Utylizacja opon w Grodzisku Wielkopolskim

Masz pytania? Potrzebujesz wyceny? Zadzwoń
Numer telefonu do kontatku
+48 732 080 220
Abonament BDO Standard - 199 zł (netto) za miesiąc*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO i 10 wpisów do KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*płatność cykliczna przez okres 12 miesięcy.
Abonament BDO - Premium 399 zł (netto) za miesiąc*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO i 25 wpisów do KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*płatność cykliczna przez okres 12 miesięcy.
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.
\

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!
Ceny
Opona osobowa cena min. 3,5 zł netto
Opona osobowa cena max. 8 zł netto
Opona ciężarowa min. 18 zł netto
Opona ciężarowa max. 30 zł netto
Opona rolnicza Do wyceny zł netto
Warunki współpracy

Jeżeli chcesz zrealizować utylizację opon w Grodzisku Wielkopolskim, nie możesz zapomnieć o wypełnieniu kilku koniecznych formalności. Służą one kontrolowaniu i optymalizowaniu zarządzania odpadami, a także monitorowaniu tego, czy w legalny sposób się nimi gospodaruje. Zatem w momencie, kiedy jesteś właścicielem przedsiębiorstwa lub rolnikiem posiadającym powyżej 75 ha zmieni - musisz prowadzić aktualną ewidencję w BDO. Dodatkowo, jeśli realizujesz odbiór zużytych opon w Grodzisku Wielkopolskim, to koniecznie uzupełnij i oddaj Kartę Przekazania Odpadu kierowcy, który zabiera od Ciebie ogumienie. Osoby prywatne są zwolnione z powyższych obowiązków, jednak obliguje się je do wypełnienia Karty Ewidencji Odpadowej, która stanowi dowód na legalność przeprowadzonej transakcji. Ponadto, osoby prywatne powinny otrzymać Formularz Przekazania Odpadu, który z kolei potwierdza przeprowadzenie transakcji. Jak sam zapewne zauważyłeś, utylizacja opon w Grodzisku Wielkopolskim jest obwarowana wieloma przepisami, dlatego jeśli nie wiesz, jak się w nich poruszać - zadzwoń do nas! Pomożemy Ci ze wszystkim!

Absolutnie nic! Nie pobieramy opłat ani za użytkowanie naszej aplikacji, ani za konsultacje z ekspertami. Ponadto pomożemy Ci w kwestiach formalnych, zwłaszcza z BDO. WasteMaster nie pobiera opłat, ponieważ filozofia naszej firmy opiera się na potrzebie zoptymalizowania gospodarki odpadowej w Polsce. To, jak szybko zdecydujesz się na daną placówkę oferującą utylizację i recykling opon w w Grodzisku Wielkopolskim wpłynie na to, jak szybko skup przepracuje Twoje ogumienie i sprzeda wytworzone materiały. Cały proces zostaje przyspieszony, a Ty zaoszczędzisz mnóstwo czasu!

Oznaczamy je za pośrednictwem kodów. Zostały one wprowadzone mocą Rozporządzenia Ministra Środowiska w styczniu 2020 roku. Wprowadza on system identyfikowania śmieci za pomocą numerów, które oznaczają miejsce wytworzenia, rodzaj oraz charakterystykę danej pozostałości. Dla zużytych opon oznaczenim jest 16 01 03. Następną ważną rzeczą w kontekście zarządzania zużytym ogumieniem jest składowanie. Pamiętaj o zasadach BHP - większe ilości opon mogą stanowić zagrożenie w środowisku pracy!

Jeżeli masz dużo zużytych opon - zapoznaj się z poniższym tekstem - może Ci się bardzo przydać w kontekście utylizacji opon w Grodzisku Wielkopolskim. Na samym początku warto zaznaczyć, że zakazane jest wyrzucanie starych opon w dowolne miejsca. Zarówno składowanie wielkich ilości, jak i wywożenie ich np. do lasu, jest karane grzywną. Zgodnie z Kodeksem Wykroczeń za zaśmiecanie środowiska grozi do 5 tys. zł kary, a w ekstremalnych przypadkach - można nawet trafić do aresztu. Jeżeli grzywna Cię nie przekonuje - warto pomyśleć o kwestiach ekologii. Opona w środowisku natualnym może się rozkładać nawet do 100 lat, ponieważ jest zbudowana z polimerów gumy, które mają bardzo skomplikowaną strukturę. Ponadto, przez ten czas, stare ogumienie może wydzielić bardzo dużo szkodliwych substancji i faktycznie zagrozić zdrowiu ludzkiemu, jak i samej naturze. Jeżeli cenisz sobie kwestie ekologiczne, legalność oraz chciałbyś dowiedzieć się więcej o recyklingu opon w Grodzisku Wielkopolskim - zachęcamy do czytania!

