Bydgoszcz - utylizacja odpadów medycznych | WasteMaster

Utylizacja odpadów medycznych w Bydgoszczy

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!
Jaki rodzaj odpadów medycznych zostanie odebrany w ramach usługi?
Jako giełda odpadowa, naszym zadaniem jest znajdywanie rozwiązań dla każdego rodzaju odpadu. W odpadach medycznych przyjęliśmy najszerszy możliwy zakres tego zagadnienia, tak aby pomóc wszystkim zainteresowanym. W ramach naszej usługi możemy odebrać takie odpady jak: - narzędzia chirurgiczne i zabiegowe oraz ich resztki, - części ciała i organy oraz pojemniki na krew i konserwanty, chemikalia, w tym odczynniki chemiczne, zawierające substancje niebezpieczne, - leki, - odpady dentystyczne, - zużyte peloidy po zabiegach (związanych z działalnością leczniczą) - pozostałości z żywienia pacjentów oddziałów zakaźnych, oraz inne. Jeżeli Twój odpad nie znalazł się wśród wymienionych, zadzwoń do nas, na pewno znajdziemy rozwiązanie i dla Twojego odpadu.
Jak kody odpadów medyczne w Bydgoszczy zostały sklasyfikowane w rejestrze BDO?
W katalogu odpadów odpady medyczne zostały przydzielone do grupy 18. Zgodnie z tym możemy wymienić następujące kody odpadów medycznych w Bydgoszczy: 18 01 01 – narzędzia zabiegowe i chirurgiczne oraz ich resztki. 18 01 02 – tkanki oraz pojemniki na nie przeznaczone. 18 01 03 – odpady zawierające żywe drobnoustroje, ich toksyny lub inne formy zdolne do przeniesienia ich materiału genetycznego. 18 01 04 – inne odpady zawierające drobnoustroje niż w punkcie poprzednim. 18 01 06 – chemikalia niebezpieczne. 18 01 07 – chemikalia inne niż w punkcie poprzednim. 18 01 08 – leki cytotoksyczne i cytostatyczne. 18 01 09 – leki inne niż w punkcie 18 01 08. 18 01 10 – zużyte amalgamaty stomatologiczne. 18 01 80 – kąpiele biologiczne o charakterze zakaźnym. 18 01 81 – kąpiele biologiczne niezakaźne. 18 01 82 – odpady pozostałe po żywieniu pacjentów zakaźnych.
Jak realizuje się usługę odbioru odpadów medycznych w Bydgoszczy?
Na początku składasz zapytanie i w odpowiedzi na to Opiekun Klienta przygotowuje dla Ciebie najlepsze propozycje. Gdy spełni ona Twoje potrzeby, nasz przedstawiciel zajmie się resztą i pokieruje Twoimi krokami. Zajmie się między innymi określeniem terminu odbioru, a także pomoże w przypadku problemów z rejestrem BDO. Odbiór realizowany jest przez specjalistyczny samochód transportowy i doświadczoną załogę. Pojazd ma zamkniętą strukturę i nie może zawierać więcej, niż jedną przyczepę bądź naczepę.
Jakie są zasady dotyczące przechowywania odpadów medycznych?
Kwestię dotyczącą magazynowania odpadów medycznych określa Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 5 października 2017 roku w sprawie szczegółowego sposobu postępowania z odpadami medycznymi. W normach prawnych bardzo dokładnie uwzględniono zasady dotyczące magazynowania odpadów medycznych. Co więcej, w akcie znajdziesz również informacje związane z tym, w jakich opakowaniach i kolorach należy trzymać odpady. Istotną część stanowi też treść opisująca to, w jaki sposób pomieszczenie ma być przygotowane do magazynowania. Istotne jest to, że dwa typy odpadów mają przypisany konkretny kolor, z kolei trzeci musi być inny niż dwa pozostałe Zgodnie z rozporządzeniem odpadom zakaźnym przypisany jest kolor czerwony, natomiast niebezpiecznym żółty.
Jak często zamawia się usługę i oddaje odpady medyczne?
Częstotliwość zależy od tego, o którym kodzie odpadów medycznych w Bydgoszczy jest mowa. Dla przykładu odpady medyczne mające kod 18 01 02 można przechowywać wstępnie tylko przez 72 godziny. Co więcej, temperatura magazynowania nie może być wyższa niż 10 stopni Celsjusza. Z kolei odpady o kodach 18 01 03, 18 01 06, 18 01 08, 18 01 10 i 18 01 82 przechowuje się w temperaturze do 18 stopni Celsjusza. Jednak w zależności od temperatury jest inny dopuszczalny czas związany z magazynowaniem. Gdy temperatura mieści się w granicy od 10 do 18 stopni Celsjusza, odpady przechowuje się nie więcej niż 72 godziny. Z kolei, gdy temperatura jest niższa niż 10 stopni Celsjusza, nie można trzymać odpadów dłużej niż 30 dni. Odpady, które nie należą do grupy niebezpieczne, również można wstępnie przechowywać nie dłużej niż 30 dni. Dlatego optymalny czas magazynowania odpadów wynosi do 30 dni. Zatem odpad należy przekazywać przynajmniej raz na miesiąc.
Jak zarezerwować usługę odbioru odpadów medycznych w mieście Bydgoszcz dzięki aplikacji WasteMaster?
Narzędzie WasteMaster maksymalnie ułatwia zamawianie usług, w tym odbiór odpadów medycznych w Bydgoszczy. Wyróżnia się dwie drogi. Na początku można skontaktować się telefonicznie z konsultantem. Nasz pracownik pozyska informacje prowadzące do uzupełnienia danych o wymaganiach dotyczących usługi. Następnie przekaże oferty dopasowane do potrzeb. Gdy oferta spełni oczekiwania klienta, przystąpi do zamawiania konkretnej usługi. Po drugie można też wykorzystać stronę mamodpad, czyli witrynę, na której jesteśmy. Trzeba wypełnić kwestionariusz, a następnie kliknąć przycisk „Szukaj ofert”. W odpowiedzi na to otrzymasz propozycje dotyczące danego odpadu. Z Twojej strony konieczne będzie jeszcze wysłanie informacji dotyczących szczegółów zamówienia. Po złożeniu dyspozycji otrzymasz na podany adres e-mail potwierdzenie przyjęcia zlecenia, a także dane przedsiębiorstwa, które odpowiedzialne będzie za jego realizację.
Jakie znane są podstawowe rodzaje odpadów medycznych w Bydgoszczy?
W praktyce wymienia się trzy rodzaje odpadów medycznych, co zapisane jest w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 5 października 2017 roku w paragrafie 1 ustęp 2. Wyróżnia się zatem następujące typy odpadów medycznych: • odpady medyczne zakaźne, • odpady medyczne niebezpieczne, • odpady medyczne inne niż niebezpieczne.
Jakie jednostki zajmują się utylizacją odpadów medycznych w Bydgoszczy?

