Odpady drewniane - Odbiór odpadów drewnianych | WasteMaster

Odbiór odpadów drewnianych we Wronkach

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Rodzaje odpadów drewnianych we Wronkach

W placówkach skupujących odpady drewniane we Wronkach możemy spotkać kilka kategorii tych pozostałości. Głównie pozostałości po przeróbce drewna - takie jak trociny, kora czy ścinki z drewna. Wyróżniamy również odpady opakowaniowe, do których możemy zaliczyć np. drewniane skrzynie. Do odbioru odpadów drewnianych we Wronkach klasyfikujemy także niektóre wielkogabarytowe pozostałości z tego materiału. Skupy odbierają także odpady drewniane we Wronkach z zakładów przemysłowych, meblarskich, ale też sortowni. Czyli możemy do tej kategorii zaliczyć sklejki, płyty wiórowe, OSB oraz elementy konstrukcyjne. Palety, ze względu na swoją opłacalność i skład, są traktowane jak grupa nieco innego rodzaju. Co nie zostanie zabrane w ramach odbioru odpadów drewnianych we Wronkach? Na pewno skup nie przyjmie materiałów zabrudzonych niebezpiecznymi substancjami, tworzywami sztucznymi, metalami, minerałami czy pozostałościami komunalnymi. Takich materiałów nie możemy wrzucać do kontenera na odpady drewniane we Wronkach, ponieważ później skup poradzi sobie z ich oczyszczeniem. Nie wiesz, co zrobić z zanieczyszczonym drewnem? Skontaktuj się z nami - wszystko Ci wyjaśnimy!

Co odzyskujemy z odpadów drewnianych we Wronkach?

Z odpadów drewnianych we Wronkach możemy uzyskać bardzo dużo nowych przedmiotów. Wszystko jest zależne od rodzaju drewna, jakie przywieźliśmy do skupu. Za pośrednictwem recyklingu materiałowego możemy odzyskać drewno do produkcji: papieru, masy celulozowej, węgla drzewnego, kory, trocin, kompostu, płyt pilśniowych lub też wiórowych. Tak właśnie można nasycić bardzo różne branże, tym samym redukując liczbę ścinanych drzew. Nie zapominaj, że las to nie tylko rośliny - oddając pozostałości do skupu odpadów drewnianych we Wronkach nie tylko nie zmniejszasz lasów, ale i oszczędzasz dużo ekosystemów! Z WasteMaster możesz to zrobić szybko i sprawnie - wystarczy się z nami skontaktować!

Ceny skupu odpadów drewnianych we Wronkach

Ceny skupu odpadów drewnianych we Wronkach są zależne od kilku zmiennych. Przede wszystkim od rodzaju i ilości drewna, który sprowadzamy do skupów. Najwięcej trzeba zapłacić za drewno opakowaniowe – ceny zaczynają się od 35 zł/t, a najtańsze drewno pochodzące z sortowni, płyty pilśniowe i OSB – od 15 zł/t. Jest to związane z tym, co skup odpadów drewnianych we Wronkach może wyprodukować z dostarczanego drewna. Następną ważną rzeczą jest ilość: jeśli trzeba będzie wynająć kontenera na odpady drewniane we Wronkach, cena za usługę z pewnością się zwiększy. Następną ważną kwestią jest wzrastający popyt na produkty z odzyskanego drewna – co wiąże się ze wzrostem cen. Obecnie jednak, w dobie kryzysu energetycznego, trudno przewidzieć, jak zachowa się ta tendencja. Na cenę skupu odpadów drewnianych we Wronkach ma wpływ również poziom zanieczyszczenia dostarczanych substancji. Jeśli skup będzie musiał nadprogramowo oczyszczać materiały – kwota na rachunku z pewnością wzrośnie. Ostatnim ważnym czynnikiem jest Twoja lokalizacja. Im dalej jesteś od placówki skupującej – tym więcej trzeba będzie zapłacić. Jeśli jesteś zainteresowany precyzyjną wyceną – skontaktuj się z WasteMaster – zajmujemy się tym zawodowo!

Miejsca produkcji odpadów drewnianych we Wronkach

Jak już zostało wyżej nadmienione, odpady drewniane we Wronkach możemy spotkać w zasadzie w każdym zakładzie produkcyjnym. Największym (statystycznie) producentem pozostałości tego typu są tartaki i inne placówki przetwórstwa drewna. Wytwarzane są tam m.in. zrzyny, opoły, oflisy, napływy korzeniowe, trociny czy kora. Następnym największym wytwórcą są zakłady meblarskie i drewnopodobne. W ramach tej gałęzi gospodarki wytwarza się pozostałości z tworzywa drzewnego, z drewna litego, sklejki, płyt pilśniowych, wiórowych, OSB czy z pyłu drzewnego. Jednak oprócz tego, odpady z drewna wytwarza rzemiosło artystyczne. Jeśli wciąż szukasz odpowiedzi na pytanie: gdzie oddać odpady drewniane we Wronkach - skontaktuj się z WasteMaster!

Odpady drewniane we Wronkach - jakie dokumenty trzeba wypełnić?

Aby w legalny sposób wywieźć i zutylizować swoje odpady drewniane we Wronkach musisz wypełnić kilka formalności. Są one niezbędnym narzędziem kontroli przedsiębiorców i wytwórców pozostałości. Jeżeli zaliczasz się do grupy przedsiębiorców lub osób zajmujących się rolnictwem i posiadających powyżej 75 ha ziemi, Twoim obowiązkiem jest prowadzenie konta w BDO i regularne ewidencjonowanie tam swoich odpadów. Dodatkowo, jeżeli chcesz zorganizować odbiór odpadów drewnianych we Wronkach to musisz wypełnić i oddać KPO kierowcy samochodu, który zabiera Twoje pozostałości. Karta Przekazania Odpadu zapewnia legalny wywóz do placówki skupu. Co więcej, aby mieć dowód zgodnej z prawem utylizacji odpadów drewnianych we Wronkach trzeba wypełnić Kartę Ewidencji Odpadowej. Wszystkie wyżej wymienione dokumenty posługują się systemem kodów odpadu. Cały katalog tych kodów znajdziesz w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z 2020 roku. A najistotniejsze oznaczenia odpadów drewnianych we Wronkach - na naszej platformie. Przykładem takiego oznaczenia może być 15 01 03 - a są to odpady drewniane opakowaniowe.

Co zrobić z odpadami drewnianymi we Wronkach?

Bardzo wiele przedsiębiorstw styka się z problemem odpadów drewnianych we Wronkach. Są one z pozoru niegroźne - w końcu są to naturalne materiały - jednak zakazuje się wyrzucania ich w dowolne miejsca, tak samo nie można ich spalać w prywatnych piecach. Z jakiego powodu? Ponieważ nie są to optymalne i nieinwazyjne dla środowiska warunki utylizacji - w skupach odpadów drewnianych we Wronkach spalanie ma miejsce w specjalnych piecach, które są przygotowane do spalania właśnie tych surowców. Odpady drewniane we Wronkach to przede wszystkim drewno, jednak oprócz tego istnieje wiele różnych pozostałości, które kwalifikujemy do tej kategorii. Trzeba je oczywiście zawieźć do najbliższego PSZOK-u lub skupu odpadów drewnianych we Wronkach. Postępując w ten sposób, widocznie przyczyniasz się do redukcji wycinanych drzew. To ekologiczne rozwiązanie, które możesz osiągnąć w tak niewymagający sposób. Z materiałów dostarczonych do firm skupujących może powstać naprawdę wiele przydatnych przedmiotów! Chcesz wiedzieć, co może powstać z odpadów drewnianych we Wronkach? A może jesteś zainteresowany usługą wywozu śmieci? Zapraszamy do lektury - z pewnością Ci się przyda!

Odbiór odpadów drewnianych we Wronkach - ważne informacje

Jeżeli nie masz możliwości transportu pozostałości z Twojej lokalizacji, warto skorzystać z opcji odbioru odpadów drewnianych we Wronkach. Firmy oferujące takie usługi, również możesz wyszukać za pomocą aplikacji WasteMaster! Zgłoś się do nas lub samodzielnie skorzystaj z naszej innowacyjnej aplikacji - to w końcu darmowa usługa! W momencie, kiedy zdecydujesz się na skorzystanie z opcji odbioru odpadów drewnianych we Wronkach musisz mieć w pamięci, że Twój dystans od skupu ma duże znaczenie w kontekście ceny. Z tego powodu specjaliści z WasteMaster najczęściej proponują naszym klientom najbliższe placówki. Dobrym rozwiązaniem jest również wynajęcie kontenera na odpady drewniane we Wronkach - najczęściej można go wykupić na okres ok. tygodnia, co daje czas na spokojny załadunek. Dodatkowo, gromadząc śmieci w jednym miejscu, zapobiegasz prawdopodobnym wypadkom w zakładzie pracy. Kolejna cenna wskazówka: im więcej szerzej opowiesz nam o swoich pozostałościach, tym precyzyjniej będziemy mogli dopasować do Ciebie konkretne ogłoszenia odbioru odpadów drewnianych we Wronkach. W razie wątpliwości - zachęcamy do kontaktu.

Skup odpadów drewnianych we Wronkach - jak go znaleźć?

Często skupy odpadów drewnianych we Wronkach nie są widocznie zareklamowane w intrenecie i trudno do nich dotrzeć. Z tej przyczyny najlepiej skorzystać z pomocy WasteMaster, jeśli chcesz znaleźć tę wymarzoną ofertę! Pracujemy ze skupami odpadów drewnianych we Wronkach, ale i w całym kraju! Zgłoś się do nas za pomocą formularza ofertowego lub rozmowy telefonicznej (znajdziesz je na naszej stronie w interesującej Cię ofercie), udziel danych na temat specyfiki i ilości swojego odpadu - a nasi pracownicy wszystkim się zajmą. Przygotują dla Ciebie wycenę, a także listę interesujących skupów odpadów drewnianych we Wronkach. Jeśli wolisz skorzystać z naszej aplikacji - również jest taka możliwość! Ją również możesz znaleźć na naszej stronie. Nawet nie musisz jej pobierać! Dodaj zlecenie, zmieść zdjęcie, a Twój Opiekun Klienta skieruje do Ciebie najtrafniejsze oferty skupów odpadów drewnianych we Wronkach. Miej w pamięci, że nasze darmowe usługi nie obligują Cię do niczego, możesz w dowolnej chwili zrezygnować, a Twój finalny wybór placówki zależy tylko od Ciebie!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Gdzie wyrzucić drewniane deski?
12-09-2022
Gdzie wyrzucić drewniane deski?

Często nie wiemy gdzie wyrzucić drewno. W końcu jest w pełni naturalne, więc po co go wyrzucać? Czy można spalić zużyte drewno w kominku? Taka utylizacja odpadów drewnianych jes...

Więcej -->
Czy drewno jest odpadem?
12-09-2022
Czy drewno jest odpadem?

Zużyte, zanieczyszczone, stare drewno jest odpadem. Dlatego jak każdy odpad musi zostać wyrzucone w odpowiednie miejsce. Do „zmieszanych” lub do punktów typu PSZOK. Po segregacj...

Więcej -->
Gdzie wyrzucać odpady drewniane?
12-09-2022
Gdzie wyrzucać odpady drewniane?

Odpady drewniane należy wyrzucać do „zmieszanych”, oddawać do punktów typu PSZOK lub do specjalistycznych skupów zajmujących się utylizacją drewna. Można je wyrzucać do zwykłych...

Więcej -->
Jak zutylizować drewno?
11-09-2022
Jak zutylizować drewno?

Aby dokonać utylizacji drewna, należy je oddać w odpowiednie miejsce. Jeżeli posiadamy duże ilości tego surowca, zaleca się oddanie go do specjalistycznego skupu, gdzie dokonuje...

Więcej -->
Jak pozbyć się drewna?
11-09-2022
Jak pozbyć się drewna?

Gdzie wyrzucić drewno? W momencie, kiedy dysponujemy niewielką ilością tego rodzaju odpadu, śmiało możemy go wrzucić do odpadów komunalnych – do kategorii „zmieszane” lub zawieź...

Więcej -->
Gdzie wyrzucić drewniane opakowanie?
10-09-2022
Gdzie wyrzucić drewniane opakowanie?

Drewniane opakowania świetnie nadają się do recyklingu drewna. Jednak aby miały szansę trafić do odpowiedniego skupu, muszą zostać wyrzucone do odpadów zmieszanych. Podczas segr...

Więcej -->
Gdzie wyrzucać drewniane skrzynki?
10-09-2022
Gdzie wyrzucać drewniane skrzynki?

Gdzie wyrzucić drewno? Odpowiedzi różnią się w zależności od rodzaju odpadu – np. drewniane skrzynki należy wyrzucić do odpadów zmieszanych. Jeśli posiadają jakiekolwiek niebezp...

Więcej -->
Gdzie wyrzucać stare drewno?
09-09-2022
Gdzie wyrzucać stare drewno?

Zastanawiasz się gdzie wyrzucić stare deski? Co zrobić z takim starym drewnem? Nie można ich wyrzucać do odpadów komunalnych, zwłaszcza jeśli są zanieczyszczone lub posiadają wb...

Więcej -->
Co zrobić z odpadami z drewna?
09-09-2022
Co zrobić z odpadami z drewna?

Przez wiele lat odpady z drewna po prostu lądowały w piecach, kominach, ogniskach. Jednak obecnie tego typu praktyki są postrzegane jako szkodliwe dla środowiska naturalnego, zw...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Zazwyczaj wiele czasu zajmuje mi szukanie skupów odpadów drewna we Wronkach. Z tego powodu tym razem wypróbowałem usług od WasteMaster - i wcale się nie żałuję. Dostałem rzetelną wycenę i wykaz skupów w okolicy - warto!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Miałem do zutylizowania bardzo dużo trocin, jednak nie wiedziałem, co z nimi zrobić. Dzięki krótkiej rozmowie z konsultantem z WasteMaster, otrzymałem najważniejsze informacje i listę firm, z których opłaca się korzystać - polecam!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Zarządzanie odpadami to ciężka sprawa - tak trudno znaleźć firmę, która szybko i niedrogo zrealizuje wywózkę do skupu odpadów drewnianych we Wronkach. Ale odkąd współpracuję z WasteMaster - proces szukania i realizacji odbioru śmieci w ogóle mnie nie zajmuje - ktoś inny zajmuje się tym w moim imieniu!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Moim zdaniem warto korzystać z usług WasteMaster - stają na wysokości zadania. Pomogli mi już w zrealizowaniu wywozu ok. 5 ton drewnianych belek z rozebranych domów.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Mocno polecam! Bardzo przydatna rzecz i daje szansę na wsparcie lokalnych skupów odpadów drewnianych, które nie są bardzo widoczne w sieci. A to też jest ważne!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Odpady drewniane – cena zrębki za tonę
12-09-2022
Odpady drewniane – cena zrębki za tonę

Odpady drewniane nie są w Polsce tak popularnym rodzajem odpadu jak chociażby przepracowany olej czy elektrośmieci, jednak stale cieszą się niegasnącym zainteresowaniem. Z ekolo...

Więcej -->
Recykling odpadów drzewnych
12-09-2022
Recykling odpadów drzewnych

Według lasów państwowych, powierzchnia obszarów leśnych w Polsce wynosi około 9,2 mln ha. Stanowi to 29,6% terenów kraju. Jednak warto zauważyć, że mimo iż lasów jest coraz więc...

Więcej -->
Przydatne informacje o skupie odpadów drewnianych
13-05-2022
Przydatne informacje o skupie odpadów drewnianych

Poznając bardzo przydatne informacje o skupie odpadów drewnianych, można dowiedzieć się, w jaki sposób składować ten surowiec, a także, do czego jest on wykorzystywany. W poniżs...

Więcej -->
Odpady drewniane w praktyce
22-03-2022
Odpady drewniane w praktyce

Czym są odpady drewna? Jako odpady drewna możemy zdefiniować wyroby oraz elementy drewniane, które nie nadają się już do dalszego użytkowania. Dodatkowo możemy wliczyć również p...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon
Napisz do nas
Czat