Najszybciej zorganizujesz odbiór zużytych opon w w Grodzisku Wielkopolskim z pomocą ekspertów z WasteMaster. Skontaktuj się z nami za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego lub porozmawiaj z konsultantami (i numer telefonu i formularz wyświetli się tuż po naciśnięciu w interesującą Cię ofertę), udziel najważniejszych informacji i czekaj. Na podaną skrzynkę mailową zostanie wysłana szacunkowa cena utylizacji opon w w Grodzisku Wielkopolskim oraz lista najkorzystniejszych ofert wywozu w Twojej okolicy. Jeżeli wolisz na własną rękę skorzystać z naszej aplikacji, również jest taka opcja. Ściągnij ją na telefon lub otwórz w przeglądarce, zamieść ogłoszenie i to tyle! Przydzielony z góry Opiekun Klienta przekieruje do Ciebie najlepsze oferty odbioru zużytych opon w w Grodzisku Wielkopolskim. W obu przypadkach otrzymasz całkowitą wolność wyboru - naszym zadaniem jest jedynie przybliżenie Ci różnorodności dostępnych opcji transportu i utylizacji opon w w Grodzisku Wielkopolskim.

Przyjmowaniem tego typu odpadów zajmują się skupy dostosowane do utylizacji i recyklingu odpadów gumowych w Grodzisku Wielkopolskim. W momencie, jeśli nie dysponujesz wielkimi ilościami ogumienia - możesz zostawić swoje opony w punktach typu PSZOK, czy niektórych zakładach wulkanizacyjnych. Jednak obie opcje są dość niepewne - PSZOK często ma duże ograniczenia, a placówki zajmujące się oponami nie zawsze chcą odbierać stare opony. Dlatego miejscem pewnym, które zawsze przyjmie tego typu odpady jest skup opon. Jeżeli nie posiadasz możliwości wywozu swoich odpadów do punktu utylizacyjnego - warto zrealizować odbiór zużytych opon w Grodzisku Wielkopolskim. Zazwyczaj same skupy oferują tego rodzaju usługi - jednak wprowadzają tzw. minimum logistyczne - tj. minimalną ilością ogumienia osobowego, która zostanie odebrana jest np. 150 opon.

Trudno określić cenę skupu odpadów gumowych w Grodzisku Wielkopolskim, ponieważ jest ona zależna od bardzo wielu czynników. Głównie to rodzaj ogumienia jest bardzo istotny. Można wymienić opony osobowe, ciężarowe oraz rolnicze. Jeśli chodzi o wysokość cen recyklingu opon w Grodzisku Wielkopolskim dla pierwszego przypadku: plasuje się ona na pomiędzy 3,5 a 8 zł/szt. Ogumienie dla ciężarówek, jest dużo droższe - kosztuje ok. 18-30 zł/szt., a koszt utylizacji opon rolniczych jest wyceniany indywidualnie ze względu na unikatowe cechy dostarczonej gumy. To, jaką ilością opon dysponujesz także jest istotne - pamiętaj o tzw. minimum logistycznym w przypadku, gdy realizujesz odbiór ogumienia. Jeżeli jesteś zainteresowany właśnie tą usługą - pamiętaj, że im dalej znajdujesz się od skupu, tym większa będzie cena w skupie ogumienia w Grodzisku Wielkopolskim. Jeżeli jesteś zainteresowany dokładną wyceną - zachęcamy do skorzystania z usług WasteMaster - nasi eksperci posiadają lata doświadczenia w branży odpadowej!

