Utylizacja i recykling opon - Utylizacja opon | WasteMaster

Utylizacja opon w Złotoryi

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Recykling opon w w Złotoryi

Czy recykling opon w w Złotoryi ma rację bytu? Oczywiście, że tak! Stare opony można użyć ponownie na wiele sposobów. Wyróżniamy m.in. recykling materiałowy i energetyczny. Pierwszy z nich zajmuje się przetwarzaniem ogumienia w nowe materiały. Są to na przykład gumowe uszczelki, pył lub granulat gumowy mający różne zastosowania, dywaniki, asfalt lub też podłoża do placów zabaw czy bariery akustyczne. Kolejny rodzaj recyklingu polega na tym, że zużyte elementy przekształcamy w energię. Spory procent opon służy jako paliwo do specjalnie do tego przygotowanych pieców. Korzystają z nich przeważnie cementownie. Jak sam możesz zauważyć recykling opon w w Złotoryi jest bardzo efektywny. Skorzystaj z naszych darmowych usług, a zobaczysz, że dzięki nam w równie efektywny sposób zorganizujesz wywózkę i utylizację swoich starych opon. Nie czekaj – zadzwoń już teraz!

Najważniejsze informacje dotyczące utylizacji opon w w Złotoryi?

Jeżeli jesteś użytkownikiem tzw. "czterech kółek" - poniższy artykuł może Cię zainteresować! Użytkowanie wszelkiego typu pojazdów w większości przypadków wiążę się z wymienianiem ogumienia. Jednak co później zrobić ze starymi oponami? W jaki sposób najefektywniej przeprowadzić recykling opon w w Złotoryi? Da się zorganizować wywózkę opon? Czytaj dalej, a na pewno otrzymasz wszystkie odpowiedzi na zadane pytania! Zgodnie z przepisami obowiązującymi w Polsce, zakazuje się wyrzucania starych opon np. do lasów. Jest to związane z tym, że stanowią one zagrożenie dla środowiska naturalnego, a w dodatku rozkładają się ok. 100 lat. Za zostawienie opon np. w lesie, grozi grzywna sięgająca nawet do 5 tys. zł. Są to środki prewencyjne, niezbędne, aby zmusić pomioty do właściwej utylizacji opon w w Złotoryi. Jak ją zrealizować? Czytaj do końca!

Jak wyglądają ceny utylizacji opon w w Złotoryi?

Ile zapłacisz za recykling opon w w Złotoryi? Jak wyglądają ceny skupu odpadów gumowych w w Złotoryi? Od czego zależy cena za utylizację? W skupach najczęściej możesz się spotkać z kilkoma rodzajami opon: pochodzącymi z aut osobowych, pojazdów rolniczych lub ciężarówek. W oczywisty sposób rodzaj ogumienia łączy się z wykorzystaniem. Ile zapłacisz za utylizację każdego z wymienionych rodzajów? To zależy od wielu czynników – przede wszystkim od Twojej lokalizacji – nie we wszystkich województwach cena będzie identyczna. Również od stopnia zużycia – skup może podwyższyć cenę, jeśli dostarczymy opony, z których trudno będzie uzyskać wartościowe substancje. Według naszych danych, za utylizację jednej opony osobowej, zapłacisz minimum 3,5 zł/szt. netto, a maksymalnie 8 zł/szt. netto. W wypadku ogumienia rolniczego to skup dokonuje indywidualnej wyceny, a jeśli chodzi o opony ciężarowe, to trzeba zapłacić minimum 18 zł/szt. netto, podczas gdy maksymalna cena wynosi 30 zł/szt. netto. Jak sam doskonale zauważyłeś, stworzone przedziały cenowe są dość rozległe, co podkreśla różnice w cenach skupu gumy w w Złotoryi. Jeśli chcesz dostać precyzyjną wycenę – skontaktuj się z WasteMaster!

Gdzie oddać zużyte opony w w Złotoryi?

Zużyte ogumienie należy oddać do najbliższego skupu opon. Jeżeli posiadasz niewielkie ilości tego odpadu, są także inne wrianty. Możesz oddać swoje ogumienie do punktu typu PSZOK, jednak należy uważnie przestudiować harmonogram najbliższej Ciebie jednostki, ponieważ rządzą się one swoimi prawami. Czasami w warsztacie lub w zakładzie wulkanizacyjnym (lub przy wymianie opon) możesz zwrócić swoje opony, jednak te placówki nie mają obowiązku odbioru zużytych opon w w Złotoryi. Warto też śledzić okoliczne akcje i zbiórki. Natomiast skup opon ma obowiązek przyjęcia legalnie wytworzonego odpadu. Warto podkreślić, że wytwórca tego rodzaju pozostałości jest zobowiązany do odpowiedniej utylizacji i recyklingu odpadów gumowych w w Złotoryi.

Formalności a odbiór zużytych opon w w Złotoryi

Kwestie formalne grają kluczową rolę, jeśli chodzi o utylizację opon w w Złotoryi. Jeżeli jakiś ich element zostanie pominięty, możliwe, że zostaniesz obciążony karami finansowymi. Całość służy przede wszystkim kontroli i monitorowaniu utylizacji opon w w Złotoryi i innych odpadów. Jeśli jesteś przedsiębiorcą lub rolnikiem (z gruntami powyżej 75 ha), to musisz pamiętać o regularnym uzupełnianiu BDO. Także w przypadku organizacji odbioru zużytych opon w w Złotoryi obowiązują Cię inne zasady. Musisz oddać dokument KPO kierowcy, który odbiera Twoje pozostałości. Ponadto wszyscy, w tym osoby prywatne muszą wypełnić Kartę Ewidencji Odpadowej - która stanowi dowód w razie kontroli. Dodatkowo osoby prywatne powinny otrzymać Formularz Przekazania Odpadu. Są zwolnione z BDO i KPO.

Jak najłatwiej zorganizować odbiór zużytych opon w w Złotoryi?

Odbiór zużytych opon w w Złotoryi najprościej zorganizujesz z WasteMaster! W jaki sposób możesz to zrobić? Nasza firma oferuje pomoc w organizacji wywozu opon do skupu. Wyszukamy dla Ciebie najbliższy punkt utylizacji opon w w Złotoryi, a także określimy szacunkową cenę Twojego odpadu! Skontaktuj się z naszymi ekspertami za pomocą formularza zgłoszeniowego lub rozmowy telefonicznej (znajdują się w ofercie dostępnej na stronie) albo wykorzystaj aplikację WasteMaster. Po udzieleniu danych o Twoich pozostałościach nasi eksperci określą szacunkową cenę utylizacji opon w w Złotoryi, a także przygotują specjalnie dla Ciebie listę najkorzystniejszych ofert w okolicy! Jeśli chcesz na własną rękę skorzystać z naszej aplikacji, możesz to zrobić z poziomu przeglądarki – nie musisz jej ściągać na telefon! Dodaj ogłoszenie, fotografię i informacje o swoim ogumieniu i czekaj aż zaczną spływać zgłoszenia. Opiekun Klienta, którego przydzielimy do Ciebie z góry, zajmie się przekierowywaniem do Ciebie najlepszych ofert od firm odbierających zużyte opony w w Złotoryi. W każdym wypadku ostateczna decyzja należy do Ciebie – my jedynie podsuwamy Ci korzystne opcje.

Kody odpadów

Każdy z powyższych dokumentów wykorzystuje tzw. kody odpadów. Jest to system wprowadzony poprzez Rozporządzenie Ministra Środowiska, który wprowadza katalog odpadów. Do każdego typu pozostałości przypisane jest oznaczenie kodem, które określa jego kategorię, grupę i wyspecjalizowaną podgrupę. Dla zużytych opon kodem jest 16 01 03. Należy pamiętać o właściwym składowaniu tego rodzaju śmieci. Jeśli prowadzisz warsztat samochodowy, to z pewnością zalegają u Ciebie setki opon. Musisz wydzielić konkretne miejsce, tak aby nie zagrażały Twoim pracownikiem i innym.

Koszt usług WasteMaster

Wszystkie usługi, których świadczeniem się zajmujemy, są absolutnie darmowe. Nie uiścisz opłaty za Opiekuna Klienta, za konsultację, czy używanie naszej aplikacji. Nawet z BDO pomożemy Ci bezpłatnie! Filozofia naszej firmy opiera się głównie na systematycznej optymalizacji zarządzania m.in. utylizacją i recyklingiem opon w Złotoryi, ale i całej Polsce. Jeśli klient ma jasną listę opcji, z których może skorzystać - szybciej podejmie decyzję, a następnie szybciej zrealizuje interesującą go usługę. W ten sposób punkty skupu szybciej otrzymają i surowiec i wpłaty - a co za tym idzie, sprawniej przeprowadzą recykling. Surowce w krótszym czasie wrócą do obiegu. A Ty, jako nasz klient-użytkownik, zaoszczędzisz wiele czasu, a nawet i pieniędzy!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Gdzie utylizować opony rolnicze?
02-09-2022
Gdzie utylizować opony rolnicze?

Utylizacja opon rolniczych jest płatna. Aby jak najlepiej wyjść na tego typu transakcji, warto skorzystać z usług WasteMaster. Wypełnij formularz na stronie lub skontaktuj się z...

Więcej -->
Ile waży zużyta opona ciężarowa?
31-08-2022
Ile waży zużyta opona ciężarowa?

Zużyte opony ciężarowe są dużo cięższe niż osobowe. Waga opony ciężarowych waha się od 30 kg do nawet 80 kg. Tego typu informacja jest istotna, kiedy planujemy utylizację opon, ...

Więcej -->
Ile kosztuje utylizacja opon?
30-08-2022
Ile kosztuje utylizacja opon?

Jaka jest opłata za utylizację opon? To zależy od wagi, rodzaju i ilości posiadanych opon. Ceny skupów zależą od różnych czynników, dlatego najlepiej złożyć bezpłatne zapytanie ...

Więcej -->
Gdzie wyrzucić stare opony?
29-08-2022
Gdzie wyrzucić stare opony?

Często mamy problem ze starymi oponami. Utylizacja tego typu odpadu jest płatna, o czym mało ludzi pamięta. Dlatego często szukanym zapytaniem jest „gdzie oddać zużyte opony za ...

Więcej -->
Co zrobić ze starymi oponami?
25-08-2022
Co zrobić ze starymi oponami?

Zastanawiasz się, gdzie oddać stare opony? Tego typu odpad trzeba oddać do specjalnego punktu skupu i zutylizować. Aktualne ceny utylizacji opon znajdziesz tutaj. Jeśli masz fir...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Nie mam czasu zastanawiać się, gdzie oddać opony w w Złotoryi, gdzie nie przepłacę, gdzie wyszukam najlepszą ofertę. Dlatego zlecam zlecenie znalezienia ofert firmie WasteMaster - wszystko robią za mnie i wiem, że zrobią to dużo lepiej. Tym razem także wyszukali dla mnie korzystny skup opon rolniczych - polecam gorąco!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Z WasteMaster organizacja utylizacji opon w w Złotoryi to nie problem!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Interesowała mnie usługa utylizacji i recyklingu odpadów gumowych w w Złotoryi, jednak nie byłem pewien, jak najskuteczniej wyszukać najlepsze ogłoszenie. Krótki telefon do WasteMaster - i wiem wszystko! Bez płacenia na mojego maila przyszła lista ofert, z których mogę swobodnie wybierać:)

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Interesowała mnie usługa utylizacji i recyklingu odpadów gumowych w w Złotoryi, jednak nie byłem pewien, jak najskuteczniej wyszukać najlepsze ogłoszenie. Szybki telefon do WasteMaster - i wiem wszystko! Bez płacenia na mojego maila przyszła seria ofert, z których mogę swobodnie wybierać:)

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Ceny skupu gumy nigdy nie były czymś, na czym się znałam. Z tego powodu zawsze wolę zadzwonić do konsultantów z WasteMaster. Cierpliwy Pan Rafał szybko wyjaśnił mi co i jak oraz wycenił moje opony ciężarowe - jestem bardzo wdzięczna!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Odbiór zużytych opon
04-09-2022
Odbiór zużytych opon

Pewnie każdy kierowca chociaż raz w życiu zastanawiał się, lub będzie zastanawiał się, co zrobić ze starymi oponami. Ich zużycie zależy od szeregu czynników w tym: stylu jazdy, ...

Więcej -->
Skup zużytych opon – gdzie legalnie oddać stare opony?
03-09-2022
Skup zużytych opon – gdzie legalnie oddać stare opony?

Stare i porzucone opony w lasach oraz przydrożnych rowach to niestety cały czas częsty widok w Polsce. A przecież stara opona, aby się samoistnie rozłożyć może potrzebować nawet...

Więcej -->
Utylizacja opon samochodowych
03-09-2022
Utylizacja opon samochodowych

Z roku na rok coraz więcej ludzi decyduje się na samochód. W dzisiejszych czasach jest to jeden z podstawowych środków transportu, bez którego wielu z nas nie wyobraża sobie cod...

Więcej -->
Gdzie oddać opony?
15-06-2022
Gdzie oddać opony?

Każdy przedsiębiorca, którego działalność wiąże się z produkcją lub wymianą ogumienia, zastanawia się gdzie oddać opony i odpady gumowe. Pytanie to wiąże się przede wszystkim ze...

Więcej -->
Jak przeprowadzić utylizację i recykling opon?
05-04-2022
Jak przeprowadzić utylizację i recykling opon?

Jakie dokumenty są wymagane przy odbiorze do utylizacji zużytych opon? Opony jako odpad podlegają pod przepisy związane z rejestrem BDO. W efekcie, do zlecenia utylizacji zużyty...

Więcej -->
Praktycznie o recyklingu opon
17-03-2022
Praktycznie o recyklingu opon

Jak przebiega proces recyklingu opon? Gdy opony zostają dostarczone do recyklera, muszą zgodnie z przepisami zostać w odpowiedni sposób zagospodarowane. Należy przy tym pamiętać...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon
Napisz do nas
Czat