Utylizacja opon w Kamiennej Górze

Masz pytania? Potrzebujesz wyceny? Zadzwoń
Numer telefonu do kontatku
+48 732 080 220
Abonament BDO Standard - 199 zł (netto) za miesiąc*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO i 10 wpisów do KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*płatność cykliczna przez okres 12 miesięcy.
Abonament BDO - Premium 399 zł (netto) za miesiąc*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO i 25 wpisów do KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*płatność cykliczna przez okres 12 miesięcy.
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.
\

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!
Ceny
Opona osobowa cena min. 3,5 zł netto
Opona osobowa cena max. 8 zł netto
Opona ciężarowa min. 18 zł netto
Opona ciężarowa max. 30 zł netto
Opona rolnicza Do wyceny zł netto
Warunki współpracy

Kwestie formalne grają kluczową rolę, jeśli chodzi o utylizację opon w w Kamiennej Górze. Jeżeli jakiś ich element zostanie pominięty, możliwe, że zostaniesz obciążony karami finansowymi. Całość służy głównie kontroli i monitorowaniu utylizacji opon w w Kamiennej Górze i innych odpadów. Jeśli jesteś właścicielem firmy lub rolnikiem (z gruntami powyżej 75 ha), to musisz pamiętać o cyklicznym uzupełnianiu BDO. Także w przypadku organizacji odbioru zużytych opon w w Kamiennej Górze obowiązują Cię inne zasady. Musisz oddać dokument KPO kierowcy, który odbiera Twoje pozostałości. Ponadto wszyscy, w tym osoby prywatne muszą wypełnić Kartę Ewidencji Odpadowej - która stanowi dowód w razie kontroli. Dodatkowo osoby prywatne powinny otrzymać Formularz Przekazania Odpadu. NIe muszą wypełniać ani prowadzić BDO i KPO.

Kierujesz warsztatem? A może zmieniłeś opony na zimowe lub letnie? Nie wiesz, co zrobić z pzoostałymi oponami? WasteMaster z pewnością Ci pomoże. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, jak najszybciej zorganizować recykling opon w w Kamiennej Górze. Prawo w Polsce (z tytułu Kodeksu Wykroczeń art. 162) zabrania i surowo (do 5 tys. zł) karze za wyrzucanie np. opon do lasów czy rzek. Warto dodać, że taka opona może się rozkładać ponad 100 lat, a zawarte w niej polimery mogą mieć szkodliwy wpływ na okoliczną faunę i florę. Powyższe zasady służą głównie temu, żeby ograniczyć zakładanie dzikich wysypisk i zadbać o środowisko. Dlatego jeśli cenisz sobie legalną działalność oraz ekologię, czytaj dalej, a dowiesz się najważniejszych rzeczy na temat utylizacji opon w w Kamiennej Górze.

Wszystkie usługi, których świadczeniem się zajmujemy, są całkowicie darmowe. Nie uiścisz opłaty za Opiekuna Klienta, za konsultację, czy używanie aplikacji WasteMaster aplikacji. Nawet z BDO pomożemy Ci bezpłatnie! Filozofia naszej spółki opiera się głównie na stopniowej optymalizacji zarządzania m.in. utylizacją i recyklingiem opon w Kamiennej Górze, ale i w całym kraju. Jeśli klient posiada jasną listę opcji, z których może skorzystać - w krótszym czasie podejmie decyzję, a następnie szybciej zorganizuje interesującą go usługę. W ten sposób punkty skupu szybciej otrzymają i surowiec i wpłaty - a co za tym idzie, sprawniej przeprowadzą recykling. Surowce w krótszym czasie wrócą do obiegu. A Ty, jako użytkownik naszej aplikacji, zaoszczędzisz mnóstwo czasu, a nawet i pieniędzy!

W wyniku recyklingu opon w w Kamiennej Górze możemy otrzymać nowe materiały lub energię. Ze starego ogumienia (w zależności od stopnia zużycia) możemy wytworzyć np. pył lub granulat gumowy, wycieraczki, dywaniki, uszczelki, płyty gumowe używane na placach zabaw czy nawet bariery akustyczne lub asfalt. Z kolei energię uzyskujemy poprzez spalanie w odpowiednio do tego przystosowanych piecach. Energię produkowaną w ten sposób wykorzystują najczęściej cementownie. Zatem recykling opon w w Kamiennej Górze jest wyjątkowo efektywny. Nie czekaj i pozbądź się starego ogumienia z WasteMaster!

Wymienione wyżej dokumenty wykorzystują tzw. kody odpadów, które wprowadziło Rozporządzenie Ministra Środowiska ze stycznia 2020 roku. Powyższy dokument zawiera katalog odpadów - podział na kategorie. Każda z nich ma przydzielone konkretne numery oznaczające rodzaj, grupę oraz podgrupę. Stare opony to 16 01 03. Kolejną istotną sprawą są przepisy BHP. Pamiętaj o prawidłowym zabezpieczaniu ogumienia w swojej firmie, tak aby zapewnić bezpieczeństwo w środowisku pracy.

W jaki sposób najłatwiej zrealizujesz odbiór zużytych opon w w Kamiennej Górze? Za pomocą WasteMaster! Nasi eksperci znajdą dla Ciebie najkorzystniejsze ogłoszenia w okolicy! Wyszukujemy nie tylko usługi odbioru zużytych opon w w Kamiennej Górze, ale i najtańsze placówki skupujące, które mógłbyś przeoczyć w toku poszukiwań internetowych. Zadzwoń do nas lub prześlij formularz zgłoszeniowy - nasi specjaliści wycenią dla Ciebie opony, a także przygotują listę najlepszych ofert. Numer i formularz znajdziesz na naszej stronie w interesującym Cię ogłoszeniu. Możesz także samodzielnie zamieścić zlecenie w aplikacji WasteMaster i obserwować ceny utylizacji opon w w Kamiennej Górze. Aplikacja jest również dostępna na naszej witrynie - możesz jej użyć nawet bez pobierania! Opiekun Klienta, który zostanie do Ciebie przydzielony, wyselekcjonuje dla Ciebie najkorzystniejsze oferty. W każdym przypadku to Ty podejmujesz decyzję, z której oferty skorzystasz - nie jesteś do niczego zobligowany! Gwarantujemy, że w ten sposób zdecydowanie usprawnisz utylizację opon w w Kamiennej Górze!

Ile kosztuje recykling opon w w Kamiennej Górze? Nie jest to tak łatwe do określenia jakby można przypuszczać. Wysokość ceny skupu odpadów gumowych w w Kamiennej Górze zależy od kilku czynników. To, jak bardzo zużyte są opony, w jakim województwie się znajdujesz, czy jaka jest Twoja lokalizacja (to w kontekście odbioru ogumienia). Oczywistą zmienną jest także masa dostarczanych opon oraz ich rodzaj. Rozróżniamy opony osobowe, ciężarowe oraz rolnicze. Na przykładzie cennika dostępnego na naszej witrynie można ustalić przedziały cenowe do każdej z powyższych kategorii. Za oponę osobową zapłacimy od 3,5 do 8 zł/szt. netto. Utylizacja opon rolniczych jest dużo bardziej wymagająca, a ze względu na wielość różnych typów, skupy indywidualnie wyceniają takie pozostałości. Z kolei za opony ciężarowe trzeba zapłacić od 18 do 30 zł/szt. netto. Łatwo zaobserwować, że przedziały cenowe są dość rozległe, co ma związek ze zmiennymi wymienionymi wyżej. Jeżeli jesteś zainteresowany indywidualnym i dokładnym określeniem ceny w skupie ogumienia w w Kamiennej Górze - skontaktuj się z nami!

Zużyte ogumienie trzeba oddać do najbliższego skupu opon. Jeżeli posiadasz małe ilości tego odpadu, są także inne wrianty. Możesz przekazać swoje ogumienie do punktu typu PSZOK, jednak należy zapoznać się z harmonogramem najbliższej Ciebie jednostki, ponieważ rządzą się one swoimi prawami. Czasami w serwisie samochodowym lub w zakładzie wulkanizacyjnym (lub przy wymianie opon) możesz pozostawić swoje opony, jednak te placówki nie mają obowiązku odbioru zużytych opon w w Kamiennej Górze. Warto też śledzić lokalne akcje i zbiórki. Natomiast skup opon ma obowiązek odebrania legalnie wytworzonego odpadu. Warto zaznaczyć, że wytwórca tego rodzaju pozostałości jest zobligowany do odpowiedniej utylizacji i recyklingu odpadów gumowych w w Kamiennej Górze.
Nie znalazłeś oferty jakiej potrzebujesz?
Jeśli posiadasz złom, z którym nie wiesz co masz zrobić, a czystość nie jest Ci obojętna - skontaktuj się z nami. W aplikacji WasteMaster znajdziesz skup złomu w Kamiennej Górze, który spełni oba te oczekiwania. Sprawdź i przekonaj się, że warto!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Gdzie utylizować opony rolnicze?
02-09-2022
Gdzie utylizować opony rolnicze?

Utylizacja opon rolniczych jest płatna. Aby jak najlepiej wyjść na tego typu transakcji, warto skorzystać z usług WasteMaster. Wypełnij formularz na stronie lub skontaktuj się z...

Więcej -->
Ile waży zużyta opona ciężarowa?
31-08-2022
Ile waży zużyta opona ciężarowa?

Zużyte opony ciężarowe są dużo cięższe niż osobowe. Waga opony ciężarowych waha się od 30 kg do nawet 80 kg. Tego typu informacja jest istotna, kiedy planujemy utylizację opon, ...

Więcej -->
Ile kosztuje utylizacja opon?
30-08-2022
Ile kosztuje utylizacja opon?

Jaka jest opłata za utylizację opon? To zależy od wagi, rodzaju i ilości posiadanych opon. Ceny skupów zależą od różnych czynników, dlatego najlepiej złożyć bezpłatne zapytanie ...

Więcej -->
Gdzie wyrzucić stare opony?
29-08-2022
Gdzie wyrzucić stare opony?

Często mamy problem ze starymi oponami. Utylizacja tego typu odpadu jest płatna, o czym mało ludzi pamięta. Dlatego często szukanym zapytaniem jest „gdzie oddać zużyte opony za ...

Więcej -->
Co zrobić ze starymi oponami?
25-08-2022
Co zrobić ze starymi oponami?

Zastanawiasz się, gdzie oddać stare opony? Tego typu odpad trzeba oddać do specjalnego punktu skupu i zutylizować. Aktualne ceny utylizacji opon znajdziesz tutaj. Jeśli masz fir...

Więcej -->

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Odbiór zużytych opon
04-09-2022
Odbiór zużytych opon

Pewnie każdy kierowca chociaż raz w życiu zastanawiał się, lub będzie zastanawiał się, co zrobić ze starymi oponami. Ich zużycie zależy od szeregu czynników w tym: stylu jazdy, ...

Więcej -->
Skup zużytych opon – gdzie legalnie oddać stare opony?
03-09-2022
Skup zużytych opon – gdzie legalnie oddać stare opony?

Stare i porzucone opony w lasach oraz przydrożnych rowach to niestety cały czas częsty widok w Polsce. A przecież stara opona, aby się samoistnie rozłożyć może potrzebować nawet...

Więcej -->
Utylizacja opon samochodowych
03-09-2022
Utylizacja opon samochodowych

Z roku na rok coraz więcej ludzi decyduje się na samochód. W dzisiejszych czasach jest to jeden z podstawowych środków transportu, bez którego wielu z nas nie wyobraża sobie cod...

Więcej -->
Gdzie oddać opony?
15-06-2022
Gdzie oddać opony?

Każdy przedsiębiorca, którego działalność wiąże się z produkcją lub wymianą ogumienia, zastanawia się gdzie oddać opony i odpady gumowe. Pytanie to wiąże się przede wszystkim ze...

Więcej -->
Jak przeprowadzić utylizację i recykling opon?
05-04-2022
Jak przeprowadzić utylizację i recykling opon?

Jakie dokumenty są wymagane przy odbiorze do utylizacji zużytych opon? Opony jako odpad podlegają pod przepisy związane z rejestrem BDO. W efekcie, do zlecenia utylizacji zużyty...

Więcej -->
Praktycznie o recyklingu opon
17-03-2022
Praktycznie o recyklingu opon

Jak przebiega proces recyklingu opon? Gdy opony zostają dostarczone do recyklera, muszą zgodnie z przepisami zostać w odpowiedni sposób zagospodarowane. Należy przy tym pamiętać...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master