Utylizacja i recykling opon - Utylizacja opon | WasteMaster

Utylizacja opon w Przasnyszu

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Jak najszybciej zrealizować odbiór zużytych opon w w Przasnyszu?

Najszybciej zrealizujesz odbiór zużytych opon w w Przasnyszu z pomocą specjalistów z WasteMaster. Skontaktuj się z nami za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego lub porozmawiaj z konsultantami (i numer telefonu i formularz wyświetli się tuż po kliknięciu w interesującą Cię ofertę), udziel najistotniejszych informacji i czekaj. Na podaną skrzynkę mailową zostanie wysłana szacunkowa cena utylizacji opon w w Przasnyszu oraz lista najbardziej opłacalnych ofert wywozu w Twojej okolicy. Jeżeli wolisz samodzielnie skorzystać z naszej aplikacji, również jest taka opcja. Pobierz ją na telefon lub otwórz w przeglądarce, zamieść ogłoszenie i to tyle! Przydzielony z góry Opiekun Klienta przekieruje do Ciebie najkorzystniejsze oferty odbioru zużytych opon w w Przasnyszu. W obu przypadkach otrzymasz absolutną wolność wyboru - naszym zadaniem jest jedynie pokazanie Ci różnorodności dostępnych opcji wywozu i utylizacji opon w w Przasnyszu.

Jak kształtują się ceny utylizacji opon w w Przasnyszu?

Ceny skupu odpadów gumowych w w Przasnyszu nie są wcale stałe, zmieniają się w zależności od kilku czynników. To, ile ogumienia przywieziesz do skupu i jakiego jest ono rodzaju, jest bardzo ważne. Wyróżnia się opony osobowe, ciężarowe oraz rolnicze. Recykling opon osobowych w w Przasnyszu to koszt rzędu 3,5-8 zł/szt. netto. Za opony ciężarowe trzeba zapłacić 18-30 zł/szt. netto, a ogumienie rolnicze jest wyceniane osobno. Także to, gdzie zamierzasz przeprowadzić recykling ma znaczenie, w różnych województwach, mogą się pojawić najróżniejsze ceny. "Widełki" cenowe, które zostały podane, są tak szerokie, ponieważ oddziałują na nie czynniki wymienione powyżej. Jeśli organizujesz wywózkę ze swojej okolicy - Twoja lokalizacja i oddalenie od skupu może spowodować podwyższenie się ceny. Chcesz dokładnie wiedzieć, ile trzeba będzie zapłacić w skupie? Skontaktuj się z WasteMaster, a nasi eksperci w krótkim czasie określą szacunkowe ceny w skupie ogumienia w w Przasnyszu!

Ile zapłacisz za usługi od WasteMaster?

Nasze usługi są kompletnie darmowe. Nie zapłacisz ani za korzystanie z naszej aplikacji, ani za pomoc Opiekuna Klienta. Co więcej, wesprzemy Cię także w kwestiach formalnych – np. z BDO. Dlaczego nasze usługi są darmowe? Ponieważ wyższym celem naszej spółki jest usprawnienie zarządzania odpadami w Polsce. Dlatego zachęcamy naszych użytkowników do wykorzystywania aplikacji. Im szybciej zorganizujesz utylizację i recykling opon w w Przasnyszu, tym szybciej skup otrzyma Twój odpad. W związku z tym przyśpieszony zostanie proces recyklingu, a skup w krótszym czasie sprzeda przerobione surowce.

Formalności a odbiór zużytych opon w w Przasnyszu

Kwestie formalne grają istotną rolę, jeśli chodzi o utylizację opon w w Przasnyszu. Jeżeli jakiś ich element zostanie pominięty, możliwe, że zostaniesz obciążony karami finansowymi. Całość służy przede wszystkim kontroli i monitorowaniu utylizacji opon w w Przasnyszu i innych odpadów. Jeśli jesteś właścicielem firmy lub rolnikiem (z gruntami powyżej 75 ha), to musisz pamiętać o cyklicznym uzupełnianiu BDO. Także w przypadku organizacji odbioru zużytych opon w w Przasnyszu obowiązują Cię inne zasady. Musisz oddać dokument KPO kierowcy, który odbiera Twoje pozostałości. Ponadto każdy musi wypełnić Kartę Ewidencji Odpadowej - która stanowi dowód w razie kontroli. Dodatkowo osoby fizyczne powinny otrzymać Formularz Przekazania Odpadu. Są zwolnione z BDO i KPO.

Gdzie możemy zostawić zużyte opony w w Przasnyszu?

Miejsce zużytych opon jest w odpowiednio do tego przystosowanym skupie. Jeżeli masz małe ilości ogumienia - możesz spróbować go przetransportować do PSZOK-u lub zostawić go w zakładzie wulkanizacyjnym. Jednak nie zawsze mamy pewność, że te placówki przyjmą nasze opony. Skupy z kolei są niezawodne. W momencie, kiedy posiadasz duże ilości ogumienia możliwa jest organizacja odbioru zużytych opon w w Przasnyszu. Najczęściej jest to usługa wykonywana w ramach działania skupu, rzadko kiedy zajmują się tym firmy zewnętrzne. Podkreślamy jednak, że jako wytwórca tego rodzaju śmieci, jesteś prawnie zobowiązany do właściwej utylizacji i recyklingu odpadów gumowych w w Przasnyszu.

Oznaczenia zużytych opon

Wymienione wcześniej dokumenty wykorzystują tzw. kody odpadów, które zostały wprowadzone za pośrednictwem Rozporządzenia Ministra Środowiska ze stycznia 2020 roku. Powyższy dokument określa katalog odpadów - podział na kategorie. Każda z nich ma przypisane konkretne numery oznaczające rodzaj, grupę oraz podgrupę. Zużyte opony to 16 01 03. Kolejną ważną sprawą są przepisy BHP. Pamiętaj o właściwym zabezpieczaniu ogumienia w swojej firmie, tak aby zapewnić bezpieczeństwo w środowisku pracy.

Utylizacja opon w w Przasnyszu - baza wiedzy

Zarządzasz warsztatem? A może zmieniłeś opony na zimowe lub letnie? Nie wiesz, co zrobić z pzoostałymi oponami? WasteMaster z pewnością Ci pomoże. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, jak najszybciej zrealizować recykling opon w w Przasnyszu. Prawo w Polsce (z tytułu Kodeksu Wykroczeń art. 162) zakazuje i surowo (do 5 tys. zł) karze za wyrzucanie np. opon do lasów czy jezior. Warto dodać, że taka opona może się rozkładać ponad 100 lat, a zawarte w niej polimery mogą mieć toksyczny wpływ na okoliczną faunę i florę. Powyższe zasady służą głównie temu, żeby ograniczyć zakładanie dzikich wysypisk i zadbać o środowisko. Dlatego jeśli cenisz sobie zgodną z prawem działalność oraz ekologię, czytaj dalej, a dowiesz się istotnych rzeczy na temat utylizacji opon w w Przasnyszu.

Materiały, które można uzyskać w ramach recyklingu opon w Przasnyszu

Jeżeli się zastanawiasz, czy recykling opon w Przasnyszu jest w ogóle efektywny - już spieszymy z odpowiedzią! To, jak efektowny jest zabieg przetwarzania starych opon, jest niesamowite. W zależności od tego, jak bardzo zużyte jest dane ogumienie, możemy z niego wytworzyć pył lub granulat gumowy, a także wycieraczki, dywaniki do samochodów, płyty gumowe używane do wyłożenia podłoża placów zabaw, a nawet bariery akustyczne czy asfalt. Jeżeli jakiś surowiec nie nadaje się do recyklingu opon w Przasnyszu, jest on poddawany obróbce termicznej, w wyniku której odzyskujemy energię. Zwłaszcza cementownie wykorzystują tę właściwość opon. Oczywiście są one spalane w specjalistycznych piecach. Nie czekaj i pozbądź się swojego starego ogumienia z WasteMaster! Zapraszamy do kontaktu!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Gdzie utylizować opony rolnicze?
02-09-2022
Gdzie utylizować opony rolnicze?

Utylizacja opon rolniczych jest płatna. Aby jak najlepiej wyjść na tego typu transakcji, warto skorzystać z usług WasteMaster. Wypełnij formularz na stronie lub skontaktuj się z...

Więcej -->
Ile waży zużyta opona ciężarowa?
31-08-2022
Ile waży zużyta opona ciężarowa?

Zużyte opony ciężarowe są dużo cięższe niż osobowe. Waga opony ciężarowych waha się od 30 kg do nawet 80 kg. Tego typu informacja jest istotna, kiedy planujemy utylizację opon, ...

Więcej -->
Ile kosztuje utylizacja opon?
30-08-2022
Ile kosztuje utylizacja opon?

Jaka jest opłata za utylizację opon? To zależy od wagi, rodzaju i ilości posiadanych opon. Ceny skupów zależą od różnych czynników, dlatego najlepiej złożyć bezpłatne zapytanie ...

Więcej -->
Gdzie wyrzucić stare opony?
29-08-2022
Gdzie wyrzucić stare opony?

Często mamy problem ze starymi oponami. Utylizacja tego typu odpadu jest płatna, o czym mało ludzi pamięta. Dlatego często szukanym zapytaniem jest „gdzie oddać zużyte opony za ...

Więcej -->
Co zrobić ze starymi oponami?
25-08-2022
Co zrobić ze starymi oponami?

Zastanawiasz się, gdzie oddać stare opony? Tego typu odpad trzeba oddać do specjalnego punktu skupu i zutylizować. Aktualne ceny utylizacji opon znajdziesz tutaj. Jeśli masz fir...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

WasteMaster to godne zaufania źródło informacji - dlatego kiedy poszukuję czegoś więcej na temat cen skupu gumy w w Przasnyszu, kontaktuję się z ich konsultantami!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Myślałam, że wiem gdzie oddać opony w w Przasnyszu, jednak wolałam jeszcze upewnić się, czy konsultanci z WasteMaster nie znajdą lepszych ofert. Dobrze , że o tym pomyślałam! Faktycznie wyszukali dla mnie kilka korzystniejszych opcji. Jestem bardzo zadowolona!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Super opcja! Nie sądziłem, że wycena, przygotowanie listy ofert, czy konsultacja w kwestii recyklingu opon w w Przasnyszu może być bezpłatna! Bardzo porządna usługa!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Świetna opcja! Nie sądziłem, że wycena, przygotowanie listy ofert, czy konsultacja w sprawie recyklingu opon w w Przasnyszu może być za darmo! Bardzo solidna usługa!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

WasteMaster bez pobierania żadnych opłat zorganizowało dla mnie odbiór zużytych opon w w Przasnyszu. Jestem niezwykle zadowolona i wiem, że dużo zaoszczędziłam!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Odbiór zużytych opon
04-09-2022
Odbiór zużytych opon

Pewnie każdy kierowca chociaż raz w życiu zastanawiał się, lub będzie zastanawiał się, co zrobić ze starymi oponami. Ich zużycie zależy od szeregu czynników w tym: stylu jazdy, ...

Więcej -->
Skup zużytych opon – gdzie legalnie oddać stare opony?
03-09-2022
Skup zużytych opon – gdzie legalnie oddać stare opony?

Stare i porzucone opony w lasach oraz przydrożnych rowach to niestety cały czas częsty widok w Polsce. A przecież stara opona, aby się samoistnie rozłożyć może potrzebować nawet...

Więcej -->
Utylizacja opon samochodowych
03-09-2022
Utylizacja opon samochodowych

Z roku na rok coraz więcej ludzi decyduje się na samochód. W dzisiejszych czasach jest to jeden z podstawowych środków transportu, bez którego wielu z nas nie wyobraża sobie cod...

Więcej -->
Gdzie oddać opony?
15-06-2022
Gdzie oddać opony?

Każdy przedsiębiorca, którego działalność wiąże się z produkcją lub wymianą ogumienia, zastanawia się gdzie oddać opony i odpady gumowe. Pytanie to wiąże się przede wszystkim ze...

Więcej -->
Jak przeprowadzić utylizację i recykling opon?
05-04-2022
Jak przeprowadzić utylizację i recykling opon?

Jakie dokumenty są wymagane przy odbiorze do utylizacji zużytych opon? Opony jako odpad podlegają pod przepisy związane z rejestrem BDO. W efekcie, do zlecenia utylizacji zużyty...

Więcej -->
Praktycznie o recyklingu opon
17-03-2022
Praktycznie o recyklingu opon

Jak przebiega proces recyklingu opon? Gdy opony zostają dostarczone do recyklera, muszą zgodnie z przepisami zostać w odpowiedni sposób zagospodarowane. Należy przy tym pamiętać...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon
Napisz do nas
Czat