Chorzów - Złom kabli | WasteMaster

Złom kabli w Chorzowie

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

aktualne ceny skupu kabli w Chorzowie

Jeśli jesteś zainteresowany oddaniem okablowania do skupu kabli w izolacji w Chorzowie – zapoznaj się z poniższą tabelką. Zawarliśmy w niej aktualne ceny skupu kabli w Chorzowie, które wynikają z obecnej sytuacji na rynku odpadowym. Jeśli chcesz wiedzieć więcej albo w poniższym cenniku skupu kabli w Chorzowie nie zawarliśmy interesującego Cię okablowania – zadzwoń do nas, konsultacja jest całkowicie bezpłatna, a z pewnością pomoże Ci w zdobyciu wiedzy o rynku handlu odpadami!
Ceny
Złom kablowy - złom wiązki samochodowej (z wtyczkami, bez skrzynek bezpiecznikowych) 13,6 zł netto
Złom kablowy - złom wiązki samochodowej ze skrzynkami (z wtyczkami i skrzynkami bezpiecznikowymi) 13,2 zł netto
Złom kablowy - złom wiązki samochodowej zanieczyszczonej (z wtyczkami i skrzynkami bezpiecznikowymi i innymi elementami max. do 5% masy) 11,2 zł netto
Złom kablowy - złom wiązki komputerowej (z wtyczkami) 11,6 zł netto
Złom kablowy - złom wiązki AGD 11,6 zł netto
Złom kablowy przemysłowy 10,4 zł netto
Złom kablowy budowlany, instalacyjny, rozbiórkowy 9,6 zł netto
Złom kablowy sieciowy, złom kablowy skrętki komputerowej (RJ-ka) 10,4 zł netto
Złom kablowy budowlany + złom kablowy sieciowy (RJ) (50/50) 10,0 zł netto
Złom kablowy mix 36-37% (komputerowy + budowlany + sterowniczy + sieciowy inne) 9,2 zł netto
Złom kablowy mix komputerowy 28-31% CU (z wtyczkami, bez kabla stalowego, choinkowego - lampki led i żarówki, antenowego) 5,6 zł netto
Złom kablowy choinkowy (bez dorzutek typu ozdoby, bombki itp..) 0,0 zł netto
Warunki współpracy

Skąd się biorą wahania cen w skupach kabli w Chorzowie?

Wysokość cen przewodów jest niezwykle zmienna - na przestrzeni roku, potrafią spaść lub skoczyć o wiele punktów procentowych. Skąd się biorą takie wahania na przykład na złomie kabli miedzianych w Chorzowie? Otóż wszystko zależy od typu i ilości przewodów, które posiadasz. Jednak to sytuacja na rynku metali gra kluczową rolę. W końcu placówki utylizujące zyskują na sprzedaży przetworzonej miedzi i aluminium. W związku z tym są uzależnione od rynku metali. To, jak wygląda obecna sytuacja gospodarcza, stan inflacji czy szereg innych zmiennych wpływających na handel metalami, siłą rzeczy przekłada się na cennik w skupie. Dla zobrazowania powyższej kwestii warto przywołać przykład wiązki samochodowej - rok temu można było ją spieniężyć za 16-16,50 zł/kg netto, podczas gdy obecnie są to kwoty rzędu tylko 11-14 zł/kg netto. Aby dowiedzieć się więcej, zernij na bloga WasteMaster - https://mamodpad.wastemaster.pl/blog/od-czego-zalezy-cena-skupu-kabla.

W jaki sposób dzielimy kable w skupie w Chorzowie?

Podziały są raczej umowne, każdy skup może w zasadzie podać swoje własne kategorie, jednak wszystkie korzystają z podstawowego rozdziału - ze względu na metal zwarty w żyle oraz ze względu na zastosowanie. Do pierwszej grupy zaliczamy głównie okablowanie miedziane oraz aluminium - z tego powodu powstały specjalistyczne skupy kabli miedzianych w Chorzowie lub skupy kabli aluminiowych w Chorzowie. Kolejna grupa jest niezwykle pojemna, a w związku z tym, że technologia nieustannie się rozwija - ciągle się rozszerza. Zatem w grupie "zastosowanie" mieszczą się kable telekomunikacyjne, sieciowe, światłowodowe, energetyczne, sygnalizacyjne oraz tzw. specjalne. Tak jak w przypadku aluminium i miedzi, tutaj także mamy do czynienia z wyspecjalizowanymi placówkami. Są to między innymi skupy kabli samochodowych w Chorzowie lub skupy kabli elektrycznych w Chorzowie. Jeśli potrzebujesz wsparcia w określeniu typu swojego okablowania - zgłoś się do WasteMaster - nasze konsultacje także są bezpłatne!

W jaki sposób zorganizować wywóz okablowania na złom kabli w Chorzowie?

Jeżeli masz w posiadaniu spore ilości okablowania, którego nie jesteś w stanie samodzielnie przewieźć np. do skupu kabli miedzianych w Chorzowie - musisz zrealizować wywóz tych odpadów. WasteMaster może Ci w tym pomóc! Bezpłatnie znajdziemy dla Ciebie najkorzystniejsze skupy kabli w izolacji w Chorzowie! Nasi specjaliści są doświadczeni w tym zakresie, wyszukają dla Ciebie oferty dopasowane do Twoich potrzeb. Jedynym Twoim zadaniem jest wybór określonej placówki. Musisz mieć tylko na uwadze tzw. minimum logistyczne. Dla części skupów kabli w izolacji w Chorzowie to 200-300 kg. Jeśli jesteś przedsiebiorcą lub rolnikiem posiadającym gospodarstwo powyżej 75 ha - musisz wypełnić KPO i oddać go kierowcy, który wywozi odpady do skupu kabli miedzianych w Chorzowie. Osoby prywatne nie muszą tego robić - wystarczy pokazać dowód osobisty.

Przykłady materiałów, które zostaną przyjęte w skupie kabli w Chorzowie

Oczywistym jest, że skupy kabli w Chorzowie przyjmą od Ciebie okablowanie. Jednak jest to tak szeroka grupa, że warto wymienić parę przykładów tego, co weźmie od Ciebie skup kabli w Chorzowie. Wiązki samochodowe, przewody z urządzeń RTV i AGD, druty budowlane, kable komputerowe, energetyczne, czy sznury lampek choinkowych! To tylko ułamek, tego za co faktycznie zapłaci złom kabli w Chorzowie. Jeśli chcesz wiedzieć, ile wynoszą ceny w skupach, jak wygląda recykling czy jakie typy przewodów wyróżniamy - czytaj do końca!

Jakie przewody najbardziej się opłaca sprzedać do skupu kabli w Chorzowie?

Najdroższym materiałem w skupach kabli w izolacji w Chorzowie jest miedź. Ze względu na swoją charakterystykę i łatwość poddawania się utylizacji, jest ona najbardziej pożądana w placówkach utylizujących. Aby zobrazować, jak bardzo jest to opłacalny metal do sprzedaży, warto porównać ją z dużo tańszym (i niezwykle popularnym) aluminium. Za wiązkę miedzianych przewodów samochodowych na złomie kabli miedzianych w Chorzowie możemy otrzymać 11-14 zł/kg netto. Za pojedynczy kabel - 3-7 zł/kg netto. A z kolei za okablowanie aluminiowe 1-3 zł/kg netto. Zatem różnice są zauważalne. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o swoim okablowaniu, nie czekaj - skontaktuj się z naszymi ekspertami!

Odzyskiwanie kabli na złomie w Chorzowie

Organizacja i przeprowadzenie odzysku, to główne zadania skupów kabli w Chorzowie. Jak przebiega cały proces? Kable są cięte mechanicznie na małe kawałki, z których zdziera się warstwę izolacyjną. Następnie pod wpływem wstrząsów np. na złomie kabli miedzianych w Chorzowie powstaje plastyczny granulat miedziany. Takie placówki zużywają niewiele energii, a ich praca zmniejsza wydobycie metali, które są niemal w 100% tak samo efektywne jak w "oryginale". Sprzedając kable dbasz o swoje fundusze i przyrodę! Zapraszamy do współpracy z WasteMaster - pomożemy Ci usprawnić organizację całego procesu!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Warto korzystać - zwłaszcza zabiegani przedsiębiorcy będą zadowolenia z usług WasteMaster. Bez otrzymania żadnych opłat przekopali dla mnie cały internet w poszukiwaniu dobrego złomu kabli w Chorzowie. Jestem rzeczywiście zadowolony!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Warto korzystać z aplikacji, nawet nie musiałam nic pobierać! Szybko otrzymałam odpowiedź na mój formularz zgłoszeniowy i równie szybko dostałam listę wartościowych skupów kabli elektrycznych w Chorzowie!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie wiedziałem, gdzie oddać wiązki okablowania samochodowego, więc wypełniłem formularz na stronie żeby dowiedzieć się więcej. W kilka chwil dostałem wycenę i listę skupów kabli samochodowych w mojej okolicy. Jednym słowem - warto!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Duża oszczędność czasu! Nie sądziłem, że w tak niedługim czasie zorganizuję wywóz samochodowego okablowania do złomu kabli w Chorzowie.

Ocena 5/5
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon
Napisz do nas
Czat