Utylizacja i recykling opon - Utylizacja opon | WasteMaster

Utylizacja opon w Zdzieszowicach

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Jak najłatwiej zorganizować odbiór zużytych opon w w Zdzieszowicach?

Odbiór zużytych opon w w Zdzieszowicach najprościej zorganizujesz z WasteMaster! W jaki sposób możesz tego dokonać? Nasza firma oferuje wsparcie w organizacji wywozu opon do skupu. Wyszukamy dla Ciebie najbliższy punkt utylizacji opon w w Zdzieszowicach, a także wycenimy Twoje odpady! Skontaktuj się z naszymi ekspertami za pomocą formularza zgłoszeniowego lub rozmowy telefonicznej (znajdują się w ofercie dostępnej na stronie) albo wykorzystaj aplikację WasteMaster. Po udzieleniu informacji o Twoich pozostałościach nasi pracownicy określą szacunkową cenę utylizacji opon w w Zdzieszowicach, a także przygotują indywidualną listę najkorzystniejszych ofert w okolicy! Jeśli chcesz samodzielnie skorzystać z naszej aplikacji, możesz to zrobić za pośrednictwem przeglądarki – nie musisz jej ściągać na telefon! Dodaj ogłoszenie, fotografię i informacje o swoim ogumieniu i czekaj na zgłoszenia. Opiekun Klienta, którego przydzielimy do Ciebie z góry, zajmie się przekierowywaniem do Ciebie najkorzystniejszych ofert od firm odbierających zużyte opony w w Zdzieszowicach. W każdym przypadku ostateczna decyzja należy do Ciebie – my jedynie podsuwamy Ci korzystne opcje.

Jak wyglądają ceny utylizacji opon w w Zdzieszowicach?

Ile będzie Cię kosztować recykling opon w w Zdzieszowicach? Jak wyglądają ceny skupu odpadów gumowych w w Zdzieszowicach? Od czego zależy cena za utylizację? W skupach najczęściej możesz się spotkać z kilkoma rodzajami opon: pochodzącymi z aut osobowych, maszyn rolniczych lub ciężarówek. W oczywisty sposób rodzaj ogumienia łączy się z wykorzystaniem. Ile zapłacisz za utylizację każdego z wymienionych rodzajów? To zależy od kilku czynników – przede wszystkim od Twojej lokalizacji – nie we wszystkich województwach cena będzie wyglądać tak samo. Również od stopnia zużycia – skup ma prawo podwyższyć cenę, jeśli dostarczymy opony, z których trudno będzie uzyskać wartościowe substancje. Według naszych informacji, za utylizację jednej opony osobowej, zapłacisz minimum 3,5 zł/szt. netto, a maksymalnie 8 zł/szt. netto. W wypadku ogumienia rolniczego to skup dokonuje własnej wyceny, a jeśli chodzi o opony ciężarowe, to trzeba zapłacić minimum 18 zł/szt. netto, podczas gdy maksymalna cena wynosi 30 zł/szt. netto. Jak sam doskonale zauważyłeś, stworzone przedziały cenowe są dość rozległe, co podkreśla różnice w cenach skupu gumy w w Zdzieszowicach. Jeśli chcesz otrzymać precyzyjną wycenę – skontaktuj się z WasteMaster!

Recykling opon w w Zdzieszowicach

Czy recykling opon w w Zdzieszowicach ma sens? Oczywiście, że tak! Stare opony można użyć ponownie na wiele sposobów. Wyróżniamy głównie recykling materiałowy i energetyczny. Pierwszy z nich zajmuje się przerabianiem ogumienia w nowe materiały. Są to na przykład gumowe uszczelki, pył lub granulat gumowy mający szerokie zastosowania, dywaniki, asfalt lub też podłoża do placów zabaw czy bariery akustyczne. Kolejny rodzaj recyklingu polega na tym, że zużyte elementy przetwarzamy w energię. Spory procent opon służy jako opał do specjalnie do tego przygotowanych pieców. Korzystają z nich głównie cementownie. Jak sam możesz zauważyć recykling opon w w Zdzieszowicach jest bardzo efektywny. Skorzystaj z naszych darmowych usług, a zobaczysz, że dzięki nam w równie efektywny sposób zorganizujesz wywózkę i utylizację swoich starych opon. Nie czekaj – zadzwoń już teraz!

Kto przyjmie zużyte opony w Zdzieszowicach?

Przyjmowaniem tego typu odpadów zajmują się skupy dostosowane do utylizacji i recyklingu odpadów gumowych w Zdzieszowicach. W momencie, jeśli nie dysponujesz dużymi ilościami ogumienia - możesz pozostawić swoje opony w punktach typu PSZOK, czy niektórych zakładach wulkanizacyjnych. Jednak obie możliwości są dość niepewne - PSZOK często ma duże ograniczenia, a placówki zajmujące się ogumieniem nie zawsze chcą odbierać stare ogumienie. Dlatego placowką pewną, która zawsze przyjmie tego typu odpady jest skup opon. Jeżeli nie masz możliwości wywozu swoich odpadów do placówki utylizacyjnej - warto zrealizować odbiór zużytych opon w Zdzieszowicach. Zazwyczaj same skupy oferują tego typu usługi - jednak wprowadzają tzw. minimum logistyczne - tj. najmniejszą ilością ogumienia osobowego, która zostanie odebrana jest np. 150 opon.

Najważniejsze informacje dotyczące utylizacji opon w w Zdzieszowicach?

Jeżeli jesteś użytkownikiem tzw. "czterech kółek" - powyższy artykuł może Cię zaciekawić! Użytkowanie wszelkiego rodzaju pojazdów w większości przypadków wiążę się z wymianą ogumienia. Jednak co później zrobić ze starymi oponami? W jaki sposób najoptymalniej przeprowadzić recykling opon w w Zdzieszowicach? Da się zorganizować wywózkę opon? Czytaj dalej, a na pewno otrzymasz wszystkie odpowiedzi na zadane pytania! Zgodnie z prawem obowiązującym w Polsce, zakazuje się wywożenia starych opon np. do lasów. Jest to związane z tym, że stanowią one zagrożenie dla środowiska naturalnego, a w dodatku rozkładają się ok. 100 lat. Za pozostawienie opon np. w lesie, grozi grzywna sięgająca nawet do 5 tys. zł. Są to środki prewencyjne, konieczne, aby zmusić pomioty do właściwej utylizacji opon w w Zdzieszowicach. Jak ją przeprowadzić? Czytaj do końca!

Ile kosztują usługi WasteMaster?

Kompletnie nic! Nie pobieramy opłat ani za użytkowanie naszej aplikacji, ani za konsultacje z ekspertami. Ponadto pomożemy Ci w formalnościach, zwłaszcza z BDO. WasteMaster nie pobiera opłat, ponieważ filozofia naszej firmy opiera się na potrzebie zoptymalizowania zarzadządzania odpadami w Polsce. To, jak szybko zdecydujesz się na konkretną placówkę oferującą utylizację i recykling opon w w Zdzieszowicach wpłynie na to, jak szybko skup przetworzy Twoje ogumienie i sprzeda wytworzone materiały. Cały proces zostaje skrócony, a Ty zaoszczędzisz mnóstwo czasu!

Formalności a odbiór zużytych opon w w Zdzieszowicach

Kwestie formalne grają istotną rolę, jeśli chodzi o utylizację opon w w Zdzieszowicach. Jeżeli jakiś ich element pozostanie pominięty, możliwe, że zostaniesz obciążony grzywną. Całość służy głównie kontroli i monitorowaniu utylizacji opon w w Zdzieszowicach i innych odpadów. Jeśli jesteś przedsiębiorcą lub rolnikiem (z gruntami powyżej 75 ha), to musisz pamiętać o cyklicznym uzupełnianiu BDO. Także w przypadku organizacji odbioru zużytych opon w w Zdzieszowicach obowiązują Cię inne zasady. Musisz przekazać dokument KPO kierowcy, który odbiera Twoje pozostałości. Ponadto każdy musi wypełnić Kartę Ewidencji Odpadowej - która stanowi dowód w razie kontroli. Dodatkowo osoby fizyczne powinny otrzymać Formularz Przekazania Odpadu. Są zwolnione z BDO i KPO.

Kody odpadów

Każdy z powyższych dokumentów wykorzystuje tzw. kody odpadów. Jest to system wprowadzony mocą Rozporządzenia Ministra Środowiska, który wprowadza katalog odpadów. Do każdego rodzaju pozostałości przypisane jest oznaczenie numeryczne, które określa jego kategorię, grupę i wyspecjalizowaną podgrupę. Dla zużytych opon kodem jest 16 01 03. Należy pamiętać o właściwym składowaniu tego rodzaju śmieci. Jeśli prowadzisz warsztat samochodowy, to z pewnością zalegają u Ciebie setki opon. Musisz wydzielić konkretne miejsce, tak aby nie zagrażały Twoim pracownikiem i innym.

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Gdzie utylizować opony rolnicze?
02-09-2022
Gdzie utylizować opony rolnicze?

Utylizacja opon rolniczych jest płatna. Aby jak najlepiej wyjść na tego typu transakcji, warto skorzystać z usług WasteMaster. Wypełnij formularz na stronie lub skontaktuj się z...

Więcej -->
Ile waży zużyta opona ciężarowa?
31-08-2022
Ile waży zużyta opona ciężarowa?

Zużyte opony ciężarowe są dużo cięższe niż osobowe. Waga opony ciężarowych waha się od 30 kg do nawet 80 kg. Tego typu informacja jest istotna, kiedy planujemy utylizację opon, ...

Więcej -->
Ile kosztuje utylizacja opon?
30-08-2022
Ile kosztuje utylizacja opon?

Jaka jest opłata za utylizację opon? To zależy od wagi, rodzaju i ilości posiadanych opon. Ceny skupów zależą od różnych czynników, dlatego najlepiej złożyć bezpłatne zapytanie ...

Więcej -->
Gdzie wyrzucić stare opony?
29-08-2022
Gdzie wyrzucić stare opony?

Często mamy problem ze starymi oponami. Utylizacja tego typu odpadu jest płatna, o czym mało ludzi pamięta. Dlatego często szukanym zapytaniem jest „gdzie oddać zużyte opony za ...

Więcej -->
Co zrobić ze starymi oponami?
25-08-2022
Co zrobić ze starymi oponami?

Zastanawiasz się, gdzie oddać stare opony? Tego typu odpad trzeba oddać do specjalnego punktu skupu i zutylizować. Aktualne ceny utylizacji opon znajdziesz tutaj. Jeśli masz fir...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Korzystając z usług WasteMaster wiem, że biorą oni pod uwagę ceny skupu odpadów gumowych z różnych placówek. To rzetelna usługa, a z ich wycen jestem zawsze zadowolona!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Usługi , które oferuje WasteMaster są bardzo innowacyjne i faktycznie usprawniają zarządzenie odpadami w mojej firmie. Polecam organizować recykling opon z ich pomocą - są naprawdę solidni i rzetelni!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Wydawało mi się, że wiem gdzie oddać opony w w Zdzieszowicach, jednak wolałam jeszcze sprawdzić, czy konsultanci z WasteMaster nie znajdą lepszych ofert. Dobrze , że o tym pomyślałam! Faktycznie wyszukali dla mnie kilka korzystniejszych opcji. Jestem wyjątkowo zadowolona!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Planowałem zamówić usługę odbioru zużytych opon w w Zdzieszowicach jednak zupełnie nie wiedziałem, do którego skupu się zwrócić. Po niedługich poszukiwaniach natrafiłem na WasteMaster - to był strzał w dziesiątkę! Polecam wszystkim!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Dzięki usługom od WasteMaster oszczędziłam naprawdę dużo czasu. Po krótkim czasie miałam na skrzynce mailowej listę ciekawych ofert odbioru zużytych opon w w Zdzieszowicach. Mogłam dowolnie wybierać spośród nich, a nawet gdybym się nie zdecydowała na żadną, nie poniosłabym żadnych kosztów!

Ocena 4/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Odbiór zużytych opon
04-09-2022
Odbiór zużytych opon

Pewnie każdy kierowca chociaż raz w życiu zastanawiał się, lub będzie zastanawiał się, co zrobić ze starymi oponami. Ich zużycie zależy od szeregu czynników w tym: stylu jazdy, ...

Więcej -->
Skup zużytych opon – gdzie legalnie oddać stare opony?
03-09-2022
Skup zużytych opon – gdzie legalnie oddać stare opony?

Stare i porzucone opony w lasach oraz przydrożnych rowach to niestety cały czas częsty widok w Polsce. A przecież stara opona, aby się samoistnie rozłożyć może potrzebować nawet...

Więcej -->
Utylizacja opon samochodowych
03-09-2022
Utylizacja opon samochodowych

Z roku na rok coraz więcej ludzi decyduje się na samochód. W dzisiejszych czasach jest to jeden z podstawowych środków transportu, bez którego wielu z nas nie wyobraża sobie cod...

Więcej -->
Gdzie oddać opony?
15-06-2022
Gdzie oddać opony?

Każdy przedsiębiorca, którego działalność wiąże się z produkcją lub wymianą ogumienia, zastanawia się gdzie oddać opony i odpady gumowe. Pytanie to wiąże się przede wszystkim ze...

Więcej -->
Jak przeprowadzić utylizację i recykling opon?
05-04-2022
Jak przeprowadzić utylizację i recykling opon?

Jakie dokumenty są wymagane przy odbiorze do utylizacji zużytych opon? Opony jako odpad podlegają pod przepisy związane z rejestrem BDO. W efekcie, do zlecenia utylizacji zużyty...

Więcej -->
Praktycznie o recyklingu opon
17-03-2022
Praktycznie o recyklingu opon

Jak przebiega proces recyklingu opon? Gdy opony zostają dostarczone do recyklera, muszą zgodnie z przepisami zostać w odpowiedni sposób zagospodarowane. Należy przy tym pamiętać...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon
Napisz do nas
Czat