Jarocin - Złom kabli | WasteMaster

Złom kabli w Jarocinie

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Ceny skupu kabli w Jarocinie – jak się kształtują?

Jeśli chcesz wiedzieć wszystko o cenach skupu kabli w Jarocinie warto zapoznać się z tabelką poniżej. Umieściliśmy w niej aktualny cennik skupu kabli w Jarocinie, uwzględniający zmiany na rynku handlu odpadami. Został on skonstruowany na podstawie transakcji przeprowadzanych w naszej aplikacji oraz przewidywań ekspertów z WasteMaster. Miej świadomość, że sprzedając zużyte okablowanie do skupu kabli w izolacji w Jarocinie postępujesz ekologicznie i ograniczasz wydobycie np. miedzi.
Ceny
Złom kablowy - złom wiązki samochodowej (z wtyczkami, bez skrzynek bezpiecznikowych) 15,5 zł netto
Złom kablowy - złom wiązki samochodowej ze skrzynkami (z wtyczkami i skrzynkami bezpiecznikowymi) 15,0 zł netto
Złom kablowy - złom wiązki samochodowej zanieczyszczonej (z wtyczkami i skrzynkami bezpiecznikowymi i innymi elementami max. do 5% masy) 12,8 zł netto
Złom kablowy - złom wiązki komputerowej (z wtyczkami) 13,2 zł netto
Złom kablowy - złom wiązki AGD 13,2 zł netto
Złom kablowy przemysłowy 11,8 zł netto
Złom kablowy budowlany, instalacyjny, rozbiórkowy 10,9 zł netto
Złom kablowy sieciowy, złom kablowy skrętki komputerowej (RJ-ka) 11,8 zł netto
Złom kablowy budowlany + złom kablowy sieciowy (RJ) (50/50) 11,4 zł netto
Złom kablowy mix 36-37% (komputerowy + budowlany + sterowniczy + sieciowy inne) 10,5 zł netto
Złom kablowy mix komputerowy 28-31% CU (z wtyczkami, bez kabla stalowego, choinkowego - lampki led i żarówki, antenowego) 6,4 zł netto
Złom kablowy choinkowy (bez dorzutek typu ozdoby, bombki itp..) 0,0 zł netto
Warunki współpracy

Jakie kable w skupie w Jarocinie najlepiej sprzedawać?

Najwyższe ceny osiąga zawsze miedź. Ze względu na swoją charakterystykę, bardziej opłaca się ją sprzedawać niż aluminium. Ceny w skupach w izolacji w Jarocinie są najróżniejsze i niestałe - mogą się różnić między sobą w obrębie województw. Z tej przyczyny trudno precyzyjnie określić to, ile pieniędzy zarobisz na złomie kabli miedzianych w Jarocinie. Za wiązki samochodowe 11-14 zł/kg netto, a za sam kabel miedziany 3-7 zł/kg netto. Z kolei aluminium to zysk rzędu 1-3 zł/kg netto. Są to dość spore rozpiętości, dlatego jeśli chcesz precyzyjnie wycenić swoje przewody - zapraszamy do współpracy!

Przetwarzanie kabli na złomie w Jarocinie

Przetwarzanie materiałów w skupie kabli w Jarocinie wygląda podobnie w przypadku każdego rodzaju przewodu. Maszyna tnie okablowanie na drobne elementy, a następnie obiera je z izolacji. Za pomocą wstrząsów, kształtowany jest tzw. granulat miedzi. Odzyskiwane w ten sposób metale są równie wydajne, co w pierwotnej formie. Warto podkreślić, że złomy kabli miedzianych w Jarocinie zużywają niewiele energii w porównaniu do np. kopalni miedzi. A ponadto oddając okablowanie do skupu redukujesz wydobycie. WasteMaster pomoże Ci przyśpieszyć cały proces organizacyjny - i to całkiem za darmo!

Podział kabli w skupie w Jarocinie na rodzaje

Najczęściej dzielimy kable w skupie na dwa rodzaje: ze względu na skład oraz wykorzystanie. Jak już z pewnością zauważyłeś wyróżniamy dwa główne metale zawarte w żyłach przewodów - aluminium i miedź. Z tego powodu powstały wyspecjalizowane skupy kabli miedzianych w Jarocinie oraz skupy kabli aluminiowych w Jarocinie. Ze względu na wykorzystanie możemy wyróżnić okablowanie: telekomunikacyjne, sieciowe, światłowodowe, komputerowe, sygnalizacyjne oraz specjalne. W ramach powyższej kategorii wyróżniamy również skupy kabli samochodowych w Jarocinie i skupy kabli elektrycznych w Jarocinie, które zajmują się oczywistymi branżami wykorzystywania przewodów. Jeśli masz jakiekolwiek trudności z doprecyzowaniem rodzaju swojego kabla - zapraszamy do kontaktu!

Co konkretnie możemy oddać do skupu kabli w Jarocinie?

Do skupów kabli w Jarocinie oddajemy oczywiście kable. W tym momencie warto przytoczyć ich definicję, ponieważ obrazuje nieco budowę tych przedmiotów. Kabel to przewód jednożyłowy lub wielożyłowy, zawierający izolację pomiędzy poszczególnymi żyłami, służy do przewodzenia prądu elektrycznego i jest przystosowany do środowiska, w którym ma funkcjonować. Zatem, jakie konkretnie przewody możemy sprzedać na złom kabli w Jarocinie? Na przykład kable AGD, wiązki samochodowe, sznury lampek na choinkę, druty budowlane, przewody energetyczne etc. W zależności od tego, w jakim skupie kabli w izolacji w Jarocinie się znajdziesz, taki odpad możesz w nim zostawić. Jeśli chcesz wiedzieć więcej o cenach panujących aktualnie w skupach kabli w Jarocinie, recyklingu tych materiałów, a także dokumentach niezbędnych do wypełnienia – czytaj dalej!

Organizacja odbioru przewodów i ich wywozu na złom kabli w Jarocinie

W momencie, kiedy nie masz jak wywieźć swoich przewodów np. do skupu kabli miedzianych w Jarocinie, warto zrealizować usługę transportu z podanej lokalizacji. Jak najlepiej to zorganizować? Wykorzystać pomoc od WasteMaster! Nasi eksperci wyszukają dla Ciebie najtrafniejsze oferty wywozu do skupów kabli w izolacji w Jarocinie. Weźmiemy pod uwagę Twoje wymagania i parametry odpadu - Ty nie musisz się niczym martwić. Jednak zwróć uwagę na przekazanie nam dokładnych danych o pozostałościach. Część skupów kabli w izolacji w Jarocinie nie organizuje wywózki dla odpadów poniżej tzw. minimum logistycznego. Ponadto - jeśli posiadasz gospodarstwo rolne powyżej 75 ha lub jesteś przedsiębiorcą - nie zapomnij o przekazaniu KPO kierowcy, który zabierze Twoje przewody - to bardzo istotne!

Jakie formalności należy spełnić?

Jeśli chcesz tylko sprzedać swoje przewody do skupu kabli w izolacji w Jarocinie i tak musisz spełnić kilka formalności. Jak już wyżej zostało wspomniane, trochę inne zasady dotyczą przedsiębiorców i wybranych rolników. Oni muszą prowadzić bieżącą ewidencję w BDO, ponieważ do tego zobowiązują ich przepisy. Osoby fizyczne są z tego zwolnione, muszą jedynie wypełnić Kartę Ewidencji Odpadowej (podobnie jak przedsiębiorcy oraz rolnicy), która stanowi świadectwo legalnego sprzedania odpadów do np. skupu kabli samochodowych w Jarocinie. W zamian dostają Formularz Przekazania Odpadu, który jest dowodem przeprowadzenia usługi. Wszystkie powyższe dokumenty wykorzystują system kodów wprowadzony przez Ministra Środowiska, dlatego warto znać podstawowe z nich: 17 04 11 to przewód będący osobnym urządzeniem, a 17 04 10 to ten sam kabel, tylko o właściwościach niebezpiecznych. Więcej kodów wyszukasz w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z 2020 roku.

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Same pozytywne odczucia. To nie pierwszy raz, jak współpracuję z WasteMaster przy organizacji transportu do złomu kabli w Jarocinie. 5 na 5 punktów!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Miałem dużo zmieszanych kabli miedzianych, ołowianych, komputerowych itd. Bałem się, że skup kabli w Jarocinie będzie wymagał jakiejś segregacji, a ja się zupełnie na tym nie znam! Zadzwoniłem w związku z tym do WasteMaster, a oni powiedzieli mi co mam zrobić. Naprawdę pomocne usługi!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Mam skup kabli w izolacji, który mógł się rozwinąć dopiero po rozpoczęciu współpracy z WasteMaster. Zyskałem całkiem dużo klientów!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Znalazłam dzięki ich aplikacji, naprawdę korzystny skup kabli w mojej okolicy! Nie sądziłam, że znajdę cokolwiek, a tu taka niespodzianka!

Ocena 5/5
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon
Napisz do nas
Czat