poniższy wpis do końca, a dowiesz się wszystkiego! Warto zaznaczyć, że podmioty produkujące śmieci tego rodzaju, to nie tylko szpitale i kliniki. Także wyróżnione wcześniej lecznice weterynaryjne, branża beauty, instytucje diagnostyczne, salony kosmetyczne, a nawet fryzjerskie wytwarzają pozostałości medyczne. Wszystko to, co jest związane z dbaniem o ciało (nieważne czy ludzkie, czy zwierzęce) może przenosić szkodliwe drobnoustroje i bakterie. W odpowiednich warunkach odpady medyczne mogą stać się realnym zagrożeniem dla życia i zdrowia człowieka. Względy epidemiologiczne (zwłaszcza w czasach, kiedy przypadki Covid-19 są jeszcze spotykane) są bardzo ważne w kontekście utylizacji odpadów medycznych w Kozienicach. Jeśli jesteś zainteresowany podniesionym tematem - zapraszamy do lektury!

Recykling czy tylko utylizacja odpadów medycznych w Kozienicach?

Niestety, dlatego, że odpady medyczne są często zaliczane do toksycznych i niebezpiecznych - nie jest możliwe ich przetworzenie. Jedyne co zostaje w takiej sytuacji to neutralizacja i utylizacja odpadów medycznych w Kozienicach. Można to osiągnąć za pomocą kilku sposobów: obróbki termicznej, autoklawowania, przetwarzania mikrofalowego oraz dezynfekcji chemicznej. Pierwsza z technik opiera się na spalaniu odpadów w specjalnych piecach, mogących osiągnąć temperaturę do 1100°C. Kolejna - autoklawowanie - polega na umieszczeniu np. zużytych strzykawek w maszynie parowej, która zabija wszelkie bakterie i wirusy. Po autoklawowaniu odpady mogą trafić na wysypisko, ponieważ są całkowicie zneutralizowane. Przekształcanie mikrofalowe to technika polegająca na niszczeniu, roztapianiu odpadów i poddawaniu ich wpływowi mikrofal. Dezynfekcji chemiczna polega głównie na usuwaniu drobnoustrojów. Jeżeli potrzebujesz wsparcia w organizacji utylizacji odpadów medycznych w Kozienicach - skontaktuj się z WasteMaster - nasi specjaliści Cię nie zawiodą!

Zamawianie odbioru odpadów medycznych w Kozienicach - jak to zrobić?

Z WasteMaster na pewno uda Ci się wyszukać najbardziej opłacalną ofertę odbioru odpadów medycznych w Kozienicach! Nasi eksperci zajmują się wyszukiwaniem najtrafniejszych firm od lat! Nasza spółka pracuje tylko z profesjonalistami - możesz być pewien, że jakość usług będzie na najwyższym poziomie! Nie pracujemy z podmiotami niezarejestrowanymi w BDO - tylko z legalnymi biznesami! Zgłoś się do nas za pośrednictwem formularza ofertowego, zadzwoń do nas lub użyj naszej aplikacji. Udziel nam informacji o swoich pozostałościach, a także preferencjach dotyczących utylizacji i odbioru odpadów medycznych w Kozienicach, a my zajmiemy się resztą! Na Twoim mailu, dosłownie w 15 minut, znajdziesz wycenę, a po niedługim oczekiwaniu listę firm utylizujących odpady medyczne w Kozienicach, z których warto korzystać! Pamiętaj jednak o zasadach bezpieczeństwa - w razie niedopełnienia jakichkolwiek zabezpieczeń, firma wywozowa może odmówić wykonania usługi. Kolejną istotną kwestią jest Karta Przekazania Odpadu. Jeśli jesteś właścicielem przedsiębiorstwa lub rolnikiem posiadającym powyżej 75 ha gospodarstwa - musisz ją wypełnić i oddać kierowcy pojazdu zabierającego Twoje śmieci. Nie jesteś pewien, gdzie znaleźć firmy odbierające odpady medyczne w Kozienicach? Zadzwoń do nas - pomożemy Ci kompletnie za darmo!

Jak przechowywać odpady medyczne?

Zakazuje się samodzielnego spalania pozostałości medycznych, zabrania się również składowania takich materiałów na składowiskach. Obowiązkiem każdego producenta takich śmieci, jest prawidłowe przechowywanie ułatwiające utylizację odpadów medycznych w Kozienicach w placówce docelowej. Za nieprzestrzeganie prawa w tym zakresie grożą nam wysokie grzywny. Firma odbierająca odpady medyczne w Kozienicach może przyjąć tylko prawidłowo zabezpieczony ładunek. Do każdej kategorii pozostałości przypisany jest konkretny kolor worka lub pojemnika do składowania. Dla zakaźnych jest to czerwony, dla niebezpiecznych żółty, a dla pozostałych niebieski, czarny lub zielony. Także temperatura i czas składowania od momentu zużycia jest istotny w kontekście odbioru odpadów medycznych w Kozienicach. W zależności od substancji, pozostałości mogą stawać się coraz bardziej zaraźliwe w związku z upływem czasu czy zwiększającą się temperaturą. Wszystkie wytyczne są zawarte w ustawie Ministra Klimatu - zachęcamy do przeanalizowania danego dokumentu. Jednak w ramach ciekawostki warto wspomnieć, że odpady zakaźne mogą być trzymane w temperaturze do 18°C przez 24 godziny, a do 10° przez 72 godziny. Dbaj o bezpieczeństwo swoich współpracowników oraz ekipy transportującej śmieci do placówki utylizującej odpady medyczne w Kozienicach - pamiętaj o zabezpieczeniach!

Co wpływa na wygląd cennika utylizacji odpadów medycznych w Kozienicach?

Dlatego, że każdy przypadek jest bardzo indywidualny, ciężko jest precyzyjnie wycenić utylizację i odbiór odpadów medycznych w Kozienicach. Zazwyczaj rozróżnia się śmieci z tej kategorii na odpady medyczne i weterynaryjne. Cenowo, te pierwsze można umieścić w przedziale cenowym od 50 do 100 zł z za transport. Z kolei weterynaryjne są już nieco droższe - mogą osiągnąć nawet do 150 zł za ładunek. Wartościową informacją jest fakt, że za każdy nieprzewidziany kilogram należy dopłacić ok. 6 zł. Jeżeli chodzi o sam odbiór odpadów medycznych w Kozienicach, musisz pamiętać o tym, że im dalej jesteś od siedziby firmy wywozowej, tym prawdopodobnie zwiększy się cena. Korzystną opcją dla osób cyklicznie wywożących takie śmieci ze swoich zakładów pracy, jest abonament odbioru odpadów medycznych. Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z naszymi konsultantami! Oferujemy dokładną wycenę całkowicie za darmo!

Czym są odpady medyczne?

Według ustawy rządowej, odpady medyczne są to śmieci powstające w wyniku czynności o charakterze zdrowotnym oraz prowadzeniem badań naukowych z zakresu medycyny. Jednak czym konkretnie są odpady medyczne? Na podstawie danych pochodzących z firm odbierających odpady medyczne w Kozienicach możemy wyróżnić kilka grup tych śmieci, ze względu na swoją specyfikę. Możemy wyodrębnić odpady medyczne zakaźne (mogące przenosić choroby), niebezpieczne (niebędące zakaźnymi), a także inne niż niebezpieczne (tzw. pozostałe). W zależności od posiadanego rodzaju takie musimy zastosować zasady przechowywania i utylizacji. Aby zobrazować zróżnicowanie w obrębie omawianej kategorii odpadowej, należy podać adekwatne przykłady. Do pierwszej grupy, odpadów zakaźnych, możemy zaliczyć amputowane części ciała, narządy, pojemniki na krew, skażone pieluchomajtki, podpaski, pozostałości posiłków z oddziałów w szpitalach zakaźnych etc. Z kolei śmieci niebezpieczne to wszelakie chemikalia, leki cytostatyczne i cytotoksyczne (używane w onkologii), ale i odpadki amalgamatu dentystycznego. Pozostałe odpady to np. przyrządy chirurgiczne, a także inne odpady niezaliczane do wcześniejszych kategorii. Zatem jeśli posiadasz tego rodzaju śmieci – pamiętaj o tym, aby jak najszybciej dokonać utylizacji i odbioru odpadów medycznych w Kozienicach!

Formalności a odbiór odpadów medycznych w Kozienicach

W nawiązaniu do unijnych dyrektyw, a także przepisów w Polsce, wszyscy producenci odpadów muszą wypełniać konkretne dokumenty, świadczące o legalności zarządzania pozostałościami. Dotyczy to zwłaszcza przedsiębiorców, który produkują o wiele więcej odpadów w związku ze swoją działalnością niż osoby fizyczne. Zatem jeśli jesteś przedsiębiorcą lub rolnikiem posiadającym powyżej 75 ha gruntów - musisz pamiętać o bieżącym ewidencjonowaniu swoich pozostałości w Bazie Danych Odpadowych. Służy to kontrolowaniu produkcji i utylizacji śmieci. Jeżeli organizujesz odbiór odpadów medycznych w Kozienicach musisz pamiętać także o uzupełnieniu Karty Przekazania Odpadów i oddaniu jej kierowcy, zabierającemu Twoje śmieci. Należy także wypełnić Kartę Ewidencji Odpadowej, która jest świadectwem legalności działań podczas kontroli policyjnej. Wszystkie podane dokumenty używają tzw. kodów odpadów. Oznaczają one rodzaj, źródło powstania, a także specyfikę danego odpadu. Dla pozostałości medycznych kody można znaleźć w grupie nr 18 (np. narzędzia chirurgiczne to 18 01 01). Cały katalog odpadów jest w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z 2020 roku.