Działa i to jak! Recykling opon w w Grodzisku Wielkopolskim wbrew pozorom jest niezywkle efektywny. Ze starych opon możemy wytworzyć zarówno nowe materiały, jak i energię. W ramach pierwszego typu recyklingu możemy uzyskać materiały służące do produkcji m.in. granulatu gumowego, wycieraczek, uszczelek, dywaników, podłoża na placach zabaw czy nawet barier akustycznych. Z kolei wykorzystanie starych opon, jako paliwa spalanego w specjalnych piecach, ma miejsce najczęściej w cementowniach. Recykling opon w w Grodzisku Wielkopolskim jest opłacalny! Zorganizuj go za darmo z WasteMaster! Zachęcamy do kontaktu!
Nie znalazłeś oferty jakiej potrzebujesz?
Jeśli posiadasz złom, z którym nie wiesz co masz zrobić, a czystość nie jest Ci obojętna - skontaktuj się z nami. W aplikacji WasteMaster znajdziesz skup złomu w Grodzisku Wielkopolskim, który spełni oba te oczekiwania. Sprawdź i przekonaj się, że warto!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Gdzie utylizować opony rolnicze?
02-09-2022
Gdzie utylizować opony rolnicze?

Utylizacja opon rolniczych jest płatna. Aby jak najlepiej wyjść na tego typu transakcji, warto skorzystać z usług WasteMaster. Wypełnij formularz na stronie lub skontaktuj się z...

Więcej -->
Ile waży zużyta opona ciężarowa?
31-08-2022
Ile waży zużyta opona ciężarowa?

Zużyte opony ciężarowe są dużo cięższe niż osobowe. Waga opony ciężarowych waha się od 30 kg do nawet 80 kg. Tego typu informacja jest istotna, kiedy planujemy utylizację opon, ...

Więcej -->
Ile kosztuje utylizacja opon?
30-08-2022
Ile kosztuje utylizacja opon?

Jaka jest opłata za utylizację opon? To zależy od wagi, rodzaju i ilości posiadanych opon. Ceny skupów zależą od różnych czynników, dlatego najlepiej złożyć bezpłatne zapytanie ...

Więcej -->
Gdzie wyrzucić stare opony?
29-08-2022
Gdzie wyrzucić stare opony?

Często mamy problem ze starymi oponami. Utylizacja tego typu odpadu jest płatna, o czym mało ludzi pamięta. Dlatego często szukanym zapytaniem jest „gdzie oddać zużyte opony za ...

Więcej -->
Co zrobić ze starymi oponami?
25-08-2022
Co zrobić ze starymi oponami?

Zastanawiasz się, gdzie oddać stare opony? Tego typu odpad trzeba oddać do specjalnego punktu skupu i zutylizować. Aktualne ceny utylizacji opon znajdziesz tutaj. Jeśli masz fir...

Więcej -->

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Odbiór zużytych opon
04-09-2022
Odbiór zużytych opon

Pewnie każdy kierowca chociaż raz w życiu zastanawiał się, lub będzie zastanawiał się, co zrobić ze starymi oponami. Ich zużycie zależy od szeregu czynników w tym: stylu jazdy, ...

Więcej -->
Skup zużytych opon – gdzie legalnie oddać stare opony?
03-09-2022
Skup zużytych opon – gdzie legalnie oddać stare opony?

Stare i porzucone opony w lasach oraz przydrożnych rowach to niestety cały czas częsty widok w Polsce. A przecież stara opona, aby się samoistnie rozłożyć może potrzebować nawet...

Więcej -->
Utylizacja opon samochodowych
03-09-2022
Utylizacja opon samochodowych

Z roku na rok coraz więcej ludzi decyduje się na samochód. W dzisiejszych czasach jest to jeden z podstawowych środków transportu, bez którego wielu z nas nie wyobraża sobie cod...

Więcej -->
Gdzie oddać opony?
15-06-2022
Gdzie oddać opony?

Każdy przedsiębiorca, którego działalność wiąże się z produkcją lub wymianą ogumienia, zastanawia się gdzie oddać opony i odpady gumowe. Pytanie to wiąże się przede wszystkim ze...

Więcej -->
Jak przeprowadzić utylizację i recykling opon?
05-04-2022
Jak przeprowadzić utylizację i recykling opon?

Jakie dokumenty są wymagane przy odbiorze do utylizacji zużytych opon? Opony jako odpad podlegają pod przepisy związane z rejestrem BDO. W efekcie, do zlecenia utylizacji zużyty...

Więcej -->
Praktycznie o recyklingu opon
17-03-2022
Praktycznie o recyklingu opon

Jak przebiega proces recyklingu opon? Gdy opony zostają dostarczone do recyklera, muszą zgodnie z przepisami zostać w odpowiedni sposób zagospodarowane. Należy przy tym pamiętać...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master