Utylizacją odpadów medycznych w mieście Bydgoszcz zajmują się przedsiębiorstwa, które dysponują profesjonalnym sprzętem i zatrudniają doświadczoną kadrę pracowników. Co więcej, jednostki te niejednokrotnie świadczą również usługi utylizacji innych odpadów chemicznych. Korzystając z naszej aplikacji, możesz złożyć zapytanie dotyczące utylizacji i odbioru odpadów medycznych w Bydgoszczy. W rezultacie przeprowadzimy analizę rynku i z pewnością znajdziemy propozycję, która spełni Twoje potrzeby.

Jakie dokumenty są wymagane przy przekazywaniu odpadów medycznych w Bydgoszczy?
Przekazywanie odpadów z kategorii medycznych, znajdują się pod ścisłą kontrolą systemu BDO. W związku z tym każdy podmiot, który będzie chciał zamówić odbiór odpadów medycznych w Bydgoszczy powinien móc wystawić dokument KPO (Karta Przekazania Odpadu). Warto jednocześnie podkreślić, iż odpady te powinny być zgodnie z ustawą ewidencjonowane. Jednak należy rozróżnić tu dwa przypadki. W sytuacji, gry wytwarzamy odpady medyczne poniżej 5 ton (lub poniżej 100 kg dla odpadów medycznych niebezpiecznych) możemy prowadzić tak zwaną uproszczoną ewidencję BDO. Wystarczy, iż w rejestrze BDO będziemy wystawiać KPO, nie jest wymagane wystawianie w rejestrze również kart ewidencji odpadu. Należy jednak pamiętać, iż na koniec roku firma jest zobowiązana sporządzić roczne sprawozdanie z wytworzonych odpadów, więc ewidencja może być przydatna w tym zakresie. W sytuacji gdy firma wytwarza ilości odpadów medycznych powyżej wskazanych limitów, żeby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji związanych z kontrolą urzędową, ważne, aby przekazywane odpady były ewidencjonowane w rejestrze BDO. Pamiętaj jednak, iż z tym problem również możemy pomóc, posiadamy w swoim zespole specjalistów w tej dziedzinie.
Jakie dane powinny pojawić się na etykiecie oznaczającej odpady medyczne?
Odpady medyczne muszą być odpowiednio oznakowane. Niespełnienie wytycznych w tym zakresie jest jednoznaczne z tym, że odpady medyczne nie zostaną zabrane. Dlatego worki i pojemniki należy oznaczyć etykietą uwzględniającą następujące dane: • kod odpadów medycznych występujący na opakowaniu, • nazwę firmy odpowiedzialnej za wyprodukowanie odpadów medycznych i jej numer REGON, • numer księgi rejestrowej przedsiębiorstwa, które wytworzyło odpad, w rejestrze podmiotów realizujących działalność leczniczą, • datę i godzinę otwarcia pojemnika oraz datę i godzinę zamknięcia.
Jak określana jest stawka za odbiór odpadów medycznych w Bydgoszczy?
Na wysokość stawki za odbiór odpadów medycznych w mieście Bydgoszcz wpływa wiele różnych parametrów. Najważniejsze jest to, czy odbiór będzie realizowany jednorazowo, czy systematycznie. Przy regularnych usługach podpisywana jest umowa i ustalana stawka abonamentowa nawet od 60 zł na miesiąc. Przy jednorazowym odbiorze należy skontaktować się z nami, przedstawić szczegółowe informacje, abyśmy mogli przeprowadzić skuteczną analizę rynku.
Jak długo trwa usługa odbioru odpadów medycznych w mieście Bydgoszcz?