Jak wyszukać najkorzystniejsze firmy odbierające odpady medyczne w Kozienicach?

Nasza firma może Ci pomóc w sprawnym wyszukaniu najbardziej opłacalnych firm odbierających medyczne w Kozienicach. Wystarczy skontaktować się z naszymi pracownikami - czy to za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego, czy rozmowy telefonicznej. Podziel się opisem swojego odpadu, a nasi specjaliści go wycenią i dodadzą do naszej aplikacji. Po zebraniu najbardziej wartościowych ogłoszeń, zostaną do Ciebie wysłane wykazy z najlepszymi firmami odbierającymi odpady medyczne w Kozienicach. Istnieje również możliwość samodzielnego skorzystania z aplikacji WasteMaster - znajdź ją na naszej stronie, zamieść zlecenie, a Opiekun Klienta skieruje na Twoje konto najpewniejsze oferty odbioru odpadów medycznych w Kozienicach. To, z której placówki chcesz ostatecznie skorzystać, jest całkowicie Twoją indywidualną decyzją. Ponadto za pomoc w wyszukaniu firm utylizujących nie zapłacisz ani złotówki.

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Co to jest odpad medyczny?
04-07-2022
Co to jest odpad medyczny?

Definicja odpadów medycznych została określona prawnie przez Ministra Zdrowia i brzmi następująco: są to odpady powstające w związku z udzielaniem świadczeń zdrowotnych oraz pro...

Więcej -->
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?
04-07-2022
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?

Odpady weterynaryjne, tak samo jak odpady medyczne, muszą podlegać unieszkodliwieniu i utylizacji, a co za tym idzie, muszą zostać odebrane przez odpowiedni podmiot zajmujący si...

Więcej -->
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?
03-07-2022
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?

Odpady medyczne muszą być odpowiednio przechowywane przed przekazaniem ich odpowiedniej firmie wywozowej. Jakie są bezpieczne metody przetrzymywania tych pozostałości? Jedną z m...

Więcej -->
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?
02-07-2022
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?

Odpady medyczne w salonie kosmetycznym są dość niespodziewane – zazwyczaj właściciele takich miejsc nie zdają sobie sprawy, że w ramach swojej działalności wytwarzają takie pozo...

Więcej -->
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?
01-07-2022
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?

Odpady medyczne, ze względu na swoje niebezpieczne właściwości, muszą być odpowiednio przechowywane, co zostało ujęte chociażby w aktach prawnych. Pudełka na odpady medyczne są ...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Moim zdaniem bardzo cenna usługa. Znaleźli dla mnie sprawnie firmę odbierającą odpady medyczne w Kozienicach. Polecam!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Bardzo łatwa w obsłudze aplikacja - bez większych problemów znalazłam w niej firmy utylizujące odpady medyczne w Kozienicach!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Dzięki WasteMaster pozbyłam się wielu kilogramów przeterminowanych leków - są naprawdę pomocni!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Według mnie opłaca się korzystać z pomocy pracowników z WasteMaster - bez nich nigdy nie znalazłbym tylu ofert od firm odbierających odpady medyczne w Kozienicach!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Profesjonalna firma oferująca usługi na najwyższym poziomie. Na pewno jeszcze kiedyś skorzystam z WasteMaster!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać
11-09-2022
Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać

Pracujesz w przychodni lekarskiej? W punkcie szczepień? A może masz studio tatuażu? Albo lecznicę dla zwierząt? Wszystkie wyżej wymienione placówki mają jeden punkt wspólny – są...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?
10-09-2022
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?

Z pewnością wiele osób nigdy nie zastanawiało się nad tym, co się dzieje ze wszystkimi odpadami wyprodukowanymi np. podczas operacji czy zwykłego szczepienia lub pobierania krwi...

Więcej -->
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?
11-05-2022
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak niebezpieczne mogą okazać się odpady pochodzące z przychodni lekarskiej czy też szpitala. Warto się zastanowić i zadać sobie pytani...

Więcej -->
Zasady utylizacji odpadów medycznych
16-03-2022
Zasady utylizacji odpadów medycznych

Kto zajmuje się utylizacją odpadów medycznych? Utylizacją odpadów medycznych zajmują się tylko i wyłącznie profesjonalne firmy posiadające specjalistyczny sprzęt jak i wykwalifi...

Więcej -->
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń
12-03-2022
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń

Czym są odpady medyczne? Odpady medyczne możemy zdefiniować zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 5 października 2017 r. jako ogół substancji i przedmiotów powstając...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?
07-03-2022
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?

Osoby zajmujące się zagospodarowaniem różnego typu produktów skażonych czy też potencjalnie niebezpiecznych rozważają zagadnienie odpadów medycznych – jak podejść do tematu? Jak...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon