Utylizacja i recykling opon - Utylizacja opon | WasteMaster

Utylizacja opon we Wronkach

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Gdzie możemy zostawić zużyte opony w we Wronkach?

Miejsce zużytych opon jest w odpowiednio do tego przystosowanym skupie. Jeżeli masz małe ilości ogumienia - możesz spróbować go wywieźć do PSZOK-u lub zostawić go w zakładzie wulkanizacyjnym. Jednak nie zawsze mamy gwarancję, że te placówki przyjmą nasze opony. Skupy z kolei są niezawodne. W momencie, kiedy posiadasz spore ilości ogumienia możliwa jest realizacja odbioru zużytych opon w we Wronkach. Najczęściej jest to usługa wykonywana w ramach działania skupu, rzadko kiedy zajmują się tym przedsiębiorstwa zewnętrzne. Podkreślamy jednak, że jako producent tego rodzaju śmieci, jesteś prawnie zobowiązany do właściwej utylizacji i recyklingu odpadów gumowych w we Wronkach.

Najszybsza realizacja odbioru zużytych opon we Wronkach

W najszybszy sposób możesz zrealizować odbiór zużytych opon we Wronkach z pomocą WasteMaster. Skontaktuj się z nami za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego, zadzwoń do naszych konsultantów lub samodzielnie użyj naszej aplikacji. Wszelkie dane i dostęp do aplikacji WasteMaster, znajdziesz na naszej witrynie. Udziel danych o swoich oponach, przedstaw swoje preferencje, a później uzbrój się w cierpliwość! W kilka chwil otrzymasz szacunkową cenę utylizacji opon we Wronkach oraz listę najbardziej opłacalnych skupów w okolicy! Na podaną wcześniej skrzynkę mailową przyjdą wszystkie informacje, które udało się zebrać na temat usługi, która Cię interesuje. Jeśli chcesz na własną rękę wyszukać placówki zajmującej się utylizacją opon we Wronkach, możesz wykorzystać naszą aplikację - pobierz ją na telefon lub obsługuj z poziomu przeglądarki. Odgórnie przypisany do Ciebie Opiekun Klienta, będzie kierował na Twoje konto najtrafniejsze opcje. Wszystkie decyzje należą do Ciebie, w każdym z podanych przypadków, naszym zadaniem jest jedynie przedstawienie szerokiego wachlarza możliwości.

Jak wyglądają ceny utylizacji opon w we Wronkach?

Ile będzie Cię kosztować recykling opon w we Wronkach? Jak wyglądają ceny skupu odpadów gumowych w we Wronkach? Od czego jest zależna cena za utylizację? W skupach najczęściej możesz się spotkać z następującymi rodzajami opon: pochodzącymi z aut osobowych, maszyn rolniczych lub ciężarówek. W oczywisty sposób rodzaj ogumienia łączy się z zastosowaniem. Ile zapłacisz za utylizację każdego z powyższych rodzajów? To zależy od kilku czynników – głónie od Twojej lokalizacji – nie we wszystkich województwach cena będzie identyczna. Również od stopnia zużycia – skup ma prawo podwyższyć cenę, jeśli dostarczymy opony, z których trudno będzie wytworzyć wartościowe materiały. Według naszych danych, za utylizację jednej opony osobowej, zapłacisz najmniej 3,5 zł/szt. netto, a maksymalnie 8 zł/szt. netto. W wypadku ogumienia rolniczego to skup dokonuje indywidualnej wyceny, a jeśli chodzi o opony ciężarowe, to trzeba zapłacić minimum 18 zł/szt. netto, podczas gdy najwyższa cena wynosi 30 zł/szt. netto. Jak sam doskonale zauważyłeś, stworzone przedziały cenowe są dość rozległe, co podkreśla różnice w cenach skupu gumy w we Wronkach. Jeśli chcesz otrzymać precyzyjną wycenę – skontaktuj się z WasteMaster!

Koszt usług WasteMaster

Wszelkie usługi, których świadczeniem się zajmujemy, są całkowicie darmowe. Nie zapłacisz za Opiekuna Klienta, za konsultację, czy używanie aplikacji WasteMaster aplikacji. Nawet z BDO pomożemy Ci za darmo! Filozofia naszej firmy opiera się głównie na systematycznej optymalizacji zarządzania m.in. utylizacją i recyklingiem opon we Wronkach, ale i całej Polsce. Jeśli klient posiada jasną listę opcji, z których może skorzystać - w krótszym czasie podejmie decyzję, a następnie szybciej zrealizuje interesującą go usługę. W ten sposób placówki skupu szybciej otrzymają i surowiec i opłaty - a co za tym idzie, sprawniej przeprowadzą recykling. Materiały w krótszym czasie wrócą do obiegu. A Ty, jako nasz klient-użytkownik, zaoszczędzisz mnóstwo czasu, a nawet i pieniędzy!

Kody odpadów na zużyte opony

Kody odpadów zostały wprowadzone w nawiązaniu do dyrektyw Unii Europejskiej, za pośrednictwem Rozporządzenia Ministra Środowiska z 2020 roku, dotyczącego katalogu odpadów. System służy ułatwieniu identyfikacji poszczególnych śmieci oraz przekazywaniu skondensowanych informacji za pomocą liczb. Kodem dla zużytych opon jest numer 16 01 03. Zazwyczaj cyfry oznaczają źródło powstawania konkretnej pozostałości, rodzaj oraz jej charakterystykę. Kolejna wartą podkreślenia kwestią, jest sposób składowania zużytych opon np. w warsztacie samochodowym. Pamiętaj, że obowiązujące zasady BHP, służą przede wszystkim pracownikom - zadbaj, więc o to, aby żadne ogumienie nie zagrażało bezpieczeństwu w Twoim środowisku pracy. Składuj je w wydzielonych miejscach.

Utylizacja opon w we Wronkach - baza wiedzy

Kierujesz warsztatem? A może wymieniłeś opony na zimowe lub letnie? Nie wiesz, co zrobić z pzoostałymi oponami? WasteMaster z pewnością Ci pomoże. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, jak najefektywniej zorganizować recykling opon w we Wronkach. Prawo w Polsce (z tytułu Kodeksu Wykroczeń art. 162) zakazuje i surowo (do 5 tys. zł) karze za wyrzucanie np. opon do lasów czy jezior. Warto dodać, że taka opona rozkłada się ponad 100 lat, a zawarte w niej polimery mogą mieć szkodliwy wpływ na okoliczną faunę i florę. Powyższe zasady służą przede wszystkim temu, żeby ograniczyć zakładanie dzikich wysypisk i zadbać o środowisko. Dlatego jeśli cenisz sobie legalną działalność oraz ekologię, czytaj dalej, a dowiesz się istotnych rzeczy na temat utylizacji opon w we Wronkach.

Jak wyglądają kwestie formalne?

Formalności dotyczące utylizacji opon w we Wronkach są bardzo istotne. Zwłaszcza jeśli jesteś przedsiębiorcą lub rolnikiem mającym powyżej 75 ha gruntów, musisz prowadzić aktualną rejestrację odpadów w Bazie Danych Odpadowych. Jest to system, który ma za zadanie monitorować produkcję i utylizację np. opon w we Wronkach. Jeżeli nie będziesz prowadzić tam ewidencji, grożą Ci wysokie kary. Jeśli interesuje Cię także realizacja odbioru zużytych opon we Wronkach, a należysz do powyższej grupy – musisz zwrócić Kartę Przekazania Odpadów kierowcy, który zabierze Twoje ogumienie. Dodatkowo każdy (także osoby fizyczne) musi wypełnić Kartę Ewidencji Odpadu, która jest dowodem na legalne utylizowanie pozostałości podczas kontroli odpowiednich służb. Osoby prywatne nie muszą uzupełniać KPO ani BDO, a ponadto powinny otrzymać od placówki zajmującej się recyklingiem opon w we Wronkach Formularz Przekazania Odpadu. Czy to tylko bezsensowna biurokracja? Nie do końca. Całość ma służyć zwiększeniu kontroli produkujących śmieci, tak aby zapobiegać powstawaniu dzikich wysypisk i zatruwaniu środowiska.

Recykling opon w we Wronkach

Czy recykling opon w we Wronkach ma sens? Jak najbardziej! Stare opony można wykorzystać na wiele sposobów. Wyróżniamy m.in. recykling materiałowy i energetyczny. Pierwszy z nich zajmuje się przetwarzaniem ogumienia w nowe materiały. Mogą to być na przykład gumowe uszczelki, pył lub granulat gumowy mający różne zastosowania, dywaniki, asfalt lub też podłoża do placów zabaw czy bariery akustyczne. Drugi rodzaj recyklingu polega na tym, że zużyte elementy przetwarzamy w energię. Spory procent opon służy jako opał do specjalnie do tego przygotowanych pieców. Korzystają z nich przeważnie cementownie. Jak sam możesz zauważyć recykling opon w we Wronkach jest bardzo efektywny. Skorzystaj z naszych darmowych usług, a zobaczysz, że dzięki nam w równie efektywny sposób zrealizujesz wywózkę i utylizację swoich starych opon. Nie zwlekaj – zadzwoń już teraz!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Gdzie utylizować opony rolnicze?
02-09-2022
Gdzie utylizować opony rolnicze?

Utylizacja opon rolniczych jest płatna. Aby jak najlepiej wyjść na tego typu transakcji, warto skorzystać z usług WasteMaster. Wypełnij formularz na stronie lub skontaktuj się z...

Więcej -->
Ile waży zużyta opona ciężarowa?
31-08-2022
Ile waży zużyta opona ciężarowa?

Zużyte opony ciężarowe są dużo cięższe niż osobowe. Waga opony ciężarowych waha się od 30 kg do nawet 80 kg. Tego typu informacja jest istotna, kiedy planujemy utylizację opon, ...

Więcej -->
Ile kosztuje utylizacja opon?
30-08-2022
Ile kosztuje utylizacja opon?

Jaka jest opłata za utylizację opon? To zależy od wagi, rodzaju i ilości posiadanych opon. Ceny skupów zależą od różnych czynników, dlatego najlepiej złożyć bezpłatne zapytanie ...

Więcej -->
Gdzie wyrzucić stare opony?
29-08-2022
Gdzie wyrzucić stare opony?

Często mamy problem ze starymi oponami. Utylizacja tego typu odpadu jest płatna, o czym mało ludzi pamięta. Dlatego często szukanym zapytaniem jest „gdzie oddać zużyte opony za ...

Więcej -->
Co zrobić ze starymi oponami?
25-08-2022
Co zrobić ze starymi oponami?

Zastanawiasz się, gdzie oddać stare opony? Tego typu odpad trzeba oddać do specjalnego punktu skupu i zutylizować. Aktualne ceny utylizacji opon znajdziesz tutaj. Jeśli masz fir...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Ceny skupu gumy nigdy nie były czymś, w czym się odnajdywałam. Z tego powodu zawsze wolę wykonać telefon do konsultantów z WasteMaster. Miły Pan Rafał szybko wyjaśnił mi co i jak oraz wycenił moje opony ciężarowe - jestem bardzo wdzięczna!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Planowałem zamówić usługę odbioru zużytych opon w we Wronkach jednak zupełnie nie wiedziałem, do którego skupu pojechać. Po niedługich poszukiwaniach dotarłem na stronę WasteMaster - to był strzał w dziesiątkę! Polecam wszystkim!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Skorzystałam z WasteMaster, kiedy chciałam zorganizować utylizację opon w we Wronkach. Na początku byłam niekoniecznie przekonana do całej idei darmowych wycen i list ofertowych, jednak wiem, że byłam w błędzie. Wyjątkowo szybko otrzymałam wszystkie dane na maila i byłam zaskoczona jak dokładnie podeszli do mojego zlecenia. Dzięki nim nawiązałam regularną współpracę ze skupem w mojej okolicy. Naprawdę polecam spróbować!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Cieszę się, że znajoma poleciła mi skorzystanie z WasteMaster. Ich usługi znacznie usprawniły organizację odbioru zużytych opon ze skupu mojego partnera. Polecam każdemu!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Polecam organizację recyklingu opon z WasteMaster. Są solidni, nad każdym moim zleceniem pochylali się z uwagą, a koniec końców trafiałem na wartościowe oferty za ich pośrednictwem. Warto!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Odbiór zużytych opon
04-09-2022
Odbiór zużytych opon

Pewnie każdy kierowca chociaż raz w życiu zastanawiał się, lub będzie zastanawiał się, co zrobić ze starymi oponami. Ich zużycie zależy od szeregu czynników w tym: stylu jazdy, ...

Więcej -->
Skup zużytych opon – gdzie legalnie oddać stare opony?
03-09-2022
Skup zużytych opon – gdzie legalnie oddać stare opony?

Stare i porzucone opony w lasach oraz przydrożnych rowach to niestety cały czas częsty widok w Polsce. A przecież stara opona, aby się samoistnie rozłożyć może potrzebować nawet...

Więcej -->
Utylizacja opon samochodowych
03-09-2022
Utylizacja opon samochodowych

Z roku na rok coraz więcej ludzi decyduje się na samochód. W dzisiejszych czasach jest to jeden z podstawowych środków transportu, bez którego wielu z nas nie wyobraża sobie cod...

Więcej -->
Gdzie oddać opony?
15-06-2022
Gdzie oddać opony?

Każdy przedsiębiorca, którego działalność wiąże się z produkcją lub wymianą ogumienia, zastanawia się gdzie oddać opony i odpady gumowe. Pytanie to wiąże się przede wszystkim ze...

Więcej -->
Jak przeprowadzić utylizację i recykling opon?
05-04-2022
Jak przeprowadzić utylizację i recykling opon?

Jakie dokumenty są wymagane przy odbiorze do utylizacji zużytych opon? Opony jako odpad podlegają pod przepisy związane z rejestrem BDO. W efekcie, do zlecenia utylizacji zużyty...

Więcej -->
Praktycznie o recyklingu opon
17-03-2022
Praktycznie o recyklingu opon

Jak przebiega proces recyklingu opon? Gdy opony zostają dostarczone do recyklera, muszą zgodnie z przepisami zostać w odpowiedni sposób zagospodarowane. Należy przy tym pamiętać...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon
Napisz do nas
Czat