Częściej odbiór odpadów medycznych w Bydgoszczy wykonywany jest przez ustalony z góry abonament. W porozumieniu zawarte są informacje dotyczące tego, jak często mają być wykonywane odbiory odpadów, na przykład raz na miesiąc. Następnie jeśli chodzi o jednorazowy odbiór odpadów medycznych w Bydgoszczy. to czas oczekiwania może być różny. Wymienia się tutaj wiele elementów, które mogą na to wpływać. Przede wszystkim ważna jest lokalizacja odbioru, ilość odpadu, a także dostępność profesjonalnych samochodów w konkretnym momencie. Dlatego w takiej sytuacji zachęcamy do skontaktowania się z nami. W odpowiedzi na to przygotujemy dla Ciebie ofertę i prawdopodobny termin odbioru odpadu.

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Co to jest odpad medyczny?
04-07-2022
Co to jest odpad medyczny?

Definicja odpadów medycznych została określona prawnie przez Ministra Zdrowia i brzmi następująco: są to odpady powstające w związku z udzielaniem świadczeń zdrowotnych oraz pro...

Więcej -->
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?
04-07-2022
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?

Odpady weterynaryjne, tak samo jak odpady medyczne, muszą podlegać unieszkodliwieniu i utylizacji, a co za tym idzie, muszą zostać odebrane przez odpowiedni podmiot zajmujący si...

Więcej -->
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?
03-07-2022
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?

Odpady medyczne muszą być odpowiednio przechowywane przed przekazaniem ich odpowiedniej firmie wywozowej. Jakie są bezpieczne metody przetrzymywania tych pozostałości? Jedną z m...

Więcej -->
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?
02-07-2022
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?

Odpady medyczne w salonie kosmetycznym są dość niespodziewane – zazwyczaj właściciele takich miejsc nie zdają sobie sprawy, że w ramach swojej działalności wytwarzają takie pozo...

Więcej -->
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?
01-07-2022
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?

Odpady medyczne, ze względu na swoje niebezpieczne właściwości, muszą być odpowiednio przechowywane, co zostało ujęte chociażby w aktach prawnych. Pudełka na odpady medyczne są ...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Zamówiona dzięki mamodpad firma zajęła się dla nas utylizacją i odbiorem odpadów medycznych w Bydgoszczy. Polecam!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Zajmujemy się nie tylko wyburzeniami domów, ale też potem cały złom i inne odpady składujemy. Często zaglądamy do aplikacji, żeby znaleźć nowych klientów.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Odbiór odpadów medycznych w Bydgoszczy zamówiliśmy przy pomocy portalu. Wszystko odbyło się bezproblemowo.  

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Aplikację polecam absolutnie wszystkim, którzy działają w branży utylizacji odpadów. To doskonała opcja dla nowoczesnych recyklerów, którzy chcą się utrzymać wśród konkurencji!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Przeszukiwałem przez jakiś czas firmy odbierające medyczne w Bydgoszczy. Ogarnąłem to dzięki portalowi mamodpad. Polecam!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać
11-09-2022
Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać

Pracujesz w przychodni lekarskiej? W punkcie szczepień? A może masz studio tatuażu? Albo lecznicę dla zwierząt? Wszystkie wyżej wymienione placówki mają jeden punkt wspólny – są...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?
10-09-2022
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?

Z pewnością wiele osób nigdy nie zastanawiało się nad tym, co się dzieje ze wszystkimi odpadami wyprodukowanymi np. podczas operacji czy zwykłego szczepienia lub pobierania krwi...

Więcej -->
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?
11-05-2022
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak niebezpieczne mogą okazać się odpady pochodzące z przychodni lekarskiej czy też szpitala. Warto się zastanowić i zadać sobie pytani...

Więcej -->
Zasady utylizacji odpadów medycznych
16-03-2022
Zasady utylizacji odpadów medycznych

Kto zajmuje się utylizacją odpadów medycznych? Utylizacją odpadów medycznych zajmują się tylko i wyłącznie profesjonalne firmy posiadające specjalistyczny sprzęt jak i wykwalifi...

Więcej -->
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń
12-03-2022
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń

Czym są odpady medyczne? Odpady medyczne możemy zdefiniować zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 5 października 2017 r. jako ogół substancji i przedmiotów powstając...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?
07-03-2022
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?

Osoby zajmujące się zagospodarowaniem różnego typu produktów skażonych czy też potencjalnie niebezpiecznych rozważają zagadnienie odpadów medycznych – jak podejść do tematu? Jak...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon
Napisz do nas
Czat