Utylizacja i recykling opon - Utylizacja opon | WasteMaster

Utylizacja opon w Komorowie

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Kody odpadów na zużyte opony

Kody odpadów zostały wprowadzone w nawiązaniu do dyrektyw Unii Europejskiej, za pośrednictwem Rozporządzenia Ministra Środowiska z 2020 roku, dotyczącego katalogu odpadów. System służy uproszczeniu identyfikacji poszczególnych śmieci oraz przekazywaniu skróconych informacji za pomocą liczb. Kodem dla starych opon jest numer 16 01 03. Zazwyczaj cyfry oznaczają źródło powstawania konkretnej pozostałości, rodzaj oraz jej charakterystykę. Kolejna wartą podkreślenia rzeczą, jest sposób składowania zużytych opon np. w serwisie samochodowym. Pamiętaj, że obowiązujące przepisy BHP, służą przede wszystkim człowiekowi - zadbaj, więc o to, aby żadne ogumienie nie zagrażało bezpieczeństwu w Twoim środowisku pracy. Składuj je w wydzielonych miejscach.

Utylizacja opon w w Komorowie – co musisz wiedzieć?

Posiadasz warsztat samochodowy? A może wymieniłeś ostatnio opony na zimowe lub letnie? Nie jesteś przekoanany co z nimi zrobić? Jak przeprowadzić recykling opon w w Komorowie? Przeczytaj poniższy artykuł, a wszystko się wyjaśni! Polskie prawo zabrania wyrzucania wszelkich odpadów do środowiska naturalnego. Według Kodeksu Wykroczeń art. 162, za wywózkę np. zużytych opon do lasu, grozi kara do nawet 5 tys. zł. Jest to bardzo szkodliwe działanie – w związku z tym, że jest to materiał zbudowany z mieszanki gumowej polimerów, odpad tego typu będzie się rozkładał przez setki lat. Zatem co musisz zrobić ze starymi? Najlepiej zrealizować utylizację opon w w Komorowie. Aby tego dokonać, należy wywieźć je do odpowiedniego skupu.

Koszt usług WasteMaster

Wszystkie usługi, których świadczeniem się zajmujemy, są całkowicie darmowe. Nie zapłacisz za Opiekuna Klienta, za konsultację, czy używanie aplikacji WasteMaster aplikacji. Nawet z BDO pomożemy Ci za darmo! Filozofia naszej firmy opiera się głównie na stopniowej optymalizacji zarządzania m.in. utylizacją i recyklingiem opon w Komorowie, ale i całej Polsce. Jeśli klient ma jasną listę opcji, z których może skorzystać - szybciej podejmie decyzję, a następnie szybciej zrealizuje interesującą go usługę. W ten sposób punkty skupu szybciej otrzymają i surowiec i opłaty - a co za tym idzie, sprawniej przeprowadzą recykling. Surowce w krótszym czasie wrócą do obiegu. A Ty, jako nasz klient-użytkownik, zaoszczędzisz wiele czasu, a nawet i pieniędzy!

Czy recykling opon w w Komorowie naprawdę działa?

Działa i to jak! Recykling opon w w Komorowie wbrew pozorom jest bardzo efektywny. Ze starych opon możemy wytworzyć zarówno nowe materiały, jak i energię. W ramach pierwszego rodzaju recyklingu możemy uzyskać surowce służące do produkcji m.in. granulatu gumowego, wycieraczek, uszczelek, dywaników, podłoża na placach zabaw lub też barier akustycznych. Z kolei wykorzystanie starych opon, jako paliwa spalanego w specjalnych piecach, ma miejsce zazwyczaj w cementowniach. Recykling opon w w Komorowie opłaca się wszystkim! Zorganizuj go bezpłatnie z WasteMaster! Zachęcamy do kontaktu!

Jak najłatwiej zorganizować odbiór zużytych opon w w Komorowie?

Odbiór zużytych opon w w Komorowie najprościej zorganizujesz z WasteMaster! W jaki sposób możesz tego dokonać? Nasza firma oferuje wsparcie w organizacji wywozu opon do skupu. Wyszukamy dla Ciebie najbliższy punkt utylizacji opon w w Komorowie, a także wycenimy Twoje odpady! Skontaktuj się z naszymi specjalistami za pomocą formularza zgłoszeniowego lub rozmowy telefonicznej (znajdują się w ofercie dostępnej na stronie) albo wykorzystaj aplikację WasteMaster. Po udzieleniu danych o Twoich pozostałościach nasi pracownicy określą szacunkową cenę utylizacji opon w w Komorowie, a także przygotują specjalnie dla Ciebie listę najkorzystniejszych ofert w okolicy! Jeśli chcesz samodzielnie skorzystać z naszej aplikacji, możesz to zrobić za pośrednictwem przeglądarki – nie musisz jej ściągać na telefon! Dodaj ogłoszenie, zdjęcie i informacje o swoim ogumieniu i czekaj aż zaczną spływać zgłoszenia. Opiekun Klienta, którego przydzielimy do Ciebie z góry, zajmie się przekierowywaniem do Ciebie najkorzystniejszych ofert od firm odbierających zużyte opony w w Komorowie. W każdym przypadku ostateczna decyzja należy do Ciebie – my jedynie podsuwamy Ci korzystne możliwości.

Dokumenty a utylizacja opon w w Komorowie

Formalności są często uciążliwym obowiązkiem, zwłaszcza w kwestii gospodarowania odpadami. Jednak są one konieczne, ponieważ stanowią narzędzie kontroli, czy dany podmiot zgodnie z prawem utylizuje np. opony w w Komorowie. Zatem jeśli jesteś przedsiębiorcą lub rolnikiem mającym powyżej 75 ha gruntów, musisz prowadzić aktualny rejestr odpadów w BDO. W innym wypadku grożą Ci bolsne kary. Ponadto, jeśli organizujesz odbiór zużytych opon w w Komorowie, musisz uzupełnić KPO i oddać je kierowcy, który zabiera Twój ładunek (ten druk zapewnia legalny przewóz do skupu). Ponadto każdy - w tym osoby fizyczne - musi wypełnić Kartę Ewidencji Odpadowej, która będzie przydatna w razie kontroli. Osoby prywatne otrzymają Formularz Przekazania Odpadu. Nie muszą buć widoczne w BDO ani oddawać KPO. Pamiętaj o powyższych formalnościach, są one niezwykle ważne, jeśli chcesz legalnie dokonać utylizacji opon w w Komorowie.

Kto przyjmie zużyte opony w Komorowie?

Przyjmowaniem tego typu odpadów zajmują się skupy dostosowane do utylizacji i recyklingu odpadów gumowych w Komorowie. W momencie, jeśli nie dysponujesz dużymi ilościami ogumienia - możesz pozostawić swoje opony w punktach typu PSZOK, czy wybranych zakładach wulkanizacyjnych. Jednak obie możliwości są dość niepewne - PSZOK często ma duże ograniczenia, a placówki zajmujące się oponami nie zawsze chcą przyjmować stare ogumienie. Dlatego miejscem pewnym, które zawsze przyjmie tego typu odpady jest skup opon. Jeżeli nie posiadasz możliwości wywozu swoich odpadów do punktu utylizacyjnego - warto zrealizować odbiór zużytych opon w Komorowie. Zazwyczaj same skupy oferują tego typu usługi - jednak określają tzw. minimum logistyczne - tj. minimalną ilością ogumienia osobowego, która zostanie odebrana jest np. 150 opon.

Jak wyglądają ceny utylizacji opon w w Komorowie?

Ile zapłacisz za recykling opon w w Komorowie? Jak kształtują się ceny skupu odpadów gumowych w w Komorowie? Od czego zależy cena za utylizację? W skupach najczęściej możesz się spotkać z kilkoma rodzajami opon: pochodzącymi z aut osobowych, pojazdów rolniczych lub ciężarówek. W oczywisty sposób rodzaj ogumienia łączy się z zastosowaniem. Ile zapłacisz za utylizację każdego z wymienionych rodzajów? To zależy od wielu czynników – głónie od Twojej lokalizacji – nie we wszystkich województwach cena będzie wyglądać tak samo. Również od stopnia zużycia – skup ma prawo podwyższyć cenę, jeśli dostarczymy opony, z których trudno będzie wytworzyć wartościowe materiały. Według naszych informacji, za utylizację jednej opony osobowej, zapłacisz najmniej 3,5 zł/szt. netto, a maksymalnie 8 zł/szt. netto. W wypadku ogumienia rolniczego to skup dokonuje indywidualnej wyceny, a jeśli chodzi o opony ciężarowe, to trzeba zapłacić minimum 18 zł/szt. netto, podczas gdy maksymalna cena wynosi 30 zł/szt. netto. Jak sam doskonale widzisz, stworzone przedziały cenowe są dość rozległe, co podkreśla różnice w cenach skupu gumy w w Komorowie. Jeśli chcesz dostać precyzyjną wycenę – skontaktuj się z WasteMaster!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Gdzie utylizować opony rolnicze?
02-09-2022
Gdzie utylizować opony rolnicze?

Utylizacja opon rolniczych jest płatna. Aby jak najlepiej wyjść na tego typu transakcji, warto skorzystać z usług WasteMaster. Wypełnij formularz na stronie lub skontaktuj się z...

Więcej -->
Ile waży zużyta opona ciężarowa?
31-08-2022
Ile waży zużyta opona ciężarowa?

Zużyte opony ciężarowe są dużo cięższe niż osobowe. Waga opony ciężarowych waha się od 30 kg do nawet 80 kg. Tego typu informacja jest istotna, kiedy planujemy utylizację opon, ...

Więcej -->
Ile kosztuje utylizacja opon?
30-08-2022
Ile kosztuje utylizacja opon?

Jaka jest opłata za utylizację opon? To zależy od wagi, rodzaju i ilości posiadanych opon. Ceny skupów zależą od różnych czynników, dlatego najlepiej złożyć bezpłatne zapytanie ...

Więcej -->
Gdzie wyrzucić stare opony?
29-08-2022
Gdzie wyrzucić stare opony?

Często mamy problem ze starymi oponami. Utylizacja tego typu odpadu jest płatna, o czym mało ludzi pamięta. Dlatego często szukanym zapytaniem jest „gdzie oddać zużyte opony za ...

Więcej -->
Co zrobić ze starymi oponami?
25-08-2022
Co zrobić ze starymi oponami?

Zastanawiasz się, gdzie oddać stare opony? Tego typu odpad trzeba oddać do specjalnego punktu skupu i zutylizować. Aktualne ceny utylizacji opon znajdziesz tutaj. Jeśli masz fir...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Recykling opon w w Komorowie realizuję tylko z WasteMaster - naprawdę rozumieją moje oczekiwania!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Znajomy polecił mi skorzystanie z WasteMaster, kiedy usłyszał, że zamierzam się pozbyć starych opon ze skupu. To była naprawdę właściwa decyzja! Już nie zastanawiam się gdzie oddać opony w w Komorowie, tylko który skup opłaca się wybrać!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Ciężko wyszukać korzystny skup oferujący utylizację i recykling odpadów gumowych z ciężarówek i autobusów. Dlatego usługa od WasteMaster jest dla mnie znaczącym ułatwieniem - polecam skorzystać z ich aplikacji!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

WasteMaster to rzetelne źródło informacji - dlatego kiedy szukam czegoś więcej na temat cen skupu gumy w w Komorowie, rozmawiam z ich konsultantami!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Odbiór zużytych opon w w Komorowie organizuję tylko z WasteMaster! Są solidni, profesjonalni i ich darmowe usługi znacznie ułatwiają mi zarządzanie gospodarką odpadową! Polecam mocno!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Odbiór zużytych opon
04-09-2022
Odbiór zużytych opon

Pewnie każdy kierowca chociaż raz w życiu zastanawiał się, lub będzie zastanawiał się, co zrobić ze starymi oponami. Ich zużycie zależy od szeregu czynników w tym: stylu jazdy, ...

Więcej -->
Skup zużytych opon – gdzie legalnie oddać stare opony?
03-09-2022
Skup zużytych opon – gdzie legalnie oddać stare opony?

Stare i porzucone opony w lasach oraz przydrożnych rowach to niestety cały czas częsty widok w Polsce. A przecież stara opona, aby się samoistnie rozłożyć może potrzebować nawet...

Więcej -->
Utylizacja opon samochodowych
03-09-2022
Utylizacja opon samochodowych

Z roku na rok coraz więcej ludzi decyduje się na samochód. W dzisiejszych czasach jest to jeden z podstawowych środków transportu, bez którego wielu z nas nie wyobraża sobie cod...

Więcej -->
Gdzie oddać opony?
15-06-2022
Gdzie oddać opony?

Każdy przedsiębiorca, którego działalność wiąże się z produkcją lub wymianą ogumienia, zastanawia się gdzie oddać opony i odpady gumowe. Pytanie to wiąże się przede wszystkim ze...

Więcej -->
Jak przeprowadzić utylizację i recykling opon?
05-04-2022
Jak przeprowadzić utylizację i recykling opon?

Jakie dokumenty są wymagane przy odbiorze do utylizacji zużytych opon? Opony jako odpad podlegają pod przepisy związane z rejestrem BDO. W efekcie, do zlecenia utylizacji zużyty...

Więcej -->
Praktycznie o recyklingu opon
17-03-2022
Praktycznie o recyklingu opon

Jak przebiega proces recyklingu opon? Gdy opony zostają dostarczone do recyklera, muszą zgodnie z przepisami zostać w odpowiedni sposób zagospodarowane. Należy przy tym pamiętać...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon