Utylizacja i recykling opon - Utylizacja opon | WasteMaster

Utylizacja opon w Strzegomiu

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Ile kosztują usługi WasteMaster?

Kompletnie nic! Nie zapłacisz ani za użytkowanie naszej aplikacji, ani za konsultacje z ekspertami. Ponadto pomożemy Ci w formalnościach, zwłaszcza z BDO. WasteMaster nie pobiera opłat, ponieważ filozofia naszej firmy opiera się na potrzebie zoptymalizowania zarzadządzania odpadami w Polsce. To, jak szybko zdecydujesz się na konkretną placówkę oferującą utylizację i recykling opon w w Strzegomiu wpłynie na to, jak szybko skup przetworzy Twoje ogumienie i sprzeda wytworzone materiały. Cały proces zostaje przyspieszony, a Ty zaoszczędzisz mnóstwo czasu!

Jak wyglądają kwestie formalne?

Formalności dotyczące utylizacji opon w w Strzegomiu są niezwykle istotne. Zwłaszcza jeśli jesteś przedsiębiorcą lub rolnikiem posiadającym powyżej 75 ha gruntów, musisz prowadzić aktualną rejestrację odpadów w Bazie Danych Odpadowych. Jest to system, który ma za zadanie kontrolować produkcję i utylizację np. opon w w Strzegomiu. Jeżeli nie będziesz prowadzić tam ewidencji, grożą Ci wysokie kary. Jeśli interesuje Cię także organizacja odbioru zużytych opon w Strzegomiu, a należysz do powyższej grupy – musisz zwrócić Kartę Przekazania Odpadów kierowcy, który zabierze Twoje ogumienie. Dodatkowo każdy (także osoby fizyczne) musi wypełnić Kartę Ewidencji Odpadu, która jest dowodem na legalne utylizowanie odpadów podczas kontroli odpowiednich służb. Osoby prywatne nie muszą wypełniać KPO ani BDO, a ponadto powinny dostać od placówki zajmującej się recyklingiem opon w w Strzegomiu Formularz Przekazania Odpadu. Czy to tylko bezsensowna biurokracja? Niekoniecznie. Całość ma służyć zwiększeniu kontroli produkujących śmieci, tak aby zapobiegać powstawaniu dzikich wysypisk i zatruwaniu środowiska.

Kody odpadów na zużyte opony

Kody odpadów zostały wprowadzone w nawiązaniu do dyrektyw Unii Europejskiej, poprzez Rozporządzenie Ministra Środowiska z 2020 roku, dotyczącego katalogowania odpadów. System służy uproszczeniu identyfikacji poszczególnych śmieci oraz przekazywaniu skondensowanych informacji za pomocą liczb. Kodem dla starych opon jest numer 16 01 03. Zazwyczaj cyfry oznaczają źródło powstawania danej pozostałości, rodzaj oraz jej charakterystykę. Kolejna wartą podkreślenia kwestią, jest sposób składowania zużytych opon np. w warsztacie samochodowym. Pamiętaj, że obowiązujące przepisy BHP, służą przede wszystkim pracownikom - zadbaj, więc o to, aby żadne ogumienie nie zagrażało bezpieczeństwu w Twoim środowisku pracy. Składuj je w wydzielonych miejscach.

Od czego zależy wysokość cen utylizacji opon w Strzegomiu?

Trudno określić cenę skupu odpadów gumowych w Strzegomiu, ponieważ zależy ona od bardzo wielu czynników. Przede wszystkim rodzaj ogumienia jest niezwykle istotny. Można wymienić opony osobowe, ciężarowe oraz rolnicze. Jeśli mówimy o wysokości cen recyklingu opon w Strzegomiu dla pierwszego przypadku: plasuje się ona na między 3,5 a 8 zł/szt. Ogumienie dla ciężarówek, jest dużo droższe - kosztuje ok. 18-30 zł/szt., a koszt recyklingu opon rolniczych jest wyceniany osobno ze względu na unikatowe cechy danej gumy. To, jaką ilością opon dysponujesz także jest ważne - pamiętaj o tzw. minimum logistycznym w przypadku, gdy realizujesz odbiór ogumienia. Jeżeli interesujesz się właśnie tą usługą - pamiętaj, że im dalej znajdujesz się od skupu, tym wyższa będzie cena w skupie ogumienia w Strzegomiu. Jeżeli jesteś zainteresowany dokładną wyceną - zachęcamy do skorzystania z pomocy WasteMaster - nasi eksperci są niezwykle doświadczeni w branży odpadowej!

Utylizacja opon w w Strzegomiu – co musisz wiedzieć?

Masz warsztat samochodowy? A może wymieniłeś ostatnio opony na zimowe lub letnie? Nie jesteś pewien co z nimi zrobić? Jak zrealizować recykling opon w w Strzegomiu? Przeczytaj poniższy tekst, a wszystko się wyjaśni! Polskie prawo zakazuje wyrzucania wszelkich odpadów do środowiska naturalnego. Według Kodeksu Wykroczeń art. 162, za wywożenie np. zużytych opon do lasu, grozi grzywna do nawet 5 tys. zł. Jest to bardzo toskyczne działanie – w związku z tym, że jest to materiał mający w składzie mieszankę z gumowych polimerów, odpad tego typu będzie się rozkładał przez setki lat. Zatem co musisz zrobić z zużytymi oponami? Najlepiej zrealizować utylizację opon w w Strzegomiu. Aby tego dokonać, należy wywieźć je do odpowiedniego skupu.

Materiały, które można uzyskać w ramach recyklingu opon w Strzegomiu

Jeżeli nie jesteś pewien, czy recykling opon w Strzegomiu jest w ogóle efektywny - już spieszymy z odpowiedzią! To, jak efektowny jest proces przerabiania starych opon, jest niesamowite. W zależności od tego, jaki jest stopień zużycia danego ogumienia, możemy z niego wytworzyć pył lub granulat gumowy, a także wycieraczki, dywaniki do samochodów, płyty gumowe wykorzystywane do wyłożenia podłoża placów zabaw, a nawet bariery akustyczne czy asfalt. Jeżeli jakiś surowiec nie nadaje się do recyklingu opon w Strzegomiu, jest on poddawany przeróbce termicznej, w wyniku której odzyskujemy energię. Zwłaszcza cementownie wykorzystują tę właściwość opon. Oczywiście są one utylizowane w specjalnych piecach. Nie zwlekaj i pozbądź się swojego starego ogumienia z WasteMaster! Zachęcamy do kontaktu!

Kto przyjmie zużyte opony w Strzegomiu?

Przyjmowaniem tego rodzaju odpadów zajmują się skupy przystosowane do utylizacji i recyklingu odpadów gumowych w Strzegomiu. W momencie, kiedy nie dysponujesz dużymi ilościami ogumienia - możesz zostawić swoje opony w punkcie typu PSZOK, czy wybranych zakładach wulkanizacyjnych. Jednak obie opcje są dość niepewne - PSZOK często ma duże ograniczenia, a placówki zajmujące się ogumieniem nie zawsze chcą przyjmować stare ogumienie. Dlatego placowką pewną, która zawsze przyjmie tego typu odpady jest skup opon. Jeżeli nie masz możliwości wywozu swoich odpadów do placówki utylizacyjnej - warto zrealizować odbiór zużytych opon w Strzegomiu. Zazwyczaj same skupy oferują tego rodzaju usługi - jednak wprowadzają tzw. minimum logistyczne - tj. najmniejszą ilością ogumienia osobowego, która zostanie odebrana jest np. 150 opon.

W jakie sposób najszybciej zorganizujesz odbiór zużytych opon w w Strzegomiu?

W jaki sposób najszybciej zrealizujesz odbiór zużytych opon w w Strzegomiu? Z pomocą WasteMaster! Nasi pracownicy znajdą dla Ciebie najkorzystniejsze oferty w okolicy! Wyszukujemy nie tylko usługi odbioru zużytych opon w w Strzegomiu, ale i najtańsze skupy, które mógłbyś przeoczyć w toku poszukiwań internetowych. Zadzwoń do nas lub wyślij formularz zgłoszeniowy - nasi specjaliści wycenią dla Ciebie opony, a także stworzą listę najlepszych ofert. Numer i formularz znajdziesz na naszej stronie w interesującym Cię ogłoszeniu. Możesz także samodzielnie zamieścić zlecenie w aplikacji WasteMaster i przeglądać ceny utylizacji opon w w Strzegomiu. Aplikacja jest również dostępna na naszej witrynie - możesz jej użyć nawet bez pobierania! Opiekun Klienta, który zostanie do Ciebie przydzielony, wyselekcjonuje dla Ciebie najbardziej opłacalne oferty. W każdym przypadku to Ty decydujesz, z której oferty skorzystasz - nie jesteś do niczego zobowiązany! Gwarantujemy, że w ten sposób zdecydowanie usprawnisz utylizację opon w w Strzegomiu!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Gdzie utylizować opony rolnicze?
02-09-2022
Gdzie utylizować opony rolnicze?

Utylizacja opon rolniczych jest płatna. Aby jak najlepiej wyjść na tego typu transakcji, warto skorzystać z usług WasteMaster. Wypełnij formularz na stronie lub skontaktuj się z...

Więcej -->
Ile waży zużyta opona ciężarowa?
31-08-2022
Ile waży zużyta opona ciężarowa?

Zużyte opony ciężarowe są dużo cięższe niż osobowe. Waga opony ciężarowych waha się od 30 kg do nawet 80 kg. Tego typu informacja jest istotna, kiedy planujemy utylizację opon, ...

Więcej -->
Ile kosztuje utylizacja opon?
30-08-2022
Ile kosztuje utylizacja opon?

Jaka jest opłata za utylizację opon? To zależy od wagi, rodzaju i ilości posiadanych opon. Ceny skupów zależą od różnych czynników, dlatego najlepiej złożyć bezpłatne zapytanie ...

Więcej -->
Gdzie wyrzucić stare opony?
29-08-2022
Gdzie wyrzucić stare opony?

Często mamy problem ze starymi oponami. Utylizacja tego typu odpadu jest płatna, o czym mało ludzi pamięta. Dlatego często szukanym zapytaniem jest „gdzie oddać zużyte opony za ...

Więcej -->
Co zrobić ze starymi oponami?
25-08-2022
Co zrobić ze starymi oponami?

Zastanawiasz się, gdzie oddać stare opony? Tego typu odpad trzeba oddać do specjalnego punktu skupu i zutylizować. Aktualne ceny utylizacji opon znajdziesz tutaj. Jeśli masz fir...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Nie jestem zorientowana w cenach utylizacji opon w w Strzegomiu, dlatego wolę zapytać ekspertów co i jak. Konsultanci z WasteMaster cierpliwie odpowiedzieli na moje pytania i ponadto wycenili moje opony i zaproponowali kilka skupów, w których nie przepłacę. Cudowna obsługa!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Kiedy chcę dowiedzieć się jak wyglądają ceny skupu gumy w w Strzegomiu - dzwonię do WasteMaster. Konsultanci zawsze mają aktualne dane, na podstawie których podejmuje właściwe decyzje.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Skorzystałam z WasteMaster, kiedy chciałam zaplanować utylizację opon w w Strzegomiu. Na początku byłam średnio przekonana do całej idei darmowych wycen i list ofertowych, jednak wiem, że byłam w błędzie. Niezwykle szybko otrzymałam wszystkie dane na maila i byłam zaskoczona jak dokładnie podeszli do mojego zlecenia. Dzięki nim nawiązałam regularną współpracę ze skupem w mojej okolicy. Gorąco polecam spróbować!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Ceny skupu gumy nigdy nie były czymś, na czym się znałam. Z tego powodu zawsze wolę wykonać telefon do konsultantów z WasteMaster. Miły Pan Rafał szybko wyjaśnił mi co i jak oraz wycenił moje opony ciężarowe - jestem bardzo wdzięczna!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Super opcja! Nie sądziłem, że wycena, przygotowanie listy ofert, czy konsultacja w kwestii recyklingu opon w w Strzegomiu może być bezpłatna! Bardzo solidna usługa!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Odbiór zużytych opon
04-09-2022
Odbiór zużytych opon

Pewnie każdy kierowca chociaż raz w życiu zastanawiał się, lub będzie zastanawiał się, co zrobić ze starymi oponami. Ich zużycie zależy od szeregu czynników w tym: stylu jazdy, ...

Więcej -->
Skup zużytych opon – gdzie legalnie oddać stare opony?
03-09-2022
Skup zużytych opon – gdzie legalnie oddać stare opony?

Stare i porzucone opony w lasach oraz przydrożnych rowach to niestety cały czas częsty widok w Polsce. A przecież stara opona, aby się samoistnie rozłożyć może potrzebować nawet...

Więcej -->
Utylizacja opon samochodowych
03-09-2022
Utylizacja opon samochodowych

Z roku na rok coraz więcej ludzi decyduje się na samochód. W dzisiejszych czasach jest to jeden z podstawowych środków transportu, bez którego wielu z nas nie wyobraża sobie cod...

Więcej -->
Gdzie oddać opony?
15-06-2022
Gdzie oddać opony?

Każdy przedsiębiorca, którego działalność wiąże się z produkcją lub wymianą ogumienia, zastanawia się gdzie oddać opony i odpady gumowe. Pytanie to wiąże się przede wszystkim ze...

Więcej -->
Jak przeprowadzić utylizację i recykling opon?
05-04-2022
Jak przeprowadzić utylizację i recykling opon?

Jakie dokumenty są wymagane przy odbiorze do utylizacji zużytych opon? Opony jako odpad podlegają pod przepisy związane z rejestrem BDO. W efekcie, do zlecenia utylizacji zużyty...

Więcej -->
Praktycznie o recyklingu opon
17-03-2022
Praktycznie o recyklingu opon

Jak przebiega proces recyklingu opon? Gdy opony zostają dostarczone do recyklera, muszą zgodnie z przepisami zostać w odpowiedni sposób zagospodarowane. Należy przy tym pamiętać...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon
Napisz do nas
Czat