Utylizacja i recykling opon - Utylizacja opon | WasteMaster

Utylizacja opon w Chojnowie

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Co warto wiedzieć o utylizacji opon w Chojnowie

Jeżeli posiadasz dużo zużytych opon - zapoznaj się z podanym tekstem - jest bardzo użyteczny w kontekście utylizacji opon w Chojnowie. Na samym początku warto podkreślić, że zabronione jest wyrzucanie starych opon w losowe miejsca. Zarówno składowanie wielkich ilości, jak i zawożenie ich np. na pola, jest karane grzywną. Według Kodeksu Wykroczeń za zaśmiecanie środowiska grozi do 5 tys. zł kary, a w ekstremalnych przypadkach - można nawet trafić do aresztu. Jeżeli grzywna Cię nie przekonuje - warto pomyśleć o kwestiach ekologii. Opona w środowisku przyrodniczym może się rozkładać nawet do 100 lat, ponieważ jest zbudowana z polimerów gumy, które mają bardzo skomplikowaną strukturę. Ponadto, przez ten czas, zużyte ogumienie może wydzielić bardzo dużo szkodliwych substancji i faktycznie zagrozić zdrowiu ludzkiemu, jak i samej naturze. Jeżeli cenisz sobie kwestie ekologiczne, legalność oraz chciałbyś wiedzieć więcej o recyklingu opon w Chojnowie - zachęcamy do lektury!

Recykling opon w w Chojnowie

Czy recykling opon w w Chojnowie ma rację bytu? Oczywiście, że tak! Stare opony można użyć ponownie na wiele sposobów. Wyróżniamy m.in. recykling materiałowy i energetyczny. Pierwszy z nich zajmuje się przetwarzaniem ogumienia w nowe materiały. Mogą to być na przykład gumowe uszczelki, pył lub granulat gumowy mający szerokie zastosowania, dywaniki, asfalt lub też podłoża do placów zabaw czy bariery akustyczne. Kolejny rodzaj recyklingu polega na tym, że zużyte elementy przekształcamy w energię. Spory procent opon służy jako paliwo do specjalnie do tego przygotowanych pieców. Korzystają z nich przeważnie cementownie. Jak sam możesz zauważyć recykling opon w w Chojnowie jest bardzo efektywny. Skorzystaj z naszych bezpłatnych usług, a zobaczysz, że dzięki nam w równie efektywny sposób zrealizujesz wywózkę i utylizację swoich starych opon. Nie zwlekaj – zadzwoń już teraz!

W jakie sposób najszybciej zorganizujesz odbiór zużytych opon w w Chojnowie?

W jaki sposób najłatwiej zrealizujesz odbiór zużytych opon w w Chojnowie? Z pomocą WasteMaster! Nasi pracownicy znajdą dla Ciebie najkorzystniejsze oferty w okolicy! Wyszukujemy nie tylko usługi odbioru zużytych opon w w Chojnowie, ale i najtańsze skupy, które mógłbyś przeoczyć w toku poszukiwań internetowych. Zadzwoń do nas lub prześlij formularz zgłoszeniowy - nasi specjaliści wycenią dla Ciebie opony, a także stworzą listę najlepszych ofert. Numer i formularz znajdziesz na naszej stronie w interesującym Cię ogłoszeniu. Możesz także bez naszej ingerencji zamieścić zlecenie w aplikacji WasteMaster i obserwować ceny utylizacji opon w w Chojnowie. Aplikacja jest również dostępna na naszej witrynie - możesz jej użyć nawet bez pobierania! Opiekun Klienta, który zostanie do Ciebie przydzielony, wyselekcjonuje dla Ciebie najbardziej opłacalne oferty. W każdym przypadku to Ty decydujesz, z której oferty skorzystasz - nie jesteś do niczego zobligowany! Gwarantujemy, że w ten sposób zdecydowanie przyśpieszysz utylizację opon w w Chojnowie!

Kto przyjmie zużyte opony w Chojnowie?

Przyjmowaniem tego rodzaju odpadów zajmują się skupy przystosowane do utylizacji i recyklingu odpadów gumowych w Chojnowie. W momencie, jeśli nie dysponujesz wielkimi ilościami ogumienia - możesz zostawić swoje opony w punkcie typu PSZOK, czy niektórych zakładach wulkanizacyjnych. Jednak obie opcje są dość niepewne - PSZOK często ma duże ograniczenia, a placówki zajmujące się ogumieniem nie zawsze chcą przyjmować stare ogumienie. Dlatego miejscem pewnym, które zawsze przyjmie tego typu odpady jest skup opon. Jeżeli nie posiadasz możliwości wywozu swoich odpadów do punktu utylizacyjnego - warto zrealizować odbiór zużytych opon w Chojnowie. Zazwyczaj same skupy oferują tego rodzaju usługi - jednak określają tzw. minimum logistyczne - tj. minimalną ilością ogumienia osobowego, która zostanie odebrana jest np. 150 opon.

Jak oznaczamy zużyte opony?

Oznaczamy je za pośrednictwem kodów. Zostały one określone mocą Rozporządzenia Ministra Środowiska w styczniu 2020 roku. Wprowadza on system oznaczania śmieci za pomocą numerów, które oznaczają miejsce wytworzenia, rodzaj oraz charakterystykę danej pozostałości. Dla zużytych opon oznaczenim jest 16 01 03. Następną ważną rzeczą w kontekście zarządzania zużytym ogumieniem jest przechowywyanie. Pamiętaj o zasadach BHP - większe ilości opon mogą stanowić zagrożenie w środowisku pracy!

Dokumenty a utylizacja opon w w Chojnowie

Formalności są często uciążliwym obowiązkiem, zwłaszcza w kwestii gospodarowania odpadami. Jednak są one konieczne, ponieważ stanowią sposób kontroli, czy dany podmiot legalnie utylizuje np. opony w w Chojnowie. Zatem jeśli jesteś właścicielem przedsiębiorstwa lub rolnikiem mającym powyżej 75 ha gruntów, musisz prowadzić aktualny rejestr odpadów w BDO. W innym wypadku grożą Ci bolsne kary. Dodatkowo, jeśli organizujesz odbiór zużytych opon w w Chojnowie, musisz uzupełnić KPO i oddać je kierowcy, który zabiera Twój ładunek (ten druk zapewnia legalny przewóz do skupu). Ponadto każdy - w tym osoby fizyczne - musi uzupełnić Kartę Ewidencji Odpadowej, która będzie przydatna w razie kontroli. Osoby prywatne otrzymają Formularz Przekazania Odpadu. Nie muszą prowadzić BDO ani oddawać KPO. Pamiętaj o tych formalnościach, są one niezwykle istotne, jeśli chcesz legalnie dokonać utylizacji opon w w Chojnowie.

Ile zapłacisz za usługi od WasteMaster?

Nasze usługi są całkowicie darmowe. Nie zapłacisz ani za użycie naszej aplikacji, ani za pomoc Opiekuna Klienta. Co więcej, pomożemy Ci także w kwestiach formalnych – np. z BDO. Dlaczego nasze usługi są darmowe? Ponieważ wyższym celem naszej firmy jest usprawnienie zarządzania odpadami w Polsce. Dlatego zachęcamy naszych użytkowników do korzystania z aplikacji. Im szybciej zrealizujesz utylizację i recykling opon w w Chojnowie, tym szybciej skup otrzyma Twój odpad. W związku z tym przyśpieszony zostanie proces recyklingu, a skup w krótszym czasie sprzeda przerobione surowce.

Jak kształtują się ceny utylizacji opon w w Chojnowie?

Ceny skupu odpadów gumowych w w Chojnowie nie są wcale stałe, zmieniają się w zależności od kilku czynników. To, ile ogumienia przywieziesz do skupu i jakiego jest ono rodzaju, jest bardzo ważne. Wyróżniamy opony osobowe, ciężarowe oraz rolnicze. Recykling opon osobowych w w Chojnowie to koszt rzędu 3,5-8 zł/szt. netto. Za opony ciężarowe trzeba zapłacić 18-30 zł/szt. netto, a ogumienie rolnicze jest wyceniane induwidulnie. Także to, gdzie zamierzasz przeprowadzić recykling ma znaczenie, w różnych województwach, mogą się pojawić najróżniejsze ceny. Przedziały cenowe, które zostały podane, są tak szerokie, ponieważ oddziałują na nie czynniki wymienione powyżej. Jeśli realizujesz wywózkę ze swojej okolicy - Twoja lokalizacja i oddalenie od skupu może spowodować zwiększenie się ceny. Chcesz dokładnie wiedzieć, ile zapłacisz w skupie? Skontaktuj się z WasteMaster, a nasi specjaliści szybko określą szacunkowe ceny w skupie ogumienia w w Chojnowie!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Gdzie utylizować opony rolnicze?
02-09-2022
Gdzie utylizować opony rolnicze?

Utylizacja opon rolniczych jest płatna. Aby jak najlepiej wyjść na tego typu transakcji, warto skorzystać z usług WasteMaster. Wypełnij formularz na stronie lub skontaktuj się z...

Więcej -->
Ile waży zużyta opona ciężarowa?
31-08-2022
Ile waży zużyta opona ciężarowa?

Zużyte opony ciężarowe są dużo cięższe niż osobowe. Waga opony ciężarowych waha się od 30 kg do nawet 80 kg. Tego typu informacja jest istotna, kiedy planujemy utylizację opon, ...

Więcej -->
Ile kosztuje utylizacja opon?
30-08-2022
Ile kosztuje utylizacja opon?

Jaka jest opłata za utylizację opon? To zależy od wagi, rodzaju i ilości posiadanych opon. Ceny skupów zależą od różnych czynników, dlatego najlepiej złożyć bezpłatne zapytanie ...

Więcej -->
Gdzie wyrzucić stare opony?
29-08-2022
Gdzie wyrzucić stare opony?

Często mamy problem ze starymi oponami. Utylizacja tego typu odpadu jest płatna, o czym mało ludzi pamięta. Dlatego często szukanym zapytaniem jest „gdzie oddać zużyte opony za ...

Więcej -->
Co zrobić ze starymi oponami?
25-08-2022
Co zrobić ze starymi oponami?

Zastanawiasz się, gdzie oddać stare opony? Tego typu odpad trzeba oddać do specjalnego punktu skupu i zutylizować. Aktualne ceny utylizacji opon znajdziesz tutaj. Jeśli masz fir...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Kiedy chcę wiedzieć jak wyglądają ceny skupu gumy w w Chojnowie - telefonuję do WasteMaster. Konsultanci zawsze mają bieżące dane, na podstawie których podejmuje trafne decyzje.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

W moim warsztacie samochodowym zalegały setki kilogramów zużytych opon. Wciąż nie miałem przestrzeni, żeby zająć się realizacją ich wywozu, kiedy ktoś polecił mi wypróbowanie z WasteMaster. I rzeczywiście, w kilka minut załatwiłem to, do czego nie mogłem się zmusić przez przeszło miesiąc! Polecam utylizować opony w w Chojnowie z pomocą WasteMaster!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Jeśli chcę znaleźć informacje o tym gdzie najlepiej zamówić odbiór zużytych opon - dzwonię do WasteMaster. Wówczas mam pewność, że otrzymam wszystkie korzystne oferty z okolicy.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Najlepszy sposób na przeanalizowanie cen skupu odpadów gumowych w w Chojnowie to użycie aplikacji WasteMaster. Po przeglądnięciu oferowanych ogłoszeń, wszystko się rozjaśnia. Naprawdę jest to pomocne narzędzie w kontekście gospodarowania odpadami!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Najbardziej efektywny sposób na przeanalizowanie cen skupu odpadów gumowych w w Chojnowie to użycie aplikacji WasteMaster. Po obejrzeniu oferowanych ogłoszeń, wszystko się rozjaśnia. Jest to realnie pomocne narzędzie w kontekście zarządzania gospodarką odpadową!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Odbiór zużytych opon
04-09-2022
Odbiór zużytych opon

Pewnie każdy kierowca chociaż raz w życiu zastanawiał się, lub będzie zastanawiał się, co zrobić ze starymi oponami. Ich zużycie zależy od szeregu czynników w tym: stylu jazdy, ...

Więcej -->
Skup zużytych opon – gdzie legalnie oddać stare opony?
03-09-2022
Skup zużytych opon – gdzie legalnie oddać stare opony?

Stare i porzucone opony w lasach oraz przydrożnych rowach to niestety cały czas częsty widok w Polsce. A przecież stara opona, aby się samoistnie rozłożyć może potrzebować nawet...

Więcej -->
Utylizacja opon samochodowych
03-09-2022
Utylizacja opon samochodowych

Z roku na rok coraz więcej ludzi decyduje się na samochód. W dzisiejszych czasach jest to jeden z podstawowych środków transportu, bez którego wielu z nas nie wyobraża sobie cod...

Więcej -->
Gdzie oddać opony?
15-06-2022
Gdzie oddać opony?

Każdy przedsiębiorca, którego działalność wiąże się z produkcją lub wymianą ogumienia, zastanawia się gdzie oddać opony i odpady gumowe. Pytanie to wiąże się przede wszystkim ze...

Więcej -->
Jak przeprowadzić utylizację i recykling opon?
05-04-2022
Jak przeprowadzić utylizację i recykling opon?

Jakie dokumenty są wymagane przy odbiorze do utylizacji zużytych opon? Opony jako odpad podlegają pod przepisy związane z rejestrem BDO. W efekcie, do zlecenia utylizacji zużyty...

Więcej -->
Praktycznie o recyklingu opon
17-03-2022
Praktycznie o recyklingu opon

Jak przebiega proces recyklingu opon? Gdy opony zostają dostarczone do recyklera, muszą zgodnie z przepisami zostać w odpowiedni sposób zagospodarowane. Należy przy tym pamiętać...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon